בחני את עצמך: הביורוקרטיה ואני

debby12

New member
מנהל
בחני את עצמך: הביורוקרטיה ואני

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל)

וכל דבר קשור העולה על דעתך

debby12

New member
מנהל
מתחילה. אחלה סקר אגב

* מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? אני. רק אני. מי חשבתן? לרמבו יש מטלות אחרות - רבות מהן פיזיות (גינה, שיפוצים, וכאלה)

* האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? יש ניירות. למרות שמנסה לעבור להודעות במייל אבל תמיד יש דברים, שלא לדבר על ניירות מבתי הספר... זה לא נגמר.

באופן כללי אנחנו סורקים ואז גורסים עד כמה שאפשר. זה גם מאפשר אחר כך למצוא דברים יותר בקלות

בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? של רוב האנשים מסביבי. למרות שבן זוגי בטוח שהם מחביאים אותם באיזה ארון לפני שאנחנו מגיעים לביקור...

איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? אף מטלה. bring it on. לא מפחדת מטופסולוגיה - רואה בה אתגר משעשע

בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...). הוריי התגרשו כשהייתי קטנה אז כל אחד בשלו.... זכורות לי כל מיני תיקיות וקלסרים

באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר). כל מיני ערעורים לביטוח הרפואי (בארה"ב זה סיפור ארוך) וגם דרכונים זרים לילדות.

שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) - אני תמיד שמחה למלא טפסים או להילחם בממסד
- תמיד מנסה לפחות פעם אחת.

כרמיון 1

New member
בירו

- מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
אני (כי אין כאן מבוגר אחר)
- האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
בגלל חששות, אני נמנעת מלעשות הוראות קבע לתשלומים לרשויות ולגופים, אז אין לי מנוס אלא להתעסק עם ניירת.
- בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
אין בית כזה. כלומר, יש בתים מתוקתקים ומסודרים יותר מהבית שלי, אבל בלי קשר לניירת.
- איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
מה שלא ברור ודורש בירורים.
- בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
לא הייתה בירוקרטיה בכלל. נפלאות הקיבוץ בימים ההם.
- באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
אני מפחדת לענות, מחשש לעין רעה.

משום מה גם אנחנו נמנעים מהוראות קבע

ישירות מחשבון הבנק (לא מטעמי מינוס, אין לי הסבר רציונלי)
רק לחברת חשמל שנותנת הנחה בגין תשלום בהוראת קבע יש הוראת קבע.

debby12

New member
מנהל
החששות הם מחיוב יתר ושאז תצטרכי לריב איתם על זה?

את זה אני דווקא מבינה

אבל אי אפשר להירשם לקבל את החשבונות במייל במקום בדואר ישראל? (בלי הוראת קבע - סתם לקבל אותם רק באופן אלקטרוני)

אחחח - אני מקנאה באנשים האלה בעבר בקיבוץ שלא היו להם הטרדות האלה על הראש. זה הרבה עבודה הניירת - לפחות אצלנו
.

כרמיון 1

New member
האמת שהחששות הם בעקבות מקרים שהיו אצלנו ביישוב

קרו פעמיים שתאגיד המים חייב פתאום אנשים בסכומים מטורפים ולא סבירים בעליל (אנשים שתמיד שילמו 200-300 שקלים חויבו פתאות באלפי שקלים, כשצריכת המים שלהם הייתה כרגיל), האנשים שחויבו ניסו להיאבק ולקבל את כספם בחזרה ולא היה עם מי לדבר. עד כמה שידוע לי, הם לא ראו שקל בחזרה. למזלי, זה לא קרה לי, ובשנה האחרונה המועצה התנתקה סוף סוף מתאגיד המים ומשק המים עבר למועצה, ויש לקוות שהמועצה תתנהל בצורה הגונה יותר מהתאגיד המפוקפק הזה. אבל אני הפנמתי שכדאי לסמוך כמה שפחות על גופים וחברות בנוגע לחיובים. חוץ מהסלולרי והכבלים, שאלה באמת סכומים קטנים וקבועים, עם כל השאר אני נשארת עם ההודעות בדואר, נוהל מסורבל ככל שיהיה...

שונאאאאאאת בירוקרטיה

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
רק הוא. אבל ממש רק.
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
ממש כמעט הכל במייל. ופה במדינה זה עוד יותר מאורגן מבישראל לפי מה שהתרשמתי בינתיים...
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
אף אחד. הבית שלי מושלם

איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
כמו שכתבתי - בירוקרטיה זה לא אני.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
אמא שלי. ורק היא.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
קצבת הביטוח הלאומי שלי. אומנם לא אני התעסקתי בבירוקרטיה אבל אני התייצבתי לוועדות

לויודעת...
&nbsp

ביו ביו ביורוקרטיה

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? בניירת - לרוב אני. ביורוקטיה מבחינתי זה גם תורים לקופ"ח ועל זה בעלי אחראי.
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? רק נייר. אחרת לא אגיע לבדיקה ומעקב. הילדים אוהבים לפתוח מעטפות - אז זה די מכריח לטפל....
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? אמא שלי. היא גם מעיפה את מה שפג תוקף לפי איזו רשימה שהיא פעם קבלה. ואצלנו זה רק מתאסף ומתאסף ומתאסף....
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? לא יודעת בעלי מטפל בשכאלו

בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...). אמא שלי.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר). לא עולה לי בראש אחד כזה
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל). הקשר הלא קיים בין ביטוח לאומי למס הכנסה

ביטוח לאומי שילם לי בזמנו דמי לידה ועכשיו מס הכנסה החליט שלא שילמתי עליה מספיק מס הכנסה וגבה סכום לא קטן.
וגם בשביל זה היינו צריכים למלא המון טופסיאדה ולהציג טפסים מהבנק (שעלו לנו כסף)

ובגלל שהתלבטתי איך בכלל צריך לכתוב: ביורוקרטיה או בירוקרטיה הלכתי ומצאתי כי היתה הצעה לקרוא לזה שָׂרֶרֶת.

עדיקים

Active member
בדיוק בתקופה המתאימה עם המעבר היתה והרבה

אני אחראית ביורוקרטיה, בעלי לדברים אחרים.
אין ערמות ניירת, יש קופסא שבתוכה אוספת הכל ואחת לפרק זמן (4 חודשים בערך) אני לוקחת הכל ומתייקת במקומות המתאימים. יש קלסר לכל דבר.
היום מציעים לי לקבל הכל במייל ולאט לאט אני עוברת לחשבונות במייל אבל הניירת לא נגמרת כי תמיד יש מסמכים שבמקבלים בנייר.
גם אני נגד הוראות קבע שוקלת לעשות רק בארנונה עכשיו שזה חודש בחודשו ומקל על ההתנהלות החודשית.
לא מקנאה באף אחד, הבית שלנו יחסית מתוקתק. עכשיו מקוה שיהיה יותר, כשהשטח גדל, אמנם יש יותר מקום לפזר אבל יש גם הרבה יותר מקום לשים דברים ונראה הרבה פחות עמוס מקודם.
אף מטלה לא שוברת אותי, במיוחד עכשיו במעבר שלחלק מנותני השרות הייתי צריכה להתקשר כל-כך הרבה פעמים בשביל שיענו, שאקבל תשובה ו/או אדע מה לעשות, לא נשברתי. לקטר, קיטרתי בלי סוף, זה בהחלט עייף אותי מאוד. שמחה להיות אחרי.
בבית הוריי אימי טיפלה בניירת בעיקר כי אבי עבד המון שעות וכמעט ולא היה בבית.
אני גאה בכל ההשגים של התקופה האחרונה. היו לי מטלות אינסופיות, בעזרת פנקס רשמתי אותן, חילקתי אותן לימים שונים כדי לא להתחרפן והצלחתי. מבחינת הרשויות סיימנתי מבחינת נותני שירות נשארו שאריות קלות שגם בהן אני כבר מטפלת ואוטוטו מסיימת.
לא חושבת שהיה לי כשלון ביורוקרטי כי אני לא מוותרת. ממשיכה עד שמסיימת.

הוא מטפל בהכל. שונאת את זה.
יש ניירת, יש מיילים.
לא מכירה בתים נטולי ניירת. תמיד יש משהו.
הכי קשה לי עם בירוקרטיה של קופ"ח. כי לזה מתווסף הלחץ הבריאותי.
אצל הורי - לרוב זה היה אבא, כמדומני.
הישג אצלי לא נמדד בהצלחה הסופית אלא בלגשת לטיפול ולהתמיד. אתמול, בעבודה אומנם, תיקתקתי משהו שעלול היה להגרר ימים.
&nbsp

michal@gal

Active member
מנהל
שונאת ביורוקרטיה

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? רק הוא. שונאת את זה.
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? כמעט הכל מגיע במייל. הכל מתוייק בקלסרים מסודרים.
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? אין לי מה לקנא. בענייני ניירת אנחנו מתוקתקים.
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? כל מטלה ביורוקרטית שהיא.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אבא שלי טיפל בהכל. אמא שלי עברה משבר ניירת רציני כשהוא נפטר והיא נאלצה להתחיל לטפל בכל.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר) אין.
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) עברתי תאונה בדרך לעבודה וניסיתי לקבל עליה אישור כתאונת עבודה. ביטוח לאומי לא הסכים איתי. סתם בזבזתי זמן על מילוי טפסים, טרטור של הרו"ח ושיחה עם החוקר של ביטוח לאומי. בדיעבד - מלכתחילה היה לי ברור שלא יתקבל והתחלתי את כל התהליך רק בגלל לחץ של נציג קופ"ח.

שונאת שונאת ביוקרטיה

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? לרוב הבעל, נדיר שאני. הוא יודע כמה אני לא סובלת את זה וכמה אני נלחצת מזה.
&nbsp
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? יש ויש-במיוחד חשבונות שנשלחים מטעם המרפאה שלנו למרות שאין סיבה (שילמנו מראש על 2 טיפולים וכל מה שנלווה אליהם). הבעל מתייק פעם בחודש.
&nbsp
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? הממ... לא שמה לב לזה במיוחד...
&nbsp
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? ללכת לבנקים/להתווכח על חשבונות...
&nbsp
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אבא שלי, ומסכן מי שהיה צריך להתמודד מולו...
&nbsp
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)- גאה בזה שקצת אחרי שהגענו לפה הייתי צריכה ללכת לסדר משהו בבנק ולמרות הלחץ שלא אדע לבטא את עצמי ולהסביר באנגלית כי בקושי בארץ ידעתי להסביר את עצמי בבנק (ואני בת של עובד בנק!!!) ובאתי, הסברתי, עזרו לי וממש הלך טוב.
&nbsp
הממ... לרוב אם יש חשד לכישלון, הטיפול בעניין מלווה בבעלי ואז אין כשלונות

בילבי75

New member
עונה....

אצלנו יש חלוקה שווה. מפני שאנחנו גרים בניו יורק, בעלי מטפל בחשבונות ותשלומים ואני , בגלל שאני דוברת אנגלית שפת אם, מטפלת בבעיות שמצריכות שיחות טלפון ואסרטיביות

לבעלי יש משרד בבית ולכן כל הניירת נמצאת אצלו במשרד. וכן, יש שם ערימות אדירות של ניירת! אבל ייאמר לזכותו שהוא אף פעם לא שוכח לשלם חשבון והוא תמיד יודע איפה כל חשבון נמצא

את האמת, שום מטלה ביורוקרטית לא שוברת אותי. להיפך, לפעמים אני מוצאת את עצמי נהנית לדבר עם פקידי השירות השונים.
אחרי שילדתי קיבלתי חשבון של כמה עשרות אלפי דולרים מבית החולים. מסתבר שהיה קצר בין בית החולים לחברת הביטוח וחברת הביטוח לא שילמה. מבית החולים דרשו ממני לשלם וגם הוסיפו כל מיני איומים על עיקולים והרס היסטורית האשראי שלי. מיותר לציין שחברת הביטוח שמעה ממני... לאחר כשבועיים העניין טופל והייתי די גאה בעצמי למרות שהבנתי שזה עניין של חוסר הבנה.

miaamor

New member
שונאת ביוקרטיה אבל אין לי שום ברירה...

הלוואי ויכולתי להעיף את הכל אליו. החצי בוודאי היה מתקתק הכל. משלם חשבונות בזמן - מתייק הכל. אבל בגלל שהוא כזה אנאלי ולחוץ התפקיד הלא נחשק שלי הוא.
יש ערימות ניירת בבית מדי פעם שאני מתייאשת הבעל מתייאש או השד יודע מה אני חוטפת קריזה יושבת ועובדת המון זמן על מנת לתייק קצת.
מקנאה בכל הבתים שמתקתקים עניינים אני כזאת לא מסודרת.
מה שובר אותי? כל משימה שדורשת שוב ושוב טלפונים למשל לקבל סופסופ זכאות להוראה אחרי שסיימתי מסלול להסבת אקדמאים הוציאו לי את המיץ ואחרי כך מתפלאים למה אין הרבה מורים למתמטיקה? שישאלו למה יש מורים בכלל אם הביוקרטיה הזאת היא משהו ששובר.
בבית של הוריי אמא שלי תמיד טיפלה בזה. אבא שלי לא ידע מה נעשה מימינו ומשמאלו אמא שלי יכלה לבזבז מיליונים (אם היו...) והוא לא היה יודע... מטבע הדברים גם אני מטפלת בזה.
איזה הישג ביוקרטי? שסוף סוף הצלחתי לשלוח את העבודה שלי לאתר שהחזיר לי את העבודה שוב ושוב ובסוף זכיתי במקום הראשון...
ועדיין - יש חשבונות לא משולמים - יום אחד ינתקו לי את החשמל והמים... אין לי כוח אליהם!!

debby12

New member
מנהל
וואו - את נשמעת מוצפת...

דווקא נשמע שבן זוגך יהיה אלוף בזה -- למה בעצם את לא מעבירה אליו? זו בדיוק משימה לחובבי פרטים בעלי מוטיבציה (שזה התיאור החיובי של "אנאלי ולחוץ" בעיני
)

Ani15

New member
תשובות

מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? אני
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? ניירת, אם זה מגיע במייל אתעלם וזה לא ייגמר טוב. ביטלתי את כל האישורים לניירת במייל.
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? הבית שלי מאוד מתוקתק ואני מניחה שהניירת מוסתרת אצל אחרים באותה מידת יעילות כמו אצלי. למה לקנא?
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? אני שונאת את כולן באותה מידה. בעצם, אלה שיכולות להיות מטופלות ברשת פחות מעצבנות, אלה שדורשות שיחות טלפון או פגישה עם פקיד, הכי גרוע.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אמא שלי.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר) ערעורים על חיובים שגויים בכרטיס האשראי
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) טיסה אוברבוקד שהורדתי ממנה כמעט בכח וביטוח הנסיעות סירב לפצות אותי על התשלום המיותר על המלון באותו לילה כי חברת הטיסה נתנה לי פיצוי. אין ספק שלמדתי הרבה באותו לילה...
&nbsp

למעלה