התפרצות חרדה

hope47

New member
התפרצות חרדה

שלום לכולם, סבלתי לפני כמה שנים מחרדה שטופלה ועברה.
לפני כחודש כנראה בעקבות שינויים מאוד גדולים התחילו לצוץ אצלי שוב חרדות כאשר לתקופה ארוכה התמודדתי איתן לבד בלי לשתף אף אחד (יצא במקרה שהייתי בהפסקה בטיפול שאני הולכת בלי קשר והעדפתי לחכות) באיזה שהוא שלב הכל התפוצץ וכרגע חזרתי לטיפול ובהתייעצות פסכיאטרית. השאלה שלי היא על מה שאני קוראת לו "תופעות הלוואי של החרדה" האם זה נורמלי שבתקופה כזאת אני ארגיש שלמשל פייסבוק או ווצאפ התכתבויות וכו מגבירים אצלי את החרדה, כאילו יש בי מין רצון להתכנס לבפנים האם הרצון להתכנס לתוך עצמי ולהרגיש לפעמים מעין תחושות של ניתוק מהסביבה הן נורמליות? כי הן לכשעצמן יכולות להלחיץ אותי מאוד.

אין סיבה להלחץ

שלום hope
וברוכה הבאה לפורום,
אני רואה בתגובת החרדה
ביטוי ליכולת של המוח שלך לזהות שאת
עוברת שינויים גדולים,
והוא מגיב לכך שאת (אולי) עומדת מול מצבים מאתגרים.

כרגע התגובה היא לא יעילה עבורך,
אבל בהמשך את תצליחי להתגבר,
כמו שהתגברת על החרדה בעבר.

אני לא רואה סיבה להלחץ מהרצון שלך להתנתק
מהמדיה החברתית
שהקשרים שם הם וירטואליים ולא אמיתיים,
אני כן בעד שתשתפי אדם
קרוב אליך (חברה/בן משפחה)
מישהו שרוצה בטובתך (לא ברשת)
ושאת סומכת עליו,
במה שאת עוברת.
לדעתי, שיתוף מאד עוזר.

hope47

New member
תודה על המענה

תודה רבה על המענה, אכן, קצת באיחור אבל כרגע כול מי קרוב אליי שותף ויודע. השאלה שלי היא גם על התחושות עצמם שאני עדיין חווה, הייתי רוצה להבין אם זה נורמלי שלתקופה עכשיו אחרי מה שעברתי גם בלי התקפי חרדה ארגיש תחושות של ניתוק חוסר יכולת להיות מרוכזת ומחוברת למה שקורה במדיה ורצון להתכנסות פנימית? ז"א השאלה שלי היא האם זה משהו נורמלי בעקבות החוויה או שזה אומר שהחרדה עדיין נוכחת ועלולה להתגבר במקום ללכת למקום של ריפוי האם טבעי תקופה אחרי התפרצות להרגיש צורך להתכנס ולהתנתק

למעלה