קצת ונטילציה על המצב

בשבועיים האחרונים יצא לי פעמיים להגיע לשפרעם

בענייני עבודה.
בפעמיים האלה ממש הרגשתי את המבטים המופתעים של האנשים ברחוב, כי אין הרבה לא מקומיים שמסתובבים ברחובות.
לשמחתי, הרגשתי בטוחה לגמרי.
וכמו בכל עיר הדבר הכי מבאס בביקור היה מצוקת החניה, אבל זה לא קשור למצב.....

חוץ מזה בעלי מתעקש להסיע בבוקר את הבכור במקום שיסע בתחבורה ציבורית. קשה לי בבוקר עם הסידור החדש אבל אני לא יכולה לשכנע אותו.

debby12

New member
מנהל
מבאס

איפה אתם גרים?

לא קשור ישירות... אבל אני בדיוק בנסיעת עבודה לאירופה ואמא שלי באה לבקר (ולהנות מחדר המלון שלי) ואני מרגישה לא נוח/בטוח לדבר פה עברית ברחוב.

Ani15

New member
נסיעה מתוכננת בעוד שבועיים

לכנס במרוקו, מכל המקומות בעולם
אני מתלבטת

debby12

New member
מנהל
אה - הייתי שם לפני שנה וחצי

חפשי הודעות שלי פה מ-2014 עם המילה מרוקו.

היו שם גם משתתפים מישראל בכנס,שהיה במלון מפואר בפרברי מרקש.

הייתי שם את המינימום הנדרש ועפתי משם (לא טיילתי ברחובות - הייתי רק בכנס). לא הרגיש מאוד מסוכן (ברזיל ומקומות אחרים ביבשת אפריקה מרגישים מסוכנים יותר).

לא הייתי נוסעת לשם כתיירת

Ani15

New member
אני מניחה

שלא נכנסת לשם עם דרכון ישראלי ולא בתקופת אינתיפאדה.

debby12

New member
מנהל
אכן. אם כי

בדרכון שלי כתוב איפה נולדתי - כך שזה לא לגמרי משנה. וגם, השם האמיתי שלי הרבה פחות אנגלוסקסי מהשם התפוזי - והוא, ביחד עם מראי, מסגיר את מוצאי הים-תיכוני.

אם הנסיעה העומדת על הפרק כרגע היא עם קבוצה ישראלית (שיכולה לשמש מטרה יותר "אטרקטיבית" כי היא קבוצה שלמה ולא רק אדם אחד) - נדמה לי שלא הייתי נוסעת כרגע. והאמת היא שאם לא הייתי צריכה ליסוע לשם יותר אי פעם - לא הייתי מתלוננת

Ani15

New member
אל תשאלי

לא זו בלבד שמדובר בקבוצה, אלא בנסיעה למטרות "שלום" ושיתוף פעולה איזורי-מדעי. ביטול מצדי יהיה מאוד בוטה כרגע, ולעומת זאת, אנחנו ממש ברווזים. לא יודעת מה לעשות.

אולי כדי לך להתייעץ ולשאול לגבי אמצעי ההבטחה

אם אתם במשלחת רשמית, אולי אפשר להתייעץ עם המארגנים מהם האמצעים לשמור עליכם.
אולי משרד החוץ יכול להנחות לגבי "אזהרות מסע".

אין ספק שזה מלחיץ, אבל כל מקום על הגלובוס בתקופה האחרונה הוא כזה.
לפעמים זאת הזדמנות של פעם בחיים לנסוע למקום כזה (הכוונה כחוויה, לא כחוויה אחרונה
)

אם תחליטי לנסוע, שתהיה לך נסיעה טובה ופורה! (וכמובן תחזרי לספר איך היה ).

debby12

New member
מנהל
אוי - באמת נשמע "ברווזים"

מצטרפת להמלצה להתייעץ עם משרד החוץ, שודאי יקשר אתכם עם הגורמים הנכונים לייעוץ בנושא אבטחה

מבינה לליבך. כבר נסעתי לכל מיני מקומות חשוכים שבהם שקשקתי בכל רגע. באחד מהם השתוקקתי לישון בתוך כספת בשגרירות ישראל המקומית - עד כדי כך הרגיש שם לא משהו.

. אני יכולה רק לתת לך טיפים אישיים לגבי איך לנסות לוודא שתשמעי אם פותחים את הדלת במלון (למרות שיש הגורסים שעדיף כבר לישון ולא לדעת)

Ani15

New member
אני לא חושבת

לדעתי אם משרד החוץ היה יודע על הנסיעה הזו, היה מנסה למנוע אותה בכל מחיר. הידברות אזורית לדעתי מוגדרת ברשימה ה"ביג נו נו" של הממשלה הזו. יש אזהרות מסע ארוכות טווח למרוקו, לא משהו מיוחד בזמן האחרון. מדובר בקבוצה, אבל לא ממלכתית. ואין לישראל שגרירות במרוקו.. יהיה בסדר, יש ביטוח חיים שמן והשאר בידי אללה. לזכותי ייאמר שאני נוסעת עם שני זוכי פרס נובל ישראלים (ועוד כמה לא ישראלים), אם מישהו ייעשה לנו משהו כבר תשמעו על זה ביג טיים בכל העולם.

debby12

New member
מנהל
סעי בשלום, חזרי בשלום ותחזרי לעדכן

מקווה שתמצאי את מרוקו יותר אטרקטיבית ממה שאני מצאתי אותה

היא נוסעת בקבוצה, אני חושבת שיותר קל להתמודד ככה

עם אפיזודות לא נעימות.

נסיעה טובה

Ani15

New member
ובכן

הייתי, שרדתי וחזרתי כדי לספר.
בענייני הבטחון, ביום השני הציבו חיילים בשער המלון וגלאי מתכות בדלת. אני לא בטוחה שהם ידעו מה לעשות אם יש צורך, אבל הם היו שם. מעבר לזה, לא הרגשנו מאויימים.
היינו ברבאט, שהיא עיר מודרנית לגמרי (חוץ מהחלק ה"עתיק") ולא מאוד מעניינת מבחינה תיירותית. אין בעיה להסתובב ברחובות וישראלים מתקבלים בברכה.
מבחינת הכנס, היה מאוד מעניין, פחות מבחינה מדעית ויותר מבחינה תרבותית. כמה פעמים בחיים יוצא לך לשמוע יד ראשונה על החיים במדינות ערב. אם היו יותר הזדמנויות כאלה, יש מצב שהמזרח התיכון היה נראה אחרת. מצד שני, זה כל כך קשה לארגן מפגשים כאלה, הרבה יותר ממה שחשבתי.
זוכי פרס נובל בכימיה מתאפיינים, בהכללה גסה, ביכולת יוצאת דופן להיות קשובים לעצמם ולא לשמוע אף אחד אחר.

אגוזים1

New member
נשמע מרתק!

וברור שהחלק התרבותי הוא החלק המרתק. אכן, חבל שכל קשה ליצור את המפגשים הללו...
&nbsp
אם בא לך לפרט על המפגשים ״יד ראשונה״ אני מאוד אשמח (כאמור מרתק!).
&nbsp
טוב שהיית ושרדת. ותודה שחזרת לספר

&nbsp

למעלה