איך היה השבוע שלי :

התחיל בכיף נגמר בחוויה מעניינת ובאמצע - שגרה

על הכיף ארחיב במשהו קטן וטוב - צפיה במשחק של מכבי חיפה בכדורגל....

השגרה היתה קרה כמו בכל הארץ

והחוויה המעניינת שהיתה לי היום התחילה לפני 3 שנים בערך....
הייתי עדה לכך שרכב פגע ברכב אחר והמשיך לנסוע .....
כאזרחית טובה, רשמתי את הפרטים של הרכב הפוגע והשארתי פתק עם הפרטים ופרטים שלי על השמשה (הייתי רוצה שאם יקרה דבר כזה לי, גם לי ישאירו פרטים).
עד היום חברות הביטוח לא הסתדרו ביניהן ולכן זה הגיע למשפט.
זומנתי כעדה נייטרלית. נסעתי שעתיים ורבע, חיכיתי כשעה וחצי, העדתי 10 דקות ונסעתי שעתיים ורבע חזרה. הלך יום עבודה.
בשבילי זאת פעם ראשונה שהייתי בבית משפט שלום. ציפיתי שיהיה צפוף ובעיות חניה אבל שני הדברים לא התקיימו. אני מוכרחה לציין לטובה את בודקי התיקים בכניסה לבנין שהיו אדיבים ומסבירי פנים. לא טריוויאלי.

debby12

New member
מנהל
וואו - איזו נשמה טובה את!!

חברות הביטוח שילמו לך על זמנך ועל הוצאות הנסיעה? (ובכלל איך זה כזה רחוק? זה היה בבימ"ש באילת?
)

זה לא כזה רחוק פשוט היתה לי גם עצירת ביניים אצל אמא שלי

להשאיר אצלה ילד חולה (כי נראה לי מוגזם להביא אותו איתי.....)
אני אקבל החזר/ תשלום של 350 ש"ח . לא מכסה על יום עבודה והוצאות הנסיעה (לאור הילד החולה נסעתי עם הרכב ובכביש 6 במקום ברכבת..... ).

כשחיכינו בחוץ נשאלתי אם יש לי חרטות על כך שהשארתי פתק.
אז מצד אחד ממש לא - כפי שכתבתי גם אני הייתי רוצה לקבל מידע. מצד שני זה היה לגמרי נדנוד עד שהגיע רגע הדיון. המון שיחות טלפוניות של קביעת תאריכים וביטולם וכל התהליך עד העדות.
למרות הכל, גם היום הייתי משאירה פתק.

עדיקים

Active member
על האזרחות הטובה שלך

לנו זה גם קרה פעם וככה הצלחנו להגיע למי שפגע לנו ברכב.
התקשרו אלי מהמשטרה שעד ראה מישהו שפגע לנו ברכב. קיבלתי את פרטי הרכב וכך הגענו לנהג הפוגע שלא הכחיש ולכן חברת הביטוח שלו שילמה את הנזק שקרה לרכב שלנו.
לא בטוחה אם במצב של בית משפט אותו אדם היה מסכים להתייצב, בטח לא בסכום שלא מכסה לו את ההוצאות.

הסכמתי להעיד עוד לפני שידעתי שהדיון יהיה כ"כ רחוק

ואחר כך קבלתי זימון מבית משפט (שבעצם אי אפשר להתחמק ממנו)

שבוע די משעמם

עברתי טיפול ומאז אני בימי מנוחה בבית- דווקא הרגשתי ממש טוב עד היום, והיום- התכווצויות וממש חלשה כך שחזרתי מחר לגן לא בטוחה ואני לא מתה על זה.
&nbsp
קיבלתי סרטון שהאמריקאית צילמה שהילדים אירגנו לעצמם מפגש בעברית ושרו את שיר האותיות שאני שרה להם, עם כל התנועות- איזה מרגש זה

&nbsp
חוץ מזה, מקווה שהטיפול הזה יצליח- מנסה לא לחשוב קדימה מידי ומצד שני גם לא להיות פאסימית מידי, וזה לא קל.
&nbsp
חזרתי לצבוע מנדלות- שזה נחמד ומרגיע

debby12

New member
מנהל
מושלג
.... חוצמזה

קצת קלסטרופובי בשל העוצר שכפה השלג, ובשל העובדה שבתי הספר פה סגורים כל השבוע כולל מחר - טירוף מוחלט.

וגם מתיש.

מתאים לי שנעבור כבר לשבוע הבא.... מיציתי את השבוע הזה.

איך ההתנהלות (אם יש כזאת) של בית הספר באירועים כאלו ?

פה מתרגלים תקשורת ולמידה מהבית.
האם בעבודה שלך מצפים שתעבדי מהבית?

debby12

New member
מנהל
הו - אני עובדת 18 שעות ביממה מכל מיקום שהוא...

אל חשש. עובדת גם לא מעט מהבית כשאין שלג בחוץ. ממילא הממונים עלי נמצאים במדינה אחרת ולמעט פגישות עם גורמים חיצוניים - העבודה שלי נעשית בטלפון ובמחשב. אז זה לא שקיבלתי חופש מיוחד.

אין ממש תקשורת עם ביה"ס. כל יום אחה"צ מקבלים מייל מהמקבילה של משרד החינוך (זה ברמה המחוזית) שמודיע לכולם שבתי הספר יהיו סגורים מחר בשל תנאי מזג האוויר. האמת היא שמזג האוויר התייצב כבר לפני 5 ימים... אבל פשוט יש ערימות ענק של שלג שלוקח להן הרבה זמן להתמוסס.

אתמול הם הרגישו שהם כבר מגזימים אז במקביל הם גם הוציאו הודעה שביום שני הבא יהיו לימודים בטוח. באמת יפה מצידם.... בעיר הסמוכה לנו (מרחק של ק"מ) התחדשו הלימודים כבר לפני 3 ימים. בית הספר לא מצפה מהילדים לעשות כלום בזמן שהוא סגור - אז הם מתמקדים בלריב ולהתחרפן. בין לבין הם משחקים קצת בשלג - אבל האמת שהוא נמאס להם אחרי יומיים.

עדיקים

Active member
18 שעות? גם מהבית?

איך שורדים את זה? איך מצליחים לנהל גם בית וגם לעבוד כל-כך הרבה? איך יש מספיק זמן לילדים?
לפני שבעלי התחיל לעבוד בעבודה הנוכחית שלו היה הרבה יותר גמיש ממני ולכן אני עבדתי המון מבחינתי וזה כלל יומיים ארוכים בשבוע של כמעט 12 שעות וזה נראה לי המון אבל היה אפשרי. היום אני עובדת כמעט משרה מלאה, לא מצליחה לעבוד יותר מיזה, חייבת גם זמן לילדים, לבית וגם קצת זמן לעצמי ולא מוצאת איך אפשר לאספיק הכל. אשמח לקבל ממך טיפים בנושא. הבוס לוחץ והיה רוצה שאעבוד יותר אני פשוט לא מצליחה לעשות את זה.

debby12

New member
מנהל
אין "מספיק זמן" לילדים לפי רוב קני המידה הנפוצים

ככה מתחזקים גביע זהב בתחרות האם הגרועה בתבל.

לוגיסטית, יש לנו "או-פר" שזה לא כמו אופר בארץ - כלומר לא מדובר בעוזרת בית מלאה. מדובר במישהי בת עשרים וקצת שמסיעה לחוגים ופגישות עם חברים, מגישה אוכל בסיסי (ברמת הלחמם אוכל שההורים הכינו, או לחמם שניצל קפוא או להכין פסטה עם רוטב מהצנצנת), עושה את הכביסה של הילדות ורודה בהן לסדר את החדר/עושה להן חברה כשהן מסדרות. היא עובדת בבוקר ואחר כך החל מרגע שנגמר בית ספר. אם בית הספר סגור היא עוזרת יותר.

שאר מלאכות הבית אינן בראש מעייני

אם עובדים מהבית רואים את הילדים בבוקר עד שהם יוצאים ואחרי בית הספר החל מ 3 וחצי - כל זאת בהנחה שהם לא בחוגים ויש להן הרבה חוגים. כשהולכים להכין תה או לסיבוב התאווררות קצר בבית גם זוכים לראותן.

עבודה מהבית גם חוסכת לפחות שעה ביום של התניידות הלוך וחזור מהמשרד.

עדיקים

Active member
והנה אוטוטו אתם מגיעים לשבוע חדש

חוץ משנאתי לקור ולחורף שאני מצדיעה לך שאת שורדת חורפים כאלה, אני בהחלט לא מסוגלת להיות סגורה במקום אחד כמה ימים. מבינה אותך לגמרי שזה בהחלט לא פשוט לכולכם. שמחה שזה נגמר ואתם חוזרים לשגרה.

debby12

New member
מנהל
תודה. אבל אני לא כזו גיבורה

זה די נדיר אצלנו. הפעם הקודמת שהיתה פה כזו סופת שלגים רצינית היתה 2010 או 2011. בכל שנה יש כמה ימים בהם בית הספר סגור בשל שלג - אבל שבוע רצוף לדעתי לא קרה מאז הסופה של 2010-11 (Snomagedon קראו לה, לנוכחית קראו Snowzilla)

בגלל זה זה היה כזה אירוע משתק - כי לא כל כך ערוכים פה לשלג....

עדיקים

Active member
עמוס מאוד מאוד

אנחנו לקראת המעבר שזה בהחלט טוב אבל יחד איתו בא עומס ענקי של המון סידורים אחרונים. לנסות להספיק כמה שיותר דברים לפני המעבר לא בטוחה מה עוד נספיק אבל מנסה.

למעלה