דברים קטנים (יחסית) שמשפרים את החיים

debby12

New member
מנהל
דברים קטנים (יחסית) שמשפרים את החיים

השבוע גיליתי שוס - והריני חולקת, בתקווה לטיפים דומים נוספים.

מעשה שהיה כך היה. הברז במטבח החל לא להיסגר טוב ולהתפרק. מאחר שאני נשואה לשיפוצניק חובב הוא איתר את הבעיה כחלק שנדפק. אחר כך בזבזנו חודשיים עם ברז לא משהו כי היתה לו "אחריות לכל החיים". אכן כן - החברה שלחה חלק חלופי אבל גם הצינורות המתכתיים למטה התחילו לבגוד. בקיצור, אחרי 9 שנות שירות - התפגר הברז. לאמשנה.הינה מגיע השוס...

ביום שבת חזרתי מנסיעה והתקרבתי לברז עם קומקום פתוח למילוי. וראה זה פלא - המים התחילו לזרום לפני שהגעתי לידית של הברז. אחרי שהבטתי ימינה ושמאלה בחשדנות כדי לחפש את המצלמה הנסתרת אצלי במטבח גיליתי ש..... בעלי הגאון (לא בציניות) קנה והתקין ברז מטבח עם עין חשמלית שמזהה כשמתקרבים אליה. זה מאפשר, למשל גם, לרחוץ ידיים מטונפות בלי למרוח ג'יפה על הידית של הברז. לא סתם - יש לו שתי עיניים אלקטרוניות - אחת מלמעלה שמאפשר לפתוח את הברז עם "ויש" מעליו.

ומיום שבת ועד היום, נקשרה נפשי בנפשו של הברז החדש עד מאוד. איך לא חשבתי על זה קודם? אליפות!!!!!
יש לו אגב גם ידית ברז רגילה בנוסף.

הרי לכן רעיון למתנת יומולדת 60-70-80 לחמותכן

ועכשיו גלו לי גם את הדברים (ברמת הקשקושים הפרקטיים כמו זה או רעיונות אחרים) שעשו לכן את השנה

טיפ (קטן) למי שתולה כביסה

למדתי מאמא שלי :

כאשר תולים תחתונים משחילים כמה זוגות על היד השמאלית ובימנית מחזיקים מספר אטבים ואז אפשר לתלות ברצף והתחתונים לא נשמטים מהיד.
(משתפת, כי ראיתי שהשכנה שלי ממול אוספת מהקערה ותולה כל פעם זוג אחד
)

טיפ פשוט ומקסים

אני נהנית ממייבש בחדר כביסה בבניין כך ששכחתי מה זה לתלות כביסה

debby12

New member
מנהל
גם אני - רק שאני לא נהנית מזה

תליית כביסה במחוזותי איננה אופציה
.

זה נחשב מכוער נורא, ברמה של שכונת עוני/גטו ולכן וחוסר התחשבות בשכנים. ניסיתי פעם.

אני מניחה שאפשר לבנות בגינה בונגלו קש שלם שמסתיר - אבל זה מפקיע הרבה מהגינה.

בעסה. וגם מרגיש כפשע נגד כדור הארץ.

לשמחתי, אני גרה במקום שמאוד מקובל לתלות כביסה בחוץ

ולכן גם תחתונים וגרביים נתלים בחוץ (אלא אם אני מתעצלת ומשתמשת במייבש)
כביסה זה עניין יומיומי, אז אין מה לדבר כמה אנרגיה חוסכת לי השמש....
וכל כך יומיומי שבתמונת הבית בגוגל רואים כביסה על החבל

אנחנו בחיפושים אחרי דירה, ממה שראיתי, בדירות חדשות אין מספיק חבלים כדי לתלות מכונה שלמה.
אני לא אוהבת את התכנון הזה.

debby12

New member
מנהל
עצה קלה וחינמית לטיסות לילה

אם לפניכן טיסה של כמה וכמה שעות טובות שיוצאת לדרך באיזו שעה זוועתית - נגיד בין 10 בלילה ל-3 בבוקר, מומלץ בחום לאכול ארוחת ערב טובה בבית, להגיע לטיסה רווים ולא מיובשים ואז כשעולים על המטוס ללכת מיד לישון תוך כדי דילוג על ארוחת המנה-מפלסטיק שיגישו לשכיניכם למטוס חרף הריח המגרה שלה.

תרגישו הרבה יותר טוב כשתגיעו ליעדכן בלי שאכלתן איזו ארוחה בשרית ב-1 לפנות בוקר רק כי "הגישו". באחריות....

ואם כבר בשינה בטיסות עסקינן, אני באופן אישי ישנה הרבה יותר טוב כשחמים לי. אבל מטוסים הרבה פעמים מוקפאים. אז עולים איתי לטיסה צעיף, כובע מחמם ראש, מעיל, ולפעמים אפילו כפפות (וכמובן כיסוי עיניים לעמעום אורות). אולי יחשבו מסביבכן שיצאתן מדעתכן - אבל זה בעיקר מהקנאה....

טסתי פעם בטיסת לילה בלואו- קוסט

וגם עבור טלביזיה היה צריך לשלם.
זאת הטיסה עם השינה הכי טובה שהיתה לי.

כל המטוס היה עסוק בלישון. לא היו הפרעות.

טיסות עבורי אינן דבר שגרתי ולכן תמיד יש גם את ההתרגשות שמפריעה לי לשינה. כנראה שצריך שגרת טיסות כדי לבטל את ההפרעה של ההתרגשות.

כרמיון 1

New member
ממה שאני זוכרת מימי טיסות הלילה שלי (אח, היו זמנים)

אכלתי את הארוחה של המטוס לא מרעב אלא בעיקר משיעמום, כדי להעביר את הזמן. איך הרגשתי אחר כך? כמו מי שאכלה מנה מפלסטיק... לישון נורא נורא קשה לי לא במיטה/לא על משטח ממש ישר. תמיד הייתה לי הבעיה הזאת.

אבל אם כבר מדברים על קור שמונע שינה - מתישהו באמצע שנות ה-20 לחיי הסתבר לי שהסיבה שלפעמים אני מתקשה להירדם היא באמת כי קר לי ואני אפילו לא מודעת לזה, ושינה עם גרביים בחורף פתרה את הבעיה הזאת. היא יצרה בעיה חדשה - פטריות. כיום הפתרון שלי הוא משחק של לישון עם גרביים רק בלילות הכי קרים, ולאוורר את הרגליים בכל לילה שאפשר. שלא יהיה מצב שאני אשן יותר משניים-שלושה לילות רצופים עם גרביים, כי אז עלולה להיווצר פטריה.

debby12

New member
מנהל
ואפשר גם להדביק את כפות הרגליים לרגליו של בן זוג סובלני

mom at work

New member
או בגירסתו המודרנית - כרית חימום למיקרוגל

מבחינתי זו המצאה משנה חיים. 3 דקות במיקרוגל וחסל סדר רגליים קפואות במיטה. באחריות!

debby12

New member
מנהל
הטיפ של השינה נכון גם לתינוקות

המטפלת המיתולוגית של בכורתי, זו שתמיד ידעה להרגיע/להרדים אותה והיתה בכלל ספצית בינלאומית בכל הקשור לתינוקות, היתה בודקת את מצב חמימות כפות הרגליים שלה בשלב הראשון לפני ההרדמה.

תמיד כמובן היו על התינוקת גרביים ולעתים היא תגברה עם שמיכה פליז קטנה בעודה מסבירה שתינוקות, כמו מבוגרים, מתקשים להירדם אם כפות הרגליים שלהם קרות, ושזה משהו שקל מאוד לבדוק ולשלול ברשימת הבד"ח כשמתחילים להרדים תינוק.

debby12

New member
מנהל
מעניין. אני הייתי מנסה לשים קורנפלור בין אצבעות הרגליים

לפני ההגרבה לייבוש מרחב המחיה הפוטנציאלי של הפטריה

מאז ומעולם קורנפלור משמש אצלנו פתרון נפלא לשלל פטריות גירודים ובעיות שלא יפורטו מעבר לכך

debby12

New member
מנהל
טוב - אני אתן אפליקציה אחת בלבד

זה מועיל לפידור ישבנים פורחים של תינוקות מחותלים, ובניגוד לטלק, אם הם נושמים את זה זה לא גורם סיכון לסרטן ריאות....

<וזה אפילו נטול גלוטן>

חוצמזה

aurora0

New member
איזה יופי של שרשור. עצת ברז ושינה

יופי שנפתח פה השרשור, וחבל שאין לי "לייק" לעשות על תגובות קודמות.
משהו מגניב שיש לנו בבית - הכיור בחדר האמבטיה הוא רחב ויציב, והברז - הוא ברז של מטבח! כזה שיוצא החוצה, נשלף עם צינור? שימושי ביותר גם לתינוקות שרוצים לשטוף להם איזורים מהגוף בינקות, וגם לפעוטות וילדים שרוצים להגיע יותר בנוחות.
&nbsp
וטיפ של שינה - לפחות למי שכמוני, יכול להשאר תקוע מול המחשב - להחליט מראש על "שעת עוצר" ללכת לישון בה. כרגע עבורי זה בדר"כ 23:00. משדרג את יום המחרת...

הטיפ של השינה הוא כ"כ נכון

אבל מאוד קשה לביצוע.... מאוד קשה לי "לחתוך" אם זה בגלישה ואם זה בקריאה ואם זה באמצע סרט או משחק כדורסל שמשודר.
ובמיוחד בערבים שהילדים נרדמים מאוחר ואז זה מרגיש שהזמן בשביל לעשות את הדברים "שלי" הוא קצר מידי.....

למעלה