הרדיו שלי

הרדיו שלי

לפני כמה ימים ניסיתי להסביר לבן שלי מהו תסכית רדיו.
כמי שבילדותה בלתה הרבה זמן בהקשבה לרשת א' נשארתי חובבת האזנה לרדיו.
בזמן האחרון בגלי צה"ל שינו את לוח המשדרים, אני יכולה להגיד שבמידה מסויימת שזה שינה לי את ההרגלים (ואני לא מרוצה).

האם גם אתן אוהבות רדיו?
האם גם לכן יש תוכנית רדיו שאתן אוהבות במיוחד?
מתגעגעות לשדרן מסויים?
האם גם סבתא שלכם היתה משאירה רדיו דולק על רשת ב' כדי שגנבים יחשבו שיש מישהו בבית?

debby12

New member
מנהל
רדיו

* האם גם אתן אוהבות רדיו?
בעיקר באוטו. בימות השבוע אני מבלה בממוצע 10 דקות באוטו ביום (5 בבוקר ו-5 בערב) אז לא יוצא לי הרבה.

בבית אני לא אוהבת להאזין לרדיו

* האם גם לכן יש תוכנית רדיו שאתן אוהבות במיוחד?
אני אוהבת את התחנה של החדשות/דיבורים. לדעתי היא המקבילה של רשת ב' בישראל. היא נקראת NPR - National Public Radio

כשאני נכנסת לאוטו אחרי שנהגה בו האו-פר אחרונה תמיד זה על רשת מוסיקת מצעדים עדכנית, אבל אני ישר מחליפה תחנה. משעממת שכמוני.

* מתגעגעות לשדרן מסויים? לא במיוחד. זכורה לי מילדותי שוש עטרי כשדרנית מיתולוגית אבל לא מתגעגעת במיוחד.

אני גם זוכרת שכשהייתי ילדה ממש קטנה היתה תכנית שנקראה "התכנית כבקשתך" - נדמה לי ברשת א' - שאליה המאזינים היו שולחים גלויות לבקש לשמוע יצירות או שירים מסוימים. אבא שלי ואני שלחנו יחד גלויה (לדעתי זה היה לפני שידעתי לכתוב) והם קראו את שמנו וניגנו את היצירה שביקשנו ("הפרשים הקלים") וזו זכורה לי כאחת מנקודות השיא של ילדותי המוקדמת.

* האם גם סבתא שלכם היתה משאירה רדיו דולק על רשת ב' כדי שגנבים יחשבו שיש מישהו בבית? לא. היא לא היתה אף פעם חובבת רדיו וחוצמזה היא בד"כ השאירה את בעלה בבית שישמור על הבית

אבל סבא שלי היה דבוק תמיד ל"טרנזיסטור" שלו. יתרה מזו - הוא לעתים היה שוכב לנוח עם שני טרנזיסטורים - אחד בכל אוזן וכל אחד מכויל על תחנה אחרת. אחד בד"כ על "רדיו מונטה קרלו" בערבית (הוא היה יליד הארץ ודיבר ערבית ועברית פחות או יותר באותה רמת רהיטות) ואחד על איזושהי תחנה של קול-ישראל. אני מניחה שרשת ב'. השכן תמיד היה נכנס ומיד היה שואל אותו:
נו? מה נשמע בעולם?" כי הוא תמיד היה מעודכן להפליא מהתחנות השונות.

באופן כללי רדיו נראה לי מדיה שהולכת ודועכת מן העולם.... כשאבא שלי היה נער הוא היה "חובב רדיו" היום לדעתי אין דברים כאלה יותר. והילדות שלי לעולם לא יאזינו לרדיו מיוזמתן.

אני לא חובבת גדולה של רדיו

זה בעיקר ברבורים ואולי בגלל שאני לא ממש נוהגת אלא רק לעיתים רחוקות-בעיני זה מיותר ומעייף.
&nbsp
אני כן מאוד אהבתי לשמוע את טל ואביעד בתקופת הצבא-כל יום בנסיעה לבסיס שמעתי אותם בבוקר וזה היה ממש כיף ומצחיק

&nbsp
לגבי השאלה האחרונה- אמא שלי עדיין עושה את זה

אני מאוד אוהבת להאזין לרדיו

רדיו אצלנו הוא אחד מהמכשירים החשמליים שעובדים הכי הרבה בבית (ויש כמה מכשירים...) אנחנו מדליקים אותו מיד כשקמים ועושים לו כיבוי עצמי כשהולכים לישון. בין לבין מזפזפים בין תחנות לפי התוכניות המשודרות.

אני מאוד אוהבת לשמוע מוזיקה וחדשות, זוכרת מהילדות שלי שירים שהיו מנוגנים בין 7 ל 8 בבוקר ברשת ג' ועד היום השירים האלו מרגישים לי שירי ילדות ובית. אני משתדלת שהילדים שלי יהיו חשופים לשירים עבריים ולא רק ללהיטי יוטיוב....
לגבי האקטואליה, אני מאוד אוהבת שמקריאים את כותרות העיתונים. זה ממצא את על מה ידברו היום.
תוכנית שירדה מגלי צה"ל ומאוד חסרה לי - תוכנית הספורט. אומנם דברו שם בעיקר על כדורגל, אבל לפעמים היו ראיונות מעניינים על ענפים אחרים: אופניים, גלישת רוח.
שדרן שאני אוהבת במיוחד הוא דורי בן זאב שמשדר בימי שישי בין 12:00 ל- 14:00. תמיד יהיה לו בתוכנית משהו שיצחיק אותי. ושיר מקורי שקשור לאקטואליה.
השבוע הוא שידר שיר מתוכנית רדיו אחרת : סמרטוטים (על משקל הלהיט החיים שלנו תותים)
https://www.youtube.com/watch?v=spDRjPfmonw
בלי התוכנית שלו השניצלים של שישי לא יוצאים לי טעימים

היתה תקופה שהייתי אומרת לחמותי שזה שהיא משאירה רשת ב' פתוח - זה וודאי עבור גנבים שהבית ריק- כי אין מי שמאזין לרשת ב'. אבל מאז משהו השתנה כי הרבה פעמים כשאני בדרך הביתה אני שומעת רשת ב' (בעיקר מבזקי חצי). בכלל, די זנחתי את תוכניות האקטאליה בבוקר של גל"צ ועברתי לרשת ב. אהבתי שאיילה חסון היתה עושה את התוכנית ביום חמישי שהוותה פרומו לתוכנית שלה בטלביזיה ביום שישי.
אחרי שכתבתי את את כל הרשימה לעיל, הבנתי שאנחנו שומעים תחנות ארציות בלבד ולא תחנות מקומיות. אני יודעת שיש אנשים ששומעים רק תחנות מקומיות אבל לזה אני ממש לא מתחברת.

שוליקה10

New member
סקר כיפי

ב"מהותי" ממש לא חובבת רדיו. כילדה, כן היה רדיו ברקע בבית (הרבה קול המוזיקה) אבל גדלתי בתקופה שהטלויזיה כבר היתה הרבה יותר דומיננטית, בדיוק נכנסו הכבלים וכו'.
עם זאת, עדיין זוכרת לטובה את התוכנית של אלכס אנסקי בבוקר, בזמן שמתארגנים לביה"ס. אפילו זוכרת שירים ששמעתי בזמנו ונחרטו כשירים משמעותיים אהובים (שלום חנוך, משיח, למשל).

בבגרותי הטלויזיה תמיד שימשה אצלי כ"מוזיקת רקע" תחליפית לרדיו, משהו שפתוח שלא בהכרח מצריך לשבת ולהסתכל עליו. עם זאת, בעלי שהוא מאוד "איש רדיו" לימד אותי עם השנים גם לחבב רדיו. אבל מודה שאין לי כוח לרדיו של דיבורים. או שירים נטו, או לפחות שיהיה מצחיק (סטייל ברמן וקיסוס, טייכר וזרחוביץ').

היום נוסעת הרבה, לרוב רגילה לגלגלצ בדרך למרות שלא בהכרח אוהבת את כל המוזיקה המושמעת שם. הרגל כזה.
לילדים קטנים יחסית - ממליצה על התוכנית של ירדן בר-כוכבא ודידי שחר בימי שבת בבוקר. מקסים.
ולשאלתך האחרונה -

Tammy52

New member
שומעת מלא רדיו

באמת שינו בגלצ את המישדרים
אבל אז הורדתי את האפליקציה שלהם
ואני מקשיבה לתוכניות שאני אוהבת בזמן ובמקום שמתאים לי
(בדרך הביתה מהעבודה)
מומלץ בחום.

בשנים האחרונות

כלומר לפני שנסענו מעבר לים,
הייתי שומעת בבוקר גלי צהל בדרך לעבודה,
מאוד אהבתי את השקט שלי בבוקר להתעדכן על הקורה.
בעיקר את התוכנית של ניב רסקין,
אוהבת את הסגנון החביב והלא מתלהם...
&nbsp
תוכנית אהובה היתה ארבע אחהצ,
בימים שהייתי יוצאת מוקם ושומעת אותה לא היתה מאושרת ממני,
היא ממש מסמלת בשבילי את היציאה המוקדמת מהמשרד..
&nbsp
&nbsp

עדיקים

Active member
הרדיו שלי

אני אוהבת רדיו ושומעת קבוע בדרך לעבודה ובחזרה ממנה. זה זמן השקט שלי.
התכניות האהובות עלי- בבוקר אין ממש כזו, עד לא מזמן הייתי שומעת שידורים חוזרים של גבי גזית אבל עכשיו אין את זה יותר בשעה שאני נוסעת. לא מתה עליו אבל המרואיינים שלו מעיינים מאוד.
בדרך הביתה יש לי מגוון תכניות שאני שומעת תלוי מה מעננין אותי- יעל דן בגלי צה"ל, זהבי עצבני ב-103 או שבא לי שקט מוזיקה בגלגלצ/99... איפה שמוצאת שירים שמתאימים לי.
אם שומעת בעבודה רדיו ולא יוטיוב אז בדרך כלל גלגלצ עם הכי פחות דיבורים והפרעות רקע.
מתגעגעת לילדות ולכמות הרדיו שהיינו שומעים לשוש עטרי ז"ל והתכנית המקסימה שהיתה לה ובכלל היו אז תכניות שהתאימו לנוער והיה ממש כייף לשמוע רדיו. היום אני לא חושבת שיש תכניות כאלה יותר. בילדותי היינו מקליטים תכניות רדיו זה היה ממש כייף היינו ממציאים ראיונות ועושים קולות ורעשים. איזו נוסטלגיה לעבר.
לא רק סבתא שלי היתה משאירה רדיו לגנבים גם אמא שלי היתה משאירה להם רדיו
.

למעלה