חוסר תחושה ונימול בראש

Valentin9

New member
חוסר תחושה ונימול בראש

מזה 3 חודשים מרגיש סוג של אנמיה וחוסר תחושה בראש. התחושה כאילו הדם לא מגיע לראש בצורה תקינה. עברתי בדיקות דם שונות, גם בדיקות כמו CT מוח ודופלקס צוואר והכל יצא תקין. זה יכול להיות פסיכולוגי לדעתכם? הרופא משפחה המליצה לי לפנות לפסיכולוג. יציין שלא קרה לי שום סטרס בחיים ולא דכאון כלשהו. ועד כמה שאני מבין חרדה מגיע בהתקפים, לעומת זאת אני מרגיש ככה ממש כל הזמן 24/7.

EZCA

New member
לדעתטי זו שאלה של רופאים מומחים. לכן תמשיך לברר

עם פרופסורים.
לא נראה לי שפסיכולוג יפתור את הבעיה הזו.

Valentin9

New member
להגיע לפרופסור כזה לא כל כך פשוט

ביקור עולה אלף שקל במקרה הטוב. אין לי ביטח לצערי, כמובן עשיתי מאז התחילו כל הבעיות האלו אבל עכשיו צריך לחכות 6 חודשים בשביל שזה יפעל (עברו רק 3)

מה אתה חש

שלום Valentin9
למה אתה מתכוון "חוסר תחושה בראש"
מה בדיוק התחושה, במה היא מתבטאת ?
האם אתה יכול להסביר מה בדיוק אתה חש?
אנמיה זה ממצא ולא תחושה.

Valentin9

New member
חוסר תחושה כמו רדימות

כמו שקורה לפעמים שהיד או הרגל נרדמת ויש חוסר תחושה אז משהו כזה יש לי בראש, בנוסף יש מין תחושה של לחץ ושרירים תפוסים באזור הקרקפת, מה שממש ממרר את חיי ביום יום ומפריע להתרכז או לחשוב. בנוסף סובל גם מסחרחורת וחולשה.

נוירולוג?

התופעות שאתה מתאר מאפיינות חרדה,
לחץ ושרירים תפוסים קשורים במתח, וכן סחרחורת וחולשה,
יחד עם זה רק רופא יכול לאבחן במה מדובר.
האם פנית לנוירולוג ?

Valentin9

New member
כן כמובן. הנוירולוג לא מצא כלום

אבל עד כמה שאני מבין חרדה מגיע בהתקף לא? לעומת זאת אני מרגיש ככה ממש כל הזמן 24/7. לפני לא היו לי בעיות נפשיות כלשהם, אפילו לא היתי אצל פסיכולוג מעולם. האם היו לי מצבים שדאגמתי מאוד לאחרונה? כן. היתה לי דלקת ריאות קשה בחורף שלא החלמתי ממנה בקלות.

Valentin9

New member
כמובן שירגיש

כמו גם כשנרדמת לך יד או רגל תרגיש, זה קורה כשלא מגיע לאזור מספיק דם וזאת התחושה שיש לי בראש. כמובן אני לא רופא בשביל לפענח את זה ויודע שזה דבר מאוד מטעה, אתה יכול להרגיש אלף פעם שהבעיה במקום מסויים אבל למעשה זה יכול נובע בכלל ממשהו אחר.

EZCA

New member
מה אומרת בדיקת ההולכה העצבית בראש שלך? האם תקינה?

האם זרימת הדם בראש תקינה?
&nbsp
האם אתה במתח ומרגיש לחץ בראש?
אז זה יכול להיות פסיכולוגי.

Valentin9

New member
קראתי עכשיו שזה נוירלוגי

נוירלוג בדק אותי והחליט שהמצב שלי מושלם ואין לי שום חשד למשהו מסויים. אפילו בשביל לעשות דופלקס צוואר היתי צריך לשכנע אותו, לא שהוא החליט לשלוח מיוזמתו.

EZCA

New member
לדעתי לא כרופא, בדיקת נ אורולוג היא סתם בדיקה חסרת ערך

רק בדיקה במכשירים שבודקים הולכת שידורי עצבים,כלומר שהעצבים פועלים ומוליכים היטב בבדיקה של מכשור. או בדיקה אחרת אמינה ויקרה יותר היא בדיקה במכונת MRI.
אז שלא ישחקו אותה ראש קטן ויחסכו בכסף על הבריאות שלך. הרי הכי קל ופשוט לאמר שהכל עד עכשיו בסדר.
איך בסדר בלי בדיקה אמינה במכשירים?
רופא עצבים לא יכול לתת תשובות בלי בדיקות במכונה או במכשיר. צריך אולי לבדוק גם במכשיר EEG בודק את העצבים בראש.
תבקש עזרה בבדיקה אמינה דרך בקשה מרופא המשפחה ואל תסמוך אף פעם על בדיקה של נאורולוג ללא בדיקה עם מכשירים.
לדוגמא רופא קרדיולוג ללב לא יוכל לתת חוות דעת ללא בדיקת א.ק.ג במכשיר.

Valentin9

New member
ראש קטן - זה מה שהכי מעצבן אותי

אף אחד לא רוצה לעזור ולא שולח לשום בדיקה מיוזמתו. אם לבד לא תתחיל לברר ולבקש אז אף אחד לא יזיז אצבע. בעבר כמו כולם נחרדי בכל פעם ששמעתי על מקרי אלימות נגד רופאים, אבל עכשיו פתאום מתחיל להבין שלא הכל כזה "שחור ולבן"

EZCA

New member
מה שכתבת לא פותר את הבעיה. אתה צריך לדרוש

שהבדיקה תיעשה במכשירים שיבדקו את ההולכה של העצבים.
&nbsp
אשתי היתה חולה באחת ממחלות העצבים והיא נבדקה בכל סוגי המכשירים שבודקים בהם את העצבים.
הבדיקה האחרונה היתה MRI לפני זה EEG לפני הכל נבדקה במכשיר וראו שההולכה של העצבים תקינה.
אפילו אני פעם נבדקתי ב EEG כי היו לי טענות על רגישויות בראש לא רגילות.
אין דבר כזה בדיקת עצבים אמינה ללא בדיקה במכונות שונות.

Valentin9

New member
אני מנסה אבל קשה

אני נמצא במצב שהראש לא צלול וקשה מאוד להגן על עצמי מול הרופאים
בכל פעם שאני מנסה זה נראה להם כמו התקף פאניקה והם רק יותר משתכנעים שמדובר בבעיה על רקע פסיכולוגי

Valentin9

New member
אגב כל מיני עיסויים עוזרים לי

עיסויים מיוחדים לאזור הראש גורמים להרגיש טוב יותר לכמה שעות ולפעמים אפילו ליום שלם. לדעתי זה דבר שאמור לשלול חשד להתקף חרדה כלשהו כי אחרת לא היה עוזר כלום מלבד התרופות שנועדו לזה

Valentin9

New member
יכול להיות שמדובר בחרדה?

בעבר לא סבלתי מחרדה מעולם ואפילו לא היתי אצל פסיכולוג מעולם. אבל הרופאת משפחה שלי אומרת שיש סיכוי שזה על רקע פסיכולוגי. עשיתי הרבה בדיקות שונות, בתחומים שונים ולא נמצא כלום. כן נמצא ליקוי קל בתפקוד הלב אבל איך שהבנתי לא דבר שאמור איכשהו להשפיע על מצב הראש.

פסיכולוג

עשית בדיקות מקיפות ולא מצאו סיבה גופנית,
וזה לכשעצמו דבר חיובי,
אם כי הוא לא מרגיע אותך.
אני כן הייתי מקבלת את עצת הרופאה לפנות לפסיכולוג,
אם זו חרדה - תלמד בטיפול איך להתגבר עליה,
(שזה יותר קל כשהיא רק מתחילה להופיע).
ואם לא - תרויח תובנות, ידע חדש, גישה...
הרבה בריאות !

רגיעה ולימוד טכניקות הרפיה

יכולים לעזור לך להרגע
וכשנרגעים אין לחץ וסימפטומים בהרבה מקרים נעלמים
הדבר הכי פשוט והכי מיידי הוא לתרגל נשימות איטיות להרגעת הגוף.
נשימה היא כלי נפלא שעוזר הרבה מצבים,
מאמינה שתחוש הקלה.

למעלה