הסובלים מחרדה יותר אינטליגנטים ?

הסובלים מחרדה יותר אינטליגנטים ?

"אנשים הסובלים מחרדה והרהורים מציקים הם חכמים יותר"
אומרים חוקרים קנדים
"אם נכחיד תכונות כמו חרדה, זה סוף האנושות כפי שאנחנו מכירים אותה"

מה דעתכם על הדברים ועל הכתבה שהתפרסמה בעיתון הארץ ?
הקישור לכתבה מ2015 - למעלה.

alice1803

New member
לא קראתי את הכתבה, אבל חשבתי על זה רבות

אני מהרהרת רבות על אנשים כמוני, שנורא רגישים לסביבה, ושמים לב אפילו לזבוב פצוע.
וחשבתי על אותם אנשים שאין להם את זה.
&nbsp
ולפעמים גם קינאתי באותם אנשים אדישים, שהיה נראה לי שהם קולים למדי, ושזה בטח נורא כיף לא לראות אף אחד ממטר, ולא לקחת ללב, ולא להתרגש מכל דבר, וגם לא לפתח חרדות מיותרות, מתוך מצוקה שלי או של מישהו מהסביבה שלי.
&nbsp
ואני מתכוונת לאנשים שיש להם אינטליגנציה ריגשית גבוהה, לעומת אנשים שאין להם שום אינטליגנציה רגשית.
כי ההבדל הוא עצום, ולי יש בעיית תקשורת קשה עם אנשים שאין להם את זה, כי אנחנו מנוגדים אחד לשני, בצורה שאי אפשר לגשר עליה.
כאילו אני מדברת בשפה אחרת, והם לא מבינים אותי, וזה גורם לויכוחים וחיכוכים אינסופיים.
&nbsp

רגישות היא תכונה אנושית

הרגישות שלך היא אנושית ואני רואה בה מעלה,
זו היכולת לראות את האחר, להתייחס בחמלה, ומתוך התחשבות.
ולדעתי, אין מה לקנא באנשים אדישים -
מגוון הרגשות הם טעם החיים,
הם אולי פחות לחוצים אבל גם פחות חווים התרגשות, שמחה.

התקשורת עם האחר משתפרת כשמבינים
שאין מציאות אחת. המציאות היא סוביקטיבית,
כל אחד תופס ומפרש אותה
מתוך נקודת מבט אישית, סוביקטיבית,
שהיא נכונה עבורו.
הידיעה הזאת מאפשרת סובלנות לאחר ולדעתו,
ומונעת חיכוכים וויכוחים.

alice1803

New member
לוקח לאנשים קצת זמן בכדי להבין אותי עד הסוף

בהתחלה כשפוגשים אותי, לא יודעים איך לאכול אותי.
הם לא מבינים מה יש לי בראש, ואולי אני קצת שרוטה בנושא של הרגישות, או שחושבים שאני עושה הצגה, או עפה יתר על המידה עם ניתוח מורכב של כל דבר שזז, או שאני פתאום מלאה באנרגיות, דווקא כשכולם רוצים שקט.
&nbsp
לפעמים הם נשארים ומתעניינים במה שיש לי להגיד, ולפעמים נלחצים ממני, או שהם קצת בשוק, מאיך שאני מדברת, ושאני הולכת עד הסוף עם מה שאני מרגישה, ואומרת להם את האמת שלי בפנים!!!
הם יכולים לקבל צמרמורת או להזדעזע מאיך שאני חושבת על החיים, אבל זה מה יש, לא באתי לעולם הזה בשביל להיות כמו כולם.
יש אנשים שונים, וקבלו את זה בהבנה.
&nbsp

נוסעת27

New member
מאמינה שיש בזה משהו

אומרים שבורות היא ברכה. אני מסכימה מאוד עם האמירה הזו. אדם בור סובל מהרבה פחות בעיות נפשיות כי הרמה של הדברים שמטרידים אותו היא שונה. בעיני למשל אמונה עיוורת בדתות היא בורות אבל היא בהחלט מנחמת ונוסכת ביטחון. מחשבות קיומיות עמוקות והתעסקות במוות זה דבר דיי נפוץ אצל חרדתיים, ואני חושבת שדרושה מורכבות נפשית ושכלית גדולה כדי שמוח יהפוך לחרדתי.

למעלה