לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1198511,985 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך
x
הודעה מהנהלת הפורום

תקנון וכללי כתיבה בפורום  פורום זה מיועד לשיתוף להתייעצות ולתמיכה, בכל הקשור בחרדה ובהפרעות חרדה. אפשר לפתוח דיונים ולהגיב להודעות תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות הדיון. בפורום לא ניתן יעוץ תרופתי והוא אינו תחליף לטיפול פסיכולוגי או רפואי.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלות לפסיכולוגית הקלינית שולי לניר '
שאלות לפסיכולוגית הקלינית שולי לניר
27/07/2013 | 15:53
62
468
שלום  לחברי הפורום ולמצטרפים חדשים,

יש לכם שאלות בנושאי הפורום שמסקרנות אתכם ?
זו הזדמנות לקבל תשובות מהאורחת שלנו, לקבל דעה נוספת, אולי גישה אחרת.

אתם מוזמנים להעלות את השאלות כבר מעכשו.
ורדה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אורחת בפורום - הפסיכולוגית הקלינית שולי לניר '
אורחת בפורום - הפסיכולוגית הקלינית שולי לניר
<< ההודעה הנוכחית
24/07/2013 | 11:51
20
1270
שלום לכולם,

ביום א' 28.7 בין השעות 20:00-21:30 תתארח בפורום הגב' שולי לניר ותענה על שאלותיכם.

שולי לניר היא פסיכולוגית קלינית, העובדת כיום במרפאת נכי משרד הבטחון
במסגרת המרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם, ובקליניקה פרטית בחיפה.
שולי עובדת בשילוב של מגוון שיטות טיפול הכוללות טיפול דינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ו EMDR.
היא עובדת הן עם מבוגרים והן עם ילדים הסובלים מבעיות שונות תוך התמקדות בטראומה ובחרדה.
לאתר של שולי:  http://shulilanir.co.il/

אתם מוזמנים לכתוב את שאלותיכם כאן בהמשך להודעה זו.  
מאחלת אירוח מועיל ומוצלח
ורדה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תתחילו להעלות שאלות '
תתחילו להעלות שאלות
26/07/2013 | 10:07
4
180
שלום לחברי הפורום
ולמתעניינים נוספים,
האירוח של הפסיכולוגית שולי לניר מתקרב, ביום ראשון הקרוב,
ואתם מוזמנים כבר עכשו להעלות שאלות בהמשך להודעה זו,
כך שנוכל למקסם את זמן האירוח ולהפיק ממנו את המירב.  
וביום האירוח תוכלו להעלות שאלות המשך, אם יהיו, לתשובותיה, או/ו שאלות נוספות.
שבת שלום
ורדה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לשולי'
שאלה לשולי
26/07/2013 | 16:39
1
265
שאלה לשולי,
אני חדשה בפורומים ולא בטוחה מה לספר.
הבעיה שלי שיש לי פתיל קצר.
מתרגזת בקלות.
אני לא בטוחה שזה קשור לחרדה.
זה בא בזמנים שאני מרגישה חוסר בטחון.
אפשר לטפל בזה?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פתיל קצר'
פתיל קצר
28/07/2013 | 19:59
116
שלום לך,
פתיל קצר יכול לנבוע מנטיית אופי, והוא אכן מועצם כשחשים חוסר ביטחון או איום.
ניתן בהחלט לטפל הנטיה באמצעות טיפול פסיכולוגי ממוקד שיעזור לך להיות יותר קשובה לעצמך, ועל ידי כך ללמוד לווסת את רגשותיך. למרות שיש לעיתים תחושה שאין לנו שליטה על הכעס והרוגז, בעזרת מודעות עצמית ניתן ללמוד לווסת ולשלוט בכעס.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מודאג בקשר לחברה שלי.'
מודאג בקשר לחברה שלי.
26/07/2013 | 17:20
1
237
שאלה בפורום,
אני בן 25 ומודאג בקשר לחברה שלי.
אני לא בטוח בה, לא בטוח מה הכוונות שלה
למרות שהיא אומרת שהכל בסדר.
המחשבות האלה משגעות אותי,
והחברה שואלת אותי מה קורה, ואני לא יודע אם לענות לה.
מה יקרה אם היא תחשוב שאני דאגן?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מודאג בקשר לחברה שלי. '
מודאג בקשר לחברה שלי.
28/07/2013 | 20:00
84
שלום לך,
לא פירטת בשאלה מה טיב הדאגות שיש לך לגבי חברתך, וכן לא מה משך הקשר בינכם ועד כמה הוא עמוק, ולכן קצת קשה לי לענות.  באופן כללי, בקשר עמוק ומשמעותי חשוב  לשתף בהדרגה את בן הזוג ברגשות  ובמחשבות על מנת ליצור אמון ובטחון בקשר. אם המחשבות הללו הן בעלות אופי של מחשבות טורדניות שמעסיקות אותך לאורך כל היום, פוגעות בתפקוד שלך, ואתה לא מצליח לשתף את חברתך בהן וכך להרגיע אותן, אתה יכול להעזר באיש מקצוע.

הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום שולי'
שלום שולי
27/07/2013 | 19:49
2
214
נעים מאוד, אני בת 19.5 סובלת מחרדה ודיכאון בשל מחלתה ומותה של אימי לאורך כל ילדותי ונעוריי, בנוסף לא עברתי את תהליך האבל ועד היום אני בסוג של הכחשה או עננה של ציניות 4 שנים אחרי. אני מטופלת כבר 3 שנים אצל פסיכולוגית פרטית מדהימה ונוטלת 15 מג ציפרלקס.
את החרדות שלי אני פוגשת מיציאה מהבית, נסיעה רחוקה, שינה מחוץ לבית, אירועים גדולים מרגשים,חרדת נטישה ובעיקר חרדה משינויים.
בשנה האחרונה אני במערכת יחסים בריאה ובוגרת שחיזקה אותי ומצד שני הפכה אותי לתלותית יותר מבחינת חרדת ובעיקר חרדת נטישה.
בן זוגי היקר הוא עתודאי שמסיים את לימודיו ובמתגייס בסתיו הקרוב.
בעוד כמה ימים הוא וחברו הטוב טסים לטיול חודש בתאילנד, בחודשים האחרונים נושא הטיול מצידי הוא קטסטרופה רצינית ומוקד להרבה ריבים, מצבי רוח , דיכאון וחרדה.
אני סומכת עליו מבחינת אמון זוגי אבל מרגישה נטישה מצידו בתקופה שקשה לי (הקיץ) בתקופה שאני עוברת לגור בביתה של חברתו של אבי בעיר אחרת, שאני מסיימת את השירות הלאומי ויוצאת לחיים וכדומה.
ניסיתי לחשוב על כל רעיון שיקל עלי את הנסיעה שלו. אולם אני לא בקשר עם חברות , לא נמצאת בשום פעילות חוץ מהשירות, ועוד אלמנטים של בדידות לא בריאה.
יש לך רעיון?
תודה ושבוע טוב
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי פלנה,'
היי פלנה,
28/07/2013 | 01:09
132
אני לא מבינה גדולה, אבל מחיי הפרטיים גיליתי שהתלות והחרדה מה"לבד" ומפרידות מקורן הרבה פעמים משום ש"שמים את כל הביצים בסל אחד".
אם כל עולמך מתרכז סביב אדם אחד- התלותיות תהיה כמעט קטטונית.

נסי לצאת יותר.
הייתי יושבת הרבה מאד פעמים בבתי קפה ללמוד במקום בבית, כך שהכרתי לא מעט חברות וחברים חדשים. הסיפורים האישיים שלי מתחלקים בין הרבה אנשים ואני זו הבוחרת כמה לתת לאדם שמולי, ובכך להיות באיזשהו מקום גם תלויה בו.
כשאחת מהחברות לא פנויה, ישנה אחת אחרת.

גם תחביבים וידע, למידת שפות, נגינה וציור, סרטים ומשחקי מחשב, ספורט או כל דבר אחר- דברים שמלהיבים אותך באמת- הם טובים בלהוריד קצת תלות.
נסי לתרגל את הדברים האלה גם כשבן זוגך עוד נמצא. קחי כמה שעות ביום שאת יוצאת עם עצמך להליכה, או יושבת לבד במקום מסוים ומתעסקת בפיתוח החיים שלך עצמך, מלבד פיתוח החיים של שניכם.

:)
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'felena'
felena
28/07/2013 | 20:01
120
שלום לך,
לפי מה שסיפרת, נשמע שעברת  הרבה דברים קשים, ושאת עושה עבודה טובה בהתמודדות עימם. מובן שהדברים שעברת גורמים לכך שאת יותר רגישה לנושא של נטישה. יחד עם זאת, לפי מה שכתבת יש לך תמיכה של המשפחה, וכן פסיכולוגית שאת סומכת עליה, כך שהנסיעה של חברך , והגיוס שלו לאחר מכן, יכולים להיות הזדמנות לפתח את היכולות שלך להיות לבד עם עצמך (להשקיע בנושא של חברות, תחביבים, ספורט וכו). אל תתני לחששות ולפחד לפגוע בקשר בינכם. בסופו של דבר, ככל שתהיה פחות תלויה בו, כך הקשר בינכם יהיה יותר בריא.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפול באמצעות EMDR בעבר שלא עבד'
טיפול באמצעות EMDR בעבר שלא עבד
27/07/2013 | 20:15
1
143
אני נפגעת טראומה, טופלתי בעבר אצל מטפלת מאוד נחשבת בתחום בEMDR אך זה פשוט לא עזר בכלום..
כיום אני מטופלת בDBT שעוזר מאוד ומתאים לי, אך הטראומה עוד ניכרת, האם שווה לשקול טיפול נוסף בEMDR או טיפול דומה?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפול ממוקד טראומה'
טיפול ממוקד טראומה
28/07/2013 | 20:02
228
בהחלט כן.  חשוב לברר בטיפול הנוכחי, מה לא עבד בטיפול הקודם: האם זה היה הכימיה עם המטפלת (אולי לא הרגשת בטוחה?),  אולי לא היית מוכנה להתמודד עם הטראומה ועכשיו כן, אולי EMDR  לא מתאים לך. יש שיטות נוספות ממוקדות לטיפול בטראומה כמו -PE חשיפה ממושכת , וSE somatic experience. בעיני הדרך הטובה ביותר היא לעבור את הטיפול ממוקד הטראומה במקביל לטיפול הראשי, אם זה מתאפשר מבחינת המשאבים שלך. כך הטיפול בטראומה הוא קצר יחסית וממוקד, ושאר מצוקות החיים מטופלים בטיפול הראשי.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני פוחד מאלוקים..פחד מוווות..מי יכול לעזור.?'
אני פוחד מאלוקים..פחד מוווות..מי יכול לעזור.?
28/07/2013 | 19:39
5
101
הלו אתם בובות על חוט ,עושיי רצונו אם תרצו.
לפני שבועיים בא לי באינטרנט--החליף לי אתרים תק תק תק
כמן בסרט..ואז לאחר הירהור של דקה בערך-כאילו מה קורה פה..חשבתי מה "אלוקים" ועל השנייה הריץ לי שם מטריקס של תכתובות.
הפארנויות שלי הם:אם ידעתי מעשה שטן-הייתי רגוע יותר-שידבר
אבל אם זה ה'-אמר לי קוד שרק אני מבין ("סבבי"---יעני סה 221-השטן")
קיצר תביני-הפחד הוא ב-LEVEL אחר ממכם-מה מקסימום תמותו-
אצלי מדובר בנצחים של עונש..לכן אני "צמח" בנתיים
מאיין יבוא עזרי.
אולי ממך שולי-שוט-אולי נמצא מזור .
סיבלי לא אנושי-בפירוש-והייתי צריך למות לפני 20 שנה כבר
אבל משהו מחזיק-ולא נותן

עזרה בבקשה-לא תתחרטו-אהפוך חשכה לאורה
רק צריך עזרה מהבור
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פחד מוות'
פחד מוות
28/07/2013 | 20:03
4
105

שלום לך,

אני מבינה שאתה סובל מאוד מפחד גדול. לדעתי עזרה תרופתית – פסיכאטרית, תעזור לך להרגיע את הפחד והפרנויה.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל זה אמיתי-לא דמיון..לך תסביר לאנשים'
אבל זה אמיתי-לא דמיון..לך תסביר לאנשים
28/07/2013 | 20:08
57
זה 80% מהבעיה.אתם לא מודעים לדברים כאלה במדע
אבל זה קיים-לוקח ולקחתי תרופות-שהמלאך בא-הוא שורף אותי עם או בלי תרופות..זה משחק לך במח עד לדייסה
תעשו מחווה מיקצועית פעם-הטו אוזנייכם-לא כל חולה-שקרן או הוזה.לא מצפה שתשירי איתי-אבל לא ישר--אוקי ימינה שמאלה זריקה כדור-זה רפואה זה..? זה מכונאות רכב,אולי..וסליחה אהה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה משפחת או סוג תרופות-אם מותר לשאול.?'
איזה משפחת או סוג תרופות-אם מותר לשאול.?
28/07/2013 | 20:37
2
30
לצפיה ב-'רק פסיכיאטר מומחה גדול לתרופות במקרה של פחדים'
רק פסיכיאטר מומחה גדול לתרופות במקרה של פחדים
29/07/2013 | 11:26
1
26
לצפיה ב-'אז אני יגיד לך..מורפיום..והרבה'
אז אני יגיד לך..מורפיום..והרבה
29/07/2013 | 13:02
21
לצפיה ב-'חרדה חברתית'
חרדה חברתית
28/07/2013 | 21:08
3
68
שלום,
היכן ניתן לטפל בחרדה חברתית באיזור חיפה?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מהמטופלים-תשאלי את שולי רנד היא יודעת'
אני מהמטופלים-תשאלי את שולי רנד היא יודעת
28/07/2013 | 21:09
2
35
לצפיה ב-'השאלה שלי היתה לשולי'
השאלה שלי היתה לשולי
28/07/2013 | 21:12
1
59
יש לי חרדה חברתית ורציתי לדעת היכן ניתן לטפל בכך.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אולי במצדה,מערות קומרון או משהו כזה-היא יודעת'
אולי במצדה,מערות קומרון או משהו כזה-היא יודעת
28/07/2013 | 21:14
30
לצפיה ב-'שאלה לשולי ניר'
שאלה לשולי ניר
27/07/2013 | 16:54
4
180
ידוע לי מפרסומים שונים שיש פסיכולוגים המתמחים בעבודה עם ספורטאים ,עם שחקני כדורגל,כדורסל ועוד.
שאלה:מה הם עשים בדיוק?
האם הם פועלים בצורה קבוצתית או יחידנית?
האם הם באמת יכולים לגרום לקבוצה לשחק יותר טוב?
תודה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובאותו הקשר'
ובאותו הקשר
27/07/2013 | 18:26
2
102
האם הדחפים הפנימיים של השחקנים בזמן משחק קשורה לאיזה סוג של פסיכולוגיה?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך זה קשור לחרדה? '
איך זה קשור לחרדה?
27/07/2013 | 19:22
1
51
לצפיה ב-'אני מוצא שיש קשר '
אני מוצא שיש קשר
27/07/2013 | 21:02
82
אני משוכנע שהפסיכולוגית תדע  לשפוך עליו אור ,אלומת האור.
ערב טוב
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פסיכולוגית ספורט'
פסיכולוגית ספורט
28/07/2013 | 20:04
53
לצערי אני לא מתמצאת בנושא פסיכולוגית הספורט, זוהי התמחות נפרדת. ומשום כך לא אוכל להשיב על שאלותיך.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לפסיכולוגית המתארחת,'
שאלה לפסיכולוגית המתארחת,
27/07/2013 | 21:53
1
154
שאלה לפסיכולוגית המתארחת,
אני בת 23. אני אמנם צעירה , אבל גם עברתי הרבה בחיים.
כבר הספקתי להתחתן ולהתגרש,
והייתי בשני אישפוזים קצרים בפסיכיאטרית.
רשמו לי תרופות נגד חרדה, אבל לא ניראה לי - כי פוחדת שישמינו אותי.
(אין לי הפרעות באכילה, לדעתי).
יש לי התקפי חרדה, שמגיעים בצורה חריפה, מפחידה, ולפעמים זה בא יחד עם דיכי.
אז מה דעתך - אפשר לטפל בחרדות בלי תרופות?
יש טכניקות שאפשר ללמוד?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפול בחרדות'
טיפול בחרדות
28/07/2013 | 20:09
87
אפשר לטפל בחרדות בעוצמה קלה עד בינונית ללא תרופות. לרוב הטיפול המומלץ בחרדה הוא שילוב של טיפול תרופתי עם טיפול פסיכולוגי. הטיפול התרופתי עוזר להפחתה של עוצמת החרדה, והטיפול הפסיכולוגי (לרוב מומלץ טיפול בגישת CBT לטיפול בחרדות)  עוזר ללמוד טכניקות הרגעה ווסות. כאשר החרדה ברמה גבוהה מאוד האדם לא פנוי ללמידה, ולכן מומלץ להפחית את החרדה תרופתית. ניתן להתייעץ עם רופא פסיכאטר לגבי תרופות שאין להן השפעה משמינה.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום שולי'
שלום שולי
27/07/2013 | 22:15
2
163
אותי מעניין לדעת האם יש לטפל בחרדה ודיכאון שהם כחלק מהפרעת אישיות גבולית באופן שונה מאשר כשהם מופיעים בפני עצמם. וכשאני אומרת חרדה, אני מתכוונת לחרדה בלתי ספציפית, בעיקר חרדת נטישה וחרדה לצאת מהבית.
תודה.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אלומת אור'
אלומת אור
28/07/2013 | 20:16
1
91
שלום לך,
כל אדם הוא שונה, והדכאון או החרדה שלו נראים אחרת. ברור שיש להתאים את הטיפול לאדם הסובל ולמכלול בעיותיו.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא מה ששאלתי'
זה לא מה ששאלתי
28/07/2013 | 20:23
52
שאלתי אם יש הבדל בין חרדה ודיכאון ראשוניים לבין חרדה ודיכאון על רקע של הפרעת אישיות גבולית.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד שאלה - ארוכה למדיי'
עוד שאלה - ארוכה למדיי
27/07/2013 | 23:10
4
158
הבעיה הכי קשה בחיים שלי היא ללא ספק חרדת הנטישה. זה התחיל בילדות שלי, כשלא הרשיתי לאימא שלי להתעטש, כי חשבתי שזה אומר שהיא עומדת למות. הייתי אולי בת שנה או שנתיים. זה המשיך עם אבא חולה סרטן שנפטר כשהייתי בת 16, וזה המשיך בגיל 28 כשאמי חלתה בסרטן ונפטרה כעבור זמן קצר בידיים שלי (חלפו 10 שנים מפטירתה).

מגיל 12 און אנד אוף בטיפולים פסיכולוגיים ציבוריים, ומלפני 10 שנים גם בטיפול פסיכאטרי.

אני משחזרת ושחזרתי כל החיים שלי את הקשר עם אימא כדי לעשות תיקון. עברתי התעללות קשה בבית (מינית ונפשית, לא אלימות פיזית), ולמעשה ההורים שלי לא תפקדו כהורים מהבחינה הרגשית. כל הילדות וגיל ההתבגרות מצאתי לעצמי אימהות - מטפלות, מורות, סתם חברות מבוגרות שאימצו אותי, ובכל פעם ננטשתי מחדש, כל פעם בכאב אדיר. וזה ממשיך. אחת ה"מאמצות" שלי נטשה אותי לפני כמה חודשים בלי לומר מילה, וזה כאב כל כך. ועכשיו זה משתחזר מול הרופאה שלי (הפסיכיאטרית) שאצלה אני כבר קרוב לשנתיים, שמצדה אוהבת אותי ומשתדלת לתת לי חום ואהבה כמה שהיא יכולה. הבעיה היא שהיא קיצצה מאוד את שעות העבודה שלה במרפאה, ואינה זמינה לי בימים ובשעות אחרות. המצב שלי הידרדר עד לרמה של פגיעה עצמית קשה שמעולם לא חשבתי שאני מסוגלת או רוצה אותה. אני קורסת אצלה לפחות פעם בשבוע, למרות שהתורים הרשמיים אליה הם פעם בשלושה חודשים, עקב הקיצוץ במשרה. היא תמיד תמיד משתדלת לקבל אותי כשהיא שם, אפילו אם זה רק כדי לומר מילה טובה או לחבק. אני קשורה אליה בטירוף, וסולחת לה על קטעים לא נעימים שהיו בינינו, כולל משהו קשה מאוד שהעמיד (מבחינתי) בסימן שאלה את המשך הטיפול אצלה. הצלחנו ליישב את זה לאחרונה.

בכל פעם שהיא יוצאת לחופשה, היא דואגת שעמיתה שלה תחליף אותה בשבילי. אני מחבבת מאוד גם אותה, וגם היא אותי, אבל עדיין אני פוחדת כל כך להישאר בלי הרופאה הקבועה שלי, איילה. אני לא יודעת איך להתמודד עם זה בצורה טובה, ובערך כל שבוע היא מציעה לאשפז אותי בגלל כוונות אובדניות ופגיעה עצמית שרק הולכת ומחמירה.

לא מזמן הייתי במשך חודש וחצי באשפוז יום, ואז הייתה לי הקלה, כי היא לא הייתה הרופאה שלי, וסתם פגשתי אותה במסדרון פה ושם בקלילות. ימים ולילות אני עסוקה בקשר שלי איתה, וכשאני אצלה, 80% מהזמן של הפגישה אני רק מתחננת שלא תעזוב אותי, שלא תכעס עליי, שואלת אותה כל הזמן אם היא בסדר (אם יש איזה שיעולון או אם היא מרימה את הקול על מישהו או שמישהו מרים את הקול עליה). אני ממש חרדה לה, שלא יקרה לה משהו, שלא תעזוב אותי. איכשהו תמיד יוצאות דרמות כאלה, אובססיות כאלה. מובן שאני לא מטרידה, אבל אני הולכת ומטביעה אותה בחרדות שלי ועושה לה מבחנים (לרוב בצורה לא מודעת) כדי לראות מתי היא תישבר ומתי גם היא תעזוב אותי, כי כולם עוזבים, אין מה לעשות. גם בני זוג שהבטיחו לא לעזוב עזבו (כי מי יכול להתמודד עם תובענות וחרדת נטישה כמו שלי...?!).

בתוכי אני מרגישה מאוד לא בריאה. היא מתוסכלת מכך שאינה מצליחה לעזור לי, ואני מתוסכלת מהתלות הזאת ורוצה להראות לה שהיא כן עוזרת, אבל אני לא מצליחה.

אין לי טיפול בשיחות, למעט עו"ס של סל שיקום, ופסיכולוגית שעושה לי שיחות מעקבים פעם בחודש בממוצע, במשך 30 דקות, שעם כל הכבוד, זו טיפה בים.

אני עובדת בעבודה מוגנת, אך מאז האשפוז לא מצליחה לתפקד שם ורק רוצה למות רוב הזמן.

בכל פעם שמגיע היום שבו היא עובדת, אני בחרדה נורא גדולה להספיק לתפוס אותה בבוקר כדי לוודא שהיא שם ושאפשר לבוא (כי לא תמיד יש לה זמן), והיא לא כל כך עונה לטלפונים. אחר כך אם אני נוסעת לשם אני בחרדה שמא היא לא תספיק לקבל אותי והיא תהיה עסוקה עם אחרים. ואם אני שומעת או רואה שהיא מדברת ברכות לאחרים, ובייחוד לאחרות (והיא באמת עושה את זה, כזאת היא) אני מוטרפת מקנאה. וכבר קרה שבאתי ולא יכלה לקבל אותי, וזה היה נורא. נורא. בכיתי בטירוף עד למצב שרצתה לאשפז אותי.

לסיכום: אני לא יודעת מה עושים. איך מתמודדים. אין לי שום כלים. החרדה מהרגע שבו היא תעזוב אותי (ורגע כזה אכן יגיע) גורמת לי לרצון אובדני. בכלל, השנה התחלתי לקחת את נושא האובדנות יותר ברצינות, והחלטתי שאם היא תעזוב זו תהיה סיבה מספיק טובה בשבילי. אני לא מתכוונת לזה כמניפולציה, אלא באמת חרדה מכך שלא אוכל להמשיך לחיות בלעדיה. חרדה כזאת הייתה לי רק כשגיליתי שאמי חולה בסרטן קטלני. אני לא יכולה להרפות מהחרדה הזאת. אני לא מסוגלת לשמוע אותה מקיימת שיחות טלפוניות עם הילדים שלה שמתקשרים לשם לפעמים. אני רוצה שהיא תהיה אימא שלי, ואם אפשר - רק שלי.

פעם, כשהייתי בהתקף של שפיות, אמרתי לה שהכול זה שחזור ושהיא רק סטטיסטית, מאוד נחמדה אבל סטטיסטית, בסרט הקורע של החיים שלי. זו במקרה עכשיו היא, זו יכלה להיות מישהי אחרת או מישהו אחר (זה קרה עם בן הזוג האחרון גם, ואז זה באמת נגמר באשפוז).

אני כל הזמן רואה מבחוץ מה אני עושה, מודעת למניפולציות שלי וגם אומרת לה את זה, רואה היטב מה אני עושה, רוצה מאוד למנוע את זה ולא מצליחה. לא מצליחה. הרווחים המשניים שלי מהקשר איתה חשובים לי יותר ככל הנראה מהבריאות הנפשית היחסית שתהיה לי אם אוותר על התלות הזאת.

ואני לא יודעת איך מוותרים. אני מבועתת. אני זקוקה לה כמו לסם, ממש ככה. אני נרגעת רק כשהיא מחבקת אותי ואומרת לי משהו טוב (ומיד אחרי זה וגם לפני זה בא לי למות. לא מרגישה ראויה. מתביישת).

בקיצור, לא יודעת כל כך מה אני שואלת או מבקשת. אולי זה רק שיתוף. ואולי במקרה תהיה לך עצה איך להתמודד בהצלחה עם נושא התלות וחרדת הנטישה שכל כך מנהלת אותי ומכתיבה את חיי.

תודה רבה וסליחה על האורך.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
28/07/2013 | 12:50
1
22
לצפיה ב-'תודה! כיף לראות אותך לידי! '
תודה! כיף לראות אותך לידי!
28/07/2013 | 19:27
16
לצפיה ב-'גם אני שולחת לך אור '
גם אני שולחת לך אור
28/07/2013 | 19:23
1
16
לצפיה ב-'ליאת - שנים!!! כמה טוב לראות אותך '
ליאת - שנים!!! כמה טוב לראות אותך
28/07/2013 | 19:26
19
לצפיה ב-'שנים רבות סבלתי ולא ידעתי למה'
שנים רבות סבלתי ולא ידעתי למה
28/07/2013 | 12:59
1
139
אני זוכר עצמי בגיל 12 או 13 בהתקף חרדה כלכך עז, שלא הייתי מסוגל כמעט לזוז. עם השנים הבנתי שכנראה יש לי התקפי חרדה, ולאחר ביקור אצל פסיכיאטר התחלתי לקבל תרופות.
נסיתי גם טיפול פסיכותרפויטי והוא כשל [ ארבע פעמים, ארבעה מטפלים שונים, תמיד אותה פרוצדורה - אמא שלי, אבא שלי, הנטיות המיניות שלי - די נמאס לי לדבר כלכך על עצמי ועל הוריי, ולא היתה שום גהה באופק]
התרופות עוזרות לי, אם כי אני עדיין חוטף התקפי חרדה מאסיביים הקשורים לשינויים, להגשת עבודות, לעבודות הקשורות ללוח זמנים, לאיסוף נתונים, לתוצאות עתידיות של פעולה.
מה את ממליצה כהרגעה מיידית, כי אני מסתובב עם החרדות האלה לפעמים יותר מיום
תודה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התקפי חרדה'
התקפי חרדה
28/07/2013 | 20:30
78
ממה שכתבת אתה סובל מחרדות ופניקה מגיל צעיר, מה שמעיד שזו נטיה שלך להגיב בחרדה לשינוי. לפעמים צריך לקבל את זה שהחרדה היא התגובה הטבעית שלך, וללמוד לתת לה פחות משקל. כמו אזעקה מקולקלת ששולחת אזעקות שוא מידי פעם, ולאחר שנבהלים לומדים לא להתייחס. מאחר שיש לך חוויות לא טובות מטיפול פסיכולוגי, אולי תנסה להעזר במדיטציה (mindfulness) על מנת להרגע וללמוד לקבל את עצמך.

הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם לEMDR יש יעילות בחרדה חברתית?'
האם לEMDR יש יעילות בחרדה חברתית?
28/07/2013 | 14:11
1
53
לצפיה ב-'EMDR וחרדה חברתית'
EMDR וחרדה חברתית
28/07/2013 | 20:36
61
EMDR  יכול לעזור מאוד בעיבוד טראומות שקשורות בחרדה החברתית. כמו למשל חויות של דחייה מהילדות. עם זאת בטיפול בחרדה חברתית חשוב גם לשלב מרכיב של חשיפה.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לשולי'
שאלה לשולי
28/07/2013 | 14:12
1
64
היי שולי,
אני סובלת מחרדות שמופיעות בעיקר כשאינני בשליטה, בעיקר בטיסות (הפסקתי לטוס בכלל ורק המחשבה על טיסה מעוררת בי חרדות איומות) ובנסיעות כשמישהו אחר הוא הנהג. הייתה לי תקופה ארוכה שסבלתי מחרדה כללית קשה שנפתרה וחלפה אחרי טיפול פסיכולוגי ללא כדורים.

לצערי, למרות הטיפול האינטנסיבי לא הצלחתי להיפטר מהחרדות הספציפיות בנסיעה ובטיסה ואני מרגישה שהן משבשות את איכות החיים שלי ושל משפחתי הקרובה. האם יש טיפול יעיל ומוכח שאינו תרופתי בעזרתו ניתן להיפטר מהחרדות האלו?

תודה מראש
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חרדת טיסות ונסיעות'
חרדת טיסות ונסיעות
28/07/2013 | 20:44
80
שלום לך,
חרדה תמיד קשורה לפחד מאובדן שליטה, ואצלך בעקבות העבודה שעשית, זה מתמקד רק בפחד מנסיעות וטיסות. טיפול CBT  או טיפול  EMDR נחשבים יעילים לטיפול בחרדות ספציפיות. בכדי שהטיפול יצליח הוא חייב להיות כרוך בחשיפה הדרגתית למצבים המפחידים. לגבי טיסות, לעיתים שימוש בכדור הרגעה יכול להיות פתרון יעיל ונקודתי, אם כי אני יודעת שקשה לותר על השליטה ולקחת כדור הרגעה.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
28/07/2013 | 14:27
1
53
אני בת 22, לפני שנה עזבתי את הבית של ההורים ועברתי לגור לבד בדירה קטנה שקרובה לי ללימודים. שם גיליתי שיש לי ממש חרדה מפריצות... אני כל הזמן מרגישה את הצורך לקום ולעשות סיבוב בדירה לראות שהיא ריקה (דירה קטנה אבל המטבח סגור בחדר ולא פתוח וגם הסלון). היו לי כבר לילות שבהן התעוררתי מרעש קטן והלב שלי כבר התחיל לדפוק בטירוף ולא ידעתי מה לעשות. השיא היה בלילה שבו שמעתי רעשים קטנים ואז פתאום רעש ממש גדול מהסלון/מטבח והתעוררתי בבהלה מוחלטת, החזה כאב מרוב שהלב דפק חזק, רעדתי נורא והתחלתי לדמיין את התרחיש הגרוע מכל, בסוף אזרתי אומץ וקמתי וראיתי שפשוט נפל פוסטר גדול מהקיר... (עושה הרבה רעש). בחודשים האחרונים אני פשוט הולכת לישון כשהאור במטבח דלוק אחרת ממש קשה לי להירדם.
הסיכוי שמישהו באמת יפרוץ לדירה הוא ממש נמוך, אני גרה בקומה 4 בלי מעלית ועם דלת כניסה לבניין שתמיד נעולה (עם קוד), ואם מישהו כן יפרוץ אז זה יכול להיות רק דרך הדלת כניסה של הסלון שנמצאת ממש ליד החדר השינה (אם הדלת של החדר פתוחה אז אני רואה את הדלת) ככה שזה חייב לעבור לידי ואני מתעוררת מכל רעש קטן. בקיצור לא כל כך הגיוני שזה יקרה אבל הפחד הזה כל הזמן שם ומקשה עליי להירדם ואם אני כבר נרדמת אז אני ישנה ממש לא טוב וכל רעש מקפיץ אותי.
הסיבה היחידה שעליה אני יכולה לחשוב למה זה קורה זה כשהייתי בת 10 בערך קמתי באמצע הלילה והלכתי לסלון ופתאום שמעתי מישהו מתעסק עם המנעול של הדלת כניסה והחתול התחיל ליילל ולהסתובב ליד הדלת ופשוט רצתי לחדר שלי, הפורץ כנראה שמע את הריצה שלי וברח כי לא הייתה שום פריצה באותו לילה...
אני אשמח לשמוע אם יש דרך שבה אני יוכל לטפל בזה כי מחשבות רציונאליות כמו "זה לא הגיוני שמישהו יפרוץ לדירה בקומה 4 בלי מעלית" לא עוזרות לי....
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חרדה מפריצות'
חרדה מפריצות
28/07/2013 | 20:53
46
שלום לך,
כפי שציינת חרדה מטבעה היא לא רציונאלית, ולכן קשה להרגיע אותה עם הגיון, (לרוב ההגיון עובד רק בדיעבד). מאחר שהחרדות שלך קורות בלילה, יתכן והן קשורות ללחצים במהלך היום שאת לא נותנת להם מספיק מקום, ואז הם יוצאים בלילה בצורה של פחדים (בלילה אנחנו עייפים ויש לנו פחות הגנות). אם זה העניין תנסי לשים לב במהלך היום אם יש דברים שמטרידים אותם ולהתייחס אליהם, וכן לעבוד על הרגעה במהלך היום (לעשות יוגה, מדיטציה, ספורט, להקדיש זמן לדאגות). אפשר גם ללמוד טכניקות של הרגעה והרפיה שהתרגול שלהם יכול מאוד לעזור לפחדים.

הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום שולי '
שלום שולי
28/07/2013 | 14:33
3
66
שלום שולי !
הייתי שמחה לדעת האם בן אדם נורמטיבי (נשוי +עובד +ילדים ) בן 38 הסובל מנדודי שינה ,הכוללים התעוררות באמצע הלילה למשך שעתיים-שלוש ,קושי בהרדמות ,מידי פעם חלומות רעים וכשהוא מתעורר הוא ממש חש כאב או לחץ פיזי .
האדם הזה מתמודד עם קושי רפואי גדול של אחד מבני המשפחה כבר כמה שנים (6 שנים) אולם גם מגיל צעיר סבל מהפרעות בשינה
האם ניתן להגדיר זאת כהפרעות חרדה
האם יש טיפול לא תרופתי שיכול לעזור
בקיצור אשמח לשמוע את דעתך

תודה רבה
דנה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת ברשותך ...'
שאלה נוספת ברשותך ...
28/07/2013 | 14:43
1
57
יש לי קשר מאד מאד גרוע עם אמי מגיל לידה (בדיעבד הסתבר שחוץ מזה שהיא גדל במשפחה מתעללת ובעלת דפוסי התעללות מרשימים שפגעו גם באחיי היא סבלה מדיכאון אחר לידה כשנולדתי ואני "זכיתי" לאקסטרה התעללות )
ההתעללות הנפשית נמשכת בכל פעם שאני מסכימה לאיזשהו סוג של קשר איתה ועם אבי וגם כשאני ממש מנתקת כל מגע היא מתעקשת לבוא ובכוח לחזור לי לחיים (היא פשוט מופיעה אצלי בבית כאילו כלום לא קרה ועובר עוד חודש-חודשיים והיא חוזרת להרעיל את חיי )
דוגמא להתעללות -להתקשר אלי ב-8:30 בבוקר כשאני בכניסה לעבודה ולריב איתי שאחותי זונה כי היא לא מוכנה לעשות לה כל מיני עבודות בבית (אחותי גרושה אמא לילד שבקושי צפה ואילו אמי צפה בכסף ואת מה שהיא דורשת מאחותי דורשים אולי מסבל מוסמך)
ואח"כ אני אשמה .
בקיצור אני מפחדת מאד שהדיכאון והרשעות שלה גנטיים .
איך אפשר להתמודד עם זה מבחינה ריגשית (הייתי בטיפול פסיכולוגי כמעט שנה שעסק רק בה,הייתי בטיפולים אלטרנטיבים וכל פעם שאני מצליחה קצת לנשום היא מתעקשת בכוח לחזור ולהתעלל בי .
(בילדותי היתה מכה אותי וגם עושה עלי חרם בבית ולא מדברת איתי שבועות בלי שום סיבה ,סירבה לקנות לי דברים בסיסים כגון לבנים ,תחבושות היגייניות )
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה לשאלה השניה'
תשובה לשאלה השניה
28/07/2013 | 21:03
40
ממה שכתבת נשמע שעברת ילדות מאוד טראומתית, ויתכן שכדי להתמודד עם זה מבחינה רגשית את זקוקה להמשך טיפול, על מנת ללמוד איך לא ליפול כל פעם שהיא יוצרת איתך קשר, ואיך להפריד בינך לבין הוריך.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדנה'
לדנה
28/07/2013 | 21:02
32
שלום לך,
צריך לדעת יותר פרטים כדי לאבחן הפרעת חרדה, אך נשמע שהאדם שתארת סובל וזקוק לתמיכה מקצועית.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חרדה אצל ילדים - '
חרדה אצל ילדים -
28/07/2013 | 15:51
1
65
חרדה חברתית אצל ילדים צעירים [ובצעירים אני מתכוונת לגילאי גן].
מה דרכי הביטוי?  מה אפשר לעשות כדי לעזור?
האם ניתן למצוא חומר קריאה ללמוד יותר על הנושא?
או בקיצור על דבר שתוכלי לומר שיעזור להבין יותר על הנושא אצל ילדים קטנים יעזור.

POOH
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חרדה אצל ילדי גן'
חרדה אצל ילדי גן
28/07/2013 | 21:40
44
חרדה חברתית בגילאי הגן שונה מחרדה שמתפתחת בגילאים יותר מבוגרים - מכיוון שילדים קטנים נמצאים בתהליך של התפתחות של היכולת החברתית שלהם, שקשורה בקשר הדוק לשאר היכולות המתפתחות. לכן כדי לאבחן בעיות רגשיות בגיל הגן חשוב לעשות הערכה התפתחותית. ניתן לפנות למרפאות של התפתחות הילד בקופת חולים או במשרד הבריאות , לצורך אבחון על ידי צוות רב מקצועי שיראה את התמונה הכוללת של הילד, משפחתו , והגן ועל סמך זה יעריך מה הבעיה ומהו הטיפול המומלץ.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סוציופוביה'
סוציופוביה
28/07/2013 | 15:45
68
מהם התסמינים של סוציופוביה ומהו הטיפול הדרוש?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פחד מהלילה.'
פחד מהלילה.
28/07/2013 | 00:52
1
107
שלום רב.
אתחיל בהקדמה קצרה:
גילי 22, אושפזתי און אנד אוף במהלך גילאי 15-18 בתל השומר על הפרעות אכילה, על אף שאבחנו אותי מאוחר יותר כסובלת ממאניה דיפרסיה, דכאון, חרדה והפרעת אישיות גבולית. אני אומרת את כל זה רק עבור הרקורד: היות ואת הסיפור האמיתי לא סיפרתי.
חוויתי סוג של התעללות מינית ופתחתי תלונה במשטרה רק בינואר האחרון
כ"כ היחסים בבית מאד טעונים עם ההורים והאחים גם כן.

אני מטפלת בעצמי היטב, וחוויתי התקדמות משמעותית וכיום אני אוכלת באופן סדיר. המשקל התאזן גם הוא (מעט מעבר ליעד הגבוה שהוצב) ואני במעקב, השלמתי את תעודת הבגרות והפסיכומטרי ואני על מסלול תפקוד תקין.
לצערי הפסיכיאטר שליווה אותי מגיל 15 בשליחות בחול, וכרגע אין לי מעקב פסיכיאטרי עם מטפל הדואג לי (אני מטופלת אצל פסיכיאטר דרך קופת החולים, הדיאטן נשאר אותו אחד ואני מרוצה ממנו מאד)

בעיה גדולה של השנה האחרונה היא הפחד מהלילה.
לפני הגשת התלונה היו לי התקפי חרדה גדולים, לאחר ההגשה הם נפסקו.
היום אין לי התקפים לפני השינה, אבל עדיין מאד מפחדת מלישון, מחוסר השליטה שבשינה. (כלומר זה לא "התקף" אבל ישנו פחד גדול וממושך, בלי "פיק" )
ניסיתי לנתח את הבעיה והרי הדפוסים לפניכם; אם מישהו יוכל להועיל ולפתור לי את החידה הזו\להציע פתרון, אשמח מאד!

1. השינה לא מפחידה כאשר אני ישנה עם אנשים, לא משנה חבר\ חברה. עם משפחה זה לא עובד.
2. השינה לא מפחידה כאשר היא מתחילה לאחר הזריחה (נניח: שינה שמתחילה ב9 בבוקר) , או כשהיא מוגדרת בשעות מדוייקות של בין 12 בלילה ל5 וחצי-6 בבוקר. (הדבר לא עובד לי כאשר אין לי לימודים\התחייבות אחרת לקום אליה בשעה הזו)
4. כאשר אני ישנה, גם אם אני לוקחת כדור שינה- השינה לא רציפה בכלל ואני קמה המון פעמים בלילה לאכול (פחמימות בעיקר) הן מרדימות אותי חזרה. אם אני עם אנשים\ישנה בבוקר\ ישנה בשעות קצובות- הדבר לא קורה והשינה רציפה.
5. לרוב אין לי סיוטים
6. הרגעים שלפני ההרדמות הם המפחידים ביותר.
7. אחד הפחדים שכן אני מבינה אותם זה להירדם ולקום לאכול בלילה, לפעמים אלו יכולות להיות מנות שלמות למשל : כמעט עוגה שלמה וכו'. הנטייה לפחד ברורה גם משום הפרעת האכילה.
8. הפחד מתחיל עוד לפני זמן השינה אלא מתחילת השקיעה.
9. הדבר לא קשור לבית של ההורים ולדינמיקה שם כי גם בדירות שהן שלי (ששכרתי) זה לא עזר. (אגב- ההתעללות המדוברת ל-א נעשתה במשפחה, למעשה הם לא יודעים עליה וגם כשאני מנסה לדבר זה "מטואטא תחת השטיח")
10. גם אם אני מנסה להיכנס לשינה רגועה, לעשות דברים נעימים- מוזיקב, יוגה, מתיחות, מדיטציה, הרפיות, שיחה בטלפון- הדבר לא מקל באופן משמעותי.

מה דעתכם? ומה ניתן לעשות? (ביחוד שתרופתית כדורי השינה לא ממסכים על הבעיה)
ואם בדעתי לחזור שוב לפסיכולוג- איזו שיטת טיפול לקחת? (ניסיתי גם דינאמית וגם DBT )

תודה רבה!!

הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
28/07/2013 | 14:06
50
נראה שהתגברת על הרבה סימפטומים וזה ראוי להערכה! יש בך עוצמות ראויות להערכה.

ממה שכתבת הבנתי, ותקני אותי אם אני טועה, שההתעללות הייתה לפני שהתחילו ההפרעות אכילה והקשיים הנפשיים.

אם כן, אני מאמין שהפחד מהחוסר שליטה שבשינה קשור להתעללות שעברת.

מהיכרות עם עולם הפסיכולוגיה המודרני, אין ממש מטפלים שמטפלים רק דינאמי או רק CBT. רוב הפסיכולוגים הקליניים שהכרתי באוניברסיטה למדו שיטות שונות ומשלבים אותן. משתמשים במה שמתאים לבעיה ספציפית, ולעתים מפנים לפסיכולוגים אחרים במקרה שהם מרגישים שזה עדיף למטופל (לפחות כך הם טוענים...).

לפי מה שזכור לי, טיפול CBT מבחינה סטטיסטית מוצלח יותר במקרים של פוסט טראומה מאשר טיפול דינאמי.

שאלת גם מה ניתן לעשות. לדעתי, ניתן לסייע לך בשיטות אחרות שאינן פסיכולוגיה קלינית...

התפיסה שלי לגבי טראומות היא כזאת: כדי לפתור בעיה שנוצרה מטראומה כלשהי, יש לגשת לטראומה ולארגן אותה מחדש. הבעיה היא שהטראומה מציפה רגשית והצפה רגשית חוסמת את האפשרות לארגן מחדש. הפתרון אפשרי הוא להנחות חוויה של הטראומה בצורה בטוחה, מנותקת רגשית. ואז ארגון מחדש של החוויה (למשל העלאת רגשות מחזקים) וחיבור רגשי לטראומה כאשר הארגון החדש של הטראומה זמין (למשל, חווית הטראומה בחיבור רגשי כאשר הרגשות המחזקים זמינים). ארגון מחדש שכזה מפחית את השפעתה השלילית של הטראומה על החיים בהווה.

אם נראה לך שטיפול בסגנון הזה מתאים לך, הוא שייך לעולם ה- NLP. זה תיאור של גישה אחת מיני רבות ב- NLP ואני חושב שטיפול מהסוג הזה יכול לעזור לך.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה בקשר לתסמינים מחרדה'
שאלה בקשר לתסמינים מחרדה
28/07/2013 | 18:45
1
71
מזה כ3 חודשים התחילו לי התקפי חרדה שעיקר הבעיה בהם הם התחושות שמסביב שממש מעיקות כמו:כאבי בטן,בחילות,ובעיקר כאבים/לחץ בראש ברקות.
עשיתי כמובן בדיקות רפואיות והכול יצא בסדר,אז לפני חודש התחלתי לקחת ציפרלקס בשילוב עם קלונקס 0.5 עד כדור ביום.
עכשיו  שהתקפי החרדה ממש ירדו(טפו טפו טפו) אבל עדיין נשארו כול התסמינים מסביב ובעיקר הלחץ בראש דופק גבוה למרות הציפרלקס והקלונקס, שזה מבחינתי הבעיה הגדולה כי זה  כמעט כול היום אפילו שאין התקף,מה אפשר לעשות במצב כזה?תודה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תסמיני חרדה'
תסמיני חרדה
28/07/2013 | 21:15
59
שלום לך,
ראשית, יתכן וצריך לחכות עוד כמה שבועות כדי לראות אם הטיפול התרופתי יפחית גם את שאר הסמפטומים. שנית, שילוב של טיפול פסיכולוגי יכול לעזור בהפחתת הסימפטומים ובהבנה של מה הגורמים לחרדה (למה דווקא עכשיו החלו התקפי החרדה, מתי הם קורים, מה הם מייצגים עבורך, ללמוד טכניקות של הרפיה ווסות, וכ"ו) .
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם יבוא לך, עוד שאלה, ברשותך'
אם יבוא לך, עוד שאלה, ברשותך
28/07/2013 | 20:10
44
מה הדרך הטובה ביותר לטפל בדה פרסונליזציה ובדה ריאליזציה?
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה בבקשה.'
שאלה בבקשה.
28/07/2013 | 20:34
1
58
אני חושבת שיש לי הפרעות חרדה.
הדרך כלל אני אדם רגוע ודי קשה להלחיץ אותי, אבל יש פעמיים שאני מאבדת שליטה על החיים שלי
או מרגישה חסרת אונים ואז אני חושבת שיש לי מה שנקרא התקפי חרדה\פאניקה. זה כולל לחץ בחזה, הזעה, דפיקות לב מהירות וכ"ו.
האם יכול להיות שאני אכן סובל מהפרעת חרדה?

ועוד דבר, יש לי בעיית אמון קשה באנשים, אני לא סומכת עליהם, תמיד מדמיינת את התסריט הרע ביותר.
אם למשל חברה תשלח לי SMS "התגעגעתי אלייך" אני ישר אחשוד שזאת לא היא וזה מישהו שמנסה לעבוד עליי, להשיג מידע...(משתנה מפעם לפעם)
והייתי רוצה לדעת מה יש לך לומר על זה

תודה רבה:):)
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/07/2013 | 21:33
46
שלום לך,
התקפי פניקה/חרדה מאופיינים בחרדה פתאומית ומציפה בעוצמה גדולה עם סמפטומים של חרדה שלרוב חולפים כעבור עשר עד עשרים דקות. העוצמה שלהם היא כה גדולה ובלתי נסבלת שהאדם שחווה יכול לפתח פחד מפני התקפי החרדה. תנסי לבדוק האם זה מתאים למה שאת חווה.
לגבי השאלה השניה יתכן שחוסר האמון והחשדנות נובעים מתחושה של חוסר בטחון, שאף היא יכולה להיות קשורה לפחד ולחרדה.
ניתן לטפל בחרדות באמצעות טיפול תרופתי ו/או טיפול פסיכולוגי.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חרדה מ..הכל'
חרדה מ..הכל
28/07/2013 | 21:06
1
59
שלום,
שמי נדב ואני בן 15.
יוצא לי לעיתים קרובות מדי למצוא עצמי בחרדה. החרדה נובעת מתסריטים רבים שאני לא מצליח להפסיק לנגן בראשי.
אני מפחד מכך שהיקום אין סופי, אני מפחד מהמוות, אני מפחד מעצם קיומי- נפש בתוך גוף... אני מפחד מכל אותם דברים שאין עליהם תשובה.
נוצר מצב בו ממש קשה לי לצאת החוצה ולהנות. אני מפחד, כמובן, שאתייבש ואמות או משהו כזה.
קשה לי לצאת מהבית בגלל החרדות האלה. אני כבר עייף מהן. אני חי בשלושה מצבים- לטייל, הדבר היחיד בשבילו אני יוצא מהבית (אבל אף פעם לא יוצא מהרכב כי אם יוצא מתחילות הסחרחורות... בעיקר בים, במדבר ובמקומות פתוחים- אך גם במקומות הומי אדם), לשבת מול המחשב, ולשכב במיטה עד שנרדם.
איני יודע אם זה קשור אבל אמי מטפלת הוליסטית, ואבי כרגע במונגוליה כבר שנה (החרדות התחילו לפני כן). הם גרושים.
אשמח לעצה, או לפחות- הסבר לבעיה, שאדע קצת. לפחות משהו שיאשש לי שאני לא חולה סופני..
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לנדב'
לנדב
28/07/2013 | 21:26
57
שלום נדב,
ממה שכתבת נשמע שאתה אכן חווה חרדה, ושאתה מאוד מודע לעצמך ובוגר לגילך.  חלק מהשאלות שמעסיקות אותך הן שאלות שמעסיקות בני נוער בגילך, אולם נראה שהעוצמה שלהן גדולה מידי ומפריעה לך בתפקוד. אני חושבת שכדאי שתשתף את הוריך במידת האפשר במה שאתה חווה. נראה לי שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור לך ללמוד להתמודד עם החרדות.
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה לשולי לניר '
תודה רבה לשולי לניר
28/07/2013 | 21:51
40
חברים יקרים,
האירוח הסתיים,
אני מודה מאד לשולי על התשובות המעניינות שנתנה.
רוב השאלות נענו,
מפאת קוצר הזמן נותרו מספר שאלות שלא נענו.
אם אתם רוצים שנדון בשאלות אלה בהמשך, אתם מוזמנים להעלות אותן בנפרד.
האירוח הביא כמה חברים חדשים לפורום, נשמח אם תשארו אתנו.
ורדה
הפרעות חרדה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ערב טוב אני מקווה שזה לא מאוחר מידי'
ערב טוב אני מקווה שזה לא מאוחר מידי
28/07/2013 | 23:08
52
יש לי ילד בן 16 עוד מעט, אובחן כסובל מחרדה חברתית , סרבנות בית ספר, ולמרות שלא אובחן רשמית אני חושבת שיש גם קצת ocd
הוא אובחן לפני שנה וחצי ע"י רופא בבית חולים גהה ונתנו לו פריזמה 20 מ"ג רמת החרדה אמנם ירדה אך עדיין הוא לא יוצא הרבה מהבית (הוא בחור מאד חכם) ומודע למצב שלו, ואומר לי הרבה פעמים שהוא לא מרגיש צורך לצאת...הוא משוחח הרבה עם החברים שלו במחשב ופעם בחודשיים בערך נפגש איתם
הוא לומד בקידום לנוער בגלל שרצה ללמוד אחד על אחד , שוב הכיתה הגדולה לא עשתה לו טוב
השאלה היא האם יש צורך לעשות אבחון נוסף לראות מה עושים בהמשך? הכוונה היא שאני ממש לא רואה אותו מתגייס..
הפרעות חרדה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

15:28 | 15.01.20 הרקולס123
19:41 | 12.01.20 לימאי123
10:48 | 07.01.20 dafi02
21:12 | 03.01.20 יוליה118
12:05 | 10.12.19 אביה35
12:22 | 25.11.19 יוסי12יוסי
07:54 | 12.11.19 ורדה צדיק
20:35 | 31.10.19 YairHaShalom1948
18:29 | 24.10.19 עוגיה30
23:47 | 07.10.19 ורדה צדיק
17:08 | 29.09.19 KIM2004
12:06 | 08.09.19 KIM2004
18:28 | 09.08.19 ורדה צדיק
20:29 | 24.07.19 דאגת לב איש ישיחנה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ