לרגל יום האישה

Dr T noki

New member
לרגל יום האישה

מיהי האישה שהשפיעה עלייך הכי הרבה ולמה?
(לא חייבת להיות מפורסמת).
מה היית רוצה שישתנה עבור בתך בעולם בו תגדל כאישה בעוד 10 שנים?
מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות .

Dr T noki

New member
אתן מוזמנות להציע נקודות התיחסות נוספות

וכל מה שבא לכן לדבר עליו לרגל יום האישה.

איילה א

New member
עונה

אמא שלי. כי היא דוגמא למישהי שלא נתנה לשום דבר ולאף אחד להגיד למה מה ומי היא אמורה להיות, כי היא נפש חופשייה עם שמחת חיים בלתי נגמרת, כי היא יודעת להודות בטעויות וכי היא הכניסה לי לראש טוב טוב עד כמה חשוב שאישה תפרנס את עצמה ותחיה בזכות עצמה.
שכמות התקיפות המיניות תרד לרמה זניחה, וכך היא תוכל לחיות בתחושת ביטחון אישי יותר טובה מזו שאיתה אני גדלתי (אין לי בת, כן? אבל בתיאוריה).
מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות .
כל הכבוד לכל אחת ואחת מהן. עצוב ומחפיר שצריך אומץ כדי לחשוף דברים כאלה. עצוב עצוב עצוב.
&nbsp
אנקדוטה א': מאוד צרם לי הבוקר שבתוכנית של גלגלצ לרגל יום האישה השמיעו את השיר הזה של שרית חדד שמאדיר את רעיון החתונה. (חגיגה קוראים לזה?)
&nbsp
אנקדוטה ב': בסוף היום נכנס מישהו מהעובדים אצלנו לחדר ישיבות ומצא שם אותי ועוד כמה עובדות מהצוות שלי, שוקדות על פתרון של בעיה כלשהי. הוא העיר הערה מבודחת על שכך אנחנו חוגגות את יום האישה. במחשבה מעמיקה יותר על מה שאמור היה להיות בדיחה לרגע, כך בהחלט ראוי לחגוג את יום האישה בעיני.
&nbsp

עדיקים

Active member
יום אישה שמח

* אין לי אישה שהשפיעה עליי
.
* הדבר העיקרי שאני רוצה שישתנה זה ההשוואה כל הזמן כמה נשים מרוויחות וכמה נשים יש במשרות שונות. נשים שרוצות להגיע רחוק מגיעות. לדעתי יש פחות כי אנחנו רוצות פחות ובוחרות פחות. שכל אחת תבחר את הדרך הנכונה לה בתור אישה, בת זוג, אמא וקריירה ותרגיש שהיא לא צריכה להתנצל על הבחירות שלה.
* דבר נוסף שאני רוצה שישתנה שמתקשר לפרוייקט של לאישה זה שזה יגמר, ההטרדות האלה יפסקו. לא רוצה/יכולה לפרט כאן חשוף לי מידי אבל למה? למה נשים תמיד צריכות להלקח כאובייקט מיני? מספיק עם זה. שיפסקו ההטרדות, לא רוצה שביתי תחווה מה שאני חוויתי בנערותי והאמת לא יודעת האם יש לי דרך לשנות את זה למעט זה שאני בטוח אדבר איתה על זה בצורה פתוחה ככל האפשר.

debby12

New member
מנהל
לדעתי זה לא יפסיק לעולם

אפשר וצריך להמשיך ולשכלל את מערכות אכיפת החוק.

ואני איתך לגמרי לגבי לדבר עם הילדות על זה (אני מדברת איתן כבר עכשיו - והן עוד לא כל כך גדולות). בן זוגי מלחיץ אותן עוד הרבה יותר ממני (זה כבר עניין לשרשור נפרד)

אבל בלתי אפשרי להעלים משהו שאחוז גדול יחסית מהאוכלוסיה מתוכנת אליו מבחינה אבולוציונית

אני ביום מיואש היום

אני לא מסכימה עם האמירה שלך שנשים שרוצות להגיע רחוק

מגיעות.

הרבה פעמים יש תקרת זכוכית שלא תתן לזה לקרות בגלל מגדר.

debby12

New member
מנהל
לצערי גם אני לא.

לפעמים זה איכשהו עוד מצליח - אבל זה כנגד רוב הסיכויים. בעיקר ככל שמכוונים יותר גבוה כמובן

debby12

New member
מנהל
אחלה נושא

* מיהי האישה שהשפיעה עלייך הכי הרבה ולמה? כמו כל אחת בערך, התשובה המתבקשת היא אמא שלי, שעיצבה את תפיסה עולמי וכו'.

מנסה לחשוב מעבר לזה. מכבר לזה - כל אישה אמיצה שלא נתנה להגדרות המגדריות לתחום אותה. לצערי עולות לי בראש בעיקר דוגמאות טרגיות/עצובות כמו חנה סנש, אמיליה ארהארדט, שרה אהרונסון וכאלה. הן היוו לי מופת ודוגמא בתור ילדה שאהבה ספרים - אלא שהרוב המוחץ של גבורי הספרים היו בנים וגברים [ע"ע "תמר היפה" היתה רק הסגנית של ירון זהבי]
אם ניקח את זה דרגה אחת עלה - סופרות ילדותי האהובות השפיעו עלי - גלילה רון פדר, דבורה עומר, שרלוט ברונטה.

* מה היית רוצה שישתנה עבור בתך בעולם בו תגדל כאישה בעוד 10 שנים? אפשרויות זהות לשל גברים לקידום מקצועי. שכר שווה. יותר נשים שמובילות ממשלות ובתי מחוקקים בעולם כולו (= יעשה את העולם למקום יותר טוב לדעתי)

* מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות

לא קראתי אבל נשמע מעולה. אני זוכרת שהיתה פעם איזו דוגמנית (מורן משהו?) שאיזה צלם איטלקי חר%$# אנס והיא יצאה עם זה לעיתונות ומאוד הערצתי אותה על זה. שהוא יתבייש - לא היא!

תשובות :

מעבר לאמא שלי וסבתא שלי (שזאת התשובה הטריוויאלית) אז השכנה של ההורים שלי שלימדה אותי לסרוג עם שתי מסרגות (כשהייתי בת שבע בערך) ואיתה הייתי צופה בבית קטן בערבה. אני לא יודעת אם ניתן להגדיר זאת כהשפעה עלי, אבל זה בהחלט זכרונות נעימים מהילדות.
אין לי בנות. אשמח שלא יצטרכו לדבר על אפליה נגד נשים כי כבר לא תהיה כזאת.
הפרוייקט הצליח לזעזע. לא קראתי את כל הסיפורים, אבל הסתכלתי בכל התמונות ורציתי לחבק אותן אחת אחת.....
הצטערתי שהכותרת לקישורים האינטרניים של הסיפורים מציגים את הגיל ואופן הפגיעה ולא את המקצוע/ עיסוק של הנפגעות, כפי שזה פורסם זה נראה לי צהוב מציצני.

מנסה

אמא שלי. וגם אמא שלה.
אמא שלי עיצבה את העולם שלי,
לטוב ולרע.
אני באמת חושבת שמה שאני היום,
שלה הוא.
מסבתא שלי, קיבלתי אהבה ענקית בתור ילדה,
היא למדה אותי להקשיב. באמת להקשיב.
ולראות אנשים באשר הם.
&nbsp
לפני הכל - שנשים יפסיקו להפגע מינית. שיפסיקו לפחד.
&nbsp
קראתי, את כולן,
לא הצלחתי להפסיק.
הכי קשה - התחושה שגברים לא מבינים.

למעלה