אורחת בפורום - הפסיכולוגית הקלינית שולי לניר

אורחת בפורום - הפסיכולוגית הקלינית שולי לניר

שלום לכולם,

ביום א' 28.7 בין השעות 20:00-21:30 תתארח בפורום הגב' שולי לניר ותענה על שאלותיכם.

שולי לניר היא פסיכולוגית קלינית, העובדת כיום במרפאת נכי משרד הבטחון
במסגרת המרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם, ובקליניקה פרטית בחיפה.
שולי עובדת בשילוב של מגוון שיטות טיפול הכוללות טיפול דינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ו EMDR.
היא עובדת הן עם מבוגרים והן עם ילדים הסובלים מבעיות שונות תוך התמקדות בטראומה ובחרדה.
לאתר של שולי: http://shulilanir.co.il/

אתם מוזמנים לכתוב את שאלותיכם כאן בהמשך להודעה זו.
מאחלת אירוח מועיל ומוצלח
ורדה

תתחילו להעלות שאלות

שלום לחברי הפורום
ולמתעניינים נוספים,
האירוח של הפסיכולוגית שולי לניר מתקרב, ביום ראשון הקרוב,
ואתם מוזמנים כבר עכשו להעלות שאלות בהמשך להודעה זו,
כך שנוכל למקסם את זמן האירוח ולהפיק ממנו את המירב.
וביום האירוח תוכלו להעלות שאלות המשך, אם יהיו, לתשובותיה, או/ו שאלות נוספות.
שבת שלום
ורדה

שאלה לשולי

שאלה לשולי,
אני חדשה בפורומים ולא בטוחה מה לספר.
הבעיה שלי שיש לי פתיל קצר.
מתרגזת בקלות.
אני לא בטוחה שזה קשור לחרדה.
זה בא בזמנים שאני מרגישה חוסר בטחון.
אפשר לטפל בזה?

פתיל קצר

שלום לך,
פתיל קצר יכול לנבוע מנטיית אופי, והוא אכן מועצם כשחשים חוסר ביטחון או איום.
ניתן בהחלט לטפל הנטיה באמצעות טיפול פסיכולוגי ממוקד שיעזור לך להיות יותר קשובה לעצמך, ועל ידי כך ללמוד לווסת את רגשותיך. למרות שיש לעיתים תחושה שאין לנו שליטה על הכעס והרוגז, בעזרת מודעות עצמית ניתן ללמוד לווסת ולשלוט בכעס.

מודאג בקשר לחברה שלי.

שאלה בפורום,
אני בן 25 ומודאג בקשר לחברה שלי.
אני לא בטוח בה, לא בטוח מה הכוונות שלה
למרות שהיא אומרת שהכל בסדר.
המחשבות האלה משגעות אותי,
והחברה שואלת אותי מה קורה, ואני לא יודע אם לענות לה.
מה יקרה אם היא תחשוב שאני דאגן?

מודאג בקשר לחברה שלי.

שלום לך,
לא פירטת בשאלה מה טיב הדאגות שיש לך לגבי חברתך, וכן לא מה משך הקשר בינכם ועד כמה הוא עמוק, ולכן קצת קשה לי לענות. באופן כללי, בקשר עמוק ומשמעותי חשוב לשתף בהדרגה את בן הזוג ברגשות ובמחשבות על מנת ליצור אמון ובטחון בקשר. אם המחשבות הללו הן בעלות אופי של מחשבות טורדניות שמעסיקות אותך לאורך כל היום, פוגעות בתפקוד שלך, ואתה לא מצליח לשתף את חברתך בהן וכך להרגיע אותן, אתה יכול להעזר באיש מקצוע.

falena

New member
שלום שולי

נעים מאוד, אני בת 19.5 סובלת מחרדה ודיכאון בשל מחלתה ומותה של אימי לאורך כל ילדותי ונעוריי, בנוסף לא עברתי את תהליך האבל ועד היום אני בסוג של הכחשה או עננה של ציניות 4 שנים אחרי. אני מטופלת כבר 3 שנים אצל פסיכולוגית פרטית מדהימה ונוטלת 15 מג ציפרלקס.
את החרדות שלי אני פוגשת מיציאה מהבית, נסיעה רחוקה, שינה מחוץ לבית, אירועים גדולים מרגשים,חרדת נטישה ובעיקר חרדה משינויים.
בשנה האחרונה אני במערכת יחסים בריאה ובוגרת שחיזקה אותי ומצד שני הפכה אותי לתלותית יותר מבחינת חרדת ובעיקר חרדת נטישה.
בן זוגי היקר הוא עתודאי שמסיים את לימודיו ובמתגייס בסתיו הקרוב.
בעוד כמה ימים הוא וחברו הטוב טסים לטיול חודש בתאילנד, בחודשים האחרונים נושא הטיול מצידי הוא קטסטרופה רצינית ומוקד להרבה ריבים, מצבי רוח , דיכאון וחרדה.
אני סומכת עליו מבחינת אמון זוגי אבל מרגישה נטישה מצידו בתקופה שקשה לי (הקיץ) בתקופה שאני עוברת לגור בביתה של חברתו של אבי בעיר אחרת, שאני מסיימת את השירות הלאומי ויוצאת לחיים וכדומה.
ניסיתי לחשוב על כל רעיון שיקל עלי את הנסיעה שלו. אולם אני לא בקשר עם חברות , לא נמצאת בשום פעילות חוץ מהשירות, ועוד אלמנטים של בדידות לא בריאה.
יש לך רעיון?
תודה ושבוע טוב

Helix nebula

New member
היי פלנה,

אני לא מבינה גדולה, אבל מחיי הפרטיים גיליתי שהתלות והחרדה מה"לבד" ומפרידות מקורן הרבה פעמים משום ש"שמים את כל הביצים בסל אחד".
אם כל עולמך מתרכז סביב אדם אחד- התלותיות תהיה כמעט קטטונית.

נסי לצאת יותר.
הייתי יושבת הרבה מאד פעמים בבתי קפה ללמוד במקום בבית, כך שהכרתי לא מעט חברות וחברים חדשים. הסיפורים האישיים שלי מתחלקים בין הרבה אנשים ואני זו הבוחרת כמה לתת לאדם שמולי, ובכך להיות באיזשהו מקום גם תלויה בו.
כשאחת מהחברות לא פנויה, ישנה אחת אחרת.

גם תחביבים וידע, למידת שפות, נגינה וציור, סרטים ומשחקי מחשב, ספורט או כל דבר אחר- דברים שמלהיבים אותך באמת- הם טובים בלהוריד קצת תלות.
נסי לתרגל את הדברים האלה גם כשבן זוגך עוד נמצא. קחי כמה שעות ביום שאת יוצאת עם עצמך להליכה, או יושבת לבד במקום מסוים ומתעסקת בפיתוח החיים שלך עצמך, מלבד פיתוח החיים של שניכם.

:)

felena

שלום לך,
לפי מה שסיפרת, נשמע שעברת הרבה דברים קשים, ושאת עושה עבודה טובה בהתמודדות עימם. מובן שהדברים שעברת גורמים לכך שאת יותר רגישה לנושא של נטישה. יחד עם זאת, לפי מה שכתבת יש לך תמיכה של המשפחה, וכן פסיכולוגית שאת סומכת עליה, כך שהנסיעה של חברך , והגיוס שלו לאחר מכן, יכולים להיות הזדמנות לפתח את היכולות שלך להיות לבד עם עצמך (להשקיע בנושא של חברות, תחביבים, ספורט וכו). אל תתני לחששות ולפחד לפגוע בקשר בינכם. בסופו של דבר, ככל שתהיה פחות תלויה בו, כך הקשר בינכם יהיה יותר בריא.

טיפול באמצעות EMDR בעבר שלא עבד

אני נפגעת טראומה, טופלתי בעבר אצל מטפלת מאוד נחשבת בתחום בEMDR אך זה פשוט לא עזר בכלום..
כיום אני מטופלת בDBT שעוזר מאוד ומתאים לי, אך הטראומה עוד ניכרת, האם שווה לשקול טיפול נוסף בEMDR או טיפול דומה?

טיפול ממוקד טראומה

בהחלט כן. חשוב לברר בטיפול הנוכחי, מה לא עבד בטיפול הקודם: האם זה היה הכימיה עם המטפלת (אולי לא הרגשת בטוחה?), אולי לא היית מוכנה להתמודד עם הטראומה ועכשיו כן, אולי EMDR לא מתאים לך. יש שיטות נוספות ממוקדות לטיפול בטראומה כמו -PE חשיפה ממושכת , וSE somatic experience. בעיני הדרך הטובה ביותר היא לעבור את הטיפול ממוקד הטראומה במקביל לטיפול הראשי, אם זה מתאפשר מבחינת המשאבים שלך. כך הטיפול בטראומה הוא קצר יחסית וממוקד, ושאר מצוקות החיים מטופלים בטיפול הראשי.

אני פוחד מאלוקים..פחד מוווות..מי יכול לעזור.?

הלו אתם בובות על חוט ,עושיי רצונו אם תרצו.
לפני שבועיים בא לי באינטרנט--החליף לי אתרים תק תק תק
כמן בסרט..ואז לאחר הירהור של דקה בערך-כאילו מה קורה פה..חשבתי מה "אלוקים" ועל השנייה הריץ לי שם מטריקס של תכתובות.
הפארנויות שלי הם:אם ידעתי מעשה שטן-הייתי רגוע יותר-שידבר
אבל אם זה ה'-אמר לי קוד שרק אני מבין ("סבבי"---יעני סה 221-השטן")
קיצר תביני-הפחד הוא ב-LEVEL אחר ממכם-מה מקסימום תמותו-
אצלי מדובר בנצחים של עונש..לכן אני "צמח" בנתיים
מאיין יבוא עזרי.
אולי ממך שולי-שוט-אולי נמצא מזור .
סיבלי לא אנושי-בפירוש-והייתי צריך למות לפני 20 שנה כבר
אבל משהו מחזיק-ולא נותן

עזרה בבקשה-לא תתחרטו-אהפוך חשכה לאורה
רק צריך עזרה מהבור

פחד מוות

שלום לך,

אני מבינה שאתה סובל מאוד מפחד גדול. לדעתי עזרה תרופתית – פסיכאטרית, תעזור לך להרגיע את הפחד והפרנויה.

אבל זה אמיתי-לא דמיון..לך תסביר לאנשים

זה 80% מהבעיה.אתם לא מודעים לדברים כאלה במדע
אבל זה קיים-לוקח ולקחתי תרופות-שהמלאך בא-הוא שורף אותי עם או בלי תרופות..זה משחק לך במח עד לדייסה
תעשו מחווה מיקצועית פעם-הטו אוזנייכם-לא כל חולה-שקרן או הוזה.לא מצפה שתשירי איתי-אבל לא ישר--אוקי ימינה שמאלה זריקה כדור-זה רפואה זה..? זה מכונאות רכב,אולי..וסליחה אהה

EK55

New member
רק פסיכיאטר מומחה גדול לתרופות במקרה של פחדים

פלפלת85

New member
השאלה שלי היתה לשולי

יש לי חרדה חברתית ורציתי לדעת היכן ניתן לטפל בכך.

למעלה