לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1492814,928 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בפורום - סוכן ביטוח - שרשור השאלות נפתח'
אירוח בפורום - סוכן ביטוח - שרשור השאלות נפתח
<< ההודעה הנוכחית
31/01/2011 | 15:48
71
17
בהמשך לשאלות שעלו כאן לאחרונה בענייני ביטוחים ופנסיה, אנחנו שמחות לארח את מאיר ורנר, סוכן ביטוח עצמאי המתמחה בביטוח פנסיוני, ביטוחי חיים ובריאות.

למאיר ניסיון רב שנים בענפי הפיננסים, הן כיועץ השקעות בבנק והן כסוכן עצמאי שעובד עם חברות ביטוח שונות. התמחותו היא בייעוץ פנסיוני לשכירים, עצמאים ואף לאנשים שאינם עובדים, ביטוחי בריאות וביטוחי חיים, כולל ביטוחים הקשורים למשכנתאות. לפיכך התמחותו זו מתאימה מאוד למרבית גולשות הפורום שנושאים אלו מעסיקים אותן תדיר.

חשוב לציין שהאירוח לא יעסוק בנושאי ביטוח אלמנטרי (רכוש) ואם אתן מעוניינות בכך נוכל לנסות ולארגן אירוח נוסף ייעודי לנושא.

כמו כן, חשוב להזהיר בדבר מגבלותיו של היעוץ הוירטואלי. מטרת היעוץ אינה להחליף יעוץ מקצועי המבוסס על נתונים אישיים מלאים, אלא לתת לכן כיוונים למחשבה.

אתן מוזמנות לשרשר את שאלותיכן להודעה זו. תודה למאיר, ואירוח נעים ופורה לכולנו.
נשים לאחר לידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ערב טוב לכולן'
ערב טוב לכולן
31/01/2011 | 16:11
6
10
חלק ממשתתפות הפורום מכירות אותי הן מהשתתפותי בעבר בצורה די פעילה בפורומים שונים("להיות הורים"..."חמותי ואני"....)והן כמתנדב בעמותת "ילדים שלנו" בבי"ח שניידר. אציג עצמי בקיצור. ברקורד שלי 13 שנים כבנקאי בתחום השקעות ובעיקר ניירות ערך. מרבית השנים בבנק שימשתי כעובד מדור מחקר ויעוץ (ני"ע)לסניפים בבנק שנחשב (אז...) לשלישי בגודלו בארץ. אחר פרישתי מהבנק השלמתי לימודים כסוכן ביטוח וזה לי כ-16 שנים במיקצוע זה. עיקר התמחותי בביטוחי: חיים,בריאות,פנסיה(לא כיועץ ,אלא,כמשווק...ז"א, אני לא מייעץ לפונים אלי איזו פנסיה טובה להם. לשם כך יש יועצי פנסיה שנותנים שירות ומפנים למשווקי תוכניות פנסיה). אני עובד עם חברות הביטוח: כלל,מיגדל,אליהו,הראל והפניקס. מרבית ההצעות נעשות בפגישות תוך התאמת הצרכים למשפחה(ולא לסוכן!!!) ואני חושב שיש לי לפחות 3 יתרונות שלסוכנים רבים אין אותם.
1. הרקע הבנקאי שלי(כבוגר קורס יועצי השקעות)
2. עבודה עם כמה חברות ביטוח ולא התמקדות באחת או שתיים מהן
3. השירות שאני נותן אינו ניפסק דקה לאחר הפקת הפוליסה.

אשמח לענות על שאלות. תשובותיי לא יהיו ספציפיות אלא נוטות לכללי. בין לבין אתן טיפים לאלו שכבר יש להם פוליסות ולאלו עדיין מהססות מה,מי ומתי.אפשר לפנות גם במסרים או לחלופין במייל.

ערב טוב,
מאיר(עציון)
לצפיה ב-'מצבי הוא כזה:'
מצבי הוא כזה:
31/01/2011 | 18:26
1
8
שלום מאיר,
עבדתי במשרד החינוך 14 שנה.
שנה אחת כמורה מחליפה - נצבר לי לפנסיה במבטחים. שאר השנים בפנסיה תקציבית. התפטרתי השנה - ללא פיצויים - למען האמת אפילו לא בדקתי זכאות - כי ידוע לי שאין בעת התפטרות ממשרד החינוך.
עכשיו אני עובדת כשכירה שכר אפסי משהו - ביקשתי להמשיך לצבור במבטחים - אך זו מבטחים החדשה.
ולשאלות:
1.מה מקבלים לאחר 12-13 שנים של פנסיה תקציבית? וזאת במידה ולא אחזור לעבוד בהוראה?

2.כיצד מחברים את השנה ההיסטורית שצברתי למה שמשולם כרגע? האם כדאי בכלל?
3. יש לי הכנסה לא גדולה עקב תאונה שעברתי - אותה אני חוסכת בבנק - מעין חסכון לטווח ארוך - אך השתמשנו בו מספר פעמים - בעת רכישת בית לדוגמא - לפני מספר שנים חזרתי לחסוך - האם עדיף להפקיד לחסכון פנסיוני? מאיזה סוג? האם יש הבדל בעצה הניתנת כאשר לבן הזוג עתידה להיות הכנסה פנסיונית נאה?
מרגישה לגמרי קלולס - וזו לא תחושה אהובה עליי.
תודה!
לצפיה ב-'היי פפרוני'
היי פפרוני
31/01/2011 | 18:43
11
לענ"ד עלייך להתייעץ עם יועץ פנסיוני. מה לעשות עם הכספים שהצטברו. האם להפסיק. האם להמשיך זה לא כלול בהתמחות שלי. צר לי. (גם אם יש באמתחתי תשובות איני רשאי לתת אותם.)
לצפיה ב-'שאלה בנושא ביטוח סיעודי'
שאלה בנושא ביטוח סיעודי
31/01/2011 | 22:13
1
12

היי עציון,
ברשותינו ביטוח סיעודי דרך קופת חולים מאוחדת, משהו בסיסי אני משערת ואין לי מושג מה הוא יתן לי בבוא העת.

בעלי מוכר כנכה צה"ל וככזה החילה עליו חברת הביטוח "הראל" גם כן ביטוח סיעודי, עם אפשרות לצרף גם את המשפחה.

השאלה היא מה כדאי - להשאר בחברה אחת, להשאר בשתיהן ? האם זה מיותר לשלם כפול ?
לצפיה ב-'ערב טוב sag...'
ערב טוב sag...
31/01/2011 | 22:39
5
ביטוחים סיעודיים של קופות החולים הם לתקופה יחסית קצרה. בימנו(או: בדורנו..) התארכה לה תוחלת החיים גם כסיעודי. ולכן אין להסתפק בתוכניות של קופה"ח. בסיעודי שום דבר לא נחשב ככפילות. אפשרי לעשות 5 תוכניות כאלו ובבוא הזמן כולם ישולמו. כך, שהחישוב לעשות עוד פוליסת סיעוד הוא ענין כלכלי.
היום, ההוצאה המינימלית,למיטב ידיעתי לצורך הסיעוד נע בין 6000 שח ל-10000 שח באישפוז בבית.(כולל הוצאות יומיומיות.מטפלת וכו) בבתי חולים סיעודיים המחירים מגיעים עד 22 אלף שח. הסיעוד בקופ"ח מכסה עד 8 אלף שח(אם איני טועה) ול-5 שנים. לכן, כדאי להיות מכוסה בעוד 4-5 אלף שח ולתקופה של 10 שנים או: סיעודי לכל החיים.

הערה חשובה: רצוי מאוד שהפרמיה המשולמת לכיסוי סיעודי תהא קבועה מהסיבות שכתבתי בשירשור תחת הכותרת: טיפים.
לצפיה ב-'שלום עציון '
שלום עציון
01/02/2011 | 13:06
1
1
שאלה לגבי ביטוח סיעודי :

מכבי זהב נותנים כיסוי בהיקף מסוים לחמש שנים.
פוליסת ביטוח בריאות משפחתית שלנו נותנת כיסוי בהיקף אחר, לשלוש שנים.

האם יש כאן כפל ביטוח, או שניתן יהיה להפעיל את הפוליסות בשעת הצורך בזו אחר זו, כלומר שיש לנו כיסוי לשמונה שנים ?

וכיצד ניתן להרחיב את התקופה המכוסה בביטוח מעבר לכך ?

תודה
לצפיה ב-'צהריים טובים ל "אין לי..."'
צהריים טובים ל "אין לי..."
01/02/2011 | 15:54
4
כפי שכבר כתבתי, בסיעוד אין מושג כזה של כפילות. כל פוליסת סיעוד תשולם בבוא העת.
לצורך הוזלת הפרמיה לסיעוד פרטי יש אפשרות לקנות פוליסה כזו שתתחיל לשלם מיד עם תום מועד התשלום האחרון של הפוליסה באמצעות קופ"ח. אפשר אחרי 3 שנים. אפשר אחרי 5 שנים. זו הדרך היחידה הניתנת להרחבה משולבת.
אפשר לרכוש פוליסת סיעוד לשלוש שנים. לחמש שנים. לשמונה שנים או לכל החיים.
אם תרצי פרטים נוספים אשמח לענות לך.
הערה: יש פערים די גדולים בין החברות וכן הצעות שונות מחברה לחברה.
לצפיה ב-'שלוש שאלות'
שלוש שאלות
31/01/2011 | 16:30
20
3
1. אילו הבדלים מהותיים יש בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם
2. אני מבינה שהחל מינואר 2008 כל הכסף שנצבר בביטוח מנהלים חייב להיות מופרש לתכנית קצבתית (ולא הונית = סכום חד פעמי). האם זה אומר שבגיל פרישה כל מה שנצבר עד למועד זה ישולם כסכום חד פעמי, או שתהיה אפשרות בחירה?
3. הקפאת זכויות - מה המשמעות של זה והאם יש הבדל בין הקפאת זכויות בביטוח מנהלים להקפאת זכויות בקרן פנסיה?

תודה
לצפיה ב-'מספר שאלות'
מספר שאלות
31/01/2011 | 16:44
1
3
1. האם אני חייבת לעשות תוכנית פנסיה לעובדת הניקיון שלי בבית?
2. אני מבוטחת במכבי זהב. מה אתה מציע לי ולבני משפחתי+2 מבוגרים ו 2 ילדים) בתוכנית בריאות
3. האם יש חסכון בביטוח לילדים או שעדיף בבנק?
4. יש אפשרות לחיסכון למבוגרים ולא עד גיל פנסיה.

תודה
לצפיה ב-'היי מאוהבת'
היי מאוהבת
31/01/2011 | 17:52
5
1. לפי החוק שנובע מהסכם בין ההסתדרות לממשלה כל מעסיק חייב לבטח את העובד שלו חצי שנה לאחר תחילת העסקתו בפנסיה חובה. השנה מדובר על הפרשה של 10% מהברוטו. 3.33% לתגמולים. 3.34% לפיצויים=ע"ח המעביד. וכן: 3.33% לתגמולים, ע"ח העובד
2. המפקח על הביטוח נתן דעתו על כפילות לכאורה בביטוחי מכבי זהב או מאוחדת שיא לבין הביטוחים הבריאותים הפרטיים. אמרתי לכאורה כי בשטח עולה שזה לא ממש כך. בכל אופן, אני היתי מציע למי שמתקשה לשלם להתרכז ב MUST.קרי: השתלות. תרופות שאינן בסל הבריאות ופיצוי למחלות קשות. שידרוג נוסף זה לקיים ביטוח משלים המכסה את דמי ההשתתפות בניתוחים של קופות החולים.
3. בהחלט יש חיסכון לילדים בביטוחים.  וכמובן גם למבוגרים. ההבדלים בינם לאלו שהבנקים מציעים:
א. תשואות גבוהות יותר.
ב. אפשרות לתשלומים שונים(להקטין. להגדיל...)
ג. אפשרות לקנות כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה כך שאם המבוטח הראשי איבד את כושר עבודתו, חב הביטוח תשלם את הפרמיה עבור המוטב שהוא הילד עד גיל 18 או עד שהמבוטח הראשי יחזור לעבוד.
לצפיה ב-'היי תמר'
היי תמר
31/01/2011 | 17:42
17
9
1. הבדלים. יתרונות.חסרונות וכמובן מחלוקות. ובכן כך:
-פוליסת מנהלים (פ"מ)עדיפה על פנסיה(כמובן שתלוי את מי שואלים). בגלל ה: וודאות. יודעים מה הקיצבה שתקבלו זאת מאחר ומקדם הקיצבה שלפיו ניקבע מנת הקיצבה הוא קבוע. בפנסיה הוא ניתן לשינוי מידי פעם.
-פ"מ עדיפה בכיסויים, כמו:ריסק, נכות ואובדן כושר עבודה. הפרמיה מופנית כולה לכיסויים אלו (בניפרד)בעוד בזו בפנסיה הפרמיה מתחלקת בין חיסכון,נכות,שארים,אובדן כושר.
-בפ"מ אפשרי לבחור במסלולי השקעה שונים. צמודי מדד. מניות. מט"ח. בפנסיה הכסף מושקע באג"ח מיועדות בריבית של קרוב ל-5 אחוז-שזה די שמרני ולעיתים טוב ממסלולי השקעות.בחמש השנים האחרונות התשואות במרבית פוליסות המנהלים גבוהות מהמדדים הניסחרים בבורסה וגבוהות מאלו של הפנסיה(ברובן)
-פ"מ דמי הניהול גבוהים יותר מאלו שבפנסיה.
-חשוב לדעת שפוליסות מנהלים הם חוזה לכל דבר ומה שניקבע הוא שיהיה. לעומתן,פוליסות פנסיה ניתנות לשינוי בהתאם לתוחלת החיים.
שורה תחתונה: לכל אחד משתי ההצעות יש יתרונות וחסרונות. וההחלטה בידי המבוטח.
2.כל כסף שהצטבר במסגרת הונית אפשרי לקבלו בסכום אחד. משנת 2008 כל החסכונות שהינם קופות גמל הפכו לקיצבה.אין אפשרות בחירה . אפשר את אותו סכום הוני שהצטבר להפוך לקיצבה.
3. הקפאת זכויות זה אומר שהפסקתי לשלם , נניח פוליסת מנהלים לאחר שעזבתי את מקום עבודתי, ואני יכול להמשיך אותה שנה אחת כריסק זמני ואז להחליט: להפסיק לגמרי או להמשיך כתגמולים לעצמאי.  בפנסיה חייבים להודיע תוך 5 חודשים מה רוצים לעשות עם הפוליסה. לאחר מכן אין יותר זכויות.
לצפיה ב-'לגבי פ"מ לעומת פנסיה'
לגבי פ"מ לעומת פנסיה
31/01/2011 | 22:06
1
4
לפחות בחלק מתוכניות הפנסיה יש מסלולי השקעה לבחירה ויש מסלולי כיסוי שונים (נכות מוגברת, פנסיה מוגברת, שארים מוגברת וכו')
וחשוב גם לזכור משהו נוסף- רוב סוכני הביטוח מתוגמלים נמוך על יתרות והן על מכירות של פנסיות לעומת פ"מ ולכן עבור החלק הלא הגון שבהם (לא אתה עציון. שיהיה ברור) זו סיבה מספקת להמליץ על פ"מ
לצפיה ב-'עינב'
עינב
31/01/2011 | 22:44
5
הוא זה מה שאמרתי. הויכוח מה טוב יותר לא יגמר לעולם. ולכן, כל מי שמבקש להבטיח לעצמו את התוכנית הטובה ביותר יתייעץ עם מי שמורשה לכך(אני מדגיש: עם מי שמורשה לכך) ויעשה את מה שנראה לו כהכי טוב לו. אני אישית, לא מורשה לייעץ ומה שהסברתי פה היה ההבדלים . היתרונות והחסרונות של שתי התוכניות הללו.

בענין התיגמול של הסוכנים: לדידי שתיהן מתגמלות אותי באופן שווה.
לצפיה ב-'תודה ושאלות המשך'
תודה ושאלות המשך
31/01/2011 | 22:39
6
1
1. למה הכוונה - הפרמיה מופנית כולה לכיסויים אלו (בניפרד)בעוד בזו בפנסיה הפרמיה מתחלקת בין חיסכון,נכות,שארים,אובדן כושר. לא הבנתי מה ההבדל בין "הפרמיה מופנית כולה (בנפרד)" ובין "הפרמיה מתחלקת בין"
2. למיטב ידיעתי (וכך גם כתבה עינב) בפנסיה לא כל הכסף מושקע באג"ח מיודעות כמו בעבר וכמו כן ניתן לבחור מסלולי השקעה שונים. אני טועה?
3. למה הכוונה "כל החסכונות שהינם קופת גמל"  - ביטוח מנהלים הינו קופת גמל?
4. כנראה לא הייתי ברורה. אני יודעת שהפסקת תשלום משמעותה הקפאת זכויות. השאלה היתה מה המשמעות של הקפאה? מה זה אומר אין יותר זכויות? האם אתה מתכוון שהזכויות בגין אובדן כושר עבודה, נכות ומוות מתבטלות? ומה לגבי הזכויות שנצברו עד מועד ההקפאה עבור חסכון ושארים? והאם יש הבדל בין הקפאה בפנסיה ובין הקפאה בביטוח מנהלים?

שוב, תודה
לצפיה ב-'לתמר'
לתמר
31/01/2011 | 23:33
5
12
-כאשר אני עורך פוליסת מנהלים, סכום מסויים אני מפנה לפיצויים. סכום מסויים לתגמולים. סכום מסויים(פונקציה של גיל ובריאות) לריסק וסכום מסויים לאובדן כושר עבודה.בפנסיה ,אכן ישנם כמה מסלולים. אני התייחסתי בתשובתי למסלול הבסיסי שכל הפרמיה המשולמת מתחלקת על: שארים,חיסכון,נכות.
הכספים מושקעים כ 30 אחוז באגח מיועדות והשאר לפי אופי הקרן.הדבר מבטיח יותר שקט נפשי.

-בתוכנית הפנסיה מספר מסלולים לבחירה:1.. עתיר שארים. 2. עתיר נכות. 3. עתיר חיסכון. 4. עתיר ביטוח. 5. עתיר נכות מוגדלת.

-בתוך ביטוח מנהלים יש תגמולים . לכך התכוונתי שכתבתי קופת גמל. היום, כמובן כבר אין קופות גמל(לפחות לא כך הן נקראות).כל חיסכון הנושא בחובו הטבות מס(כמו קופ"ג) הינו לפנסיה ומשולם כקיצבה.

-לגבי הקפאת זכויות  בפנסיה ובביטוח מנהלים.
הקפאה בתוכנית פנסיה ותיקה ובמשיכת כספי הפיצויים תגרום לאיבוד כל הזכויות(שארים,נכות) ללא אפשרות חרטה בעתיד.
בתוכנית הפנסיה החדשה, יש אפשרות להסדר ריסק זמני השומר על סכומי הביטוחים הריסקיים שהיו בתוכנית .
הקפאת זכויות בביטוח מנהלים, אפשרי לשמור על הכיסויים של הריסק(אובדן כושר וריסק) ע"י הסדר של ריסק זמני לתקופה של 12 חודשים ולאחר מכן להפוך את הפוליסה לתגמולים לעצמאים ולהמשיך בחיסכון וברכיבים האחרים.

יש לזכור: המשך שמירת הזכויות בתשלום מינימלי של "ריסק זמני" בפוליסת מנהלים תשמור על מקדם הקיצבה הראשוני...
לצפיה ב-'רגע רגע '
רגע רגע
01/02/2011 | 10:57
4
1
אם אני מבינה נכון בפ"מ -
פיצויים - פיטורין/התפטרות - מה קורה עם מה שנצבר בחלק הזה אם לא מושכים אותו לפני מועד פרישה? האם הוא מצטרף לחלק של התגמולים?
תגמולים - קיצבה בעת פרישה, כן?
ריסק - מקרה מוות חו"ח, כן?
אובדן כושר עבודה - מקרה נכות חו"ח, כן?
האם בפ"מ יש חלק לשארים?
בפנסיה -
חסכון = תגמולים?
נכות = אובדן כושר עבודה?
איפה החלק של הפיצויים? ואיפה החלק של הריסק

לגבי הקפאת זכויות - אם אני מבינה נכון ריסק זמני אפשרי רק לתקופה מוגבלת. מה קורה אחרי שהתקופה הזאת מסתיימת ולא מעוניינית להמשיך באופן עצמאי?

תודה

לצפיה ב-'ב"ט, תמר'
ב"ט, תמר
01/02/2011 | 11:16
3
אז נענה לך אחת לאחת:
1. הפיצויים הלא נימשכים מצטרפים בסוף התקופה לתגמולים. קרי: לקיצבה
2. לא בדיוק. בפוליסות הישנות התגמולים היו או הוניים או לקיצבה. בפוליסות החדשות-רק קיצבה.
3. לא הבנתי שאלתך לגבי הריסק. אבל לריסק יש תום תקופה ואז ....זה פשוט כיסוי שהסתיים."מת".
4. כנ"ל א.כ.ע ונכות..  ריסקים אינם חיסכון מצטבר. (תשווי זאת לביטוח מקיף לרכב. היתה פגיעה/גניבה=משולמת. לא היתה פגיעה/גניבה..אז מחדשים שוב)
5. בפ"מ העדיפות על זו התוכנית לפנסיה: אפשר לרשום מוטבים שונים(ולשנות מידי פעם). בפנסיה-לשארים בלבד.
6. בפנסיה: לפי המסלול שניבחר(ראי פירוט המסלולים באחת התשובות). נכות,אובדן כושר או ריסק(שארים) ישולם בעת קרות המקרה בהתאם לצבירה מוטת המסלול שניבחר.(הסבר קצר: אם בחרת מסלול מוטה חיסכון, אז בעת המימוש יהיה יותר כסף לקיצבה ופחות לנכות או ריסק)
7. נכון. ריסק זמני הוא(פ"מ) ל-12 חודשים. חודש חודשיים לפני תום התקופה חברת הביטוח תשלח לך מכתב ובו היא מציעה: להמשיך לשלם את הכיסויים שאינם חיסכון . או לעבור לפוליסת תגמולים לעצמאיים עם אותם יתרונות וחסרונות של הפוליסה שהוקפאה בזמנו.אם החלטת לא להמשיך אז: הכיסויים הריסקיים בטלים. והתגמולים שהצטברו לך בפוליסה הישנה עומדים לרשותך בהתאם לתנאי הפוליסה.

מקוה שקיבלת תשובות מלאות ומספקות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/02/2011 | 12:38
2
"בפ"מ העדיפות על זו התוכנית לפנסיה: אפשר לרשום מוטבים שונים(ולשנות מידי פעם)" - כלומר, אחרי מותי המוטבים ימשיכו לקבל קיצבה? עד מתי?

חן חן
לצפיה ב-'עד 120......'
עד 120......
01/02/2011 | 15:48
1
בפוליסה פנסיונית:קטינים עד גיל 21. לאלמנה עד מותה..
בפוליסת מנהלים: אם ניפטר לפני התחלת התשלומים, המוטב מקבל הכל בבת אחת.אם ניפטר אחרי תחילת התשלומים יקבל המוטב השלמה ל-240 תשלומים.

לצפיה ב-'תודה על הכל '
תודה על הכל
02/02/2011 | 00:59
3
לצפיה ב-'שכחת את היתרון העיקרי של פנסיה '
שכחת את היתרון העיקרי של פנסיה
01/02/2011 | 08:33
7
2
על פני ביטוח מנהלים:

על כל שקל שמפקידים בקרן פנסיה מקבלים סכום גבוה באופן משמעותי מביטוח מנהלים.
לצפיה ב-'אפשר הסבר?'
אפשר הסבר?
01/02/2011 | 09:49
6
2
קרן פנסיה משקיעה את הכספים בהשקעות סולידיות.. כספי ביטוח מנהלים מושקעים באפיקים שונים. ומבט לאחור מוכיח(אפשר לבדוק זאת באתר גמל נט)אלו השקעות הניבו יותר כסף.
מלכתחילה קרנות הפנסיה מחוייבות להשקיע בהשקעות סולידיות יותר מאחרות. אז מנין הקביעה הזו?

ואגב, באף תשובה לא קבעתי עמדה איזו השקעה עדיפה.
לצפיה ב-'זה ההסבר שקיבלתי מסוכן הביטוח של החברה בה '
זה ההסבר שקיבלתי מסוכן הביטוח של החברה בה
01/02/2011 | 12:07
5
1
עבדתי אז.
ומכיוון שאין לו אינטרס להעדיף את קרן הפנסיה - אני מניחה שהוא דובר אמת.
לצפיה ב-'ברורררררר'
ברורררררר
01/02/2011 | 12:42
4
1
בהשוואת תנאי דמי הניהול של הפנסיה מול המנהלים או תגמולים לעצמאי הרי חברך צודק.
אבלללל: הקביעה שהיתרון הכי הכי זה שפנסיה מקנה על כל שקל הרבה יותר מפוליסות אחרות-אינה נכונה!!!!!
1. משום שאני יכול להשוות אותם דמי ניהול בפוליסות לעצמאיים+מנהלים  לאלו של הפנסיה ואז היתרון נגוז.
2. והכי חשוב שמשום מה מתעלמים מכך: יש גורם הניקרא: מקדם קיצבה. בפוליסת מנהלים הוא קבוע ואת יודעת מראש מה תקבלי בסוף תקופה. בפנסיה, המקדם משתנה מעת לעת ולא לטובת המבוטח וזה גורם המפחית בשורה תחתונה את הקיצבה שיקבל בסוף התקופה.

אז לא אמרנו שזה דובר אמת וזה דובר שקר. אלא פרסנו את התמונה לרחבה יותר עם מידע מפורט יותר.

ושוב: אין בהבהרות אלו להגדיר מה אני חושב טוב יותר או פחות.לכל תוכנית היתרונות והחסרונות משלה.
לצפיה ב-'אני אנסה לנסח במילים יותר פשוטות'
אני אנסה לנסח במילים יותר פשוטות
01/02/2011 | 20:22
3
1
בקרן פנסיה התנאים יכולים להדרדר ובביטוח מנהלים הם קבועים,
אבל כרגע הסכום שאמורים לקבל מקרן הפנסיה גבוה בהרבה מזה שבביטוח המנהלים (כשאני בדקתי את זה ההפרש היה 40% יותר, שזה המון).

אני לא מדברת כאן בכלל על דמי הניהול.
לצפיה ב-'מאחר וזה מסקרן אותי....'
מאחר וזה מסקרן אותי....
01/02/2011 | 20:52
2
2
אשמח אם תשתפי אותי איך הגעת לזה (40% הפרש, נישמע פנטסטי!!!)כאשר את מנטרלת את נושא דמי הניהול?
לא אבוש להודות, אם אכן זה כך, שמכל מלמדי השכלתי.
לצפיה ב-'אני חושבת שהיא התכוונה למקדם הקצבה'
אני חושבת שהיא התכוונה למקדם הקצבה
02/02/2011 | 07:05
1
1
שעד היום (גם לאחר השינויים) הוא עדיין טוב יותר בקרן פנסיה מאשר בביטוח מנהלים. נכון שהוא יכול להשתנות, אבל עד היום לא השתנה בצורה שיהיה גרוע יותר מפ"מ.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
02/02/2011 | 07:35
לא שאני מבינה גדולה בנושאים פנסיוניים אבל ממה שקראתי בגוגל נראה שזה מונח מתאים, שכן הכוונה שלי היא לסכום שמתקבל בפועל כל חודש.
לצפיה ב-'שאלה לא ממוקדת (או שמא שאלות לא ממוקדות)'
שאלה לא ממוקדת (או שמא שאלות לא ממוקדות)
31/01/2011 | 16:42
6
3
מה קורה עם מי שלא עבד מעולם במסגרת ממש מסודרת ואין לו קרן פנסיה?
אני כל פעם עובדת בשכירות או מוציאה תאום מס לכל מיני חברות בהדרכת טיולים, כמתרגלת באוניברסיטה, כמרצה מן החוץ וכד'. רק באוניברסיטה היתה לי הפקדה לפנסיה אבל לאור המשכורת המגוכחת כך גם הפנסיה (אני חושבת שיש שם סביב 40 אלף ש"ח ואני בת 38...)
בקיצור הבנתי שלחכות עוד ועוד למשרד מסודרת כנראה ישאיר אותי לעד בלי שום פנסיה. השאלה מה עושים במצב כזה של עבודה לא מסודרת והכנסות לא קבועות מפה ומשם. כשאין מעביד שיפריש את החלק שלו.

האם יש מינימום שצריך להפריש לפנסיה כדי שאוכל לחיות בכבוד בשלב הזקנה?
האם אפשר לשחק עם הסכומים בהתאם להכנסה החודשית?
אם כדאי פשוט לחסוך בצד או דווקא להפעיל ביטוח פנסיאוני כזה או אחר?
מה היתרונות של ביטוח על פני חיסכון?
האם אני יכולה להוסיף כסף לביטוח שכבר קיים אצלי וכרגע הוא מתחוזק במחיר מינימלי בחודש כדי לא לאבד זכויות?
האם כאשה לאיש קבע יש לי זכויות כלשהן בפנסיה שלו בכלל?
איך בכלל מתחילים למצוא את הידים והרגליים בדבר המורכב הזה? (ולא, אל תגיד לי "זה דווקא פשוט!" )
תודה!
לצפיה ב-'שכחתי עוד שאלה'
שכחתי עוד שאלה
31/01/2011 | 17:13
4
4
אתה גם מבטח ריסק למשכנתא?איפה כדאי יותר בישיר או אצל חברות הביטוח
לצפיה ב-'היי(2) מאוהבת'
היי(2) מאוהבת
31/01/2011 | 18:03
2
ברוררררררר. גם מבטח ריסק למשכנתא. לשאלתך מה כדאי, מציע לערוך השוואה לפני החלטה.
לצפיה ב-'מבירור שלי לגבי המשכנתא שלי, אצלנו הריסק '
מבירור שלי לגבי המשכנתא שלי, אצלנו הריסק
31/01/2011 | 18:20
2
3
למשכנתא כלל לא יצא זול יותר בישיר.
לצפיה ב-'היי גילור'
היי גילור
31/01/2011 | 18:50
1
5
לצפיה ב-'אני מסבירה שוב כי נדמה לי שלא הובנתי כהלכה:'
אני מסבירה שוב כי נדמה לי שלא הובנתי כהלכה:
31/01/2011 | 20:38
4
כשביררתי בישיר לגבי ביטוח ריסק עבור המשכנתא שלנו, הם יצאו יקרים יותר מאשר ביטוח ריסק אצל סוכן!!!!!!
לצפיה ב-'היי משוש'
היי משוש
31/01/2011 | 18:01
5
אני אשתדל לענות בכל הקשור לפנסיה במה שמותר לי ולא מעבר לכך(דהיינו, לא אחדור לתחום של יועץ פנסיה).
יש לי מבוטחים שהם בסיטואציה שלך. נכון. שיגיעו ליום בו יצטרכו את הפנסיה שתקיים אותם בכבוד הם בבעיה. חלקם נהנים מהפרשות המעסיקים המיזעריות וחלקם הוסיפו לעצמם פוליסה שם הם משלמים לפי יכולתם זאת בתיקווה שהסכום יספיק להם....
לשאלותייך:
1. אין מינימום להפקדות שלא לצורך מס. אפשר להפקיד כל סכום. להעלותו. להפחיתו וכו.
2. כן. אפשר לשחק....
3. תמיד ורצוייייייי
4. יתרונות הביטוח: 1. אפשרות לבחור מסלולי חיסכון. 2. אפשרות לרכוש סעיף "שיחרור" למקרה אובדן כושר עבודה.3. פטור ממס ריווחי הון בעת העברה מסלול למסלו(ז"א: התלחת לחסוך במסלול מניות. אחרי חצי שנה עוברת למסלול צמודי מדד וכו)4. וכמובן: התשואות. בבנק למיטב ידיעתי החסכונות הינם בריבית נמוכה מאוד
5. כן. אפשר להוסיף.אם מדובר בחיסכון בלבד. אם רוצים להגדיל גם כיסויים נוספים,כמו: ריסק..חייבים הצהרת בריאות.
6. לא ידוע לי אם יש לך זכויות עקב היותך נשואה לאיש קבע
7. מקוה שמצאת ידיים ורגליים ולמיצער לפחות אצבעות...
לצפיה ב-'פנסיה במצב בו'
פנסיה במצב בו
31/01/2011 | 17:18
3
3
רוב השכר אינו "שכר לפיצויים"
המצב הוא של האיש שאיתיהוא כזה-
זכר בסיס מבוטח בפנסיית חובה+ הפקדה פנסיונית עצמאית שלנו. במקרה נכות או פנסיה או פטירה נקבל 75% משכר הבסיס
אבל....
רוב השכר שלו מורכב מעמלות שניתנות אחת ל-4 חודשים ע"פ מודל תגמול שנובע מההכנסות שהוא מייצר לחברה. זה אינו שכר קובע לפיצויים ולכן גם אם נבטח אותו- בפועל לא נקבל כלום ב"יום הדין" (למיטב זכרוני מהתקופה בה עסקתי בביטוח- במקרה אכ"ע או נכות מקבלים 75 משכר קובע לפיצויים ע"פ תלושי השכר בפועל)
אבל אם באמת יקרה משהו בעצם הכנסתנו תיפגע משמעותית (בכ-50% היום וככל שהזמן עוברי העמלות גדלות )
מה עושים?
(אנילא מדברת על פטירה כי אז יש ביטוח חיים)
לצפיה ב-'היי עינב'
היי עינב
31/01/2011 | 18:09
2
5
אני מנסה להבין את השאלה ומקוה שאני עונה לשאלותייך.
מצד אחד המעסיקים של האיש שאיתך מפרישים עבורו לפנסיה חובה ומצד שני הוא באופן עצמאי מפריש לעצמו. יפה. מאחר ואת מזכירה גם את ענין אובדן כושר העבודה אני אומר באופן ברור שפנסיה חובה לא תכסה לו אלא סכם מיזערי ולכן מציע לו לעשות פוליסה לאובדן כושר עבודה. אם הוא בריא וצעיר הסכום לא נוראי. כמו"כ, מאוד מאוד מציע לו להכניס סעיף כיסוי "שיחרור" לתוכנית הפנסיה העצמאית שלו.
לצפיה ב-'אני אסביר'
אני אסביר
31/01/2011 | 18:15
1
2
יש לו פנסיתת חובה- ברור שזה לא מספיק
יש לו פנסיה עצמאית+מטריה (מקפת+מטריה) על כל שכר הבסיס
שם יש כמובן כיסויי נכות ושחרור כולל פרנצ'יזה ואכ"ע מקצועי
הבעיה היא שאם ח"ח תהיה בעיה- רוב פרנסתנו היא מסעיף העמלות ואני לא יודעת כרגע איך לבטח את זה
אמנם הוא צעיר אבל לצערי לא בריא לחלוטין ולכן אכ,ע חדש לא רלונטי כרגע
לצפיה ב-'לעינב'
לעינב
31/01/2011 | 18:39
3
אובדן כושר עבודה הוא סעיף מפתח בבעיה שאת מציגה. אין לי מושג מה הבעיה הבריאותית ואני לא מצפה שתכתבי בפורום, עכ"פ אם את מבקשת לדעת איך מתגוננים מעבר לכך מול איבוד העמלות בגלל אובדן כושר אוכל לבדוק בפעם אחרת תוך כדי שתעבירי לי תזכורת במסר או מייל.
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים'
ביטוח מנהלים
31/01/2011 | 17:28
3
4
הוצע לבעלי לעשות ביטוח מנהלים. הבנו שדמי הניהול גבוהים מאוד (ביחס לקרן פנסיה) והופכים זאת ללא כל כך כדאי.
באיזה מצבים עדיף ביטוח מנהלים על קרן פנסיה?
האם זה משנה שהוא עובד מדינה?
האם 2% דמי ניהול +% 1.25 מהצבירה, כפי שהוצע לו, זה סביר?
לצפיה ב-'היי נוגה'
היי נוגה
31/01/2011 | 18:12
2
2
כתבתי בתחילת השירשור יתרונות וחסרונות לביטוח מנהלים ולפוליסת פנסיה. דמי הניהול הם לא הטריגר היחידי בהשוואה. יש גם וודאות. תשואות. כיסויים שונים.
דמי ניהול ודמי צבירה הם נראים בסדר אבל תמיד אפשר להתמקח. בפנסיה, אגב, הם קבועים.
לצפיה ב-'קבועים?'
קבועים?
02/02/2011 | 07:08
1
1
אז איך לאחרונה עדכנו לי?
מה הסכום המקובל?
לצפיה ב-'הם לא קבועים'
הם לא קבועים
02/02/2011 | 07:37
2
לאחרונה עברתי מקום עבודה ואיתו סוכן ביטוח - שהסתכל על דמי הניהול שלי, אמר שהם גבוהים ושהוא יטפל בהורדתם.
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאים'
פנסיה לעצמאים
31/01/2011 | 17:30
1
5
אני עצמאית ואיני מפרשה לפנסיה כלל.
אשמח לדעת איך זה עובד, מה מומלץ או לא מומלץ לעשות.
לצפיה ב-'היי(2) נוגה'
היי(2) נוגה
31/01/2011 | 18:15
1
ניפגשים עם הסוכן שמקבל ממך נתונים כלכליים בהווה ועתידיים-אם זה אפשרי-. ובונים יחד תוכנית שתתאים לך ורק לך. חד משמעית: אין שום דבר הנישלף מהשרוול. ללא נתונים ושיחה רצינית ההצעה אף היא לא תהא רצינית.
לצפיה ב-'שלום מאיר ו על ההשקעה באירוח'
שלום מאיר ו על ההשקעה באירוח
31/01/2011 | 17:31
2
4
שאלותי הן:
האם ניתן לעשות ביטוח סיעודי או בריאות לאנשים ללא חתימה שלהם? למשל לקרובי משפחה שלי, האם אני יכולה לעשות עבורם ביטוח, כאשר אני יודעת שהם זקוקים לביטוח סיעודי/בריאות, ואני מעונינת לשלם על הביטוח הנ"ל, כי כאשר יחלו, הנטל הכלכלי יפול עלי, והוא יהיה כמובן גדול הרבה יותר מאשר תשלום הביטוח, מבחינתי.
מה הן תכונות של ביטוח בריאות טוב למשפחה צעירה עם ילדים? מה חשוב לבדוק? מה מיותר?
ביטוח חיים - לבעלי הומלץ ביטוח חיים נוסף על הביטוח במסגרת עבודתו. ראיתי שהביטוח, כצפוי, הולך ונהיה יקר ככל שהשנים חולפות. באיזה שלב זה הופך להיות לא שווה כלכלית?

לצפיה ב-'היי DR'
היי DR
31/01/2011 | 18:26
4
תודה לך ואני מעריך את הערכתך...
1. וואהההה...פעם חברת מיגדל הציע ביטוחי סיעוד שילדים יכלו לעשות להוריהם מבלי שאלו ידעו על כך. כל הפוליסות הללו הגיעו לבית המשפט. כי? כי הילדים לא ידעו לדווח הצהרת בריאות נכונה. וכאשר אחד ההורים הגיעו למצב סיעודי חברת הביטוח גילתה שחלקם היו חולים במחלה זו או אחרת.את צודקת במיליון אחוז שהעלות בעת מצב סיעודי עולה על העלות הפרמיה. בארה"ב על הדרכים הראשיות יש שלטים האומרים: עשה היום פוליסת סיעוד ולא תמכור את ביתך כאשר....
צריך לחשוב איך באמת אפשר להוציא רעיון כזה לפועל. אני מוכן לבדוק במהלך השבוע.
2. ביטוח בריאות טוב זה הוא שמציע כיסויים לניתוחים בארץ בכל מקום,בכל עת ועם כל רופא. חייב להיות כיסוי למחליפי ניתוח. חייב להיות כיסוי אמבולטורי. לנשים צעירות חייב להיות כיסוי לכל הקשור לטרום לידה(שקיפות,סקירה,מי שפיר וכו). חייב להיות השתלות בארץ ובחו"ל. תרופות שאינן בסל הבריאות המוכרות הן ע"י הFDA והן ע"י המקביל באירופה!!!!!
לילדים היתי עושה ביטוחי בריאות המתייחסים לילדים . יש חברות שבנו תוכניות מצויינות לכך.
3. ביטוח חיים, אני מניח שאת מתכוונת לריסק. ברור שככל שמתבגרים כך הפרמיה "מתבגרת". הכיסוי ברוב החברות עד גיל 65. האמת ורק את האמת?לאחר שמחתנים את הילדים ולאחר שנשארים לבד בבית עם בן או בת הזוג ,אישית, לא רואה צורך בביטוח יקר זה בגילים מעל 55.זו לענ"ד בלבד!!!!
לצפיה ב-'דרך מקום העבודה של בעלך'
דרך מקום העבודה של בעלך
31/01/2011 | 21:09
4
יש ביטוח בריאות מצוין - בדקנו אותו מכל הכיוונים .
לצפיה ב-'היי מאיר מה שלומך, היינו בקשר בעבר ועזרת לי'
היי מאיר מה שלומך, היינו בקשר בעבר ועזרת לי
31/01/2011 | 17:57
1
3
מאוד, בכל אופן אני ובעלי כבר לא עובדים בעבודות הקודמות שלנו, ואנחנו עצמאיים עכשיו עובדים במשק בית ואנשים משלמים עלינו ביטוח לאומי, לא יודעת לגבי פנסיה וכאלו, כי רק התחלנו בזה ביחד.
מה אפשר לעשות על מנת לשמור על פנסיה בשבילנו.

מה צריכה משפחה צעירה עם ילדה ותינוק, אני במכבי מגן זהב עם הילדים ובעלי יש לו כללית מושלם., וגם יש לי את הכלל הזה ב 19 שקל דרך הקופה שעשינו שמכסה מחלות וכאלו.........

מה צריך לעשות בביטוח בריאות.

ומה לגבי אובדן כושר עבודה האם גם צריך.

אשמח לשמוע טיפים.
תודה
לצפיה ב-'היי אמא של....'
היי אמא של....
31/01/2011 | 18:36
3
עד לפה אני מריח את ריח הבישולים של פעם.....
אז לפני שאני עונה: מגיע לך מז"ט. לא היתה לי הזדמנות...
לשאלותייך:
כל מעסיק חייב לבטח אותך ואת בעלך בפנסיה חובה. זה המינימום הנידרש ועליכם לעמוד על כך. המעסיק חייב לכם זאת חצי שנה לאחר תחילת העבודה. הקנס על אי ציות לחוק: 10,000 שח.
את שואלת אותי מה עלייך לעשות ואענה לך: הכל לפי יכולתכם הכלכלית. בשום אופן לא להיכנס להוצאות מעיקות. המינימום ההכרחי לדעתי בבריאות: השתלות. תרופות ופיצוי למחלות קשות. מה שנותנות הקופות אינו מכסה בשעת הצורך,חלילה, אפילו לא את המעט. תוכנית כזו של השתלות ותרופות אינה יקרה.
אובדן כושר. כמה שהסעיף הזה חשוב כך הוא יקר. (יחסית,כמובן). אני יהיה האחרון שאומר שיש לוותר עליו. אבל זה סעיף מהחשובים בביטוח. הבעיה: העלות.
פנסיה עצמאית? לפחות להפריש מינימום הכרחי בתיקווה שבעתיד ירווח לכם ותוכלו להגדיל את הסכומים ...
לצפיה ב-'שלום מאיר או שמא נגיד עציון? תודה על העזרה '
שלום מאיר או שמא נגיד עציון? תודה על העזרה
31/01/2011 | 18:05
9
2
ביטוח מנהלים - 2 פוליסות

בעברי אצל מעסיק 1 נפתחה לי פוליסת ביטוח מנהלים.
לאחר כ-6 שנים פטרתי ושילמתי ריסק עד להיותי עובדת אצל מעסיק 2. פוטרתי עקב תאונת דרכים בה נגרם לי נזק. תאונת הדרכים הוכרה כתאונת עבודה.

כשמעסיק 2 שלח אותי לסוכן הביטוח לעשות ביטוח מנהלים ביקשתי מהסוכן להמשיך את הפוליסה שהיתה לי עוד אצל מעסיק 1.

בדיעבד, לאחר כשנתיים, התברר לי שהסוכן פתח לי פוליסה 2 והקפיא את פוליסה 1.

להבנתי זה מעשה שפוגע בזכויותי במידה ותהיה החמרה במצבי הרפואי כתוצאה מהעבודה.

האם כיום, לאחר כמה שנים, ניתן לתקן את המעשה הזה ולהחזיר את כל הכספים שנצברו בפוליסה 2 לפוליסה 1 ולבטל את 2 ולהמשיך רק עם 1?

לצפיה ב-'היי "מחר יהיה יום חדש"'
היי "מחר יהיה יום חדש"
31/01/2011 | 18:49
8
2
שאלת שאלה שאני חייב להתייעץ עם גורמים שלא בביטוח. בעיקר לגבי רשלנות או אי רשלנות שהיתה באמצע הדרך.
לגבי פוליסה מס 1- אם עברה שנה בכיסוי של ריסק זמני ולא עשו דבר עם הפוליסה הזו-היא בטלה לחלוטין. (דהיינו: הכיסויים שבה).השאלה היא: האם כאשר ניפתחה פוליסה 2 זה היה בגלל שפוליסה 1 פג תוקפה או שהיתה עדיין בתוקף? בנוסף לכך, פוליסה 1 כיסתה אותך רק על ריסק ולא על אובדן כושר עבודה(האומנם?),אם כך מה הבסיס לתיקון המצב?
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
31/01/2011 | 18:55
6
1
פוליסה 1 היתה בתוקף כשפתחו את 2, למיטב ידיעתי. אמרתי לסוכן שאני רוצה להמשיך בריסק עד למציאת עבודה ותשלום ע"י המעסיק כדי להמשיך בפוליסה עם כל מה שהיא נותנת. כשחתמתי להם על טפסים הצהרתי שאני נפגעתי בתאונה ונשארו פגיעות. הבנתי שלטובתי היה כדאי להמשיך בפוליסה 1 בגלל כל מיני זכויות אם יהיו לי החמרות בריאותיות בעבודה.

בפוליסה 1 שולם לי א.כ.ע. בפוליסה 2 אני לא משלמת

לצפיה ב-'למחר ...'
למחר ...
31/01/2011 | 19:05
5
אני רוצה שתביני: ריסק משולם רק במקרה מוות. וב"ה, את חיה,נושמת ועובדת. האם היו לך כיסויים נוספים בפוליסה 1, כמו: אובדן כושר? אם כן והפוליסה היתה בתוקף(בתוך השנה) הרי זה נישמע על פניו-חמור.
תבדקי מה כללה פוליסה מס 1.
לצפיה ב-'בפוליסה 1 היה לי הכל - '
בפוליסה 1 היה לי הכל -
31/01/2011 | 20:26
4
עובד, מעביד, פיצויים וא.כ.ע

אני שילמתי מה שהם קראו לו ריסק כדי לשמר את הקופה בחיים וכדי שאוכל להמשיך אותה לכשיהיה לי מעסיק.

בפוליסה 2 כבר לא עשיתי א.כ.ע אבל גם שם יש עובד, מעביד ופיצויים

לצפיה ב-'ערב טוב "מחר יהיה..."'
ערב טוב "מחר יהיה..."
31/01/2011 | 20:55
3
מצטער שאני מקצר בניק שלך.

ריסק זמני בהגדרתו:
ריסק זמני- מצב בו פוליסת הביטוח ממשיכה להיות משולמת בתשלום חודשי מופחת משך 12 חודשים אשר
אינו כולל מרכיבי חיסכון אלא מרכיבי ביטוח בלבד. לדוגמא: בביטוח מנהלים, ימשיך להיות
משולם עלות ביטוח החיים ועלות הביטוח לאובדן כושר עבודה בלבד.

מכאן, שאם היתה הפוליסה תקפה והסוכן עשה לך פוליסה חדשה בלי כיסוי לאובדן כושר זו בעיה שיש לפתור אותה בהתייעצות עם עורך דין.(זאת במקרה כמו שלך שניפצעת והפכת להיות מבוטחת שאיבדה את כושר עבודתה..)
לצפיה ב-'תודה על הסבלנות ועל ההסברים'
תודה על הסבלנות ועל ההסברים
31/01/2011 | 21:12
2
האם פניה לסוכן לאיחוד הפוליסות או יותר נכון, להעברת כל מה שנצבר בפוליסה 2 לפוליסה 1 ולביטול 2 - יכול לעזור או רק עו"ד שמבין בנושא ביטוחים יוכל לעזור בנושא זה?

(ואין לי בעיה בקיצור הניק, מתה כבר למצוא עבודה חדשה ולעזוב אותו לנצח)
לצפיה ב-'"מחר..."'
"מחר..."
31/01/2011 | 22:30
1
אם הם באותם תנאים לא צריכה להיות בעיה באיחוד.(שתיהן לקיצבה. או שתיהן הוניות. או הונית וקיצבה..)
לצפיה ב-'2 הפוליסות הן ביטוח מנהלים'
2 הפוליסות הן ביטוח מנהלים
31/01/2011 | 22:36
2
המון תודה על ההסברים

אני אנסה לדבר עם הסוכן ואז לראות לאן זה ממשיך
לצפיה ב-'טיפים מנסיון בעבודה'
טיפים מנסיון בעבודה
31/01/2011 | 19:01
1
1. אני תמיד מציע לעשות השוואות בין הצעות. יחד עם זאת לא לקבל החלטה רק על בסיס מחירים שבהשוואה כי לעיתים(רבות) יש פרמטרים נוספים,כגון: אמינות ושרות של הסוכן ובעיקר של החברה המבטחת.
2. אני תמיד מציע למבוטחיי לא לוותר על סעיף: פיצוי למחלות קשות. לצערי, בשנים האחרונות טיפלתי ביותר תביעות כאלו מאשר בכל כיסוי אחר.
3. אם מצבכם הכלכלי הוא לא מזהיר , צמצמו ביטוחים ל MUST. לא לוותר על השתלות. תרופות. פיצוי למחלות קשות.
4. מגילאי ה-40 הפנסיה "מנקרת" בראש אצל רובינו. ע"כ, ככל שמתחילים לחסוך ואפילו בסכומים נמוכים כך בסופו של דבר הסיכוי להתרווח על כסא נח עם ספר טוב בגיל הפנסיה הוא בטוח.
5. כיסוי סיעודי. לכאורה אנחנו מקובעים על כך שסיעודי=זקן צמוד פיליפינית. לצערי, זה לא כך. מקרה סיעודי זה גם מי שניפגע בתאונת דרכים ומושבת לחלוטין. זה יכול להיות צעיר שחטף סטרוק ל"ע..וכו. ככל שצעירים הפרמיה הקבועה היא זולה מאוד.(יחסית)
6. ועוד על סיעודי. אל תתפתו לעשות פוליסה בפרמיה משתנה רק בגלל שהיא זולה. הפרמיה הקבועה היא אומנם יקרה יותר אבל רק היא תבטיח לכם שאחרי שנים של הפרשות לסיעוד ו...יום אחד תחליטו להפסיק או אז יצטבר לכם סכום בו תיעזרו בעת קרות הסיעוד.רק אם זה יהיה יקר מאוד, היתי עושה מחצית פרמיה במשתנה ומחצית בקבועה.
7. חייבים לעשות פנסיה חובה לכל עובד שאתם מעסיקים. מבחינת החוק זה יכול להיות המנקה. המטפלת. הגנן. שהמשותף לכולם שהם קבועים אצלכם לפחות חצי שנה.
לצפיה ב-'ביטוחי בריאות לילדים'
ביטוחי בריאות לילדים
31/01/2011 | 18:52
4
4
איך אני יודעת להעריך האם הביטוח שיש לי עבור ילדי מספק? הרי יש אינספור ביטוחים שנותנים אינספור כיסויים במחירים שונים ומשתנים...
אני יודעת שכשנזקקתי לטיפולים משלימים עבור ילדי (רכיבה טיפולית/ריפוי בעיסוק/קלינאית תקשורת וכד'), מעבר למס' הטיפולים אותו מאפשרת קופ"ח, הפוליסה הפרטית לא כיסתה זאת כלל ואפילו לא היתה בה התייחסות לנושא...אז מה בכ"ז צריך לבדוק? הרי אלה הן פוליסות יעודיות לילדים....אז...אפשר הסבר קצר?
לצפיה ב-'גילור'
גילור
31/01/2011 | 19:15
3
3
כל פוליסה מפרטת בשקיפות ובבהירות את כל הכיסויים. אני למשל, מעולם לא הצעתי לבני 50 ומעלה לעשות פוליסות בריאות עם המון כיסויים הקשורים להריון. כך גם לא לילדים. האפשרות להתאמה בעיקר שעובדים עם כמה חברות היא קלה וטובה. אכן, יש טיפולים שחברות הביטוח לא כללו אותם בתפריט. למשל: לא מה שקשור לניתוחים קוסמטים. לא ניתוחים קיסריים. ועוד. צריך להתמקד בכיסויים המתאימים ולבדוק איזו חברה מכסה ומשביעה את רצון המבוטח. זו עבודתו של כל סוכן מצוי.

רוצה לומר, שחברות הביטוח מוסיפות כל שנה כיסויים נוספים. מי שמע פעם על תרופות שאינן בסל הבריאות? מי שמע על תחליפי ניתוח(לייזר)? מי שמע פעם על סקירת מערכות? ובסיעוד, מי שמע פעם שמספיק ל"חטוף" אלצהיימר ולהיות מוכר כסיעודי?
בהחלט יתכן שבעתיד הלא רחוק גם כיסויים כמו: רכיבה טיפולית תיכלל בכיסויים.
לצפיה ב-'האם יש כיום פוליסה המכסה את אלה? האם '
האם יש כיום פוליסה המכסה את אלה? האם
31/01/2011 | 20:08
2
2
היא יקרה משמעותית מהפוליסות הסטנדרטיות?
לצפיה ב-'גילור'
גילור
31/01/2011 | 20:24
1
3
יקר זה יחסי. הבעיה היא לא הכסף אלא: פוליסה יחודית מול פוליסה סטנדרטית. ככל שיש בה יותר כיסויים כך היא יקרה יותר. היש מקום להשוואה בין סובארו למרצדס?

עוד הערה לתגובה שלך למעלה: ריסק למשכנתא שאני מציע הוא ריסק יורד. קרי: ככל שאת משלמת יותר את המשכנתא, היתרה יורדת וכך גם הריסק ולכן הוא יוצא זול. במרבית הישירים הריסק נישאר אותו מחיר כאילו גובה המשכנתא נישאר ביום "היוולדו".....
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת אותי. קרא את ההסבר'
נראה לי שלא הבנת אותי. קרא את ההסבר
31/01/2011 | 20:39
2
למעלה בנוגע לריסק למשכנתא.
לצפיה ב-'איחוד קרנות פנסיה והשתלמות'
איחוד קרנות פנסיה והשתלמות
31/01/2011 | 19:02
4
1
ראשית תודה על האירוח הממש מועיל וחשוב

אני בת 29 ולאחר שמלאו תשעה חודשים במקום העבודה הנוכחי שלי התחלתי לקבל ולהפריש לפנסיה, ובתום שנה יופרש כסף גם לקרן השתלמות.

בהיסטוריית עשר השנים האחרונות צברתי כספים שונים בקרנות פנסיה והשתלמות משלושה מקומות עבודה שונים, ובגלל שילוב של הזנחה ובורות בנושא, אין לי מושג כיצד לאחד את הכספים הללו ולהפוך אותם לשמישים, בעיקר לאור העובדה שלא נשמרה בהם רציפות.

1. האם כדאי בכלל לאחד את הכספים הללו לקרן ספציפית, או שדווקא כדאי לא "לשים את כל הביצים בסל אחד"?
2. איך מבצעים את ההליך מבחינה פרקטית, האם יש דרך לקבל שירות כזה ממישהו באופן שיהיה כדאי (כלומר יחסוך את הריצות אחרי המסמכים והטלפונים מבלי לקחת אחוזים ניכרים מהכסף כשכר טירחה) - אולי ייעוץ פנסיוני של הבנק?
3. מה לבקש מהקרנות כדי לחפות על חוסר השמירה על רציפות בהן?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'ערב טוב merf'
ערב טוב merf
31/01/2011 | 19:23
3
כל הקשור לאיחוד קרנות.קופות. פוליסות מנהלים דרוש להם זהירות מירבית ולא היתי רץ לעשות מבלי להתייעץ עם מומחה לדבר. יש תוכניות עם תנאים כאלו וכאלו. טובים ופחות טובים . יש פוליסות שהיו הוניות ואי אפשר לאחד אותן עם אלו הקיצבתיות. קרן השתלמות שעבר זמנה אפשר הרי להמשיך אותה ולמשוך את הכסף בכל עת אז למה לאחד אותה עם פוליסה שהיא לא נגישה עד גיל פנסיה?
גם תלוי כמה זמן עבר מאז שהופסק לשלם. יש תוכניות שלאחר שנה של אי תשלום הם איבדו את הכיסויים.יש קופות גמל ישנות שאחרי 15 שנה הינם נזילות....
בקיצור: לאסוף את כל הפוליסות. את כל התוכניות בקרנות ההשתלמות ולהביא אותם ליועץ עם רשיון.

הערה: אם כל מה שחסכת הוא כסף נזיל הניתן למשיכה בהחלט יש כמה וכמה פתרונות לאיחוד לחיסכון אחד..
לצפיה ב-'תיקון ל MERF'
תיקון ל MERF
31/01/2011 | 19:33
2
כתבתי בתשובתי  שיש פוליסות הוניות שאי אפשר לאחד אותן עם אלו הקיצבתיות והכוונה היתה : אלו הקיצבתיות אינן יכולות להפוך להוניות....ט.ל.ח.

לצפיה ב-'הצעת בריאות מועדפת'
הצעת בריאות מועדפת
01/02/2011 | 09:52
1
29
בזמנו, הציע לנו סוכן את קו הכסף של הפניקס כהצעה הטובה ביותר. סוכן אחר הציע לנו דוקא את זו של הראל. חברים סיפרו לנו שאת ביטוח הבריאות עשו במיגדל.
מה לדעתך עדיף ואיזו תוכנית מכסה יותר?
תודה
לצפיה ב-'ב"ט "מאוהבת"'
ב"ט "מאוהבת"
01/02/2011 | 10:07
1
לדעתי רוב חברות הביטוח התיישרו בכל הקשור לכיסויים. כמעט אין הבדלים בינהם. ההבדלים הקיימים: 1. גובה הפרמיה. 2. השירות.
בבואך לעשות פוליסת בריאות כדאי שתדעי זאת. יש חברות הנותנות שרות מעולה וזה שווה כל אגורה שמשקיעים בה ויש חברות ש....
לענין המחירים: פער המחירים מגיע לכמה עשרות שקלים .
מנסיון למדתי, שבעת תביעה השרות של החברה הוא הקובע עד כמה החברה טובה או גרועה.
במסגרת הזו, לא אוכל להמליץ על חברה זו או אחרת.
לצפיה ב-'אנחנו רוצות להודות למאיר'
אנחנו רוצות להודות למאיר
02/02/2011 | 12:13
1
על המענה המהיר והמסור, על העיצות הענייניות ועל עשיית קצת סדר בשוק הסבוך של ענייני הביטוח שכה חשובים לניהול תקין של הפיננסים בחיים המודרניים.
אנו מקוות שגם הגולשות יהנו מהעיצות שלו, כאיש מקצועה מנוסה, ויוכלו להיעזר בהן בעת שהן באות לקבל החלטה מושכלת .

הודעות אחרונות

15:06 | 04.11.19 michal@gal
22:22 | 09.10.19 אורחים בפורום
21:02 | 11.09.19 אורחים בפורום
16:53 | 27.08.19 אורחים בפורום
14:42 | 20.08.19 אורחים בפורום
22:28 | 05.08.19 אורחים בפורום
23:04 | 04.08.19 אורחים בפורום
07:31 | 27.07.19 אורחים בפורום
20:40 | 17.07.19 debby12
09:49 | 03.07.19 michal@gal
22:20 | 10.05.19 אורחים בפורום
15:41 | 16.04.19 אורחים בפורום
23:05 | 13.04.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ