Help

טלי קיי

New member
Help

זה התחיל לפני חמש שנים. בצבא. בלי שום התראה מוקדמת. התקף חרדה עם כל הסימפטומים שרק תרצו.. זה הכניס אותי לשיתוק של כמה חודשים בהם הפכתי מהאדם האופטימי, מלא שמחת החיים, האסרטיבי, הפעיל והמצליחן שאני, לגופה. לכלום.
לא תפקדתי. ישנתי עם אמא שלי במיטה. לא הסכמתי לרגע להישאר לבד. לא אכלתי, לא ישנתי, להגיע לבד לשירותים או למקלחת היה בלתי אפשרי, שלא נדבר על לצאת מהבית.
לא היו התקפים. הייתה חרדה תמידית שלא הרפתה לרגע. לרגעים דריאליזציה. ובעיקר מחשבות לא פוסקות ולא נשלטות שיצאו מכל פרופורציה.
לקח המון זמן לשכנע אותי לקבל טיפול תרופתי.
והאמת? זה הציל אותי. התחלתי בפריזמה 20 מ"ג ועליתי בהדרגה ל40 מ"ג.
הרגשתי שקיבלתי את חיי בחזרה.
זה היה קצת כמו ללמוד ללכת מחדש.
5 שנים עברו מאז אותו התקף.
5 שנים טובות ורגועות בהן חייתי חיים מלאים ושלווים כמעט לחלוטין. נמנעתי ממספר דברים שפחדתי שעלולים להוות טריגר עבורי, כמו טיסות לחו"ל (הפחידה אותי עצם השהייה במקום רחוק ולא מוכר) כמו שינויים שרציתי אך פחדתי לעשות כמו להעתיק את מגוריי לתל אביב או לאילת, נמנעתי גם מסמים קלים למרות הסקרנות והרצון להתנסות.
אבל מעבר לכך, חיי היו טובים ומלאים. זוגיות, משפחה אוהבת, מעגל חברים רחב, עבודה מעולה.
לפני שבוע ימים בדיוק, זה תקף אותי. אחרי חמש שנים בהן לא היה לחוויה הנוראה בחיי שום זכר. כל השנים כאלה שהייתי בטוחה שעם הפריזמה שלי אני חסינה.
לא היו אירועים מקדימים שיכלו להוות טריגר, סתם עוד יום רגיל.
נזכרתי מיד שלפני כשלושה שבועות הייתי 4 ימים בלי הכדור. לא היה אותו באף בית מרקחת ונאלצתי לחפש מחוץ לעיר. האם 4 ימים הם מספיק זמן(אחרי 5 שנים עקביות) בשביל לעשות כזה נזק?
בשבוע האחרון מאז שזה קרה הספקתי לחוות את כל ההשלכות, הלחץ והסטרס שלא מרפה מהגוף, חוסר מנוחה, דריאליזציה לעתים, ובעיקר מחשבות.. מחשבות מחשבות .. לא ברור על מה. רק ברור לי שכל ההתמקדות, כל הריכוז, כל האנרגיה שלי בימים האחרונים מופנית לזה. לחרדה הזאת. וזה מפחיד אותי. אני פוחדת מהפחד. ופוחדת מזה שהחסינות שלי איננה. ולא יודעת איך ממשיכים מכאן ומאיפה מוצאים את הכוחות. ואיך מקבלים את החיים בחזרה. אני מתגעגעת לשיגרה שלי. השוחקת והמעייפת, לימים בהם לא התעסקתי אף לא לרגע במחשבות על חרדה. לקחתי את הכדור שלי כל בוקר אחרי האוכל כמעט על אוטומט, כמו ויטמינים. מבלי להשקיע בזה שום מחשבה חרדתית מיותרת.

אמנם לא זו הייתה השאלה

אבל האם בדקת אפשרות להגיש תביעת נכות לצבא? את אומרת שלראשונה זה קרה במהלך השירות הצבאי...

איך לגרום לחרדה להעלם

טלי יקרה,
ברוכה הבאה לפורום,
ראשית אציין שבפורום אין יעוץ תרופתי ולכן המענה לא יתייחס לתרופות.

חווית שוב התקף חרדה,
זו בודאי חוויה לא נעימה ואפילו מפחידה,
וזה מאד טבעי שאת חוששת,
גם כי התברר לך שהתרופות, שסמכת עליהן, לא העניקו לך חסינות.

זה אולי השלב בו כדאי לדעת שאפשר לטפל בחרדה
בעזרת שיחות, (יש כמה סוגי טיפול למשל CBT, NLP)
וחשוב לדעת כמה דברים על חרדה:
למרות שהתופעות של החרדה קשות ומפחידות,
1. חרדה לא מסוכנת ( בהנחה שנבדקים ונשללת בעיה רפואית).
2. חרדה היא בסה"כ תגובה מוגזמת של הגוף.
3. חרדה עולה ואח"כ יורדת,
ואיך הידיעה הזו יכולה לעזור לך ?
חרדה אוהבת שחוששים ממנה, כי אז יש לה קיום.
לעומת זאת היא נעלמת כשלא פוחדים ממנה.
ואת כבר יודעת שהיא לא מסוכנת,
אז אם במקום להגיב בחשש,
תגידי לעצמך "זו רק חרדה"
ותאפשרי לעצמך לחוות אותה, בלי פחד,
היא תרד תוך זמן קצר,
כי זה המהלך שלה, עולה ואח"כ יורדה,
התגובה שלך, המקבלת אותה, תגרום לה להבין
שהיא לא מפחידה אותך, שלא הגיעה לכתובת הנכונה,
וכתוצאה מכך היא תניח לך.

EZCA

New member
טלי.לדעתי הלא מקצועית.הסיבה לחרדה שלך היא שאת בחורה

רגישה מאד בדיוק כמו שאר חברי הפורום כאן.
הכדורים החזיקו אותך 5 שנים על אש נמוכה ואת תפקדת,
אבל ההתנהגות והמחשבות שלך בחיים לא טובים ולכן את אמורה לשנות אותם לטובה.
הכדורים עזרו לך להתגבר על הטעויות שלך בחיים.
כאשר חסרו לך הכדורים כ-4 ימים אז נהיית חסרת הגנה
והתחלת לחיות בכעס ובדאגות למה זה היה צריך לקרות לי אחרי 5 שנים טובות.
דעי לך שהכדורים לא פותרים את בעיית החרדה מהיסוד,אלא רק מאפשרים לך לתפקד כל זמן שאת לוקחת אותם.
פתרון בעיית החרדות צריך להיות מהיסוד,מהמוח שלך,מההתנהגות והחשיבה שלך הגרועים בחיים שעליהם לא סיפרת לנו.
אם את לא יכולה בעצמך לשנות את הרגלי החיים לטובה,אז בעל מקצוע טוב יוכל לכוון אותך לדרך הנכונה לחיים בריאים וטובים יותר.

alice1803

New member
היי

מה שלומך?
האמת שגרמת לי להרהר מעט על החרדות שלי, ולגבי הסיבה שהם לפתע מופיעים, כביכול, ללא הודעה מוקדמת.
&nbsp
למשל, אני מנסה להיזכר אם אי פעם היה לי התקף חרדה, כשיש לי מצב רוח טוב.
כלומר, אני חושבת שתמיד לפני התקף חרדה, אני מרגישה שיש איזה משהו שהפריע לי, לפני זה.
הייתי לחוצה, או שלא הרגשתי טוב פיזית, או אפילו תחושת פחד מהדבר הזה שהתעלמתי ממנו, שמכניס אותי ללחץ נפשי, ומפעיל אצלי את הטריגרים.
&nbsp
אולי מה שמכניס אותי מלכתחילה לסיחרור ולחרדה, זה משהו שחששתי ממנו, עוד קודם.
אולי רציתי להישאר בבית, ולא רציתי ללכת למקום הזה מלכתחילה, כי ידעתי שאין לי מצב רוח טוב, ושהיום אני חלשה מידי, וצריכה מנוחה.
ואז אולי לא הייתי מקבלת התקף חרדה, מול החברים שלי בפארק, ושניסיתי לתרץ את זה, שאני לא יכולה לקום כרגע, כי יש לי פשוט סחרחורת נוראית, ואני גם לא שומעת מה שהם אומרים לי.
&nbsp
ויש גם הבדל גדול, בין התקופה שלא לקחתי כדורים, לבין התקופה מאז שאני עם הכדורים (כבר 5 שנים), אז החרדה מובנת לי בצורה אחרת, ואני מבינה אותה יותר טוב.
ומשתדלת לנוח הרבה.
בהצלחה מתוקה, המון נחת ורוגע

לטלי

היי טלי,
את מוזמנת להגיב על הדברים שנכתבו לך
ולהתייחס לתגובות (ולכותבים),
כך שנוכל לדעת מה את חושבת,
ואיך אפשר לקדם את הדיון כך שיהיה מועיל עבורך.

jacolevi

New member
טלי שלום , התעניינתי בשבילך עם פסיכיאטר .

בגדול , וזה מה שהוא ענה לי מילה במילה : אין מצב ש4 ימים ללא תרופה יכול להביא למצב שתיארת לי , בד"כ הסימפטומים המתוארים עלולים להתרחש לאחר תקופה ארוכה ללא טיפול תרופתי וזה הרבה הרבה יותר מארבעה ימים .
ותוספת קטנה שלי, את חיברת 1 ועוד אחד לא נכון , כנראה שקרה משהו שהעיר את החרדה שלך ומכיון שאנו תמיד מחפשים הסבר הגיוני השלכת את זה על ההפסקה של כמה ימים . הבעיה לא נמצאת שם.

נוסעת27

New member
טלי יקרה

קודם כל ברוכה הבאה לפורום :)
אם תרפרפי קצת על שרשורים בפורום, תראי שיש כאן מגוון דעות וחוויות, חלק נוגעות בטיפול תרופתי, חלק, כמוני, נוטים לטיפול פסיכותרפי.
הבעיה עם תרופות לעניות דעתי, היא שהן אינן פותרות את הפרעת החרדה. הן כמו אקומול לחולה. אקומול מוריד חום, מעדן סימפטומים, מוריד את הכאב, אך הוא אינו מטפל בשורש הבעיה. החרדה תמיד הייתה שם, היא פשוט הוסתרה מאחורי התרופות שמגבירות בצורת כימיקלים את המקום שהמוח לך להיות שמחה.
אז מה עושים? אם האקומול כבר לא עוזר, הולכים לפתור את הבעיה האמיתית שגורמת לנו לקחת אקומול. את זה עושים באמצעות טיפול פסיכולוגי. בטיפול לא יהיו לך פתרונות קסמים, זה יהיה תהליך ארוך יותר ומורכב יותר בו תלמדי להתחבר לעצמך מחדש, להבין את עצמך יותר ומדוע החרדה מגיעה (אני יודעת שאת משוכנעת שהיא הכתה בך כרעם ביום בהיר אך אני מבטיחה לך שזה רחוק מהמציאות, כמעט כל אדם שהחרדה מכה בו בטוח שהיא מגיעה מהאוויר, בהמשך מגלים שהייתה לה סיבה אמיתית שהיה לנו נוח להתעלם ממנה.
טיפול יעזור לך להיפטר מזה, ולתמיד!
מנסיון :)

למעלה