מכור למין?

כנראה שכן, ועדיין, זו לא "אבחנה"

בניגוד לאבחנות אחרות ומדוייקות שהיא ציינה (כמו ש"פיצול אישיות" אינה אבחנה). רק הארתי

לבנה123

New member
נכון. וגם חלק ממה שהיא מכנה נרקסיסטים נשמע

כמו יותר קרוב לאנטיסוציאליים (בגבולות מה שאפשר להבין באינטרנט וכו' וכו').

רוב הנרקסיסטים הם לא נטולי מצפון בכלל, ולא נטולי אמפתיה. הם פשוט בתוך איזו פגיעות איומה ונוראית, בושה שיראו לי, ותחושה שהכל כלפי חוץ צריך להראות מעולה וגרנדיוזי, וכשמקלפים לאט לאט את הקליפה רואים שיש שם פגיעות, ודימוי עצמי מאוד שלילי.
האנטיסוציאליים באמת לא רואים ממטר. בעומק. ולא יכולים להרגיש מישהו אחר. וזה נורא נורא נורא קשה. גם לטיפול. ובטח לחיות עם זה.

ע"ע דודו טופז

זה הרי לא שהוא נעדר אמפתיה לחלוטין, למרות שהיה הרבה פחות אמפתי ממה שנראה (כלומר, טוב ליבו ומעשיו הטובים למען הזולת, היו בעיקר למען עצמו והגנדיוזיות שלו, בשל החסך הנרקיסיסטי.)

חבל שהבאת אותו כדוגמה

כי למרות שאני מבינה את אומללותו הפנימית
מלשמוע ראיונות איתו בשלבים שונים של חייו
הוא היה אדם נוראי
לא מבין את המציאות ונרקיסיסט באופן שהיכה אותי בתדהמה, הדיבור שנובע ממנו ועוסק בו על כל נושא, איש מזעזע ואם הוא הדוגמה לכאלה שכביכול אינם מזיקים...מחריד

כתבתי שהוא לא הזיק? וודאי שהוא הזיק

אבל הוא לא לחלוטין נעדר אמפתיה, גם אם לא הונע, כמובן, רק על ידי אמפתיה כמו שניסה לצייר (נניח, אמא תרזה הוא לא היה...). הגרנדיוזיות הניעה אותו כחלק מאותו "בור" עצום של חסך נרקיסיסטי. בסופו של תהליך הוא הפך, כמובן, פוגעני מאוד, אבל זו לא אותה רמה של חוסר אמפתיה מוחלטת של האישיות האנטי סוציאלית.

ולחדד: בסופו של תהליך הוא היה פוגעני מאוד

אבל כמובן שהיה פוגעני גם לאורך כל הדרך, אם כי באופן אחר לעומת סוגי הפרעות אחרים.

down under 1

New member
כל ספרות מקצועית שאני נתקלתי בה

מדברץ על חוסר האמפטיה של הנרקסיסטים.
אולי יש לי בעיה של הבנת הנקרא ואולי יש להם הבנה של מה זה נרקסיסט.

לבנה123

New member
אין לי מושג מה קראת ולמדת על נרקסיזם.

אבל אם זה באמת חשוב לך (ואני רואה שזה שכן), את מוזמנת לשלוח לי מסר ואנסה לכתוב לך (אם עוד אהיה בהכרה מחר ואצליח כבר לישון) קצת מקורות על ההפרעה הנרקסיסטית, תת-אבחנות בתוך זה (מכירה את הnice מול הnasty? פיצול אופקי לעומת אנכי של קוהוט? אבחנה דינמית לעומת DSMית?), שיטות טיפול וגישות, וככה ספציפית בנרקסיזם.

אולי זה קצת יבהיר למה תיארת מישהו שקרוב יותר לאנטיסוציאלי מאשר לנרקסיסם.

לבנה123

New member
עניתי לך והתפוזבל כותב לי

שחלה שגיאה בעת שליחת המסר ומפנה אותי להנהלת תפוז.
אבל לפני זה המסר עשה קולות של נשלח... האם הגיע אלייך?

down under 1

New member
לא הגיע

מנסיון שלי זה קורה מהודעה ארוכה מידי.

צריך לפצל לשתים או שלוש..

לצערי

אם אכן מה שכתבה הפותחת מדוייק ומן הסתם יש שם עוד דברים
נטייתי להסכים איתך
אם כי אין ספק שצריך כאן ייעוץ מקצועי
שגם אותו הצעת

אני כבר שעות חופרת באתר הזה ועם כל מה שקראתי בימים האחרונים, את לגמרי צודקת.
הוא ישב ובכה ואמר כמה שהוא אוהב אותי ואני הכל בחייו. אם זה ככה למה הוא משך את זה, למה הוא לא כבר קבע תור ליעוץ, למה הוא משפיל אותי ככה?
אני לא יודעת אם יש בי את האומץ לספר למשפחה.
אני לא יודעת אם יש בי את האומץ לבקש ממנו יעוף.
נראה לי שאני צריכה לקבל עוד כמה בוקסים לפנים לפני שזה יקרה.

קראתי באתר שלך אישה אחרי אשה מספרת על נסיון הגמילה, על הכאב, על המאמץ המשותף ועל הכשלון. שוב ושוב ושוב. הכשלון עד שהחליטו שדי, הן לא יכולות יותר. נדמה לי שרק מנהלת האתר מדווחת על הצלחה של שנתיים בנתיים אף אחת אחרת לא.

אני הכי לא מבינה למה זה קרה לו, לי, לנו.
היתי מוכרת את הבית ומטיסה אותו לקצה העולם אם היתי חושבת שיש מי שירפא אותו. אבל מכל הקריאה בכל מיני אתרים אין. רק הוא יכול לרפא את עצמו.

די, אני רוצה למות.

lulyK

New member
הלב נשבר על שניכם.

גילית עכשיו שהוא חולה, מאד. לא יעזור לכעוס שהוא לא הלך לטיפול קודם, אני חושבת שלכולנו יש או היו סיטואציות בחיים שכל כך מייסרות אותך שאת מרגישה תקועה.
אין לי מושג מה אחוזיה ההצלחה ואילו סוגים של טיפולים יש במקרים האלה, אבל יש לכם שתי ילדות קטנות, אז אתם מחוייבים לפחות לנסות.

הארה

כשמישהו מאבד משהו
משהו יקר ואהוב וחשוב
לא נכון להגיד לו לא לכעוס, כעס הוא חלק טבעי ואפילו חשוב בתהליך ההפנמה
לא עומד בסתירה לצורך לעשות ברור רציני ולא בפורום וכו' אבל הכעס כל כך לגיטימי וחשוב

lulyK

New member
אפשר לכעוס על המחלה ולא על החולה.

כלומר, אני לא בטוחה שאפשר, אבל אפשר לנסות.

down under 1

New member
תלוי במרחק מהחולה

מהמרחק שלי, שלא התפתח כלום ביני מהבחור הוא הגן עלי מעצמו אני יכולה לרחם עליו, אני יכולה לכעוס על המחלה ולראות את הסבל שלו.
אבל אם היתי נשואה לו 7 שנים? חייה עם השקרים והזוהמה של מה שהוא עשה? היתי בהחלט כועסת עליו אישית.

למעלה