איך לא מבאים את העבודה הביתה

איך לא מבאים את העבודה הביתה

העבודה שלי עבודה משרדית מהסוג המצטבר. בזמן האחרון בגלל שנוספו לי פרוייקטים ונלקחו לי משאבים, אני לא עומדת בלוחות זמנים.
הבוס שלי לא תומך ולא מבין. בשיחה קודמת שאמרתי לו שאני לא עומדת בעומס ובקשתי עזרה, הוא האשים אותי בניהול זמן לא נכון. "מה הבעיה לכתוב מכתב - לוקח שעה" (מכתבים לוקחים יותר זמן כי אפשר לכתוב אותם רק אחרי שבדקתי נתונים ויש לי כ- 8 מכתבים וזה כבר הרבה יותר מיומיים עבודה ואני חייבת לעשת גם את העבודה השגרתית.... בקיצור קבלתי גם ביקורת מזלזלת)
היום צרחו עלי שני מנהלי פרוייקטים, אחד מהם שכבר הייתי בבית עם הילדים.
מבאס אותי שבמקום להיות עם הילדים, אני נאלצת לתת תשובות וכל מצב הרוח הטוב שהיה לי איתם, נהרס. גם בהמשך הערב יהדהדו לי בראש הדברים וגם מחר אקום ומיד אחשוב על רשימת המטלות שיש לי לעשת בעבודה.
איך עושים את הקאט הזה שבין העבודה לבין הבית??

פרקתי..... אשמח לתובנות

debby12

New member
מנהל
כשתגלי תחלקי איתי...

אין לי מושג. בעיקר לא בעידן המודרני של אימייל וסמארטפונים וברמות אחריות גבוהות.

מה שכן - נשמע שאצלך זה שינוי לרעה מובהק לעומת מצב קודם. אז אם זה מאוד מפריע לך אז נראה לי שאת צריכה לעבוד על זה מהר, לפני שזה יהפוך ל"נורמה" החדשה

מדוע נלקחו ממך משאבים? מקום העבודה במצב כלכלי מידרדר? או ששינו את סדרי העדיפויות? יש מצב למיקור חוץ של חלק מהעבודה בעזרת נותני שירותים בתשלום? (יועצים, עורכי דין, וכיו"ב)

קשה לענות בלי יותר פרטים

באופן כללי לדעתי את צריכה להוציא מייל מנומס ולא אגרסיבי, אם כי כן אסרטיבי, שמסביר מדוע (נוספו פרוייקטים ונלקחו משאבים) את לא מסוגלת לעמוד בעומס המוטל עליך ואת מבקשת שיורידו ממך חלק ממנו. ככה לפחות יש לך את זה מגובה בכתב עם תאריך...

אצלי רוב העבודה בבית- תמיד יש מה לגזור, לניילן, להכין...

וברצינות- לי מאוד קשה לעשות את ההפרדה. עכשיו פחות כי אין לי קשר טלפוני/וואטסאפים עם הורים כי אסור שיהיה להם את המספר שלי (עזבו שמפה לשם , יש לי כי כל פעם מבקשים ממני כן לדבר איתם טלפונית) אבל בעבר הייתי מקבלת אס אמ אסים בלילה מאוחר או בסופשבוע וכל מיני כאלה וזה היה סיוט...מרגיש כאילו אין חיים.
&nbsp
זה ממש מעצבן שככה צעקו עלייך ועוד כשהיית כבר בבית, מבינה אותך לגמרי-גם לי זה היה הורס. אני מאלה שלוקחים מאוד ללב דברים כאלה

&nbsp
אני הייתי מסבירה למנהל שאת סה"כ בנאדם אחד ונוספה לך המון עבודה ולכן הדברים טיפה מתעכבים והוא צריך להוסיף עזרה או להתאזר בסבלנות- רצוי שניהם
.
&nbsp
בהצלחה ואל תקחי ללב.

AlicePJ

New member
לעבור מקום עבודה. אם המקום הנוכחי לא

מכבד את הזמן הפרטי שלך במידה שנוחה לך, אז תעברי. אני חושבת שבמצב שבו מישהו צורח עליך, בין אם את בבית עם הילדים, או בעבודה, הוא בלתי נסבל ובלתי מתקבל על הדעת ואני הייתי עושה הכל כדי לעזוב את מקום העבודה הזה כמה שיותר מהר.

הצעקות שקבלתי היו מלקוחות של החברה

מאוד מקובל אצלנו בענף לכעוס בצעקות כך שלעבור מקום עבודה רק ישנה את מי שצועק עלי לא את זה שיצעקו

אני צריכה ללמוד לדעת לחייך ולהמשיך .......

AlicePJ

New member
אם ככה אז ממש מבאס, מעצבן שאת צריכה להתמודד

עם זה.

אווצ'

נשמע לא נעים בכלל!
לא נראה לי שהייתי יכולה לעבוד במקום שבו צעקות זה דבר מקובל..
&nbsp
אין לי הצעות פרקטיות.
אני בימים של עומס הייתי נותנת פול גז עבודה ונשארת כמה ימים עד מאור או עובדת בלילה מהבית עד ש'מתאזנת' מחדש.. (גם אם זה היה מייצר כמה ימים שבהם הייתי בילתי זמינה לבית. אבל זה מה שהתאים לי..

debby12

New member
מנהל
מסכימה שלא נעים
- אבל נראה שזה מה שמקובל בתחום שלה

כך שאין לה שליטה על הקודים הנהוגים

סקרנית אם את יכולה לנחש למה זה כל כך מקובל? זה תחום שבו הלחצים בעבודה גדולים במיוחד? או יש אגרסיביות כלפי מתחרים שמחלחלת גם לאווירה הפנימית?

אכן זה מה שמקובל ...

זה נכון שזה תלוי מנהל פרוייקט, אבל לפעמים גם שאומרים דברים בשקט הם שקולים לצעקות איומות .....
יש לוחות זמנים, יש כסף, יש אנשים שמנסים לקבל כסף עבור עבודה שהם לא עושים כולם רוצים לעשות מעט אז הכי קל לצעוק.....
הלחץ הוא כלפי פרוייקט לא בגלל מתחרים.

עדיקים

Active member
האם אין אפשרות להיות לא זמינה החל משעה מסויימת

נשמע לי מעייף ומתיש שאחרי שעות העבודה ועם הילדים את צריכה להמשיך לעבוד, במיוחד כשאת מקבלת על הראש. זה בהחלט מעצבן.
אם מתקשרים רק כדי להעיר למה הם לא מחכים ליום המחרת לפגוש אותך ולדבר איתך זה נשמע לי מאוד לא בסדר. אולי תדברי איתם בנושא ותגידי שאת לא זמינה אחה"צ.
הבוס שלי יכול להתקשר אליי אחרי שעות העבודה לשאול שאלות. אבל ויש אבל גדול כאן הוא אף פעם לא יתקשר להעיר לי על משהו יחכה ליום שאחרי כשנפגש.

יש אנשים שאני שאני עונה להם ופשוט מודיעה שאני כבר בבית

לפעמים יש כאלו שעוצרים ואומרים נדבר מחר
אחרים מבקשים משהו ואז אני אומרת יטופל מחר
ולפעמים המצפון גורם לטפל בהם...... (לא שבאמת היה קורה משהו אם זה היה נדחה למחר אבל אם הבטחתי ...)

הבוס שלי דווקא ממעט להתקשר. אם יש משהו הוא ישלח הודעות כתובות. גם לי זה נח....
(בענייני עבודה אני משתדלת לשלוח SMS כי וואטסאפ מרגיש לי כתקשורת אישית/ חברית - יש תמונה, רואים מתי האיש היה זמין, האם קרא את ההודעה וכד)

למעלה