בעיה חמורה לבת-זועק לעזרה!

בעיה חמורה לבת-זועק לעזרה!

שלום !
יש בעיה חמורה ביותר עם הבת שלי.היא היום בת 34 יתומה מאם מגיל 5.מגיל 12 סובלת מ-OCD שהלך והחמיר במשך השנים.הייתה מטופלת בתחנה לבריאות הנפש שנים ונטלה כדורים. היופה ושם תקופות יציבות.אך המצב הלך והחמיר.הפסיקה ליטול תרופות בטענה שאינן עוזרות ואף מזיקות עושות אותה "זומבי".מגיל 25 בכלל ללא כל טיפול תרופתי או מקצועי תומך.לפני כ5 שנים המצב הדרדר עוד יותר התיפקוד שלה=0.הפסיקה להתרחץ,ולטפל בעצמה הסתגרה בחדר חשוך כל היום הפסיקה לתקשר עם המשפחה,ואף התחילה לפתח עויינות כלפי כולם והאשימה אותנו בכף שאנו אשמים בכל מה שקורה לה ורוצים במותה.וכל זה למרות אהבה הענקית קיבלה מכולנו ממני מסבה וסבתא (שבינתיים נפתרה לפני כמה חודשים) מצד אמא.הצענו לה 100 פעם עזרה בכל דבר והצענו לפנות שוב לעזרה מקצועית ולקחת תרופות אך הכל לחינם.תמיד אמרה שהיא לבד תסתדר ,אבל לבד אינה יכולה לעשות ממש כלום,אפילו דברים הכי בסיסיים.לפני 3 שנים אגרה כוחות אחרונים הלכה לתחנה לבריאות הנפש נסתה לעשות משהו הם שם דיברו על הוסטל אבל לא אישרו לה.לא יודע למה כי לא שיתפה אותנו בכלום יש לה את כל הזכויות היא מגיל 23 מוכרת כנכה לביטוח לאומי ומקבלת מהם קצבת נכות.איך שלא יהיה לא אישרו לה.ואז עזבה את הבית.שכרה דירה ,איך משלמת לא יודע,ואחר כך החליפה שוב דירה,ומספר טלפון בכדי שלא נדע היכן נמצאת.רוצה לציין כי מדובר בבחורה מאוד אינטיליגנטית,חכמה ומוסרית אך מאוד מאוד חולה.מסתבר בסוף שזה לא רק OCD אלא השד יודע מה.ביום שבת האחרונה הגיעו אלינו הביתה המשטרה השיא הזמינה אך לא מסרה להם את כתובת ההמצאות שלה,ואז לפי הרישומים של משרד הפנים הם הגיעו אלנו הביתה כי רישמית היא לא החליפה את הכתובת.היא הזעיקה משטרה בטענה שמאיימים עליה ואז נודע לי דבר נורא .מסתבר שהיא רק בשבוע אחד הזמינה משטרה 4 פעמים קריאות שוא וכל פעם שהגיעו אמרה להם סליחה זה טעות .זה מה שסיפרו לי.כמה שעות לאחר מכן התקשרו אלי מבית חולים מיון פסיכיאטר שלם הביאו אותה השוטרים כי הבינו8 שמשהו לא בסדר איתה.ואז מה היא ספרה לרופא שהסיבה שמזמינה את המשטרה כיוון שהיא שומעת קולות שלי אצלה כי אני רוצה לרצוח אותה....כששמעתי את זה מהרופא בטלפון כמעט קיבלתי התקף לב.(זה כבר מריח "סכיזופרניה פרנואידית" ולא רק OCD).עברו כמעט שנתיים שכלל לא ראיתי אותה...אין לי מושג איך היא חיה אין ספק שזה לא חיים אלא גהינום עלי אדמות.מהשוטרים נודעה לי הכתובת העכשוית שלה ומספר הטלפון החדש.באותו היום שיחררו אותה מבית החולים כנראה להתאשפז מרצונה לא הסכימה גם אם כן הציעו לה.ולאשפז בכפיעה בטח לא היה להם סעיף מתאים ואז שוחררה .אני מצטער מאוד על אורך הפניה ממש סליחה...אך אני מרגיש כל כך חסר אונים ...וכל כך רוצה איכשהו לעזור לה או שמישהו יעזור לה..אני כל כך אוהב אותה היא הדבר היקר שנותר לי מאשתי שאיבדתי אותה כשהייתה רק בת 29.אך לא יודע איך.הבת שלי שונאת אותי נורא כנראה בגלל המחלה שעיוותה לה הכל .האף מקום לא רוצים לדבר איתי עליה בטענה שאין להם שום זכות לדון בה כיוון שהיא בוגרת (לא קטינה כבר).הכל נופל בין הכסאות והילדה לבד לבד לבד לגמרי ללא משפחה חברים אף אחד לא יודע שהיא בכלל קיימת בעולם הזה ואני לא מבין איך אפשר כך להתקיים.כל כך רוצה לעזור ולא יודע איך וממה להתחיל למי לפנות שיהיה לא קצת איכפת.אם יש למישהו רעיון מה ניתן לעשות במצב כה מסובך ומורכב,אברך אתכם יום וליל על עזרה או כיוון כלשהו אפילו.תודה.

jacolevi

New member
לפי תיאורך בתך זקוקה כנראה לאשפוז בכפיה.

תפנה לפסיכיאטר המחוזי , אולי עם המלצה של פסיכיאטר פרטי שיראה אותה וייתן המלצה בהתאםץ
לחלופין אם יש באפשרותך, יש מוסדות פרטיים פסיכיאטריים , כרוך בתשלום לא מבוטל אבל אפשר וזה פיתרון חלופי.

זהו חלק הגדול שבבעיה...

כפי שכתבתי הבעיה היא שאי אפשר להתקרב אליה היא בורחת מאיתנו כמו מאש ובטוחה שאנו גרמנו לה לכל זה ורוצים ברעתה עד כדי מותה.בורחת מכתובת לכתובת מחליפה מספרי טלפון...איך אפשר להתקרב ולשכנע אותה ולגרום לפנות לעזרה מקצועית.אולי היא כן מבינה את זה אך לא עושה כלום וסובלת סבל על אנושי.ממש עובדי עצות.תודה על התייחסותך לפנייתי!

כשרוצים לעזור לבן משפחה

שלום פול,
הדברים שלך מביעים כאב רב על הסבל של בתך ועל אוזלת היד שלך,
אתה רואה את מצבה, רוצה לעזור אבל היא לא מאפשרת לך.

כאשר יש התנגדות של אדם להצעות של בני משפחה, רצוי לערב גורם שלישי.
ניתן להתייעץ עם איש מקצוע כמו פסיכיאטר או פסיכולוג.
דרך נוספת היא לפנות ללשכת הפסיכיאטר המחוזי, שיש בסמכותו גם לזמן אדם לבדיקה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שבן המשפחה עלול לכעוס על מי שגרם לו להגיע לבדיקה פסיכיאטרית כפוייה.

אחד מהגורמים החשובים ביותר המשפיעים על האדם לבקש עזרה הוא האהבה והדאגה שמעבירים בני משפחה המעורבים.
ואולי העברת מסר מתמשך של אהבה ודאגה יגרום לה לשינוי גישה ולנכונות לקבל עזרה.

תודה לכל האנשים שהגיבו...

אני מבין את נכונותם ורצונם של אותם האנשים שהגיבו כאן,אך כפי שאתם בעצמכם מבינים שהעניניין עוד יותר מורכב.כל השלבים של נסיונות השכנוע שלנו במשך הרבה שנים עלו בתוהו והגיעו לאין מוצא.על אישפוז בכפיה אין מצב ...ישנו חוק ברור מאוד האדם שלא מהווה סכנה לעצמו ולאחרים לא ניתן לכפות עליו כל טיפול או אישפוז אפילו אם נמצא במצב קשה ביותר.הדרך היחידה שגורם השלישי כלשהו רצוי מוסמך מנוסה ובעיקר איכפתי היה מסוגל למצוא דרך אליה ולשכנעה להתאשפז ולרבל טיפול מתאים...אבל איפה אפשר למצוא מישהו כזה...אטימות בכל מקום...איתי אף אחד לא רוצה לדבר עליה ...בטענה שהיא אדם מבוגר ותו לא..שואלים :"אדוני בת כמה היא??.34 ....תהיה בריא!!!זו פחות או יותר התשובה...בקיצור לאף אחד לא איכפת.התקשרתי לכל האנסטנציות הרשמיות...תחנה לבריאות הבפש בירושלים...מנהל התחנה פרופ' גינברג המפורסם צרח עלי איך העזתי בכלל להתקשר אליו...ניסיתי גם ללשכת הבריאות שאלו אותי "האם ידוע לך שהיא מהווה סיכון" אמרתי לא ..לא ידוע אך היא סובלת מאוד אינה מתפקדת כלל.לא היה לה בחיים יום אחד של אור הכל תיארתי מה שכתבתי כאן במכתב...אחרי כמה דקות אותם הפונקציונרים התעייפו ...ומה אמרו אדוני אין מה לעשות היא צריכה לפנות לעזרה בעצמה....אפשר להשתגע מכל זה....מעגל סגור ...אנשים שם לא מסוגלים לצאת מהקופסה...ולמצוא איזו דרך לעזור.הכל לפי פרוטוקול ה יבש והלא יעיל...והאדם הולך ונרכב בעודו חי...זהו המצב לצערי.

rikola2

New member
זה סיפור קשה מאוד ומתסכל

כי אתה נחשף פה, מתאר את המקרה, מצפה לעזרה אבל חוץ
מאשר לקרוא ולהניד את הראש, אף אחד לא יעזור לך באמת
ואתה נשאר שוב לבד עם הבעיה שזועקת 'הצילו'.
&nbsp
מה שהייתי מציעה באופן אישי זה לתת לבחורה להתמודד לבד עם
הבעיות שלה, כי היא שרדה 3 שנים בלעדיך ותמשיך לשרוד.
&nbsp
אולי תנסה ללחוץ בכיוון של הוסטל, לא להרפות, זה אולי יכול
לעזור לה.

LiaTuSh18

New member
קטונתי, פחות מבינה בהליכים משפטיים...

אין ספק שבתך צריכה להתאשפז בכפייה, כדאי שתברר איך עושים את זה.
מה שאני רוצה לומר לך רק זה שחשוב שתזכור שהמחלה מנהלת אותה ומשתלטת עליה. אתה לא אשם בכלום, והיא לא שונאת אותך. היא במצב מאוד קשה כרגע וחשוב שתדע שהיא לא שונאת אותך ושעשית את הכי טוב שלך כדי לעזור לה. לפעמים יש גבול לכמה ההורים יכולים לעזור, היא כנראה לא מיוצבת כימית וזה גורם לבעיות...
מאחלת לך לראות ימים טובים ורגועים!!!
דבר נוסף- אינני יודעת מאיפה אתה אבל בבי"ח פסיכיאטרי שבאיזור שלי יש יחידת לטיפול וייעוץ לבני משפחות, אולי הם יכולים לעזור לך?

למעלה