שאלת "מה קונים"

שאלת "מה קונים"

בת דודה שלי ילדה תינוק ממש לאחרונה.
הברית נעשתה בצורה מצומצמת מאוד, לא ברור אם יעשו אירוע אבל לדעתי לא (אם חד הורית ודודה שלי במצב רפואי קצת בעייתי).
אני אולי אקפוץ לשם אם זה יתאים ,במיוחד כדי לעזור וחשבתי לבוא עם מתנה אבל בגלל שהאירוע בסימן שאלה לא יודעת אם לקנות משהו קטן וזהו או להשקיע במשהו יותר רציני טיפה.

וגם תוהה מה לקנות

חשבתי לקנות שמיכת עיטוף שעוזרת לתינוק להירדם (זה מה שקניתי לחברה שילדה וביקשה ספציפית) ,משהו איכותי- נראה לכן מתאים?

מה הייתן קונות במידה והייתן מגיעות לשם (למטרת עזרה)? כמה כסף הייתן משקיעות

אני פה לעוד חודש ולא יודעת אם יהיו הרבה הזדמנויות להגיע אליה... ומצד שני, אם יהיה עוד אירוע זה אומר עוד מתנה ונהיה עסק יקר...

aurora0

New member
אם את באה לעזור, זה כבר טוב

את יכולה להביא משהו קטן וסמלי כמו ספר לתינוק
או אוכל מבושל או קנוי וטעעם.
ומתנה "גדולה" אפשר לדעתי להביא גם בהמשך,
כשיתברר אם יש\אין אירוע וגם היא אולי תדע מה היא צריכה.

debby12

New member
מנהל
לדעתי זה בסדר לשאול בעדינות אם מתוכנן אירוע בחודש הקרוב

אלא אם כן את חושבת שעצם השאלה תצער אותה (?), שאז כמובן לא הייתי שואלת.

אם האירוע יהיה בעוד יותר מחודש אז כבר לא תהיי בארץ וזה לא משנה לך בעצם - נכון?

אני עם אורורה - תבואי לבקר אותה עם אוכל מבושל טעים *בשבילה* ונכונות להחזיק את התינוק בזמן שהיא אוכלת/מתקלחת/הולכת לשירותים רגע, בהנחה שהיא מהמסכימות/משחררות [החיים לא קלים עם תינוק טרי]. אם היא לא מהמשחררות את יכולה להציע לרחוץ כלים, להעמיד מכונת כביסה, לקפל כביסה, או כל מטלה אחרת שתקל עליה קצת את היום

ואז במהלך הביקור את יכולה להתעניין אם יש משהו שחסר לה או שהיתה רוצה כמתנה.

היה פה פעם שרשור "הלכות ביקור היולדת" -אם אמצא אקשר.

ותסניפי את התינוק קצת - סגולה

קחי בחשבון שאולי הביקור יסתיים מהר אם לא יתאים לה שאת שם (כי התינוק יתחיל לצרוח, כי היא מניקה ולא נוח לה להניק במחיצתך/ההנקה הולכת קשה, כי היא שואבת ועוד.

תודה, אני אסתכל בשרשור הנ"ל

אני אנסה לברר לגבי אירוע , אבל בכל מקרה כן חשוב לי להגיע עם משהו.
לא יודעת אם אוכל יתאים- אני אשאל אותן אבל בטח יגידו לי שלא צריך וכו'.
&nbsp
אני עם נכונות מלאה לבוא לעזור לפי הצורך שלהן וגם יודעת שיש מצב שזה יהיה סופר קצר או סופר ארוך

&nbsp
וברור שאסניף את הצוציק

&nbsp
הבהרתי לבת דודתי שזה יהיה לפי הנוחות שלה ומה שמתאים לה ואם זה לא מתאים-זה גם בסדר. אנחנו גם די פתוחות אחת עם השנייה כך שיודעת שהיא תרגיש בנוח להגיד לי כי יודעת שאני לא אעלב.

מה יכול להיחשב כמתנה סמלית?

ספר לתינוק אני בטוחה שיש לה

חשבתי בגד יפה אבל כניסה לשילב הבהירה לי שבגד יפה עולה שם הרבה כסף ובכלל המקום יקר-ברחתי משם די מהר

&nbsp
קשה לקנות בארץ דברים שאתה יודע שעולים כל כך זול בארה"ב

&nbsp
לגבי אוכל- אני לא מבשלת אצל אמא שלי אבל אולי באמת לקנות משהו קנוי וטעים רק שאני לא הכי בקשר רציף איתם כך שלא יודעת מה הכי טעים ובא להן שאני אני אביא. אולי אשאל למרות שבטוחה שיגידו שלא צריך...

mykal

New member
ההצעה שלי,

כרגע אל תקני כלום לתינוק.
הכנסי לללין, קני קצת סבונים לאמבטיה.
איזה קרם נעים. תפנקי אותה, עם פתק החלפה.
וכשתבקרי, תשאלי להעדפותיה לגבי מה היא צריכה לתינוק,(_אולי משלוח של בגדים לחורף הבא דברים מיוחדים מנו יורק?)אני למשל קיבלתי משם אוברול מעיל ששימש בלי סוף, ואין כזה בארץ. )
וזה בכלל לא קשור לארוע כן או לא--(את גם יכולה להבהיר זאת)
זה קשור לקשר ביניכן,וליכולת שלך.

עדיקים

Active member
אני בעד לשאול זה הכי טוב

אני תמיד שואלת חברות מה הן צריכות כדי לא לקנות משהו שלא צריך. במידה ולא שואלת ו/או לא יודעת פשוט קונה gift card שהמקבל יוכל לקנות מה שהוא צריך. בשילב זה מעולה כי אז אפשר לבחור צעצוע או בגד למשל.
לגבי אירוע כן/לא כשנולדה הגדולה דודה שלי הביאה לנו מתנה גדולה הביתה כי לא ידעה שנעשה אירוע. בסוף כשעשינו אמרנו לה לבוא בלי מתנה שכבר קיבלנו. היא לא רצתה לבוא בידיים ריקות אז הביאה משהו קטן באירוע עצמו.

מעדכנת

בסוף לא הספקתי לבקר כי זה לא התאים להם (והאמת שגם לי לא היה ממש זמן-הייתי ממש פעילה השבוע!) וקיבלתי הזמנה לאירוע קטן שהם עושים בעוד שבועיים.
ניצלתי את זה שהבחור בארה"ב ומגיע ביום האירוע ועשיתי הזמנה מאמאזון של בגדים מיוחדים מקרטרס ושל שמיכות עיטוף.
&nbsp
מקווה שהיא תאהב את זה

אני מרוצה ממה שבחרתי ושלחתי את זה לכמה אמהות שמכירה ומכבדת את הדיעה וכולן אישרו שזה ישמח אותה אז מבחינתי עשיתי את שלי

למעלה