מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי

debby12

New member
מנהל
מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי

האם יש משהו שלמדתן ממקור יחסית בלתי צפוי - למשל מהילדים שלכן? או ממישהו שלא היכרתן קודם שנתקלתם בו/בה במהלך אירוע/נסיעה?

אם כן - חלקו את הטיפ/תובנה וספרו ממי למדתן אותם

debby12

New member
מנהל
בקטנה

מילים בספרדית אני לומדת מהמנקה במשרד שלנו, ובאמהרית מנהגי מוניות (כמעט כולם באזורי הם אתיופיים).

מילדות הבית אני לומדת שירים עכשווים שבלעדיהן אין סיכוי שאכיר, דקלומים משעשעים שאני לא מכירה, ומנסה ללמוד לסרוג מבכורתי אבל אני כזאת כשלון בתחום שלא הגעתי רחוק.

לומדת יום יום מהילדים בגן

וזה חלק מהכיף וההנאה בעבודה מבחינתי כי לומדת המון מהם על החיים, על העולם ועל עצמי.
&nbsp
&nbsp

למדתי המון מהילדות שלי.

באופן כללי, ילדים גורמים לך לחשוב על דברים שלקחת כמובנים מאליהם קודם לכן - למה דברים בנויים בצורה מסוימת, איך כל מיני דברים פועלים, למה החברה היא כמו שהיא, וכו'.

אני לומדת מגוגל

- כמעט כל יום הם חוגגים יומולדת למישהו מיוחד בדף הראשי (שאצלנו זה דף הבית)- אז אני משתדלת לקרוא על מי ולמה הוא קיבל את הכבוד.

- כשהייתי בארה"ב ראיתי שרוולי ניילון המחולקים בכניסה לחנויות עבור המטריות המטפטפות. כשיורד גשם מלבד מטריה אני משתדלת לקחת איתי גם שקית עבורה.

- הבן שלי לימד אותי איך אפשר לגלות את הסיסמא כשרואים ******* (אבל שכחתי איך
)

AlicePJ

New member
אני לומדת מלא מפייסבוק. אני עוקבת אחרי כל מיני

דפים כמו היסטוריה גדולה בקטנה, היום בהיסטוריה וכו' ודפים שעוסקים במדע, וכל יום אני נתקלת במלא עובדות שלא ידעתי ודברים מאוד מעניינים. אני בכלל חולת היסטוריה אז מצאתי המון דפים בפייסבוק שעוסקים בנושא ואני נורא נהנית.

debby12

New member
מנהל
וואו - נשמע כיף. אנא הבי קישורים לדפים שעוסקים

בהיסטוריה בפייסבוק - נשמע כיפי!!

AlicePJ

New member
אני לא יודעת לשים קישורים שיעבדו בתפוז

אז אני ארשום שמות של כמה דפים שאני אוהבת ואפשר למצוא אותם בטח בחיפוש בתפוז
בוקר טוב ביולוגי
רגעים היסטוריים
היסטוריה עולמית
מדע גדול, בקטנה
יום בהיסטוריה
women you should know
אמ;לק מדע
היום למדתי
היסטוריה גדולה, בקטנה
המקום הכי חם בגיהינום (לא ממש עמוד היסטורי או מדעי, יותר כמו מגזין חברתי, אבל עם כתבות נורא מעניינות)
&nbsp
&nbsp
זאת רשימה חלקית של מה שמצאתי עכשיו שחיפשתי בפייסבוק, והרשימה היא ללא סדר מסוים, סתם לפי מה שמצאתי. אם את מעיינת בדף ואוהבת אותו פייסבוק הרבה פעמים מציעים עוד דפים בסגנון, ואני מציעה לבדוק אותם - ככה גיליתי הרבה דברים מעניינים.
&nbsp

Dr T noki

New member
אני לומדת הרבה מהמטופלים שלי

וגם מהסטודנטים שאני מלמדת.

debby12

New member
מנהל
אני למדתי משהו ממצבה (בערך)

כיתוב על מצבה בבית קברות (מסוג הדברים שתמיד מעניינים אותי) היה מעל קברה של אישה שהיה כתוב שנולדה ב"מנוחה הקטנה, רוסיה"

זה נשמע לי תמוה לחלוטין. מקום ברוסיה שנקרא "מנוחה הקטנה"? מה זה - סיפור של שלום עליכם? או אולי בדיחה?

מששבתי הביתה הלכתי לחפש ברשת, וגיליתי שהיו ברוסיה כמה מושבות איכרים יהודיות לחלוטין (רק של יהודים) שבהן התקיים יישוב חקלאי יהודי במשך כמעט 140 שנה עד שהגיעו הנאצים ימ"ש ורצחו את כולם. לשתיים מהן קראו "מנוחה הגדולה" ו"מנוחה הקטנה"

ראו כאן:
https://shauldagan.wordpress.com/מושבות-העלייה-הראשונה/המושבות-היהודיות-ברוסיה/

מרתק

וגם אני מחבבת כיתובי מצבות.
פה כתוב על הקברים את המקצוע של הנפטר.
ובעיירה קטנה כשלנו זה ממש מעניין

חשבתי שרק אני חובבת מצבות...

בעיקר מעניינים אותי האנשים. כשהייתי ביורק לפני שנתיים מצאתי בית קברות מלפני 250 שנה, וממש ריתק אותי לקרוא את הכיתוב על המצבות, אנשים ממש קורמים עור וגידים (
)

debby12

New member
מנהל
הו - ממש לא רק את

בעלי חושב שזה תחביב נקרופילי/חולני משהו.... אבל זה לא המצבה עצמה שמעניינת אותי אלא האיש/ה שהיו פעם שאותם היא מתארת שמעניינים אותי.

שמחה שיש המבינות לליבי...

בחיי את אחותי האובדת
אני קוראת מודעות אֶבֶל....

זה תמיד מעניין לקרוא על איך מגדירים כל אחד מבני המשפחה במודעות.
יש כאלו שכותבים :הבן בני וב"ב או בנו וכלתו או בנו בני וכלתו או בנו בני וכלתו בתיה.
זה מראה הרבה פעמים מי ניסח את המודעה....

הכי משונה בעיני שכותבים במודעות את כל השמות של כל הנינים.

debby12

New member
מנהל
ברור!! מודעות אבל זה חלק חשוב מאוד

זה דומה למצבה, רק לעצלנים - לא דורש לזוז מהספה. ותמיד מעניין לקרוא כמה ילדים, ומה השמות שלהם (ולפעמים לכל מיני נכדים ונינים כבר יש שמות זרים), ומה מנסחי ההודעה בחרו לכתוב ובכלל..... האמת שזה בכלל ענין לשרשור נפרד שייפתח ביום אחר.

בארה"ב מודעות אבל הו ארוכות יותר - משהו כמו עשרים משפטים על החיים שלהם, והרבה פעמים הן עם תמונה וגם עם צלב או מגן דויד למעלה לציין את דתו/ה של המנוח/ה [אני מניחה שגם סהר - אבל לא יצא לי לראות כזה]

מודעות אבל נראו לי מסקרנות בילדותי, וזוכרים לי לדיראון עולם

שפעם ניגשתי לאמא שלי עם מדור מודעות האבל, והצעתי לה שהיא תבחר לה דמות אחת, ואני דמות אחרת, ונשחק ברוחות.

למעלה