חרדה מחרדה

נטלי 1980

New member
חרדה מחרדה

שלום,

יש לכם אולי טיפים, איך לא לפחד מחרדה.
הפחד העיקרי שלי שאני ארגיש לא טוב במקום ציבורי, ואז לא נעים לי שאנשים יראו אותי כך.
וכך יוצא שכול פעם שאני נגיד צריכה ללכת לביהס אני ממש בלחץ מעצמי, יש לי את המחשבות המטרידות "מה אנשים יחשבו עליי, אם יראו אותי במצב של חרדה"
אני יודעת שזה נישמע ילדותי וטיפשי אבל המחשבות האלו שולטות לי על איכות החיים שלי, יש לי לחץ בגוף וחוסר ביטחון בעצמי

EZCA

New member
לדעתי,הדרך הכי טובה היא להראות לעולם שאנו בחרדה

ולא לנסות להסתיר את החרדה.
שכל אחד יראה שאנו בחרדה ושאנו נראים מוזרים,
כי הפחד מהפחד הוא שמגביר את עוצמת החרדה.
אסור לנו לפחד מפחד שהוא בשליטתנו ושאנחנו מסוגלים לשלוט בו.
פחדים שמגיעים מהמוח והם לא בשליטתנו בגלל בעיות בחומרים במוח ניתן לפתור אותן
בדרכים שונות כדי לאזן את החומרים המשובשים במוח ולהגדיל את רמת חומר הסרוטונין במוח.

תמונה בסלון

נטלי היקרה,
תארי לך שעל קיר הסלון בביתך,
תלויה תמונה גדולה ומפחידה,
איך תרגיש בכל פעם שתסתכלי בתמונה ?
יש להניח, שתרגישי פחד.

דבר דומה קורה לך בכל פעם שאת יוצאת.
המוח שלנו חושב בתמונות,
ואת, על הקיר הדימיוני של מוחך,
מקרינה תמונה של התרחשות דמיונית מפחידה,
ברור שתרגישי פחד כשאת רואה את התמונה הזו.

בואי נחשוב מה אפשר לעשות,
ונתחיל בשאלה -
מה היית עושה לגבי התמונה בקיר הסלון?

מחליפים את התמונה

נטלי,
אני משערת שלו היתה לך תמונה בסלון
שגורמת לך לתחושות לא טובות
היית מסירה אותה, אולי שמה אותה במחסן,
ובמקומה שמה תמונה אחרת נעימה
שבכל פעם שאת תראי אותה,
תגרום לך להרגשה טובה.

אותו דבר את יכולה לעשות בראש,
דמייני שאת מקטינה את התמונה השלילית שבראשך
של מה יקרה... ומקטינה שאותה עד שהיא נעלמת באופק
ובמקומה שימי תמונה נעימה, חיובית, צבעונית שמחה.
איזו תמונה את בוחרת לראות בדמיון ?

נוסעת27

New member
ממש לא ילדותי וטיפשי!

זה הפחד הכי נפוץ בנושא- החרדה מחרדה.
גם לי היה את זה כשהייתה לי את הפרעת החרדה, לאט לאט הבנתי שהעולם לא באמת יודע ורואה כמו שנדמה לי (ההוכחה הייתה שהצלחתי לעבור ראיון עבודה למרות שהייתי בשיא של חרדה, אז הבנתי שמה שמרגישים מבפנים לא באמת כזה בולט כלפי חוץ כמו שנדמה לי).
את פשוט צריכה להזכיר לעצמך שמה שקורה בפנים לא בהכרח כזה בולט כלפי חוץ. וגם פשוט להפסיק לחשוש. בואי ונגיד שתלכי ברחוב, ולפתע תחושי חרדה. כיצד זה מתבטא? ייתכן שתרגישי מעט לא טוב נגיד? זה כל כך חריג לראות דבר כזה בנוף הציבורי? אדם שנראה מעט לא מרגיש טוב או מפוקס? האם את שמה לב לזרים כאלה ברחוב? וגם ונניח שיהיה הרבה יותר גרוע. אז כמה זרים שאת לא מכירה ראו אותך לא במצב הכי טוב שלך. אז מה? ואם זה בבית הספר, אחד הפתרונות זה לשתף כמה מחברייך הקרובים שאת סומכת עליהם שיוכלו להבין אותך ולספק לך תמיכה במקרה וזה יקרה. בנוסף- פשוט אם את חשה חרדה, לקום רגע, ללכת לשירותים, לשטוף פנים ולעשות כמה קפיצות או תרגילים שיזרימו קצת את הדם. ברגע שתפנימי את זה שהשד לא כזה נורא ושיש פתרונות (אגב טיפות רסקיו לי מאוד עזרו במצבים ספציפיים) החרדה מהחרדה בציבור תתמתן לה עד שתעלם.

למעלה