צריכה עזרה בעקבות עישון קאנביס

צריכה עזרה בעקבות עישון קאנביס

מה נשמע?
אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי ולתת לי עצות כי אני צריכה אותכם ואת העזרה שלכם.

אז הסיפור שלי הוא שעישנתי לפני כ-10 שנים נייס גיי ( זה היה פעם אחת ופעם ראשונה שהביאו לי סם כלשהו ולא ידעתי בכלל מה אני מעשנת ) עישון הנייס גיי גרם לי לקיפאון - כלומר אני הייתי 5 דקות במצב של שינה ובשבילי זה היה סרט של כשעתיים במוח ( זה מה שהרגשתי ) . באותו זמן בסרט שאכלתי הייתי בטוחה שאני עומדת למות וכל זה מגיע בעקבות המוות ובעקבות אלוהים ובכלל שכחתי שאני עישנתי . למרות הסרט הרע שממש הפחיד אותי ברמות מטורפות,הצלחתי לאחר שבוע לחזור לעצמי וחזרתי למסלול החיים הרגיל ולעולם לא התקרבתי לזבל הזה והצלחתי לשים את המקרה הזה מאחורה ולחשוב על האירוע הזה כמשהו שהיה מהסם ולהכניס את המקרה למגירה האחורית במוח וזה לא הפריע לי ולא חשבתי על זה כלל.

אני בחורה שבאמת לעולם לא היה לה חרדות ,פחדים , פאניקות ואני מצליחה להעביר את הכול בקלות.
מה שקרה זה שלפני כחצי שנה עישנתי קאנביס ומאז עישנתי כמה פעמים והכול היה טוב ולפני כחודשיים שעישנתי ופתאום ממש נזכרתי בסרט שקרה לי מהנייס גיי וממש נלחצתי וקיבלתי התקף פאניקה והייתי בטוחה שהמקרה יחזור ודיברתי לעצמי וממש פחדתי ושוב דיברתי ואמרתי לאלוהים שאני לא רוצה שזה יחזור ואני מבקשת סליחה ושעתיים דיברתי לעצמי וממש פחדתי שמה שקרה לי מהנייס גיי יחזור ובסוף לאחר הרבה זמן מה הצלחתי להירגע ולאחר כמה ימים חזרתי לעצמי ושוב שמתי את המקרה הזה במגירה האחורית במוח וזה לא הפריע לי ולא הפחיד אותי ,
לאחר כחודש כולם אמרו לי שאני חייבת לנסות שוב ולתקן את החוויה ועישנתי שוב אבל שוב פעם נכנסתי לאותו סרט שהמקרה מהנייס גיי יחזור והפחד שהכול יחזור על עצמו והפחד מאלוהים וכל הפחדים והסרטים מהנייס גיי ושוב פעם לא הצלחתי להשתלט על זה ולאחר כמה שבועות הדחקתי והעברתי את המקרה והכול היה בסדר .

כמובן שלאחר עישון הקאנביס בפעם השנייה הבנתי שזה לא בשבילי ואני לא מצליחה להשתלט על ההמקרה של הנייס גיי

הסיבה שחפרתי עד כאן היא שחודש וחצי אחרי העישון השני של הירוק פתאום יום אחד בקניון נזכרתי במקרה של הנייס גיי וקיבלתי התקף פחד מטורף ואני חושבת שקיבלתי התקף פאניקה שנזכרתי באירוע , יש לי כבר שבועיים עכשיו חרדות , אני מפחדת שהמקרה של הנייס גיי יחזור ושאני נזכרת במקרה אני מקבלת פחדים , בחיים לא היו לי פחדים שחשבתי על זה , אני מנסה להגיד לעצמי שאין קשר בין המקרים של העישון ירוק אולם המוח בהתקפי חרדה מפחיד אותי שלא סתם הכול חזר על עצמו בעישון הירוק וישנו קשר לאלוהים ולא סתם המקרים חזרו על עצמם . אני בחורה מאוד חזקה בראש ובחיים לא היו לי פחדים , חרדות ופתאום הכול קפץ לי אולי בגלל העישון קאנביס . אני מאוד חזקה ועובדת על עצמי אבל אני עכשיו עוד מפחדת שיהיה לי פחדים ומפחדת לחשוב על זה .

אני יודעת שחפרתי אבל אני חייבת לשאול אותכם האם מישהו יודע מדוע שעישנתי ירוק זה כל פעם החזיר לי את הסרט המפחיד והנורא מהנייס גיי?
האם נראלכם שהירוק פשוט החזיר את המוח שלי לטראומה שהדחקתי מהנייס גיי ואז לאחר חודש בגלל זה פתאום זה התפרץ ? איך זה התפרץ אחרי שעבר חודש מהעישון והייתי בטוחה שהכול בסדר?
מה קרה שאחרי חודש וחצי של העישון ירוק פתאום מגיעים הפחדים והחרדות שלא היו לי בחיים ותמיד הייתי חזקה ופתאום קשה לי להשתלט על זה?
איך אני יכולה לשכנע את המוח שאין פה שום קשר לאלוהים בכל המקרים כי זה ממש מפחיד אותי ? האם לדעתם החרדות והפחד יעבור? כמובן שנראלי שתמליצו לי לא לעשן מכוון שזה מחזיר אותי אחורה לסרט שהיה לי.
שאלה אחרונה היא - מדוע אני מפחדת יותר מרעשים ושמה לב לפרטים קטנים ולרעשים וחשוך ובכללי אני מפחדת שזה יחזור ההתקפי חרדה אז מה עושים עם זה כי בחיים אל התמודדתי עם זה? האם נרלכם שאני יחזור לחיות בחיים הרגילים שלי כמו ילדה בת 24 שלא היה לה פחדים ,חרדות , מחשבות על אלוהים ופחדים והאם אחזור להיות הבחורה שלא חששה מכלום ולא חשבה על כלום לפני?

בכל מקרה אודה לכם אם תוכלו לתת לי עצות וטיפים תודה
ממש סליחה על החפירה
אני באמת מקווה שמישהו כאן יתן לי טיפים ועצות מועילות מהידע והניסיון שלו

מריו30

New member
יכולות להיות המון סיבות

למה זה קורה לך מעישון, אולי יש לך פחד שאת לא כ"כ מודעת אליו בתוכך, וזה גורם לו להשתחרר.. בכל אופן אם זה עושה לך רע אל תחזרי לגעת בזה ולצפות שיהיה בסדר...
שמעת פעם על טיפול Emdr? זה טיפול מצויין שנראה לי יכול לעזור.. תבדקי קצת באינטרנט מהי השיטה .. בהצלחה : )

מריו30

New member
בשמחה : )

חשוב שתמצאי מטפלת טובה ומקצועית שתתחברי אליה
בהצלחה..

החרדה כמסר

שלום מאיה,
אני מבינה שלא קל לך,
עישון הקנאביס מחזיר אותך לאירוע הישן
ולחוויה הקשה שהיתה לך.
יחד עם זה,
תראי איזה דבר מדהים,
איזה יכולת מופלאה יש למוח שלך !
הספיק לו אירוע אחד שהתרחש לפני 10 שנים
שכשאת מעשנת קנאביס הוא זוכר אותו.
זה לא מדהים?
אנחנו שוכחים מה אכלנו בבוקר והוא זוכר !
והוא מודיע לך בדרך מיוחדת שלו
מה דעתו על כך, הוא מתקשר איתך !

אני בהחלט חושבת שהחרדה היא סוג של מסר עבורך.
קבלי את החרדה כמסר, קבלי אותה בברכה,
תגידי לה "תודה שבאת, הבנתי את המסר".
כשהיא (החרדה) תראה שאת מקבלת אותה ולא פוחדת ממנה,
היא תתפוגג ותיעלם תוך זמן קצר.
בהצלחה !

ורדה תודה

אני בהחלט מנסה לקבל אתה החרדה ולזרום איתה
אין ספק שזה לא פשוט להתמודד איתה בתחלה בתור בחורה שלא רגילה לפחד מכלום.
אבל אני רואה שלאט לאט שאנחנו לא מפחדים מהפחד וזורמים איתו ומבינים אותו ומבינים כי הוא בא להגן עלינו סך הכול, הוא מצליח להתפוגג ולא לאיים אלינו.
הכול בראש ואני לומדת כל כך הרבה שזה מדהים איך שהמוח עובד .
אני אנצח שוב כמו לפני 10 שנים את הפחד מהמקרה הישן וכמובן לא אחזור לגעת בשום סם כלשהו.. אני את הלקח שלי למדתי פעם שנייה לצערי אבל הכול לטובה ולכל דבר יש סיבה.

תודה רבה על התמיכה

ורדה שלום

ורדה שלום , את יודעת מדוע שאני קמה פתאום מהשינה לוקח לי קצת זמן להיות חזקה ולשלוט במחשבות ואני קצת מפחדת ?
האם אני צריכה להתאמן או שפשוט עם הזמן המוח לא יפחד שהוא קם וזה בגלל שאני עוד לא בפוקוס?

לשלוט במחשבות ?

היי מאיה,
אין צורך לשלוט במחשבות,
מחשבות מטבען חולפות,
אבל הן נתקעות כשמנסים לא לחשוב אותן
תנסי לא לחשוב על פיל ורוד,
אל תייחסי למחשבות חשיבות רבה והן תחלופנה.
לפני השינה מומלץ להריץ בראש תסריט חיובי
של דברים נעימים,תמונת נוף מרגיע,
ולשלוח לתת מודע שלך מסרים
שאת סומכת עליו שתתעוררי בבוקר
בנעימות, עם מחשבות טובות ורגועות.

LiaTuSh18

New member
ממה שידוע לי...

קנאביס לא מומלץ לאנשים עם חרדות בדיוק בגלל מה שאת חווה, הוא גורם לפרנויות. זה זמני וזה עובר עד כמה שידוע לי, פשוט אם את רואה שלמוח שלך יש חולשה מסוימת והוא מגיב בצורה לא טובה אז תפסיקי לעשן את הזבל הזה והכל יהיה בסדר.
לחזור אחורה את לא תחזרי, את גדלה ומתבגרת ועם זה באים פחדים וחששות אבל גם כלים כדי להתגבר על כל זה. זה בסדר לפחד ולחשוש כל עוד את יודעת להשתלט על זה ולהמשיך לחיות עם זה..

באהבה

תודה רבה על העזרה שלכם
אין ספק שאתם עוזרים לי מאוד ונותנים לי מוטיבציה :)

EZCA

New member
סיבת החרדות והתקף החרדה היא רגשות חזקים של פחד וכעס

אולי הנייס הוא לא הסיבה למצבך הרע
אלא הפחד הגדול שלך והכעס הגדול על עצמך שחזרת ועישנת נייס.
הפחד שיבש לך חזק את החומרים במוח.
כאת המוח שלך זקוק לרגיעה נפשית מושלמת שהאשם לא בעיקר בנייס אלא
האשם העיקרי הוא באשמה העצמית שלך שאת יודעת שהנייס לא טוב בשבילך
ובכל זאת את שוב עישנת.
אז כעת מצבך כזה שכל פחד קטן וכל כעס קטן גורם לך לחרדות.
כל זה בגלל שאת בחורה לא אחראית וכנראה קלת דעת
שמאמינה למה שחברים אומרים לך.
אני למשל מעולם לא עישנתי אפילו סיגריה אחת,כי אני אדם אחראי שיודע כי הסיגריה לא תוסיף לי לבריאות.
לכן בשורה האחרונה,אם לא תצליחי להתגבר על הכעסים והפחדים שלך
תצטרכי לקבל טיפול פסיכולוגי מתאים שאולי יעזור לך יום אחד לרפא את המוח המשובש שלך עם 1000 החומרים שנמצאים בו.
לדעתי,אם את תאמיני לי באמונה שלמה לכל מה שכתבתי לך שזה רק מפחדים ולא מהנייס ,אז אולי תרגישי טוב יותר לאט לאט.
כמה זמן יקח להרגיש טוב יותר אניני יודע ,אבל רע יותר לא יהיה לך.
בקיצור תפסיקי להפחיד אותך ולהתרגז בחיים כי שני רגשות אלה הם שגורמים לבעיות החרדה.
&nbsp

לEZCA

EZCA , כנראה לא קראת נכון
אבל עישנתי לפני 10 שנים את הנייס גיי.
חס וחלילה שאני העשן את החומר הכימי הזה שוב , הסיבה שהכול חזר לי זה מעישון של סך הכול מריחואנה.
אני רוצה להודות לכולם על העזרה שלכם
ולהגיד לכם שטיפול הemdr עוזר מאוד לטראומות ופחדים ופוביות
וגם כל העצות שלכם עזרו לי והרגיעו אותי ולאט לאט אני חוזרת לעצמי :)
דבר ראשון EZCA הפסקתי להאשים את עצמי שעישנתי שוב וזה עזר מאוד וכמו שורדה אמרה למדתי שכנראה גם מריחאונה לא טובה לי ומחזירה אותי אחורה לטראומה והמוח הוא דבר מהדהים שזוכר הכול, אני לא נלחמת עם המחשבות וזורמת איתם ובעזרת כל אלה ובעזרת הזמן,רגיעה,שיתוף והבנה של המוח אני מצליחה לחזור למצבי הקודם .
הפורום הזה מדהים ואין ספק שזכיתי

תודה רבה לכם

EZCA

New member
מאיה יקרה. תקשיבי. אני כמובן לא רופא.אני גם לא מבין ולא

מבדיל הרבה בין הסמים השונים.
כמובן שכל אדם שונה ברגישות שלו לכל דבר בחיים.
את כנראה בחורה רגישה מאד.
ראשית שום סם לא מתאים לך,כי הוא מעצים הפרעות חרדה.
בכל זאת אני טוען שאת חייב בפחד ,אפילו פחד תת הכרתי כמובן שלא ניתן לשליטה,עד שיעבור זמן ותרגעי באמת מהטראומה שעברת לפני 10 שנים מהנייס.
הסיבה העיקרית להתקף החרדה היא הפחד שקיים עמוק במוח.
אם למשל בעבר לא היית משתמשת בנייס אז כנראה שלא היית חוטפת חרדה מהקנאביס.
קיים אצלך פחד פנימי שאולי גם הקנאביס יגרום לך להתקף חרדה כמו שהיה לפני 10 שנים.
בקיצור כל סם שתקחי,יחזיר את המוח שלך 10 שנים אחורה לאותה טראומה.
כעת נשארה תקוה שלא יהיומ לך חרדות מכל מיני פחדים קטנים וכעסים שונים,כי
כעת המוח שלך רגיש מאד מאותה טראומה ישנה וגם בגלל שאת בחורה רגישה מאד.
&nbsp

EZCA

אין ספק שאסור לי לגעת יותר בכל סם כלשהו בחיי מכוון שאני מאוד רגישה ולא מצליחה להתנתק ממה שקרה לי לפני 10 שנים .
כנראה שהמקרה היה שמור ומוחבא בתוך המוח שלי ואני הדחקתי את המקרה, אז אני יכולה להגיד שהכול לטובה כי היום אני סוף סוף מתמודדת עם מה שקרה לי לפני 10 שנים ולומדת לנצח את הפחד ואת הטראומה .
כולי תקווה שאני אחזיר את הבטחון והכוח שהיה לי לפני המקרה , אני מאוד אופטימית מכוון שאני רואה שכל יום ישנו שיפור משמעותי ולמדתי כל כך הרבה על המוח ועל התת מודע ועל הפחד שאני שמחה על כך לפחות.

תודה על התמיכה המון בריאות ואושר

EZCA

New member
אתן לך דוגמא ממני.פעם התנפל עלי כלב גדול ונשך אותי

עברו שנים ובכל פעם שעבר לידי כלבלב קטן כמו כלב פודל חמוד
אז כל הגוף שלי רעד מפחד וחטפתי צמרמורת
ולא הבנתי למה אני צריך לפחד מכלב פודל שלא עושה שום בעיה,
אבל בכל זאת הוא כלב.
בינתיים הפחד הזה עבר לי ואני לא פוחד הרבה מכלבים, אבל מתרחק ונזהר מהם.
כן.אני לא סומך יותר על כלבים גדולים מאז אותה נשיכה והתנפלות עלי.

לezca

גם אני מאוד נבהלתי בזמן האחרון שעישנו לידי אבל עכשיו אני זורמת עם זה ופשוט לא מעשנת ולא אכפת לי שיעשנו לידי .

תראה בזמן האחרון חקרתי המון על הנושא של המוח ושל התת מודע ושל הפחד ואני חושבת שאתה כן צריך דווקא לגדל כלב או לאמץ לתקופה קצרה לפחות .
רק אם אתה תילחם בפחד ותראה למוח שהכול בסדר ושאין לך מה לפחד מכלבים אתה תוכל לעבור הלאה ולשים את הנושא הזה מאחורה.

לא שאני משווה אבל כמו שאני עם העישון של נייס גיי החלטתי להדחיק את הנושא אחרי המקרה ולא להתייחס ולהבין מה קרה ולהסיק מסקנות, מה שקרה זה שזה חזר אליי כמו בומרנג . לכן הבנתי שכן צריך להילחם, להבין ולטפל באירוע ועכשיו אחרי שניתחתי את האירוע ונזכרתי בו הרבה פעמים לאט לאט אני פחות מפחדת וזורמת איתו .

כנס לסרטון הזה של emdr , תבצע אותו ממש לפי ההוראות פעמיים ביום ותראה איך לאט לאט המקרה של הנשיכה מהכלב כבר לא מפחיד אותך .

https://www.youtube.com/watch?v=OnkMdcRI4Dg&t=508s

הסרטון הזה מסביר בקצרה על השיטה ואיך המוח שלנו עובד אתה חייב לראות לפני שתעשה את התרגיל

https://www.youtube.com/watch?v=hKrfH43srg8

מקווה שגם עזרתי קצת כמו שעזרת לי

למעלה