מכור למין?

Neo Me

New member
לדעתי זו לא החלטה ריאלית בכל מקרה.

במקום כזה (דווקא כי הייתי בו בנסיבות אחרות) תמיד נאבקת בתוכך התקווה שהכל יחזור להיות "כמו שהיה קודם" (בורות היא ברכה) והתקווה שאפשר לתקן
ביחד עם הרצון לברוח.
אני לא מכירה אף אחד שיכולה באמת לברוח ממערכת יחסים בחמש דקות או לוותר עליה ברגע.
ובטח שמעשית זה לא יקרה (יש להם ילדים ביחד).

בעיניי המקום הכי כואב בתוך סיטואציה כזו היא מה את חושבת על עצמך כשאת רוצה לתקן ולקוות שיהיה טוב כשכל מי שסביבך אומר לך כל כך בקלות "תזרקי אותו".
וזה ה-מקום בו צריך לסלוח לעצמך, על עצם הסלחנות. על עצם העובדה שאת מוכנה לקבל דבר כל כך קשה מצד בן זוג העיקר לשמור על מה שהיה.
אז אני כותבת מהמקום הזה. מהמקום שיודע שהדבר שבעיניי הכי חסר הוא מישהו שיגיד לך - יהיה בסדר.
אפשר לקוות, אפשר להיות אופטימיים ומאד מאד אפשר לרצות לסלוח ולקבל ולתקן ביחד.

הרי אם התקווה הזו תכזיב אותה היא כבר תגלה את זה בהמשך. ועד שזה יקרה כבר תהיה לה מערכת תמיכה, מקצועית, משפחתית (אני מקווה. זה עוד מכשול ענק - לבחור מה לספר לסביבה מזה.
בעיקר כשמדובר ב"סוג מביש" מהסוג שהיא מתארת, מביש כמו בעל שבוגד בך וכל ההשלכות על מה זה אומר בעצם עלייך).
לבוא ולהגיד לה בפורום "תשמעי מותק, כדאי לך להתגרש ממנו כי זה לא ילך, זה אף פעם לא הולך" זה פשוט נורא ואיום בעיניי.
זה מה שאני רוצה לומר בעצם בכל השירשור הזה.

שממילא כל מה שיש טעם עכשיו זה ללכת לטיפול, וללכת אליו בשיא האופטימיות. אין טעם להתכונן כרגע לרע ביותר, עם הרע ביותר מתמודדים כשהוא מגיע...

פוליlcנה

New member
מסכימה איתך

שגם להגיד באופן נחרץ- תעזבי אותו, זה לא נכון עבורה. אני הגבתי רק לתגובה שלך שאמרה לי שאשה שבוחרת לעזוב- זה אומר משהו קשה על האופי שלה.

ואני עדיין רוצה להאיר- שבמבחינתה אולי הרע ביותר מתרחש כעת. אין ספק שהוא זקוק לטיפול פסיכולוגי וכנראה גם פסיכיאטרי, ואני לא יודעת אם בחירה באופטימיות מלאה, במקרה של מחלת נפש, היא הבחירה הנכונה. אבל בכנות, אני מרגישה שגם אני מכניסה לעניין את הנסיון האישי והכואב שלי כבת לאמא עם מחלת נפש ואת העמדות שנוצרו בי בעקבות זה לגבי סיכויי ההחלמה והחיים לצד, ולכן אני לא חושבת שאני בכלל יכולה ליעץ בסיטואציה כזו ממקום נקי מלבד לומר שכךל בחירה, בעיני, היא לגיטימית.

down under 1

New member
זהו שהרע לא מתרחש עכשיו

הרע הוא העתיד, כי עכשיו כשכבר יודעים מתחילה המלחמה המכאיבה האמיתית. הריגול והבילוש, התקווה והאכזבה, המשחק הזה יכול להמשך שנים על גבי שנים ובסופו מה נשאר? בחורה גמורה נפשית שמרגישה שאבדה את שפיות דעתה מול משחק אבוד מראש וגבר שנשאר עם המחלה שלו.

אם תקראי על זה תראי כמה שזו הפרעה נוראית.
לדעתי, היא צריכה קודם כל הציל את עצמה ואחר כך לדאוג לו. היא יכולה גם להיות שם בשבילו ממקום בטוח. ממקום אחר, נקי יותר.
אולי אפילו להגיע לשלב שהיא יכולה להתחיל מערכת יחסים עם משהו שרוצה אותה, את בת זוגתו ולא את הבחורה על מסך המחשב או הנייד?

פוליlcנה

New member
כאמור

אני יודעת מקרוב כמה מחלת נפש היא משהו נוראי, כרוני ובלתי נסבל לסביבה הקרובה. אני עדיין חושבת שההחלטה אם להשאר או לא היא שלה בלבד ושלא לנו הנבואה מה יקרה לה ולהם כך או כך.

down under 1

New member
לו היה מדובר בבת שלך או באחותך

הית ממליצה לה להשאר עם גבר שיש לפחות 95% סיכוי שהוא יבגוד בה, ישקר , ירמה אותה, ישפיל אותה, יאכזב אותה... רק כדי לשמור על הזוגיות שלהם ולצאת בן אדם נעלה?

95% סיכוי לכאב שלא יאמן.

בשביל פחות מ-5% של סיכויי החלמה כואבת, עם נפילות ומעידות וקשיים.. אני בלב שלם עומדת מאחורי ההמלצה שלי.

גם אם זה היה מדובר בבת שלי או באחותי,

ואפילו לעצמי, לא הייתי סוגרת את האפשרות להשאר בתוך מערכת היחסים (לתקופה מסויימת ארוכה או קצרה או לתמיד).
לא בגלל הנושא עצמו, אלא בגלל שאני לא סוגרת אפשרויות לפני שאני מבינה לחלוטין את המשמעות שלהן, ואיפה אני עומדת ביחס לכל המכלול.
אז ברור, שלכתחילה, אני לא הייתי ממליצה למישהי להיות במערכת יחסים כזו. אבל כאן המצב הוא אחר. כאן לא נמצאים בנקודת זמן שלפני 7 שנים, אלא בימינו אנו, שיש השלכות רבות לכל צעד שייעשה. ויתכן שהבחירה תהיה בסוף בין מצב גרוע למצב לא משהו ולא בהכרח בין מצב טוב למצב לא טוב.

אני חושבת

שההבדל בינך לבין האוסטרלית הוא שאת כותבת עקרונית, מתוך מחשבה ודרך השקפת עולמך ואילו היא, במקרה הזה, מדברת מנסיון אישי. במקום בו את כותבת להבין היא כותבת מדם ליבה הפגוע. בהכרח יהיה פער.

sagilgul

New member
לעזוב שקרן זה לא נטישה בעת צרה.

הבן אדם הסתיר את המחלה עוד מתקופת הצבא - אם היה מספר לה ועדיין הייתה מחליטה להמשיך איתו אז זה באחריותה הבלעדית.
אף אחד לא אמר לנטוש אותו ולא לתת לו לראות את הילדים - אני פשוט לא מבינה איך אפשר לחיות עם הדבר הזה בתוך הבית... ועוד לגלות את זה אחרי 7 שנות נישואין.

וכמו שאמרתי - אם היא יכולה לחיות בלי מין שתמשיך איתו ככה, הוא נשמע כמו בן אדם באמת נהדר.

lulyK

New member
כנראה שבמלך 7 שנות הקשר ביניהם

היו תקופות של חיי מין טובים (שתי הילדות הגיעו מאיפה שהוא...). אם הוא הצליח לעשות את זה אז, אולי הוא יצליח לחזור על זה?

lulyK

New member
אנחנו גם לא יודעות שלא

ובכל זאת האבחנה הרווחת בשירשור הזה היא שלא תהיה לו תקנה ושכדאי לקחת את זה בחשבון כבר עכשיו (ויכול להיות שזו אבחנה צודקת ונבונה, ואין לי ספק שהיא מגיעה ממקום טוב, אבל היא לא מתבססת על הרבה מדי).

הדעה הרווחת בשירשור היא

"ממליצה לך מאוד לחפש לעצמך יועץ או יועצת טובים שמתעסקים ומבינים מאוד בתחום הזה כי זה תחום לא פשוט בכלל."

lulyK

New member
עיניים שונות קוראות אחרת את השירשור הזה כנראה

b e ll

New member
כל ילדותי גדלתי עם המשפטים שהורים

יכולים לעשות לילדים שלהם מה שהם רוצים ועדיין הילדים מחוייבים להוריהם בכל תנאי. השואה היתה נוכחת בחיי, גם אם לא דיברו עליה כלל.
הדוגמה ששמעתי היתה "ואם אמא זונה, אז צריך לזרוק אותה לרחוב?"
התגובה המיידית של ילדה בת 10 היתה להזדעזע מהאפשרות של להזרק לרחוב ולהשיב ש"כמובן שלא".
כך גדלתי.
היום, אני אומרת לך שאם אמא זונה, היא חייבת להיות רחוקה מילדיה וילדיה צריכים לגדול אצל אנשים אחרים.
זה מאוד מורכב כמובן, מאוד עצוב לכל הצדדים בעניין, שברון לב לילדים ולאם - אבל אנחנו מחפשים מוצא שהוא הרע במיעוטו עבור אנשים שהם קורבנות של הסיטואציה ולא בחרו להיות חלק ממנה מראש (כמו ילדיה של אם זונה או אישתו וילדיו של מכור לפורנוגרפיה).

זוגיות זה בטוב וברע בתנאי, לא בכל מחיר ולא בכל סיטואציה.

מותר לאנשים לומר - עד כאן ואני לא יכול/מוכן לשאת את זה יותר ולא להשפט ע"י הסביבה או לקבל ביקורת, גם אם מוסווית.

Neo Me

New member
מנותקות ממה ? מהיכולת להבין איך זה

מרגיש שבעלך מסתיר ממך, בוגד בך וכל החיים שלכם ביחד מתמוטטים לכם על הראש ?
תאמיני לי שאני מבינה.
אני גם מבינה שלהגיד "תסתובבי ותברחי" זו שטות גמורה ואיוולת. לא מסתובבים ובורחים מחיים משותפים. יש משפחה, יש ילדים
ויש את כל הסיבות בעולם להאיר לפותחת ההודעה שיש תקווה ויש מקום לראות את מה שהיה טוב עד עכשיו ויש מקום לרצות לתקן וזה מאד חשוב.
אם אין תקווה ואין תקנה את זה היא צריכה לשמוע מאיש מקצוע שמכיר את הנפשות הפועלות ומנסה לעזור להן.
לא מחברות פורום שחכמות מאד מהצד המרוחק של המקלדת.

אבל אני מודה לך על התובנה הפסיכולוגית.

למעלה