שאלת נדלן

פריZמה

New member
שאלת נדלן

- אם לא מתאים אפשר למחוק- לא לראשי

אני ואחי צריכים למכור בית מגורים.
גרים שם עכשיו וזה מאוד לא נוח להראות לקונים וכו בפורמט הזה ממגוון סיבות.
יש לנו אפשרות להראות את הנכס תוך מספר חודשים - ריק. ( לא הכרח המציאות. צריך לטרוח לשם כך)
השאלה היא האם זו בעיה להראות נכס ריק למגורים בישראל.
איכשהו בבתים ודירות בחול המתווך מגיע לדירה ריקה עם הקונים. בישראל זה לא שכיח.
האם משדר לחץ?
האם יפגע לנו במחיר?
תודה

עד כמה שאני יודעת קל יותר למכור דירה נאה

שגרים בה.
אני לא חושבת שזה משדר לחץ, אלא שדירה שגרים בה משדרת "בית" וחמימות. (אם תאפו עוגות שמרים אז בכלל..)

debby12

New member
מנהל
דווקא ממה שאני מכירה בארה"ב - לא כל כך נהוג

להראות דירות ריקות לגמרי.

אם הבית/דירה ריקים אז המתווך/ת עושים להם מה שנקרא staging - שזה לשים בהם כמה רהיטים, כמה תמונות על הקירות, ואזה עם פרחים יפים מפלסטיק / עציץ פלסטיק וכו'. גגלי Home staging ותראי דוגמאות

המחשבה הרווחת היא שזה מעלה את הערך שמצליחים לקבל על הנכס יותר מאשר נכס ריק - כי קונים אוהבים לדמיין את עצמם גרים בבית, מה שקשה יותר עם בית ריק לגמרי. מתווכים/ות מתמחים בזה - יש להם באחסון ריהוט ואביזרי קישוט קבועים לסטייג'ינג

אם זה בית שכן גרים בו - גם אז מקובל לעשות סטייגי'נג שעיקרו להעיף מהבית 80% מהחפצים/בגדים ולשים באכסון (לפעמים אשקרה במכולה לפני הבית) כדי שהבית ייראה פחות עמוס/מקושקש לקונים. לפעמים גם צובעים קצת או מוסיפים כל מיני וואזות ודברים כאלה.

בקיצור - אם הוא יהיה ריק לגמרי אני ממליצה להכניס פנימה כמה תמונות ורהיטים יפים

Ani15

New member
בית ריק נראה קטן יותר ופחות "מזמין"

אז זו שגיאה שיווקית. מצד שני, אם כרגע הוא נראה רע, יכול להיות שצריך לבחור את הרע במיעוטו.

אני דווקא חושבת ההיפך

כשהבית ריק קל יותר לדמיין את הדברים שלנו בתוכו, והוא גם נראה גדול יותר.
דווקא למיטב ידיעתי, תמיד ממליצים להסיר אלמנטים אישיים מדי מהקירות כשרוצים למכור. ככל שיש פחות תמונות משפחתיות, חפצי אומנות וכו', קל לאנשים זרים להתחבר לבית.
וזה לא משדר לחץ - להיפך - מי שלחוץ לא משאיר את הבית ריק לדקה.

טלטל52

New member
גם אני

הרבה, אבל *הרבה* יותר קל לי להתחבר לבית ריק.
יש לי מחסום מאוד גדול כשאני צריכה לדמיין כמה טוב יהיה לי בדירה כלשהי, כשהיא כולה משדרת "זה מקום אינטימי של משפחה אחרת".
כך הרגשתי גם כשחיפשנו לשכור וגם כשחיפשנו לקנות דירה.

פלגיה

New member
הרעיון הוא לא לייצר אינטימיות

להיפך, כאשר משפחה גרה במקום מומלץ להכניס את כל הפריטים האישיים ולהחביא אותם ככל היותר. הרעיון הוא לייצר תחושה של אפשרות מגורים. בגלל זה קבלנים מייצרים "דירה לדוגמה", כלומר דוגמה לריהוט אבל לא משהו אישי. רוב האנשים מתקשים לדמיין "על ריק". לעומת זאת להחליף ספה בספה או מזנון במזנון - קל יותר.

טלטל52

New member
אין דבר כזה (בעיני) דירה שאנשים חיים בה ולא מרגישה כחלל

אינטימי.
העקרון שתיארת ברור לי. אבל מכל ההסתובבויות שלי בין דירות מאוכלסות, מעולם לא ראיתי את העקרון הזה ממומש.

פלגיה

New member
כי לא עושים אותו

בעיקר כי שוק הנדל"ן לא ממש צריך דחיפות.
אבל אם היה לחץ, זה מה שהיה צריך לעשות - לסדר בצורה כזאת שכל הדברים האישיים (בגדים, תיקים, ניירת, מגנטים על המקרר, תמונות אישיות וכו) לא גלויים לעין. כמו ש"מרהטים" דירה לקראת צילומים למגזים מעצבים.

debby12

New member
מנהל
מסכימה לגמרי. ובארה"ב כן עושים את זה

באמת כי בד"כ זה דחוף שם - באותו סופשבוע או שבוע-שבועיים אנשים מוכרים את הבית הקיים וקונים חדש - אז יש לחץ. לעתים קרובות מאוד קודם חותמים על החדש ואז בכלל הלחץ בטירוף....

אז אם הבית מאוכלס - מעלימים תמונות אישיות וכל מיני פריטים אישיים (וכמו שתיארתי - מעיפים מהבית לאכסון 80% מהחפצים באופן כללי. גם דברים פחות אישיים - בכל ארון משאירים תלוי נגיד חליפה אחת יפה רק ל"דוגמא"). ואם הוא ריק אז מסדרים אותו כמין "דירה לדוגמא" של קבלן - עם כמה רהיטים כלליים ותמונות גנריות לקירות.

פריZמה

New member
תודה לעונות.

אני כנראה משני עברי הספקטרום -
מצד אחד די נרתעת מחפצים אישיים ( אלא אם מדובר על אנשים עם טעם סופר משובח)
ומאידך חדלת אישים ברעיון איך לארגן חדר ומה בדיוק יכול להכנס בו....
מבינה שיש כל מיני דעות ונמשיך משם הלאה.
תודה!

גוליגל

New member
בית ריק נראה הרבה יותר קטן

כבר יצא לי לשכור דירה שנראתה סבבה ולהגיע אליה כשהיא ריקה (במעבר עצמו) ולהשתומם מהרעיון שכל חפציי יכנסו לשם. כמובן שנכנסו ואז היא נראתה יותר גדולה.
אם את לא יודעת איך לעשות לבית STAGING אני בטוחה שניתן למצוא אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים (ואולי התיווך) שישמחו לעזור עם זה.
בהצלחה!

למעלה