איך היה השבוע שלי

כ-200 זחלים של טוואי המשי

אחרי שהוצאנו אותם מקירור מאוחר יחסית והימים הקרים השהו את בקיעתם (וכבר דאגנו שזה לא יקרה) ספרנו השבוע כ- 200 זחלים קטנים של טוואי המשי.

לכ- 60 כבר מצאנו בית.
<אני מקווה שאחרי החופש נמצא עוד בתים מאמצים .כי חצי ממגרת הירקות במקרר מלאה עלי עץ תות ואם נשאר עם הכמות הזאת אני אצטרך להקריב חצי מקרר לעלי התות
.....>

רזאי

New member
אפשר להיות בית מאמץ?

מאז ששתלנו עץ תות בחצר אני מפנטזת על זחלים של טוואי המשי.

debby12

New member
מנהל
קיבלתם אותם מביה"ס כחלק משיעור בטבע?

סתם תוהה איך מקבלים גולמים של טוואי המשי ומהן נסיבות הגעתם לביתכם.

הם לא אוכלים שום דבר אחר חוץ מעלי תות? (נשמע שהם קרובי משפחה רחוקים של האריה שאהב תות...
)

לפני שנתיים מישהי בקבוצת הכדורשת שלי ספרה

שהיא מגדלת את הזחלים כדי ללמד על גלגול הפרפר את המורות לעתיד שהיא מלמדת .
אז פשוט בקשתי לקבל כמה. זכרתי מהילדות שלי שזה כייפי (היינו מגדלים בגן ובסופי שבוע מביאים הביתה)
קבלנו 20 זחלים די בוגרים.
שנה שעברה היתה בעיה בבקיעה... אבל זה הספיק גם בשבילנו וגם להביא לבית הספר כי באותו הזמן הם למדו על גלגול הפרפר (לדעתי, זה צריך להיות חובה בכל כיתה לראות את חומר הלימוד בזמן אמת...). הבונוס בשבילנו היה לראות את האחריות שהבן שלנו לקח על עצמו וכיצד הפך להיות המטפל הראשי שלהם בכיתה.
כאמור, השנה לא היתה בעיה בבקיעה

וכן, הם אוכלים רק עצי עלי תות. (מכירים מקרה שנגמר טרגי שהזחלים הואכלו בטעות בחסה).
צריך גם להקפיד שהעלים לא יהיו רטובים, אחרת הם מקבלים שלשול

debby12

New member
מנהל
מעניין - תודה

קבלי צל"ש והמלצה לזכיה בתחרות אם השנה
.

זחלים זה כבר למעלה מיכולתי, וזה למרות שאני בעקרון מרשה "כל חיה שבעולם" פחות או יותר

כל מיני עניינים ביורקרטיים שחששתי להם

והיום נסגרו סופית

ובחור אחד שהוכיח שהוא תמיד לצידי
וישב על הראש של כל הפקידות במרפאה כדי שנקבל את המרשמים שצריכה לקחת איתי לארץ (על הדרך אני אקנה זריקות בארץ לשאיבה הבאה).
&nbsp
כל הקצוות לקראת הנסיעה נסגרו ואפשר לנסות להירגע קצת

שבוע לא פשוט, אבל נגמר בצורה אופטימית

עדכנו את ההורים בגן, כמובן שההורים קצת נכנסו להיסטריה אבל שמחתי שהצלחתי להרגיע את כולם. קיבלתי לפחות המון מחמאות על תפקודי כגננת

&nbsp
חוצמזה, היה שבוע לא פשוט בגלל כל הפרידות- מהילדים שלי, מהצוות- מקווה שיקרה נס וכן אצליח להגיע בזמן לסוף שנה. לפחות יודעת שמשאירה אותם בידיים טובות ושדאגתי שהכל יהיה מוכן ומסודר למחליפה.
&nbsp
אני כמעט מוכנה לנסיעה, ממש צריכה לעשות כביסה אחרונה ולהכניס בגדים של היומיום.
האמת שמחכה בקוצר רוח לנסיעה אבל מאוד בלחץ, יש לי הרגשה שאני ממש ארגיש כמו חייזר שם

&nbsp
אני לא יודעת אם זה מלחץ או סתם כי נרדמתי על הספה, עכשיו 2 ורבע באמצע הלילה פה ולא מצליחה לישון, שזה רע מאוד

michal@gal

Active member
מנהל
נפלא! ככה צריך להיות חופש

שבועיים ללא ילדים, אוכלים טוב, מבלים בבריכה, ישנים המון.
קצת קניות, קצת הופעות, אולי טיול או שניים בהמשך.
&nbsp
יהיה קשה לחזור לעבודה אחר כך.

debby12

New member
מנהל
טוב מאוד +

שמחה רבה - אביב הגיע פסח בא....

לא נסעתי לשום מקום. אמא שלי באה לבקר. הכנתי חרוסת אליפות בסיוע ילדות הבית.

ו....תחזיקו אצבעות - יש סיכוי שמצאתי בית מאמץ לאוגרת האומללה שלנו (היא אומללה כי לאפחד לא אכפת ממנה במיוחד
)

למעלה