אשתי מסתגרת בחדר ולא מתפקדת ואני סובל

אשתי מסתגרת בחדר ולא מתפקדת ואני סובל

אני כבר לא מסוגל לנהל את הבית ולהרגיש שאין לי אישה נורמטיבית , כזו שתדאג לילדה ולמטלות הבית ותחזור לעבודה
היא מתיפחת בבכי ומסוגרת בעולם משלה בחדר השינה , כי הפעם "מצאו" שיש לה איזשהו גידול בצוואר ,בלוטת הלימפה מוגדלת ולמרות שהרופאה גילתה גידול שפיר (לא סרטני) הסתברות נוזלים, עדין היא חוששת מתוצאות הבדיקה של הביופסיה שיגיע בקרוב , משום שלטענתה כואב לה באזור ולכן שבועיים וחצי היא לא עובדת ובקושי מתפקדת ...בקיצר מה היתם עושים במצבי ?

EZCA

New member
היא צריכה להיות מאושרת שזה לא סרטני.סתם גידול שלא מזיק

הגידול הזה גרם לה לדיכאון.
הדיכאון גרוע הרבה יותר מהגידול המסכן.

אלישבע24

New member
יריבי,מאוד קשה לחיות עם בן זוג

שכל כך סובל,
תנסה להיות סבלני עם אשתך,
זה יעבור לה.
אני בדכאון קשה כבר 8 שנים ובעלי תומך בי מאוד.

מה עושים כדי לתמוך ? ?? אני מבין מצד אחד ומשתדל להיות סבלני

היא עברה טראומות של הפלות ואישפוזים רבים שגרמו לה לסבל והיתי שם לעזור ולתמוך , אבל עם השנים מסתבר אצלי כאוס וחוסר אונים מול ההתפרצויות האלה , זה גם סוג של אגואיזם כלפיי , אני נושא על כתפיי את כול מטלות הבית וכלכלת הבית בעוד היא שוכבת ובוהה במחשבות וסגורה לה בחדרה , אנחנו בזוגיות 17 שנה
איפו שהו החבל מתחיל להיקרע , הסביבה מביטה בי בחמלה ואני בעצמי נכנס לסוג של דיכאון ...
זה קשה ונישאר לי להיות חזק רק בשביל הילדה שלי .... אותה אני הכי אוהב אחרי 10 שנים קשות בלי ... היא הופיעה ,היצור הכי יפה שאיתה אני כלום!
תודה
&nbsp
&nbsp

אלישבע24

New member
יריבי,שאלת מה עושים בשביל לתמוך

בבת הזוג שבדיכאון,
כשאתה חוזר מהעבודה,שב על ידה,תלטף אותה,
תגיד לה שהתגעגעת אליה,תספר לה על דברים שקרו לך במשך היום,תמשיך לדבר וללטף אותה גם אם היא לא מגיבה.
היא שומעת ומרגישה הכל.
תשאל אותה אם היא רוצה לבוא איך לבית קפה לשתות כוס,תגיד לה שהיא לא תצטרך לדבר,שאתה מבין אותה.
אולי ביום מסוים היא תסכים לבוא איתך וזה יתן לה קרן אור בחשכה.
תחזיק מעמד!!!!!

אלישבע תודה מקרב ליבי על תשובתך , זה מחזק לקרוא את מה שכתבת

טוב לקרוא ולדעת שיש אנשים מופלאים כמוך ובטח כמו רבים אחרים בפורום
לכול אחד יש רגע בחיים שמחשיך לו את דרכו וטוב שיש פנסים שיאירו לו את דרכו ויתנו לו בטחון להמשיך ללכת ולצעוד בדרך הנכונה ...
תודה

אלישבע24

New member
יריבי חמוד,

אם הדיכאון של אשתך לא מתחיל להירגע קצת,
מציעה לך לפנות למיון של ביח שלוותה,בהוד השרון.
יש להם את הפסיכיאטריים הכי מנוסים,
אולי יתנו לה שיחות ותרופה שיקלו עליה.
בהצלחה!

כשבת זוג סובלת מחרדה

שלום יריב,
אתה מציג את נושא החרדה מנקודת מבט של בן משפחה,
שזו זוית שונה מזו שאנו רגילים בפורום,
ואני מודה לך על כך.

מהאופן בו אתה מתפקד בבית וגם תומך באשתך,
אני מתרשמת שאתה אדם בעל כוחות ולכן, לדעתי,
הכינוי שבחרת (חלשלוש) אינו משקף נכונה את מי שאתה.

כתוצאה ממצבה של אשתך ומהסתגרותה בכאבה הפרטי,
הנטל נופל עליך, ואני שומעת בדבריך תסכול, אולי כעס,
כי היא סובלת - ואתה מה ?
חברי הפורום יועצים בתבונתם הרבה, לתמוך באשתך -
דבר שהוא חשוב להחלמתה.
יחד עם זה ובנוסף לכך,
אני מציעה לך לשקול לקבל עזרה בעצמך,
אם זו עזרה בבית, שתקל עליך במטלות,
ואם בכך שתשתף מישהו קרוב אליך במה שעובר עליך,
ובקרוב, כשיתברר שאין סיבה אמיתית לדאגה,
תשובו ותתפקדו ביחד כזוג וכהורים.

נוסעת27

New member
היי יריב

כדי להבין יותר את אשתך כדאי שתבין יותר מה המשמעות של דיכאון וחרדה.
דיכאון וחרדה קורים משינוי כימי במוח ולכן אין לשלוט על מה שקורה. אשתך חווה מחשבות טורדניות שאופייניות לחרדה ונכנסת ללופ מחשבתי שמתבטא בחשיבה לא רציונלית כלפי משהו מסויים, כשחווים את המחשבות הטורדניות מבינים בתאוריה שזה לא הגיוני אבל פשוט לא מצליחים להשתלט על זה. הפעם בעניין בריאותי אך זה יכול לבוא בכל דבר.
חשוב שתבין שהיא לא מסוגלת לשלוט במה שקורה לה, ולכן אין מה לכעוס עליה או לחשוב שהיא אגואיסטית. תאמין לי שהיא הייתה מעדיפה להיות בריאה ולהיות מחוץ לחדר הזה בו היא הסתגרה ולתפקד נורמלי. אבל היא צריכה עזרה גם מבחוץ וגם מבפנים.
אדם שלוקה בחרדה/דיכאון צריך לגייס תעצומות נפש אדירות כדי לצאת מזה ותמיכה והכלה מהסביבה. אם זה בסיוע טיפול פסיכותרפי (פסיכולוג) או בעזרת טיפול תרופתי.
כדי קצת להתחיל לעזור לה, נסה אולי לשכנע אותה לצאת איתך קצת להתאוורר להליכה בחוץ. פעילות גופנית ואור השמש כבר יכולים קצת לרומם אותה ולהביא אותה למקום שהיא פתוחה להקשיב. תגיד לה שאתה אוהב אותה, ואתה רוצה לתמוך בה ולעזור לה, ושאתה מעוניין שהיא תלך לטפל בעצמה. תציע לה פסיכולוג/פסיכיאטר/תרופות ותזכיר לה שהיא רוצה להרגיש טוב יותר ושזה בהחלט יכול לעזור לה.

למעלה