מתסכל

רונן0044

New member
מתסכל

בימים האחרונים הייתי עסוק בעשייה והתמודדות עם החרדה. ב"עולם האמיתי" אף אחד לא עושה לך הנחות ולא מבין את הקשיים, כולם עסוקים במרדף אחרי האינרטסים האישיים של עצמם.מתסכל להיכשל פעם אחר פעם במטלות פשוטות ולקבל טריקות בפרצוף. איך מתמודדים עם כשלונות כאלו שרק מחלישים את הרוח

Nano37

New member
אין להיכשל או להצליח, יש רק לנסות!

בס"ד אתה לא אמור לנסות ולהצליח או להימנע מלנסות ולהיכשל, אתה צריך פשוט לנסות! זו היא ההצלחה הטובה ביותר, זהו האיזון בין הכשלון להצלחה. אממ, נראה לי שזה יעזור לך, משהו שכתב LoveBeing המוכשר: " פעם נהגתי במכונית של אבא שלי, ושמתי לב שחסר אוויר בגלגל אחד אז ההגה נטה קצת לכיוון אחד. והייתי צריך להתרכז הרבה יותר ולהפעיל מאמץ רק בשביל לתקן את ההגה. ואז חשבתי לעצמי שזה בדיוק כמו החיים שלי- שבגלל הנטייה הזאת של המוח לשלוח מסרים מציקים, צריך להתאמץ הרבה יותר כל פעם שבעצם רוצים להגיע לאנשהו. וזה כל כך מציק כי פעם זה לא היה ככה ופתאום כן. ועכשיו אם רק נעזוב את השמירה (על ההגה) לרגע אחד, פתאום נדרדר לכיוון שאנחנו ממש לא רוצים. וכולם מצפים שרק ניסע ישר... אחרת- תאונה....." כן, אנשים אחרים לא יודעים מה יש לך, לכן אל תאשים את עצמך אלא אותם, אחרי הכל, הם אלו שמתייחסים רע וטורקים לך בפרצוף, כנראה יש להם בעיה עם עצמם והם מוציאים את זה על אחרים. כדי להתמודד עם הכשלונות, אתה צריך לקבל את עצמך גם כשאתה נכשל, להגיד לעצמך שזה בסדר שאתה נכשל, שאין שום דבר שגוי בזה אלא אתה ניסית ונכשלת, מה לעשות, פעם מנצחים ופעם מפסידים, רק דע לך שאתה חייב להיות מאוד מרוצה ממך עכשיו, משום שניסית, וניסית, ואני יודע שאתה תמשיך לנסות. ואל דאגה, בורא עולם גומל דווקא לאלו שממשיכים לנסות למרות שהם נכשלים, באמת אל תדאג, יהיה הרבה טוב, הרבה מאוד טוב, עוד תראה. ואממ, ואחי, עזוב את העולם האמיתי, עזוב את מה שאחרים אומרים, לך בדרך משלך, בדרך שלך! ואל תקשיב לאחרים משום שהם מדברים רק מתוך אינטרסים אישיים, קח סיפור נחמד לסיום: היה היה פעם מירוץ של צפרדעים... המטרה הייתה להגיע לקצה העליון של מגדל גבוה. הרבה אנשים התכנסו כדי לראות אותן ולתמוך בהן. המרוץ התחיל. למעשה, האנשים לא האמינו שהצפרדעים מסוגלות להגיע עד למעלה. כל המשפטים שנשמעו היו מהסוג : "אין טעם! הן לא יצליחו אף פעם!" הצפרדעים התחילו לאט לאט להתייאש, חוץ מאחת שהמשיכה לטפס. האנשים המשיכו : "... באמת חבל על הזמן! הן לא יצליחו לעולם! ... " הצפרדעים הרימו ידיים, חוץ מאחת שהמשיכה למרות הכל ... לבסוף, כולן נטשו את המרוץ חוץ מהצפרדע הזאת שלבד, במחיר של מאמץ עצום הגיעה למעלה. האחרות, נדהמות, רצו לדעת איך היא עשתה זאת. אחת מהן התקרבה כדי לשאול אותה, מה היא עשתה כדי לסיים את המרוץ. וגילתה שהצפרדע הייתה ... חירשת ! שיהיה לך פורים שמח מחר.

אכן הודעה יפה ../images/Emo13.gif

רציתי להוסיף בלי לקלקל שזה לא כל כך פשוט במציאות, זה לפעמים מאד מתיש, אבל כמו שסופר - צריך לנסות
יפה מאד וחג שמח

Nano37

New member
המציאות היא תפיסה

בס"ד אין מציאות זהה לכל אדם, משום שלכל אדם יש מציאות אחרת, משום שלכל אדם יש נקודת מבט שונה, גישה שונה, לא משנה מה יש לו או אין לו, נקודת המבט שלו היא זו שקובעת את המציאות. ובטח שזה מתיש וקשה להתרגל לאותה נקודת מבט, אך הדברים הטובים ביותר מגיעים דרך קושי, אחרת, זה לא היה כזה טוב. אם נכוון את הגישה שלנו לגישה של למידה והתפתחות ולא נתייג כל חוויה שקורה כהצלחה או כשלון אלא כעוד שיעור חיים או הזדמנות ללמידה ולהתפתחות וצמיחה אישית, אז הכל פשוט יהיה טוב לנו, נוכל לזרום עם הכל בכיף, מבלי לחשוש ממה שיהיה.

4 SW

הייתי בהצגת הבידור של לני רביץ. הוא אמר שהוא אימץ לעצמו במהלך השנים דכרך להתמודד עם החשש מדחייה. לפני שהוא מבקש או מסתכן בדחיה הוא מזכיר לעצמו את ה 4 SW: Some Will Some Won't So What ו- Someone's Waiting

למעלה