ההודעה מיודעת למי שכתבה פה על דיכאון אחרי לידה-

שירהד1

Member
מנהל
ההודעה מיודעת למי שכתבה פה על דיכאון אחרי לידה-

היי לכולן,
אני בכלל מפורום אחר לחלוטין...(ואמא בעצמי לשלושה ילדים נפלאים).
נכנסתי לפה במקרה, וקראתי את הפוסט הקשה של מי שכתבה על דיכאון לאחר לידה.
רציתי להמליץ על פסיכיאטרית נשים מדהימה, ד"ר ורד בר. ניתן לגגל ולהגיע למספר הטלפון. היא עובדת במרפאת חווה בתל השומר, וגם באופן פרטי בצהלה (או תל אביב).
אני מבקשת ממי שכתבה את ההודעה- אנא ממך- פני לטיפול באופן מיידי! חבל להישאר עם המצוקה הכה נוראית הזו.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שיר ל3

New member
היי תודה,

אני מבאר שבע ולא אוכל להגיע אליה לצערי, תודה רבה.

שירהד1

Member
מנהל
אז ממליצה למצוא מישהי באיזור שלך-

את יכולה לשאול במרכז לבריאות האישה אליו את שייכת, או את רופא/ה המשפחה שלך. מעבר לזה- בעיניי כן שווה לנסוע רחוק כדי לקבל סיוע. הבריאות הנפשית שלך שווה את זה.
מאחלת לך שתמצאי את העזרה הדרושה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שיר ל3

New member
תודה

גם אני חושבת ששווה את הנסיעה, אבל אין לי את הכוחות הנפשיים והפיזיים לנסיעה...
&nbsp
אמא שלי עובדת בב"יח לבריאות הנפש ואני יכולה לברר ולקבל סיוע, ברגע שאאסוף את עצמי לכך.
כרגע כל דבר זורק אותי למחשבה של 'הנה, אם לא הייתי עם תינוק יכלתי להיות חופשייה ולנסוע לאן שבא לי... מה עשיתי, איזו טעות'.... וכו' וזה מעגל בלתי נגמר של מחשבות וחרדות...

שירהד1

Member
מנהל
אוי- את ממש במצב לא טוב-

קחי את עצמך בידיים, וקחי עזרה!!! עכשיו! לא כשתאספי את עצמך.
אם את לא רוצה לעזור לעצמך, אף אחד לא יוכל לעזור לך.
זו צריכה להיות החלטה שלך עם עצמך, שאת יוצאת ממעגל הקסמים השלילי הזה שנכנסת אליו, ונעזרת לצורך כך באנשי מקצוע הולמים.

רק את אחראית לעצמך. אבל אל תתלונני על המצב, אלא תפעלי, תהיי אקטיבית, ותמצאי עזרה. עד פה התובנות שלי. מפה והלאה- את האחראית על מצבך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שיר ל3

New member
נכון, צודקת

מבטיחה לעצמי לפעול למען בריאותי ובריאות המשפחה, כי כך אי אפשר לחיות. תודה רבה.

mitmit11

New member
מצטרפת לקריאה של שירה

אני "בוגרת" דכאון אחרי לידה בעצמי. חודשים הדחקתי, החבאתי וחייתי עם זה. רק לאחר כחצי שנה פניתי לטיפול בעזרת רופאת הנשים שלי ובעידוד של בעלי. מיד לאחר האבחון הרשמי ותחילת הטיפול (אני טופלתי בשיחות, היתה אופציה תרופתית למקרה שלא אחוש הקלה) הבחנתי בשינוי והתחלתי בתהליך לא פשוט וארוך עד ליציאה מהמצב הזה. היום יותר מתמיד תחום ברה"נ זמין ונגיש דרך הקופה וברחבי הארץ.
&nbsp
טפלי בעצמך. קודם כל למענך ואח"כ למען משפחתך.

שיר ל3

New member
השיחות עזרו לך?

מה שתוקע אותי זה המחשבה ששום דבר לא יעזור לי... אז למה לטרוח.
אני כל כך שקועה במחשבות האלה, (למשל שהרסתי לי ולמשפחה את החיים ), שאני בטוחה שזו האמת ושהכל נחרב וימשיך להיות רע ושום דבר לא יעזור. זה מכלה את כל כולי...

תודה על התגובה.

mitmit11

New member
גם אני הייתי ככה

לא חשבתי ששום דבר יעזור. שזה המצתב החדש וככה זה יהיה כל החיים. תפקוד על אוטומט ודכאון תהומי.
אז השיחות מאוד עזרו. עצם ההכרה שיש בעיה ואפשר לתת לזה שם כבר עזרה. בשיחות עצמן פירקתי את הקושי לגורמים והתמודדתי עם כל אחד מהם בנפרד עד שיכלתי באמת לשים את כל זה מאחורי ולהנות מהחיים החדשים שלי כאמא. מאז כבר הצטרפו עוד שני ילדים למשפחה ולמקומות האפלים ההם לא חזרתי.

שיר ל3

New member
שמחה בשבילך, מעודד מאוד לקרוא

אני מרגישה בבור שאני נאבקת לצאת ממנו וכל פעם נשאבת ונופלת מחדש. מרגיעה את עצמי וחושבת שאני מתגברת ואז המחשבות צצות שוב ושוב ומפילות אותי לבור בחזרה... תהום ! בבקרים זה הכי גרוע...
&nbsp
הלוואי שיעזור לי הטיפול, אתן מעודדות אותי לקבל עזרה מקצועית, תודה רבה ובריאות איתנה לכולם.

mitmit11

New member
את לא מבינה כמה זה יעזור

ויש אופציות טיפוליות מאוד מגוונות. בד"כ פסיכיאטר מאבחן ועל פי האבחון הוא מציע אפיקי טיפול שונים או משולבים.
&nbsp
את מדברת על זה עם מישהו? עם בן זוג, חברה, אחות, אמא? השיתוף עם בעלי עזר לי לפנות לעזרה. בלי זה הייתי נמנעת.

שיר ל3

New member
כן, חפרתי על זה לכל מי שמוכן לשמוע בערך

כמובן שלקרובים זה היה ביותר פתיחות- אמא אחותי ובעלי
אמא שלי מאוד מודאגת מהמצב שלי והיא גררה אותי לרופא משפחה , אני מרגישה שהם כבר חסרי אונים מולי ואני לא רוצה להכביד עליהם. השיתוף עוזר, בלי זה כנראה הייתי מתאשפזת במחלקה סגורה או משהו...
אני חושבת שאתחיל עם התרופה נגד דיכאון שרשם לי רופא המשפחה ואקבע תור לפסיכיאטר (עד עכשיו נמנעתי כי זה לא בשבילי לפתוח את הלב מול אדם זר, ובכלל כל זה חדש לי ומוזר לי)

למעלה