קראתם את הראיון עם מירב מ"האח הגדול" ?

היא דיברה על חרדה ועל התקפי חרדה

שמהם היא סובלת.

היא סיפרה שלפני שנים אביה עבר ניתוח לב פתוח.
"וזה היה הטריגר לחרדות שלי. ...
באופן כללי התחלתי לפחד מכל המחלות בצורה קשה. ...
עם הזמן זה הלך והחמיר וממצב נפשי לא טוב זה הפך להיות פיזי. הייתי מרגישה כמו התקף לב. לחץ בחזה, קוצר נשימה, דפיקות לב, זיעה קרה, רעידות וכאבים"

EZCA

New member
כיום הרפואה בעיקר בארץ שלנו התקדמה מאד

האנשים של הדור המבוגר יותר סבלו ממחלות קשות בלי לקבל תרופות וטיפולים טובים שיש היום לרופאים המוצלחים שלנו.
&nbsp
ובכלל לפני 15 שנה הרופאים והפסיכולוגים וגם הפסיכיאטרים לא הבינו טוב ונכון את הפרעות החרדה. כיום גם התרופות של החרדה מוצלחות יותר עם פחות תופעות לואי כמו למשל הציפראלקס. אז הם נתנו בעיקר כדורי הרגעה של ואליום (אסיבל) רק אז התחילו להשתמש בקלונקס וקסאנקס. כיום יש גם התקדמות ענקית בריפוי מחלות הסרטן וגם ממחלת האיידס.

EZCA

New member
כיום הרפואה בעיקר בארץ שלנו התקדמה מאד

האנשים של הדור המבוגר יותר סבלו ממחלות קשות בלי לקבל תרופות וטיפולים טובים שיש היום לרופאים המוצלחים שלנו.

ובכלל לפני 15 שנה הרופאים והפסיכולוגים וגם הפסיכיאטרים לא הבינו טוב ונכון את הפרעות החרדה. כיום גם התרופות של החרדה מוצלחות יותר עם פחות תופעות לואי כמו למשל הציפראלקס. אז הם נתנו בעיקר כדורי הרגעה של ואליום (אסיבל) רק אז התחילו להשתמש בקלונקס וקסאנקס. כיום יש גם התקדמות ענקית בריפוי מחלות הסרטן וגם ממחלת האיידס.

"בשלב זה הבנתי שאני צריכה לטפל בעצמי,

כי זה לא משהו שאני יכולה להתעלם ממנו.
אם נניח היה לי התקף בסופר, אז ברגע שאחזור לשם - זה יקרה לי שוב. ואני במהות שלי מאוד שמחה וכיף לי וצחוקים, ולעבור דבר כזה מוטט אותי. הרגשתי שאני מאבדת את עצמי והתחלתי טיפול".

EZCA

New member
אז תיכנסי לסופר לזמן קצר וכשתרגישי התחלת לחץ בראש אז צאי מיד

ותרגילי את עצמך להיכנס לסופר בהדרגתיות בהתחלה לזמן קצר מאד ואחר כך לזמן קצת יותר ארוך וכך הלאה עד שתתרגלי לשהות יותר זמן בסופר

גם לי יש בעיות, אבל מי שמתארת כאן את הבעייה בסופר

זו מישהי אחרת - זו מירב שהיתה בבית האח הגדול והראיון איתה התפרסם ב"ישראל היום" ביום שישי.
לי אישית אין בעייה להיכנס לסופר.
הבעייה שלי היא שיש לי פתיל קצר ואני מתפרצת בקלות, ולא בטוחה שזה קשור לחרדות. אולי יותר לפוסטראומה.
אבל כיף שיש חבר בפורום שכל כך אוהב לעזור
תודה לך EZCA

איזה? (שאל המראיין)

"טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) כי לקחת כדורים זה פלסטר. אם אפשר להתמודד בלי תרופות - עדיף , ואני מצליחה בלי. קיבלתי כלים להתמודד עם מצבים. יש הרבה אנשים כמוני, אבל פשוט לא מדברים על זה".

זה בערך מה שהמראיין שאל

"איך את היום?"
והיא ענתה:
"היום אני חיה בצל של זה. זה אף פעם לא נעלם לגמרי, אבל אתה חי עם זה באהלן-אהלן".

"היו לך התקפי חרדה בתוך הבית?" שאל המראיין

"כן, פעמיים. פעם ראשונה באחת ההדחות, ישבתי שם על הספה ורק ביקשתי פרמדיק. הייתי בהתקף קשה מאוד, אבל עברתי אותו בסוף. הזכרתי לעצמי שזה לא התקף לב, זאת רק חרדה, תירגעי וזה עובר. הפעם השנייה היתה במריבה הגדולה. אחרי הצרחות הגיע ההתקף".

נראה שיותר אנשים חושפים

היום אנשים מעזים לחשוף את העובדה
שהם סובלים מחרדות, יותר מאשר בעבר.
יש יותר הבנה ומודעות לנושא.
אנשים הולכים לטיפול ומספרים על כך,
ודוקא השיתוף, בהרבה מקרים,
לא רק מקל עליהם,
אלא גורם לסביבה לקבל אותם יותר.

תודה רבה על השיתוף ו...שאלה

איך זה עוזר לדעת שגם מירב מהאח הגדול
האם אפשר לומר
"צרת רבים חצי נחמה?"