שלום. חדש פה. לצערי, לא חדש בנושא הדיכאון והחרדה..

שלום. חדש פה. לצערי, לא חדש בנושא הדיכאון והחרדה..

שלום רב.
הודעה ראשונה באתר הזה והודעה ראשונה בפורום רפואי כלשהו מזה זמן רב.
אני בן 37. סובל מחרדות מזה שנים רבות. בגיל 22, בטיול הגדול של אחרי הצבא היו לי התקפי חרדה רבים, שעד אז לא ידעתי לקרוא להן בשם. בטיול הגעתי למצב נפשי קשה, קיבלתי טיפול 'ראשוני', חזרתי לארץ מתוך מחשבה (ותקווה) שהדברים יסתדרו, אבל כמובן שהם לא.

מאז, אני בטיפול תרופתי קבוע, טיפול פסיכולוגי לסירוגין (כרגע לא) ומעקב פסיכיאטרי. עם הזמן גיליתי שהיו לי חרדות מגיל מאוד צעיר (שכמובן אז לא ידעתי לקרוא לילד בשמו). עברו הרבה שנים מאז. אני מתפקד כמעט כרגיל: עובד במשרה מלאה, עשיתי שני תארים, חברים, עוד טיולים בחו"ל, גר לבד. למה כמעט? כי החרדות הן ביו היתר קשורות לחרדת ביצוע במיטה. אני לא בתול, אבל קרוב לשם.

בתקופה האחרונה אני כמאור לא בטיפול - הייתי בסה"כ באלפי שעות טיפול ולכן אני חש: עייפות החומר, מיצוי, תשישות ועוד.
אבל אני גם בדיכאון. אנ ייודע את זה. אני מרגיש את זה. אני מרגיש אני לא חי אלא נושם. אני מרגיש שלעולם לא אהיה בזוגיות, שלעולם אהיה לבד מבלי משפחה משלי. כל יום שעובר זה מתגבר. דווקא בקטע הזוגי אני כל הזמן מנסה: דייטים/אתרי הכרויות/ספיד דייטים וכו' + ניסיונות מיניים שונים בתשלום. אבל זה לא קורה. לא יכול להסתיר שיש לי מחשבות אובדניות, שזה קצת פרדוקס, כי מצד שני אני (כמו הרבה אחרים) חרד מהמוות ומקבל למשל סחרחורת במקום גבוה. הייתי רוצה להאמין שלא עשה לעצמי משהו ושאני חזק, אבל....
אה, כן, משהו קטן לסיום - אמא שלי התאבדה מדיכאון.

זה על קצה קצהו של המזלג. חש צורך לשתף.

EZCA

New member
אני לא רופא,אבל אני חושב שנולדת עם רמת חומר סרוטונין נמוכה

במוח ולכן את אדם רגיש מאד.
כמובן שכל לחץ שגורם לך לחרדה או התקף,לאדם שהוא לא רגיש מאד לא
יסבול מחרדה או התקפי חרדה.
יש לך שני תוארים, אני מניח שלא בקלות הצלחת לקבל אותם.
אז או שאתה חי בדאגות יתר,או בכעסים,או בשניהם יחד.
מספיק שאתה לא מרוצה ממצבך הזוגי והמיני היום וזה כבר גורם לך לתסכול או כעס
שמובילים למצב החרדה.זה בעצם גם אופי לחוץ.
לכן קח את החיים בקלות יתר ואל תעמיס עליך משא כבד.
לפעמים הלחצים הם גם ממקום העבודה שהיא מלחיצה,או שהבוס מלחיץ.
החיים שלך ישתנו רק כאשר אתה תשנה בעצמך את אורח החיים שלך ולא תנסה להיום כמו האחרים המצליחנים שהם לא רגישים מאד כמוך.

הישגים ראויים להערכה

שלום לך גורם חוץ,
החרדה מלווה אותך ומעסיקה אותך שנים רבות,
ויחד אתה הגעת להישגים ראויים להערכה.
הדבר מצביע על כוחות ויכולות שיש לך.
"אני מרגיש לא חי אלא נושם,
אני מרגיש שלעולם לא אהיה בזוגיות...." אתה כותב.
אני מרגיש ש = אני חושב ש...
לאור נסיון העבר אתה חושב מחשבות מחלישות.
מחשבות הן רק מחשבות, הן לא עובדות ולא האמת.

הרבה יותר קל לעשות שינוי ממקום חיובי.
ההתחלה יכולה להיות על ידי תתחיל
לראות מה אתה אוהב בעצמך,
תעריך ותודה על הדברים החיוביים שבחייך,
שים לב לשפה בה אתה משתמש,
שתהיה חיובית ולא שלילית ונחרצת.

כך תתחיל לשדר חיוביות וחיוניות,
כך תגרום שלאנשים יהיה נעים אתך,
אנשים (גם בנות זוג פוטנציאליות) אוהבים להיות עם אנשים חיוביים,

אתה תוכל לראות איך בהדרגה יותר קל לך לפתח קשר זוגי משמעותי.

Gali04

New member
גורם חוץ

נראה שאתה ברמת תפקודיות רגילה לחלוטין וזה נפלא. כל הכבוד שאתה לא נואש וממשיך את הדייטינג. אני בגילך ומזמן הרמתי ידיים כבר בגלל הדיכאון. אל תפסיק את העשיה, כי השאיבה למטה היא קשה ליציאה.
&nbsp
אל תחזור לטיפול השיחתי, החיטוט בעבר לא עושה לך טוב, הוא מוצה. גם אני מיציתי שיחות אצל ספת הפסיכולוג. אין צורך להמשיך מה שלא עושה טוב ולא מועיל לנו.
&nbsp
אתה צריך למצוא שיטה, שתוכל לתרום לך לתחושות, אולי טיפול אלטרנטיבי, דיקור, דימיון מודרך וכו'.
&nbsp
צר היה לי לקרוא על נסיבות מותה של אמך.
&nbsp
ובינתיים חיבוקי גדול

&nbsp
&nbsp

למעלה