שאלה קשה

שאלה קשה

חודש וקצת על ציפרלקס 15 מ״ג ללא הטבה (תמיד הכדור עזר לי בעבר), התקפי חרדה יומיים, דיכאון עמוק וחוסר תאבון,ירידה במשקל,מעי רגיש,חולשה כללית, ובעיקר אני חש שהחיים נשאבו ממני,לוריבאן מסייע בהקלה.

חי לבד, לעיתים בא חבר, נעזר בהורים הקשישים שלי (בן 44) שיכולים לסייע לי באוכל ביתי, מתפקד 30%, זורק את עצמי למקלחת בכח, התקפי בכי. מטופל במרפאת בריאות הנפש רמת חן (קבוצות,פרטני,פסיכיאטר). לעיתים מגיע לשם על ארבע. מנסה קצת יוגה ונשימות אבל זה אולי טוב לחצי שעה עד שהחרדה שוב מגיעה.

במיון הייתי 4 פעמים ולא רצו לאשפז אותי על חרדה ודיכאון. חש שאני זקוק לליווי רוחני ופסיכולוגי-סוציאלי,זקוק לעזרה בבישול,בשיחות,בפעולות תפקוד רגילות, האם ביטוח לאומי מסייע בכך, האם נידונתי לחיים שחורים כמו אלו?אשמח לעצה.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
לגבי הדיכאון לא יודע -לגבי החרדה תבקש סל שיקום

שיסיע לך במדריך. עים המדריך תצא החוצה לקניונים ולרחובות מרכזיים ולכ דבר שאתה פוחד. וגם תהיה לך חברה. במשך הזמן שאתה מתמודד עם החרדה ומסתכל לפחד בעיניים היא פוחתת..

תהליכי שיקום בעזרת "סל שיקום"

לדרך המגע שלום,
אתה כותב שאתה בטיפול פרטני, קבוצתי ופסיכיאטרי במרפאה ברמת חן.
מה שחסר לך זה החלק השיקומי.

החלק הזה ניתן למי שמוכר בביטוח לאומי כבעל 40% ומעלה נפשי, במימון משרד הבריאות, דרך מה שנקרא "סל שיקום" .

אפשר לקבל חונך (מי שיכול לבוא פעם או פעמיים בשבוע לפעילות חברתית), סומך (מי שיכול לבוא לתת הדרכה איך לתפקד יותר טוב בבית ובחיי היומיום), דיור מוגן (מי שצריך לעבור לגור בדירה לבד או עם שותפים – עוזרים לו לשכור דירה. גם במצב זה וגם כאשר יש דירה שבבעלותך או דירה שאתה כבר משכיר – ה"דיור המוגן" פרושו שמישהו בא באופן סדיר לבקר ולעזור לתפקד באופן יותר עצמאי בדירה), תעסוקה נתמכת (עזרה למצוא עבודה אצל מעסיק שיכיר ויתחשב במגבלות של המשתקם), חוגים במתנס בחינם (נקרא "עמיתים"), מכינה של לימודים, ובהמשך גם טיפול חינם בשיניים.

אז עולה השאלה אם אתה מוכר בביטוח לאומי בנכות כללית, ואם כן – האם קבעו שיש לך 40% ומעלה בתחום הנפשי.

אם כן – אני ממליץ לך להעלות את הנושא של סל שיקום בשיחה עם המטפל האישי או הפסיכיאטר שלך.

אתה מוזמן לשתף בהתפתחויות ולהעלות שאלות נוספות.

איך נקבעים ה 40%?

לפי אילו קריטריונים? יש קישור למילוי טפסים? מה אני צריך להביא? חוות דעת מרמת חן?
תודה

הכרה בנכות כללית

שלום רב,
משאלותיך אני מבין שלא פנית עדיין ולא הוכרת כנכה במוסד לביטוח לאומי.
אתה יכול להיכנס לאתר של המוסד לביטוח לאומי ולהוריד טופס תביעה לנכות כללית או למלא אותו באתר .
קישור לטופס:
https://www.btl.gov.il/טפסים ואישור...ה לקצבת נכות והצהרה למחלקת הביטוח והגביה.aspx

בטופס יש מקום לציין אם אתה בטיפול ואיפה, ואז נציגי המוסד לביטוח לאומי יפנו למרפאה בה אתה מטופל בבקשה לקבלת דו"ח על מצבך.
בעזרת הדו"ח הזה והמפגש איתך הם יקבעו מה רמת הנכות שלך.

EZCA

New member
התשובה שלי לא מקצוענית,אבל אני חושב שאתה צריך

להביא לביטוח הלאומי אישורים רפואיים של גורמים כגון רופא משפחה, פסיכיאטר, פסיכולוג.אולי גם מחלקת הרווחה בעיריה שלדעתי צריכה לתמוך בך עם עובדת סוציאלית בתמיכה נפשית. ואז אתה ממלא טפסים שלוקח בביטוח הלאומי והם יזמנו לך תור אם יש צורך בקביעת אחוזי נכות נפשית וכל נכות אחרת.אם לא תהיה מרוצה מאחוזי הנכות שקבעו לך בביטוח לאומי, אז אתה יכול לערער על ההחלטה שלהם והם יזמנו אותך שנית לאחר זמן שהם קובעים. כמובן ש40% נכות זה האחוז הנמוך ביותר בכדי לקבל כל חודש קצבת נכות. את הקצבה הביטוח לאומי מכניס לחשבון הבנק כל 28 לחודש. ספר לכל הגורמים על הסבל הרב שלך, כדי שיבינו עד כמה אתה סובל נפשית. הביטוח לאומי לא תמיד ששים לאשר קצבה, כי הם רוצים לחסוך לעצמם בכסף.
&nbsp

EZCA

New member
לדעתי הלא מקצועית,חלה החמרה במצבך כי הדאגות שלך

והכעסים שלך נהיו גדולים יותר.
תמתין עם הציפראלקס עוד שבועיים
ותתייעץ עם פסיכולוג להשתמש בכדור קלונקס למשך חודש במקביל לציפראלקס.
הקלונקס חזק יותר מהלוריואן.
הכי טוב אם תצליח להתגבר על דאגות היתר והכעסים שלך שהם הגורמים העיקריים למצבך הלא נעים. הקלונקס יאפשר לך לתפקד ובתקוה עם קצת מזל לא תתמכר אליו.
&nbsp

אין יעוץ תרופתי בפורום

מזכירה שאין יעוץ תרופתי בפורום זה,
שאלות בנושא תרופות יש להפנות לרופא (בד"כ פסיכיאטר או רופא משפחה)

EZCA

New member
לא נתתי עצה להשתמש בתרופה,אלא כתבתי להתייעץ עם

פסיכולוג בעניין קלונקס.
למעשה בטעות גם כתבתי פסיכולוג במקום פסיכיאטר.
רק רופא רשאי להחליט אם להשתמש בכדורים.
אני לפעמים ממליץ לאנשים לשאול ולהתייעץ עם רופא בנושא של כדור מסויים.
אף פעם לא אומר למישהו בפורום קח כדור כזה או אחר.
או שאני אומר אני השתמשתי בכדור כזה ועזר לי.
לכן לא עברתי על חוקי הפורום כאן.
זכותם של חברים חדשים לשאול על כדורים ואנו החברים מציעים להם לשאול רופאים על כדור מסויים שהוזכר בשאלה ,או שלא הוזכר.

לדעתי הגוף דוחה את הציפרלקס כי

הוא התרגל לכדור מפעמים עברו לכן פיתח נוגדנים. כך שהכדור אינו עוזר. מה שאומר שאחרי 15 שנה אצטרך כדור אחר?

EZCA

New member
אל תחליט בעצמך על כך שהגוף התרגל לכדור כמו שהגוף מתרגל

לכדורי הרגעה.
לכן שאל רופא ועדיף פסיכיאטר שיענה על שאלה זו,
האם באמת הגוף מתרגל לכדורים ממשפחת SSRI כמו למשל הציפראלקס שהזכרת והשתמשת בו.
אני רק יודע שכדאי מאד להשתמש בציפראלקס כנסיון מינימום חודשיים או 3 חודשים
ויכול להיות שגם חלה החמרה בצורת התנהלות החיים שלך שלא היתה קודם כמו עכשיו.

נכון ונכון

הפסיכיאטר אומר שאני מכשיל את הציפרלקס, אני חייב להעלות במינון וכן היו אירועים שהעצימו את החרדה שלי. אז תודה על התמיכה.

EZCA

New member
עדיף להתנהל בחיים הכי נכון והכי רגוע שאפשר ולהתרחק

מאנשים מלחיצים אפילו אם הם קרובי משפחה או חברים או פעילויות מלחיצות,
תעשה דברים בנחת ושים בצד את הכסף הארור שמשגע את בני האדם.זה עדיף מאשר להעלות מינון בציפראלקס,כי הציפראלקס יגרום לך להשמנת יתר שקשה יהיה אחר כך לרדת במשקל שטיפס לגבהים.הציפראלקס גם מוריד חזק מהגירוי המיני.

דווקא אני צריך להשמין אז ציפרלקס טוב לי

אני דחליל, רק ירדתי מאז שהתחלתי לקחת את התרופה. עכשיו התאבון התחיל להיפתח. אגב מינית אני מתפקד.

EZCA

New member
הירידה במשקל היא כמובל בגלל החרדה.הפעילות מתחילה

מהמוח שמפעיל חזק את הקיבה שעובדת חזק יותר ושורפת יותר אנרגיה ושומן.
אם קיימת ירידה במשקל,זה אומר שהציפראלקס לא מנטרל מספיק את החרדה,כי
החרדה הפעם חזקה מחרדה ממוצעת.

שתי שאלות

שלום דרך המגע1
"האם נידונתי לחיים שחורים כמו אלה"? אתה שואל,
אכן זו שאלה קשה.
בשלב זה אינך חש הטבה בעזרת תרופות, למרות שבעבר כן עזרו לך.
אני רוצה לשאול אותך שתי שאלות:
מה עזר לך בעבר להרגיש טוב יותר
ומה היית מייעץ לחבר שהיה פונה אליך עם בעיה דומה ?

תשובה

מה יעזור לי? להחלים ולקבל את החיים שלי בחזרה.בכל דרך אפשרית.

הציפרלקס הציל אותי 3 פעמים עד היום החל משנת 2002. הפעם התחושה שהגוף כבר התרגל לכדור והוא דוחה אותו. "האם נידונתי לחיים שחורים כמו אלה"? אם אצטרך להחליף לכדור אחר צפויים לי חודשיים של גהינום, גם לרדת במינון של הכדור הנוכחי, גם להפסיק ואז אחרי שבועיים להתחיל כדור אחר בחוסר ידיעה מה הוא יעשה ולחכות חודש של ייסורים של תופעות לוואי אם בכלל הוא יעבוד.

להיות הגורם בדבר

המטרה שלך היא "להחלים ולקבל את החיים שלך בחזרה בכל דרך אפשרית".
אהבתי את הנחישות שלך.
ב NLP יש מושג שנקרא "Be at cause" כשהמשמעות היא "להיות הגורם בדבר" ("פרואקטיבי").
כשאדם הוא "הגורם בדבר" הוא מאמין הוא מאמין שהוא אחראי לגורלו
(בניגוד לאמונה של כוח חיצוני שפועל עליו), ושיש בכוחו להשפיע על מצבו.

מחקרים מראים שאדם פעיל בתהליך ההחלמה או השינוי שלו,
גם המערכת החיסונית שלו פעילה יותר,
וגם השינוי כתוצאה מטיפול ( אם הוא נמצא בטיפול) הוא מוצלח יותר.

ולכן אני רוצה לעודד אותך להאמין שיש לך היכולת לשפר את מצבך,
להתחיל לעשות דברים שמחזירים לך את השליטה על החיים שלך.

ואולי אתה כבר יכול להתחיל ולחשוב על פעולה אחת
שתוכיח לך שאתה פרואקטיבי.

תודה ורדה אך כרגע החרדה

שולטת והתופעות לוואי של ציפרלקס גרמו לי לאבד 7 ק״ג ממשקלי, אני חולה קרוהן קל ונאבק גם בזה.

הכנה לעתיד טוב יותר

וכשהחרדה שולטת
והציפרלקס גרם לך לירידה לאבד 7 ק"ג ממשקלך,
ויש לך קרוהן קל, וזה לגמרי לא פשוט,
אז חשוב שתדע
שכל הישג, יצירה, המצאה שמישהו השיג אי פעם
התחילו קודם בדמיון של אותו אדם,
וזה נכון גם להישג בריאותי,
אז עכשיו, בהנחה שאתה מייחל לשיפור,
אני מזמינה אותך לעשות הכנה לכך בדמיון -
תאר יום בחייך שבו חל שיפור במצבך?
מתי זה אפשרי? ומה משתנה באותו יום?