ספרד
- כן? לא? או למה לא?

debby12

New member
מנהל
ספרד
- כן? לא? או למה לא?

לרגל ביקור עבודה בברצלונה, הריני לציין שזו נראית מדינה מדליקה. מלא אנשים ברחובות- גם מאוחר בלילה, אוכל מעולה ומגוון, מרגישה בטוחה, לא מאוד יקרה, אנשים חמים ונעימים ... בקיצור - כמו ישראל אבל עם הרגשה של "אירופה"

תוהה אם יצא למי מכן לבקר בה עם ילדים ואם כן - באיזו עונה ואיך היה?

Ani15

New member
כן

בפירינאים, קוסטה בראווה וברצלונה
שבועיים בקיץ
היה כיף, אבל עמוס. בעיקר בקוסטה בראווה - ממש ברחנו משם. כל השאר היה עמוס אבל כיף בדרך כלל. יש כמה אטרקציות מעולות שאנחנו זוכרים מאוד לטובה, אבל הילדים לא התאהבו בין השאר כי לא תכננו טוב והיו המון נסיעות ארוכות בפירינאים.

איילה א

New member
הייתי בלי ילדים (בספרד ובכלל), אבל

רק חייבת לומר שזה המקום היחיד בעולם שעשה לי קצת חשק לעבור לגור בו.

שוליקה10

New member
ברור שכן!

אוכל טוב, אווירה מעולה, גם תרבות וגם נופים. הכל מהכל.
הייתי כמה פעמים בספרד טרום הילדים, אבל עם ילדים - היינו עם הגדולה כשהיתה יחסית קטנה (כמעט שנתיים). ברצלונה+פירנאים בספטמבר. היה מעולה, אבל היא באמת היתה בגיל שהכל עניין אותה, הספיק למצוא איזו כיכר ולרדוף אחרי יונים.

כך שלמעשה לא חיפשנו אטרקציות לילדים, עשינו טיול שעניין אותנו המבוגרים. אין לי כ"כ מושג לגבי טיול עם ילדים גדולים, אם כי בטוחה שברצלונה יכולה להיות כיפית לכל גיל.

debby12

New member
מנהל

אכן - בדיוק מין כזה מקום שעושה חשק לעבור לגור בו (אלא אם כן את/ה שומר/ת כשרות.... כי הרכיב הכי נפוץ בו בתפריט זה
לסוגיו - בכל ארוחה שהיא כולל ארוחת בוקר. והרכיב הבא אחריו הם כל מיני שרימפסים...)

הוא מתאפיין במין אווירה שמחה ואמיתית שכזו.

פריZמה

New member
למה לא?

הם שמחים, נדיבים ועצלנים.
גרעון לאומי מטורף, מערכת סוציאלית קורסת, מובטלים שגרים בבית הוריהם ונטולי פנסיה.
את כל אלה לא רואים בברצלונה ובאזורי תיירות אחרים.
זה ההבדל בין לגור איפה שהוא לבין לתייר שם.

וואו, את ממש טובה בזה.

אפשר לזרוק לך שם של מדינה ואת תקטלי אותה? אולי כדאי לפתוח שרשור חדש.
אגב, יש מדינות שאת ממליצה עליהן, דווקא?

פריZמה

New member
נראה לי שנפגשנו במקום אחר

בדיון על מדינה שאני דווקא די עפה עליה....( חבל שלא אליה)
וגם פותחת השרשור גרה במדינה נחשקת!

debby12

New member
מנהל
מבחינת נותני שירותים - דווקא היה אחלה

לא הרגיש שהם עצלנים במיוחד. המלצרים שם מתקתקים את השולחנות (כל הזמן מחליפים צלחות קטנות נקיות בשביל הטפאס). ונהגי המוניות/העובדים במלונות כולם נתנו שירות מאוד נעים, אדיב, ומשתדל.

אבל מסכימה איתך שהרבה יותר קל כשזו "לא הבעיה/המדינה שלך"....

calabaza3

New member
היינו כמה פעמים

בלי הילדים ואיתם.
עם הילדים היינו במדריד, ברצלונה, אזור ולנסיה ובקוסטה בראווה (אבל בחלק קצת יותר צפוני ופחות עמוס). כל הטיולים היו באוגוסט.
מדריד בעיני פחות מתאימה עם ילדים ובכלל פחות מתאימה באוגוסט (חם שם נורא! אם כי לא לח כמו בת"א..). ברצלונה נהדרת אם כי באוגוסט עמוסה מאוד מאוד ויכול להיות טיפה חם. עם הילדים הכי נהנינו בקוסטה בראווה ישנו במשך כשבוע במין אתר כזה שנקרא tres delfines (זה בעיקר אתר קמפינג שמגיעים אליו אירופאים עם המכוניות והקראוונים שלנם אבל אנחנו המפונקים ישנו במין דירת נופש חמודה ונוחה). עשינו טיולים קטנים לכל מיני עיירות מקסימות באזור, מזג האוויר היה מצוין והיה ממש כיף.
מסכימה שהספרדים יודעים ליהנות מהחיים וזה מקום כיפי במיוחד, עם כמה הסתייגויות (למשל נותני השירות במדריד הם אנטיפטים)

עכשיו עם חוקי מגורשי ספרד יהיה יותר קל לקבל דרכון ספרדי....

מישהי בעבודה התעניינה והתברר לה שעדיף לבקש בפורטוגל, שם הדרישות מחמירות פחות.
<סתם הגיג שהתחבר לי לספרד
>

למעלה