תחושה מזעזעת :(

sufa310

New member
תחושה מזעזעת :(

אחד בלילה, שוב אני כאן, מנסה למצוא מזור זמני לסערה שמתחוללת בי.
אתם בוודאי מכירים את התחושה הזו, תחושה שבאה משום מקום, תחושה שכאילו סוף העולם מגיע, שכל העולם שלי קורס, כל הפנימיות שלי קורסת. התחושה שאני עומד להשתגע, שעוד רגע קט והדכאון והחרדה העמוקים בהם אני מצוי יפרצו באיזה התקף פסיכוטי.
התחושה הזו שהכול קורס,שאין במה להיאחז, היא מאוד קשה עד כדי כך שעוברות בי מחשבות לגשת למיון, אני מנסה להחזיק הלילה עד לבוקר (מחר יש לי תור לפסיכולוגית) אבל זה קשה. פשוט בא לי לקום ולברוח, לקום ולברוח מעצמי ומהפחד הגדול הזה שיש בי, לרוץ כמו מטורף, לנוס על חיי, הבעיה היא שאין לי לאן לברוח, אני לוקח את עצמי איתי לכל מקום.
כאילו אני נכנס למין 'Down' כזה שמלווה בניתוק מטורף שגורם לתחושה של סחרחורות ולחרדה גדולה. מין מצב כזה שלא משאיר מילים בפי לתיאור הקטסטרופה שמתחוללת בתוכי. אני מקווה שהפסיכולוגית תסייע לי מחר לחזור למסלול טיפה יותר נורמלי, לא אוכל לשרוד הרבה במצב הנוכחי...
אני מייחל לישועה, לשחרור מתחושות הנוראיות האלה, לחופש מהחרדה ומהקטסטרופה הנפשית הזו שבאה לה פתאום בשישי האחרון. אני רוצה למצוא את המקום הבטוח שלי, המקום הבטוח שאוכל לברוח אליו במחשבותיי ובדימיוני שיתן לי תחושה של מסוגלות להתמודד עם חוסר האונים הכה גדול הזה.

יעל20132

New member
אכן

התקף חרדה הוא דיי מזעזע , הגוף מגיב לסכנה שבעצם לא קורה כלום אבל זה שיבוש שכזה . אני מאוד מבינה כל מה שתארת .
במשך היום לחשוב מחשבות חיוביות ( לא קל ) פשוט מנטרות של דברים טובים.
נשימה עמוקה דרך האף , למלא הבטן ולהוציא מהאף והפה לאט לאט . כמה נשימות כאלה מאזנות קצת ועוזרות .

ספר איך היה אצל הפסיכולוגית .

אילו ידעת

סופה,
דברים מרגשים ונוגעים כתבת:
"בא לי לקום ולברוח מעצמי,
לרוץ כמו מטורף, לנוס על חיי,
הבעיה היא שאין לי לאן לברוח,
אני לוקח את עצמי איתי לכל מקום".
כל כך ישיר ומפוקח.

ובהמשך דבריך אתה מבקש ומקוה
"למצוא את המקום הבטוח שלי,
המקום הבטוח שאוכל לברוח אליו במחשבותיי ובדימיוני".

אילו ידעת מהו אותו מקום בטוח שבו אתה חש מסוגלות,
מה היה המקום הזה ?
איך היית מרגיש להיות בו ?
ואיזה מחשבות היו לך במקום הזה?

sufa310

New member
יכולת

אין לי מושג איך היה נראה המקום הזה, מה שאני כן יודע זה שזה היה מקום שגורם לי להרגיש בטוח ושולט בעניינים. מקום שבאמת עוזר לי להבין שזה רק התקף שיחלוף בעוד 40 דקות. מקום שארגיש בו מסוגל וחופשי

בדמיון הכל אפשרי

בוא תיצור את המקום הבטוח הזה בדמיון,
תרשה לעצמך לעצב אותו כמו שמתאים לך,
תאפשר לדמיון לעוף... מציאותי או דמיוני לחלוטין..

sufa310

New member
?

אני לא יודע מאיפה להתחיל, בעבר הייתי מדמיין ים, כיום אין לי שמץ של מושג מה יכול להרגיע אותי

alice1803

New member
פעם היה לי התקף חרדה באי מבודד בתאילנד, הייתי בטוחה שזהו זה

הרגשתי שאני לא יוצאת מזה, והיו עוד כמה חבר'ה שהכרתי שם, אבל לא ידעתי איך לומר להם שאני עומדת לאבד את זה, אז קמתי וניסיתי ללכת, למקום שלא יראו מה עובר עליי, הלכתי להסתובב בין עצי הדקלים, מחזיקה את עצמי לא ליפול, הלכתי לכיוון הים לשטוף את הפנים והרגשתי סחרחורת ושאני עומדת ליפול לתוך המים, וואיייי איזה סיוט זה היה, למזלי זה עבר לאט לאט, מדקה לדקה זה השתפר עד שנגמר, אבל זה היה כמו לחזור מהמתים.

sufa310

New member
alice

זה נשמע ממש ממש קשה, להיות תקוע באי מבודד בסוף העולם באמצע התקף...

Gali04

New member
איזה משפט חזק, הרגשתי חץ בלב

"פשוט בא לי לקום ולברוח, לקום ולברוח מעצמי ומהפחד הגדול הזה שיש בי, לרוץ כמו מטורף, לנוס על חיי, הבעיה היא שאין לי לאן לברוח, אני לוקח את עצמי איתי לכל מקום"
&nbsp
תקשיב, מזמן לא שמעתי כזה משפט עוצמתי. מרסק מבפנים. כמה נכון, כמה מדויק וממצה את כל הכאב.
&nbsp
ורק אחרי שחשבתי לעצמי שזה משפט חזק ועוצמתי הבחנתי בתגובתה של ורדה שגם חשבה בדיוק אותו הדבר.

sufa310

New member
המשך

תודה לכולכם,
אתמול הייתי אצל הפסיכולוגית, הגעתי כולי נסער, מיואש ומפוחד. כל ההתפרצות הזו הגיעה בגלל איזו הבנה הגעתי אליה, הבנה בנוגע לסיבה מדוע חלה התדרדרות במצבי הנפשי בשנה האחרונה. כנראה שאאלץ לעבוד על הדברים בטיפולים הבאים (מקווה להספיק, שהרי קופ"ח מגבילה את מסםר המפגשים) בינתיים אני מנסה שלא לחשוב על הדברים מחוץ לטיפול, אני מרגיש שאחרת אתפרק לרסיסים.
מנסה לשמור על עצמי ושוב, תודה לכולכם!

Gali04

New member
ניתן לקבל עוד סדרה של טיפולים

אם בתום סדרת הטיפולים הגורם המטפל כותב שיש צורך בהמשכיות הטיפול הקופה תאשר לך המשך טיפולים.
&nbsp
בכל סדרה שתמה יש לך אפשרות להגיש בקשה ועל המטפל לכתוב חוות דעת שתומכת בבקשתך והקופה בד"כ תאשר את בקשתך להמשך הטיפולים (וכך ללא הגבלה אם איני טועה).

sufa310

New member
הארכתי כמה פעמים

העניין הוא שכבר האריכו לי כמה פעמים ואני חושש שמתישהו זה לא יתאים להם

sufa310

New member
תודה :)

גלי,קודם כל אני רוצה להודות לך על הדאגה, זה ממש מחמם את הלב שאפי' שאנחנו לא מכירים את דואגת לי (למרות שאת מכירה היטב את הדברים הכי אישיים שלי).
אני עדיין בעליות וירידות, חלק מהימים אני חרד פחות וחלק יותר, עד לא מזמן לא היו לי יותר מידי תסמינים גופניים, אבל ככל שעובר הזמן ואני מסתדר ברמה זו או אחרת עם החרדות - מתווספים להם עוד תסמינים גופניים שכבר נפטרתי מהם, בין אם זה סחרחורות או בחילות ועד לתחושה של חנק חזקה שאני מרגיש שאני ממש ממש לא יכול לנשום.
הימים עוברים, ואני מקווה שאדע ימים טובים יותר.
שוב תודה על הדאגה :)

למעלה