שרשור סופות חורפי

debby12

New member
מנהל
שרשור סופות חורפי

בעודי מתאוששת מאיזה 70 ס"מ שלג שנפלו עלינו בסוף השבוע ותקעו אותנו בבית עד להודעה חדשה (הרחוב מכוסה לגמרי), נראה שגם מזג האוויר בארץ השבוע צפוי להיות חורפי במיוחד.

מהי העונה החביבה עליך? מה את מחבבת בה?
שלג/גשם/שלוליות - הם מטרד או הזדמנות בעיניך?
היית פעם באיזו סופה/אירוע מטראולוגי מיתולוגי? (נגיד השלג המיתולוגי בירושלים ב-1992....)
כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? (סגול בח' וחולם בו"ו!! ניקוד אחר לא יתקבל
)
סקי - כן/לא/אין-לי-מושג?
כמה זמן היית מצליחה להיות ספונה בבית בשל תנאי מזג האוויר בלי להתחרפן?

debby12

New member
מנהל
אז ככה....

* מהי העונה החביבה עליך? מה את מחבבת בה?
רוב חיי היא היתה חורף, כי בישראל זו העונה הכי קצרה/נדירה וגם כי בתור ילדת הייתי חובבת מטראולוגיה ומזג אוויר. בשנים האחרונות עברתי לקיץ, כי זה מרגיש לי כמו העונה יקרת הערך באקלים הנוכחי שבו אני גרה.

* שלג/גשם/שלוליות - הם מטרד או הזדמנות בעיניך? שלג הוא תמיד כיף בעיני - גם אם אגור בקוטב הצפוני נראה לי. יש בו משהו לבן אצילי ומיוחד. על שלוליות אני יכולה לוותר (יש להן צבע פחות אצילי
)

* היית פעם באיזו סופה/אירוע מטראולוגי מיתולוגי? (נגיד השלג המיתולוגי בירושלים ב-1992....). הייתי בירושלים בשלג ההוא ובעוד כמה וכמה שלגים. ובדיוק בסופ"ש הזה חוויתי סופת שלגים בארה"ב.
* כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? פעמיים או שלוש. פעם אחת היתה במסגרת טיולי סיירות באביב או משהו אז האתר לא היה פתוח לגלישה

* סקי - כן/לא/אין-לי-מושג? ממש לא. נסיתי כמה פעמים - מרגיש לי כמו מתכון בטוח לשבור את הרגליים ועוד שלל פציעות אורטופדיות איומות. וגם בכלל לא כיף. לא ברור לי העניין הזה. סקי שטוח-יחסית (לטייל עם מגלשיים - cross country) מגניב בעיני ומחזק את הירכיים

* כמה זמן היית מצליחה להיות ספונה בבית בשל תנאי מזג האוויר בלי להתחרפן? אני בדיוק באמצע ניסוי טבעי בעניין הזה. אודיע לכן לכשאתאשפז....

עדיקים

Active member
שהמצור על ביתך יסתיים במהרה

* העונה האהובה עלי היא קיץ. לא אוהבת קור וגשם.
* גשם/שלג/שלוליות הם מטרד.
* הייתי בסופה של 1992 בבית במרכז הארץ וקמנו לבוקר לבן ומקסים. יש לי תמונות מקסימות מהארוע. כנראה שזכינו במשהו בין ברד לשלג אבל החצר נראתה מושלגת לחלוטין.
* לדעתי ביקרתי 2-3 פעמים כולם בילדותי. טיולים עם המשפחה. לא ממש זוכרת. עם הילדים עוד לא ביקרנו בחרמון כל שנה אומרים שניסע אבל הפקקים מונעים מאיתנו ואנחנו מסתפקים במשהו קרוב יותר.
* סקי- אין לי מושג.
* לא הייתי מצליחה להיות בבית בשל תנאי מזג אויר בלי להתחרפן. מצדיעה לך, ליבי איתך, מקוה שבקרוב מאוד תוכלו לצאת שוב.

debby12

New member
מנהל
תודה. הכורח הוא אבי כל הצלחה... אם אי אפשר לצאת אז אי אפשר..

מצרפת כמה תמונות מערבות השלג המאפיינות את מה שהיה פעם המדרכה ליד הבית שלי, האוטו והגינה האחורית. יש בגינה האחורית מין "טראסה" כזו בגובה של בערך 70 ס"מ אבל לא רואים את זה בתמונה כי הכל קבור...

בנוסף - רק כדי לתת קנה מידה - לכלבה יש גודל של סוסת פוני בערך....

debby12

New member
מנהל
תודה - אמסור לה

היא רק אצלנו חודש וקצת אבל הצליחה די בזריזות להיכנס ללב כל בני הבית, כאילו היתה פה מזה עידן ועידנים [טוב נו - לא כל בני הבית - חתול אחד עדיין שונא אותה. השניה אדישה לגמרי]

על רקע השלג היא נראית קצת צהבהבה ומלוכלכת - כמו חולצה לבנה שדהתה בכביסות. בלי שלג ברגע היא נראית יותר צחורה.

The Blue Fairy

New member
איזה יופי!

אתם מצליחים להנות מזה? או שנמאס כבר?
והכלבה פשוט מדהימה :) מזכירה לי מאד את גורה שלי

debby12

New member
מנהל
נהנינו יומיים - במנות קצובות

כי כל הגוף מתחיל לקפוא אחרי איזה 30 דקות בחוץ (אלא אם כן עובדים קשה בלגרוף שלג עם את חפירה - זו דרך טוב להתחמם)

יש לנו מין עיגול פלסטיק כזה שיושבים עליו לצורך גלישה במדרונות מושלגים.

אבל בסוף זה נמאס. בייחוד כשאין בית ספר עד להודעה חדשה (הילדות מתחילות להתחרפן) וכשהכביש חסום אז אי אפשר לצאת מהבית חוץ מאשר לשכנים.

בינתיים מפלסת שלג פינתה את הרחוב - אז נגמר העוצר.

בחדשות השמיעו ציטוט של רופא אמריקאי

על כל הבעיות שיוצר השלג (אברים שבורים וכד')
ופירטו שיש עליה בהתקפי לב עקב המאמץ בפינוי השלג....

אני אחרי הסופה הניו יורקית

בואו נאמר שבארץ עשו מזה סיפור מאוד גדול, כולם התקשרו אלינו מוטרדים ובדקו שאנחנו חיים כל שעה עגולה

פשוט לא יצאנו מהבית עד שהשלג נרגע-לא ביגדיל

&nbsp
אני מאלה שאוהבים את הקיץ או את עונות המעבר- אני לגמרי דובי חורף באופי שלי
מתחיל להיות קר,גשום ולא נעים ואני ישר נכבית
.
&nbsp
ביקרתי בחרמון כמה פעמים עם המשפחה אבל בעיקר למשחקים בשלג, לא ממש גלשתי אי פעם.
&nbsp
אין לי מושג בסקי, אבל האחיינים שלי למשל עושים סקי בתדירות די גבוהה וממש אלופים.
&nbsp
שנה שעברה היה חורף מאוד מאוד קשה ורק הגענו לפה ומצאתי את עצמי כמעט 3 שבועות בקושי יוצאת. מזל שיש בניין גדול, דורמנים נחמדים שאוהבים שאני אופה עבורם
וחד"כ גדול בבניין.... ככה זה כשמחכים אישור עבודה

עונה

העונה החביבה עליי היא האביב - לא חם מדי, לא קר מדי.
שלג - אחלה. גשם/שלוליות - ניטרלית. ברקים - שונאתתתתת.
סופה/אירוע מטאורולוגי מיתולוגי? הייתי ברעידת אדמה
.
כמה פעמים בחיי ביקרתי באתר החרמון? לא יודעת. לפחות 3, אני מניחה - כנראה הרבה יותר.
סקי - כן, על המסלולים הקלים יותר.
כמה זמן הייתי מצליחה להיות ספונה בבית? אין לי בעייה להיות ספונה בבית.

סקר, איזה כיף

אביב, כאילו דא.... אני מחבבת בה את זה שלא חם מדי ולא קר מדי
ואת זה שהכל מלבלב מסביב.
שלג הוא הזדמנות. שלולית היא מטרד, גשם הוא מוזיקה נהדרת להירדם איתה.
בשלג המיתולוגי של 1992 בירושלים הייתי, ויש לי גם המון תמונות מהשלג ההוא. היא מדהים. קמנו מוקדם בבוקר, בעלי ואני (הוא עוד לא היה בעלי אז, בעצם, התחתנו ביוני של אותה שנה), ויצאנו לטיול ארוך ארוך, בשלג שאף אחד עוד לא דרך בו. שקענו עד הברכיים. מדהים.
בחרמון הייתי פעם אחת. ראשונה, אחרונה ויותר מדי. הדבר המגעיל הזה שאנשים חושבים שהוא שלג, והוא בעצם שלג מלפני שבועיים שכל עם ישראל כבר דרך עליו עד לזרא, והוא איבד את הפריכות שלו, והפך לסתם קרח אפור, זה אפילו לא חיקוי זול.
סקי - אף פעם לא ניסיתי.
קשה לי להיות ספונה בבית. יום גג, לדעתי....

כרמיון 1

New member

מהי העונה החביבה עליך? מה את מחבבת בה? -גם עונות המעבר נחשב? אם כן, אז את האביב. בכלל, עונות המעבר בשבילי זה זמן שהאנרגיות עולות, וכמוהן גם השמחה שלי לצאת החוצה (אני אדם שמסתובב לא מעט בחוץ, ובעונות המעבר זה הכי כיף). ומבין עונות המעבר - האביב הכי טוב. שעות האור במגמת התארכות, תחושת השחרור המופלאה שבהשלת שכבות של בגדים, בחוץ עדיין ירוק ופרחוני וכן הלאה.
אם אני חייבת לבחור רק מבין חורף או קיץ - כשהייתי ילדה ונערה זה היה בלי ספק חורף. היום אני כבר לא יכולה לומר. אני נהנית מכל העונות. הקיץ האחרון היה קשה, לוהט ומתיש במיוחד בשבילי, שני הקיצים שלפניו היו כיפיים והקיץ שלפניהם - לפני שלוש שנים - היה קשה. יש לי חיישנים מאוד רגישים להבדלים דקים בין עונות ומזגי אוויר, ואני מרגישה לא רק את ההבדלים בין החורפים אלא גם את ההבדלים בין הקיצים. אני עדיין אוהבת את החורף, אבל הפלוס הגדול של הקיץ הוא שעות האור. הקור בחורף לא מבאס אותי, אבל החושך בחוץ - כן.

שלג/גשם/שלוליות - הם מטרד או הזדמנות בעיניך? -שלג לא יורד איפה שאני גרה, אז זו לא חוכמה שאגיד משהו לכאן או לכאן
גשם ושלוליות הם הזדמנות.

היית פעם באיזו סופה/אירוע מטראולוגי מיתולוגי? (נגיד השלג המיתולוגי בירושלים ב-1992....) -הייתי בכל תופעה קיצונית שקרתה בארץ מאז שנות ה-70 המוקדמות... חוצמזה, להולנדיות שביניכן, כשחייתי בהולנד חוויתי שם את החורף האחרון שהתקיים בו Elfstedentocht, בינואר 1997. זאת הייתה חוויה מרגשת.

כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? (סגול בח' וחולם בו"ו!! ניקוד אחר לא יתקבל ) -איך עוד אנשים מנקדים חרמון? בכל אופן, נדמה לי שפעמיים-שלוש. הפעם האחרונה הייתה מזמן מזמן.

סקי - כן/לא/אין-לי-מושג? -לא יודעת, לא הייתה לי הזדמנות.

-שונאת להיות ספונה בבית ימים שלמים. אם רק אפשר לצאת - אני יוצאת, לפחות לשעה קלה. אם זו הייתה סכנת חיים, מן הסתם הייתי נשארת בבית, אבל מתחרפנת די מהר.

debby12

New member
מנהל
חרמון יכול להיות גם עם חיריק בח' ושורוק בו"ו

או קיי - בכתיב חסר עם החיריק אבל בכל זאת....

טליונום

New member
קפואה ועונה

על פניו ברור שעונות המעבר הן הפייבוריטיות. מזג אוויר נוח, ריחות מרחיבי לב... אבל הואיל ובתכלס הן נמשכות שבועיים, לעצם העניין, מעדיפה חורף ישראלי שהוא בד"כ (לא לגלות לחקלאים!) ממש אביבי. שלא לדבר על העובדה שארץ ישראל נראית פתאום כמו טוסקנה.
לא. לא הזדמנות כלל וכלל. אולי ממש חד-פעמית ליסוע לצפון לראות שלג, אבל באופן כללי משקעים לא עושים לי את זה...
היית פעם באיזו סופה/אירוע מטראולוגי מיתולוגי? (נגיד השלג המיתולוגי בירושלים ב-1992....)
לא. אפילו באותו שלג מיתולוגי שירד בערך בכל הארץ (כולל חיפה) הייתי באילת.
כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? (סגול בח' וחולם בו"ו!! ניקוד אחר לא יתקבל )
דווקא ניקוד אחר היה מקפיץ את הסקר הזה... ניחא... אולי משהו כמו 5 פעמים
סקי - כן/לא/אין-לי-מושג?
אין לי מושג.
הואיל ובהיותי ארץ ישראלית שורשית שמעולם לא היתה ספונה בבית בשל תנאי מזג אוויר, זה נשמע לי חלומי, ובא לי לומר 'לנצח!' אבל אני יכולה להבין שזה יכול להטריף מהר מאוד.

קצת קר עם זרזוף שלג לעיתים. סופה?

אוהבת שמש נעימה. אשמח לפגוש אותה מפוזרת על כל השנה.
אין לי התנגדות לגשם, כי צריך. אבל יום שהוא סתם אפור ומעונן מבאס אותי נורא.
&nbsp
כיום רוב תופעות המים הן מטרדים. לפני מספר שנים עוד הייתי נהנית עם הילדים מהן.
&nbsp
אירועים מיתולוגיים: השלג של 92, רק שהייתי במקום עם יותר שלג. גם השלג של לפני שנתיים, עם האין חשמל שלו תפס אותנו טוב.
זוכרת גם את הסערה ששברה את הבצורת בשנת 92 (זה היה אז?). היינו בטיול בראש הנקרה. הנקרות היו מוצפות. הדרך חזרה דרומה היתה לאורך הים הסוער.
&nbsp
לא הייתי בחרמון מימי.
ובהתאם - לא ניסיתי סקי. גם לא חסר לי.
&nbsp
לא רוצה לעמוד בנסיון של להתקע בבית. אבל אם הילדים לא היו פה, והחשמל כן, כנראה שזה היה יכול להמשך זמן מה בלי התנגדות...

micpri

New member
לא אוהבת חורף

עונה חביבה - קיץ. חם לי ונעים לי (אני מאלו שתמיד קפואות).
החורף כמכלול הוא מטרד שראוי שיקוצר..
בתקופת האוניברסיטה גרתי בירושלים. התעוררתי בוקר אחד לדממה לבנה נפלאה. העיר הושבתה לשלושה ימים. היה מעניין וייחודי מבחינתי.
בחרמון הייתי פעמיים (והיות וגדלתי בעמק החולה, זה בעיקר מעיד על חוסר אהבתי לקור).
אין סיכוי לסקי. גם לא לחופשת סקי.
בבית - יומיים גג לפני שהייתי מתחילה להתחרפן.

מקווה שהמצור על ביתך יסתיים במהרה!

איזה סקר כייפי !

מהי העונה החביבה עליך? מה את מחבבת בה? חורף ברור ! היומולדת שלי בחורף. חוץ מזה אוהבת את הירוק של אחרי הגשם

שלג/גשם/שלוליות - הם מטרד או הזדמנות בעיניך? אין במחוזותינו שלג, וגשם מביא בעקיפין פרנסה- אז הגשם מבורך .
היית פעם באיזו סופה/אירוע מטראולוגי מיתולוגי? (נגיד השלג המיתולוגי בירושלים ב-1992....) ב 1991 או ב1992 החזירו אותנו הביתה באמצע שבוע גדנ"ע בגלל סופה צפויה.
סבא וסבתא שלי (ז"ל) חוו את הטמפרטורה הכי גבוהה שנמדדה בארץ (54 מעלות)
כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? (סגול בח' וחולם בו"ו!! ניקוד אחר לא יתקבל ) כמבקרת בשלג 4 פעמים: כילדה עם ההורים, בטיול בית ספר (היום בטח כבר לא לוקחים לשם וחבל) בצבא (נצלנו נסיעה לצורך ישיבה של איש ההנדסה והצטרפנו אליו) וטיול עבודה (כשהייתי בחודש שמיני). הייתי גם בטיול בחודש יוני.
סקי - כן/לא/אין-לי-מושג? עשיתי פעם אחת. היה כייף לא רגיל. זה ספורט קשה! צריך להתחיל מגיל צעיר כדי לשלוט (כבר אבוד לי וחבל)
כמה זמן היית מצליחה להיות ספונה בבית בשל תנאי מזג האוויר בלי להתחרפן? אם אני לא לבד ויש חשמל - בלי בעיה הרבה זמן- שבוע בקלות. יש לנו כ"כ הרבה משחקי קופסא ולא מספיקים הכל

Dr T noki

New member
אוהבת מאד חורף
ובעיקר גשם וברד

אוהבת חורף בגלל הגשם שאין כמו הריח שלו... וברד. שונאת מעילים, כובעים ומטריות. עם זאת, מחבבת מאד את הפריחה באביב ואת החום שיכול להיות נעים בקיץ על חוף הים, לכן קשה לי להחליט

כיף!!!

בחורף 1992 נתקעתי בירושלים הנצורה בכיתה י״א... מצאתי היכן לישון ולמחרת התחריתי במיליוני חיילים על אוטובוס לת״א ומשם מהתחנה המרכזית הישנה בעמידה קפואה כל הדרך לקרית שמונה. כל הדרך היתה מושלגת, זכור לי שעצרנו בצומת גולני והיה שלג בכמות יפה מאד בצומת, זה היה הזוי, כל הארץ היתה לבנה. מראה מדהים.
עוד סופה - סופת ברקים וגשם בטיול השנתי בכיתה ד׳ או ה׳, בחוף הבונים , סערה מטורפת, נאלצנו ללכת את כל הדרך עד לכביש (בגלל אסון הבונים לא נתנו לאוטובוס לעבור את הפסים ולהגיע אלינו). הגענו סחוטים ממים ומעייפות, בלי בגדים להחלפה עד שהגענו למקום הלינה, שם יבשו לנו את הבגדים ונתנו שתיה חמה.

כמה פעמים בחייך ביקרת באתר החרמון? (סגול בח' וחולם בו"ו!! ניקוד אחר לא יתקבל )
המון... גרתי באיזור בילדות, כל שנה כשהיה שלג (ואז היו שנים הרבה יותר מושלגות) היינו הולכים הרבה לחרמון , הבנים היו מוציאים את ציוד הסקי וגולשים המון. אנחנו סתם היינו משחקים בשלג וגולשים על שקיות אשפה.

סקי - כן/לא/אין-לי-מושג?
בחיים לא ניסיתי
החלקה על קרח דווקא כן, אוהבת מאד.

אם יש חימום ומוצרים לאוכל ושתיה חמה+ ספר+ משחרים - בכיף כמה ימים.

למעלה