לאן אני הולכת מכאן?

debby12

New member
מנהל
מנסה להבין הסוף את הקטע של ה"הקפאה"/צומת דרכים

להתפטר את יכולה בכל שלב - זה לא לוקח הרבה זמן

אולי יש לך איזו תחושה שעכשיו יש לך יותר מוטיבציה/אומץ להתפטר כי בדיוק חזרת לעבודה ועוד לא שקעת לתוכה לעומק

אבל את יכולה לשמור על המוטיבציה הזו הפעם [דפוסי העבר לא בהכרח משתקים לכל החיים] בעודך מחפשת תעסוקה אחרת, שכמו שידוע, זה מצב קל הרבה יותר כשמחפשים מתוך מצב מועסק

את יכולה לשרטט לעצמך מהי עבודת החלומות שלך לו היה לך שרביט קסמים להשיג אותה? או שהתשובה היא: אני לא רוצה יותר לעבוד בתשלום אף פעם? <אני שואלת ברצינות, לא בהקנטה>. אם זו האופציה השניה - את בטוחה שזה יהיה גם המצב כשלא יהיו לך ילדים קטנים?

ניק1zmani

New member
עונה

ניתחת נכון, אני חוששת שברגע שאשקע לעבודה, יהיה לי קשה להתפטר כי ארגיש יותר מחויבות, ואולי זו ההזדמנות שלי לגלות כיוון אחר, אני הטיפוס העובד (למרות שחולמת לפעמים לזכות בלוטו, אבל אני לא ממלאה...) אבל עד היום לא מצאתי עבודת חלומות
אז אני עובדת בעבודה שיש בה יתרונות אבל גם חסרונות לא מעטים, אחרי גיל 40 אולי יהיה קל יותר עם הילדים אבל לא עם הגיל.

ניק1zmani

New member
לאן אני הולכת מכאן?

קוראת פה תמיד, אף פעם לא מגיבה, יודעת שהתנועה דלילה, אבל שיש כאן עדיין נשים חכמות עם נסיון ותובנות

אז לאן אני הולכת מכאן?
כמעט בת 40, אחרי חופשת לידה של כמעט שנה, חוזרת לאותו מקום עבודה
אחרי שבועיים בעבודה מרגישה רק 0 מוטיבציה/רצון
אבל לא יודעת מה אני רוצה, רק שעוד דקה העבודה שואבת אותי לתוכה כמו חור שחור עם כל הלחץ והדד-ליינים
ניסיתי לגשש בכיוונים אחרים בעבודה הנוכחית אבל ללא הצלחה
להתפטר?
חוששת לחזור למרוץ התעסוקתי אבל פוחדת גם להשאר בחוץ לעוד תקופה
כלכלית המסגרת המשפחתית תעמוד בכך אבל מפחדת מהנזק האישי/הכלכלי/תעסוקתי
ובבית תינוק בן כמעט שנה שקשה לי להשאיר במסגרת כ"כ הרבה שעות, אולי כי הוא הילד האחרון, כל התחושות מועצמות (משבר גיל ה40?)
האם לצאת למסע חיפוש איטי? ואיך עושים את זה?

*לא לציטוט

debby12

New member
מנהל
הבנתי. כמה מחשבות

ראשית - שחררי את ה"מחויבות" הזו מהראש. את עובדת בעבודה הזו כנראה לא מעט שנים. נתת לה הרבה ממרצך ומשנותיך הטובות. אין שום "בגידה" או משהו לא בסדר בלעבור הלאה כשהיא לא מתאימה לך יותר [יכול להיות שיש עוד פרטים שלא נתת - אבל ככה נראה לי]. קל וחומר כשמן הסתם תתני הודעה מסודרת, לא תעזבי מהיום למחר, תנקי שולחן - תעבירי חפיפה וכו' וכו'

שנית - אם תתפטרי עכשיו ותחפשי עבודה אחרת אני אומר לך איך זה ייראה בעיני מעסיק אחר. זה ייראה כאילו סדרי העדיפויות שלך השתנו, העבודה כבר פחות מעניינת אותך. יותר מעניינים אותך הילדים שלך וזה משהו שהשתנה אצלך.
מראית העין הנ"ל (בין שנכונה ובין שלא) היא לא ממש נקודת מכירה אטרקטיבית של שירותיך כעובדת במקום תעסוקה אחר.

סיכוייך למצוא עבודה אחרת טובים עשרות מונים בעיני מתוך העבודה הנוכחית

אני מבינה ב100% שאת מרגישה מבחינת הגיל שזה "עכשיו או אף פעם". אבל ה"עכשיו" יכול להיות לחפש תעסוקה אחרת החל מהיום. זה לא עומד בסתירה ל"לא להתפטר"

מצטערת שלא נתתי את התשובה שאת רוצה לשמוע - אבל נתתי את דעתי הכנה...

חוצמזה - בלי קשר - מזמינה אותך לכתוב פה לעתים יותר קרובות באיזה ניק שמתחשק לך

אגוזים1

New member
אני מאוד מסכימה עם debby

ומצד שני מאוווד מבינה אותך.
&nbsp
גם לי יש את הקטע הזה של ההרגשה שיש זמנים שאת מרגישה ש״קוראים לך״ לצאת ואם את כאילו מפספסת אותם אז הקושי לעשות את הצעד גדל עד כמעט בלתי אפשרי. אבל זה הכל במוח שלנו. זה לא באמת בלתי אפשרי ואת לא באמת מפספסת שום דבר. התהליך ש-debby הציעה הוא נכון ושווה לנסות לשנות את ה״סטייט אוף מיינד״ ולא להיכנע לו.
&nbsp
(אומרת את זה בידיעה שלהגיד למישהו אחר לעשות את ״הדבר הנכון״ הוא קל הרבה יותר מאשר אשכרה לעשות את זה. כך שלא בטוח שהייתי מצליחה ״לשנות את הסטייט אוף מיינד״ שלי, גם אם הייתי יודעת שזה מה שנכון לעשות
)

AlicePJ

New member
שבועיים זה ממש קצת זמן

מציעה לחכות עוד חודש חודשיים לפחות לפני שאת עושה החלטות דרסטיות, לכאן או לכאן.
איך הרגשת בעבודה לפני הלידה? לפני ההריון? איפה את רואה את עצמך עוד 10 שנים? מה עם בעלך - האם הוא עושה דברים כדי להקל על הלחץ שלך ומשתתף בניהול הבית וגידול הילדים?

debby12

New member
מנהל
חסרים הרבה פרטים בהודעה הפותחת

מה היה לפני חופשת הלידה? גם אז שנאת את העבודה? את מוצאת עניין בעבודה שלך? היא חלק חשוב מ"מי שאת"? איפה היית רוצה להיות מבחינה מקצועית עוד 5 שנים? לקחת בחשבון שאם תתפטרי מאזן יחסי הכוחות עם בן זוגך עשוי להשתנות?

ממש, אבל ממש לא הייתי מתפטרת בשלב הזה. זה מרגיש מאוד נמהר. שנה של חופשת לידה זה המון זמן. לוקח זמן לדברים להתאזן ולמצוא את מקומם. ואם לא תמצאי את מקומך - תוכלי להתפטר אז.

הייתי לוקחת לפחות 6 חודשים לראות איך דברים מתפתחים.

וגם - אני מניחה שאת עוד לא ישנה לילות רצופים. וזה ביחד עם עבודה מלחיצה מתיש עד מאוד. אין לי פתרונות.... רק אמפטיה.

עדיקים

Active member
מסכימה שחסרים פרטים

אין ספק שחזרה מחופשת לידה אחרי שנה לא תהיה קלה.
האם לפני היה לך טוב וכייף בעבודה? אם כן הייתי בהחלט נותנת לזה צ'אנס נוסף.
אם את לא בטוחה והיית רוצה לדעת מה מחכה לך בחוץ ברור שאת יכולה להתסכל בלוחות דרושים, לשלוח קורות חיים ולראות מה מצפה בחוץ והאם מה שמצפה בחוץ נראה טוב יותר ממה שיש לך עכשיו או שבעצם הקושי בא מהבית.

אדוינה

New member
מצטרפת לאחרות..

גם אני במקומך הייתי דואגת מ"טילטול הסירה" והייתי מנסה למשוך עוד ולראות את התחושות כאשר מתרחקים מהפרידה מהתינוק.
ובכלל, גיליתי שהרבה פעמים שחשבתי בחיי "שהגעתי למיצוי" ואפילו תחושה שהגעתי לטופ ומכאן רק אפשר לרדת, אז אחרי חפירה קטנה מצאתי עוד פתח ועוד עניין כמו לימודים ,השתלמות וכו'.
בהצלחה!

נשמע כמו משבר גיל ה-40

כל אחד/ת אמור/ה לעבור את המשבר של עצמו/ה.
אבל בלי קשר, לנסות לחזור לשוק העבודה אחרי גיל 40 זה קשה. יכול לקחת המון זמן ולהיות מייאש בטירוף. בייחוד שאת עם ילד קטן, שזה מצב בו קשה למצוא עבודה בכל גיל. רק קחי את זה בחשבון מנסיונן של אחרות.

mitmit11

New member
חזרה מחל"ד היא טראומה

תוסיפי לזה את העובדה שזה ילד אחרון, חופשה ארוכה, משבר הגיל. זה קשה נורא.
&nbsp
גם אני לא הייתי נחפזת להחלטות. מה שכן, ועשיתי את זה אחרי כמעט כל לידה, תגששי בשוק. נסי להגדיר לעצמך איזה משרה כן תעניין אותך (בתחום שלך או בתחום אחר), מה ההיקף, באיזה אזור ותתחילי לחפש. חשוב לדעת מה האלטרנטיבות בשוק, לפעמים זה מה שדוחף אותך לפרוש כנפיים ולעזוב ולפעמים זה מה שגורם לך להבין שכרגע את בפוזיציה הטובה ביותר עבורך. זה בדק בית שצריך לבצע אחת לשנה-שנתיים בכל עבודה כמעט.
&nbsp

ICילת

New member
אני עשיתי שינוי תעסוקתי אחרי חל"ד

אבל -
זה היה אחרי הרבה חשיבה (כמה שנים
)
אחרי שעברתי יעוץ תעסוקתי
והחלטתי לאיזה תחופ אני רוצה לעבור ואיך אני עושה את זה\
ניסיתי אפילו ללמוד לתחום החדש עוד כשאני עובדת בתחום הישן (לא צלח)
אני מאוד שמחה על השינוי שעשיתי ויש משהו בחלד שגורם לנו לחשוב
אבל
אני ממש ממש לא ממליצה לך לעזוב ככה בלי שבדקת כיוון חדש
מציאת עבודה לוקחת זמן רב לעיתים ויכולה לתסכל
הייתי עושה בשלב ראשון ייעוץ תעסוקתי
בודקת לאיזה כיוון אני רוצה ללכת, מחפשת עבודה בתחום זה
ורק אז עוזבת...

איך היה טרם היציאה לחופשת לידה?

היית מרוצה ממקום העבודה ומהעבודה עצמה?
&nbsp
מה לגבי להפחית את השעות בעבודה וככה להוציא את הילד מוקדם-האם זה אפשרי מבחינת העבודה ומבחינה כלכלית?

ניק1zmani

New member
תודה לכולכן

על התובנות ונקודות המבט, מקווה שאצמח מהמשבר הזה ואמצא את הדרך הנכונה
ותודה למנהלת החדשה
מקווה שהפורום הזה ימשיך לשרוד, רק בשביל נשים כמוני שמדי פעם מוצאות את עצמן אבודות ואין להן מקום אחר לפרוק בו

למעלה