הכנות ל"יום הדין"

הכנות ל"יום הדין"

הפוסט של דבי על הצורך להשאר בבית שבוע בשל השלג, עשה לי דז'ה וו לשני נושאים שמתקשרים לי זה עם זה;
האחד - לפני כמה שנים שודרה בערוץ 8 (אם אני לא טועה) סידרה "יום הדין" שהראתה כל מיני אמריקאים (קצת הזויים) שמתכוננים ליום הדין. יום בו תהיה מהפכה/ מהומה/ רעב / אנרכיה . הראו איזה בונקרים אנשים מכינים וזכור לי במיוחד איש שחפר תעלות ושוחות בחצר ביתו על מנת שיוכל להתחבא שם.

והשני - לפני כחצי שנה, השתתפתי בקורס על רעידות אדמה ודברו על סנריו בו תהיה רעידת אדמה שתרעיד את כל הצפון (בית שאן- חיפה וכל האזורים שסביב ערים אלו) ועל ההשלכות שתהינה לרעידה על האוכלוסיה.
ראינו הרבה תמונות של הרס מטורקיה ונפאל.

גם הסדרה וגם הקורס הביאו אותי אז למחשבות - כיצד אפעל ואגן על משפחתי במידה ואכן תתרחש רעידת אדמה או אירוע אחר שיגרום להפסקת אספקת מזון ומים או מצב של צורך להיות נצורים בבית.
וכמו שאמרו בקורס - אתה פועל רק כשאתה יודע שדברים יתרחשו - תדע שיירד גשם - תיקח מעיל ומטריה . אבל רעידת אדמה - לא יודעים לחזות ולהתריע ולכן אנשים לא מתכוננים אליה.

האם אתן ערוכות "ליום הדין"?

בסערת השלג האחרונה שהייתה כל האמריקאים פה היו בהיסטריה

אני בקושי זכרתי שיש משהו. הדורמנים בכניסה שאלו אותי אם אני מוכנה נפשית להערב (ערב הסופה) ושאלתי אותם-מה קורה הערב??
&nbsp
בדיעבד, אנשים אשכרה נפגעו ונפטרו מהסופה הזו כי יצאו, אני פשוט הייתי מוכנה מראש-קניתי לנו מים וכל מה שצריך כמה ימים קודם וזהו. כשהסערה נרגעה-יצאנו החוצה.
&nbsp
לגבי מה לעשות ביום הדין
- זה נחמד לתכנן וכו' אבל אף אחד לא מבטיח לך שתוכל לעשות את זה.

debby12

New member
מנהל
לא ממש

יש לנו במרתף כמה מיכלי ענק של מים מינרליים (זה מגיע במין פלסטיק שמכיל משהו כמו 10-20 ליטר) למקרה שתהיה בעיה של מים. ובכל הבית מפוזרים שלל פנסים למקרה של הפסקות חשמל.

יש לנו גם גנרטור - לא מי יודע מה גדול אבל אמור להיות מספיק כדי לתחזק מקרר, קצת אורות, ולטעון מחשבים וטלפונים

כל הנ"ל אני מניחה לא יהיה ממש מועיל במקרה שהבית יקרוס.....

הסיטואציה היותר סבירה אצלנו היא טורנדו שיכול לשטח את הבית - ולצורך זה יש מרתף

לפני כמה שנים הייתי ברעידת אדמה יחסית מפתיעה במחוזותי שהיתה די חזקה (בניגוד לקליפורניה - אני לא גרה במקום המיועד לרעידות אדמה). הייתי בעבודה והיה מאד לא נעים. זה היה הרבה יותר מ"חפצים שרועדים בחדר" - הרגיש כאילו הרצפה שוחה מתחת לרגליים. תוך שניה וחצי היה לי ברור מה זה וגלשתי אל מתחת לשולחן במשרד. אחר הסתבר שרבים אחרים שם חשבו שזה "פיגוע טרור שמגיע מתחת לאדמה"

על כל פנים - נראה לי שאין הרבה מה לעשות חוץ מלקוות לטוב...

במשרדים בארה"ב יש, מאז פיגועי ה-11 בספטמבר, ערכות חירום מנויילנות. מזמן כבר לא הצצתי מה יש בהן - זה דברים כמו פנס, ווסט צהוב זוהר, בקבוק מים, ערכת עזרה ראשונה, משרוקית וכאלה.

אז גם הסנדלר הולך יחף...ואולי הכותרת של יום הדין היא קיצונית

אבל ברור שתהיה רעידת אדמה משמעותית באזורינו
שתשפיע על כל המדינה (לפני כמה שנים היתה רעידת אדמה דרומית לאילת ובראשון לציון מעליות יצאו מהמסילות בגללה).
אנחנו התכוננו ע"י יידוע של הילדים מה עושים ברעידת אדמה ואף הנחנו את הילדים כיצד לפעול במקרה של קטסטרופה (שמן הסתם תגרום גם לניתוק טלפונים). איפה תהיה נקודת המפגש הראשונה ואיפה תהיה נקודת מפגש שניה. בכל מקרה, הוחלט שהראשון שיגיע לאזור הבית - הולך לחפש את הצעיר בגן.
מעבר לכך, אני משתדלת שתמיד יהיה בבית מלאי שימורים.

גנרטור הוא מצרך שאנשים לא כ"כ מודעים לחיוניותו בארץ. אנשים רבים מתקינים תריסים חשמליים אבל לא מצטיידים בגנרטור למקרה של הפסקת חשמל....
חבל שאדריכלים לא מוצאים לנכון ליידע את הקלייינטים שלהם בנושא.

טיפים שקבלנו בקורס (ועוד לא הספקתי ליישם הכל):
- להעלות ל"ענן" / או לדיסק און קי שהולך איתכם לכל מקום את כל המסמכים האישיים והבירוקרטיים כולל ביטוח הדירה
- למקרה של רעידת אדמה - לצאת עם המפתחות של הרכב (אם לא תוכלו לשוב לבית- לפחות תוכלו לישון באוטו או לנסוע למקום שלא נפגע.....).

מעניין שרק החברות מעבר לים התייחסו ושיתפו על ההכנות להן.
האם זה אומר שהישראלים סומכים על "יהיה בסדר"?
(או שזה סתם העיתוי של השעות)

אגוזים1

New member
להכין מקלט זה נחשב ״יום הדין״?

אני מניחה שלא, כי בשנים האחרונות ההסתברות לשימוש במקלט הייתה פעם בשנתיים שלוש... אז זה יותר ״ימי הדין״

&nbsp
במקלט יש לנו מים, קצת חטיפים ושימורים, תאורת חירום, טלפון קווי, טלביזיה, וכאשר הזמנים לחוצים יותר גם מזרונים עם שמיכות וכריות להעביר את הלילה בנוחות (בלי שצריך להעיר את הילדים ולהריץ אותם חצי רדומים למקלט).
&nbsp
מה שכן, את המקלט גם התאמנו בזמנו למתקפה ״לא קונבנציונאלית״ (עם מסננים ואטימה) אז אולי זה כן נחשב ״יום הדין״...
&nbsp

כבר חזרתי בי מביטוי יום הדין....ונקרא שאתם מסודרים

אבל כמה אנשים כמוכם את מכירה?
כי אני לא מכירה אף אחד (חוץ ממך)

michal@gal

Active member
מנהל
אצלנו הממ"ד מוכן חלקית

יש בקבוקי מים, טלפון, טלויזיה ותאורת חירום.
בתקופות יותר לחוצות מדינית היו שם גם חטיפים.
&nbsp
בבית יש לי תמיד שימורים ומוצרי אוכל יבשים בכמות שמספיקה לגדוד. לא צריך להכין במיוחד.
&nbsp
כשגרנו בארה"ב (בקליפורניה ) בבית הספר לכל ילד הייתה ערכת חירום לרעידות אדמה מנויילנת בכיתה, עם בקבוק מים ודפי עבודה.

למעלה