כתובת חיצונית למחשב שמחובר לרשת דרך מחשב אחר

doronsaar

New member
כתובת חיצונית למחשב שמחובר לרשת דרך מחשב אחר

יש לי מחשב שמחובר לרשת ויש לו כרטיס רשת נוסף שאינו בשימוש.
אני מעוניין לחבר מחשב נוסף בסמוך אליו.
אין לי שקע קרוב נוסף שמחובר לנתב ואין לי בעיה שהחיבור של המחשב הנוסף לרשת יהיה דרך המחשב שכבר מחובר.
הבעיה - אני רוצה שהוא יקבל כתובת IP ישירות מה DHCP של הנתב ולא להגדיר לו כתובת קבועה.
האם זה אפשרי? (מערכת הפעלה WINDOWS).

SysAdmin1

New member
קצת סדר בסלט תקשורת ומושגים לא קשורים...

דבר ראשון, פורום מומחי IT , זה לא בידיוק מקום של שאלות של מתחילים בתחום תמיכה של WINDOWS .
דבר שני, לצורך זה שמחשב כלשהו יקבל כתובת חיצונית, יש צורך שהנתב יבצע ניתוב של הכתובת הזו לרשת הפנימית ( לכיוון המחשב המדובר ), דבר שבדרך כלל לא קיים ברשתות ביתיות מסוג זה ולא משנה, אם המחשב מחובר ישירות או עקומות.

דבר שלישי, ללא ההגדרות מתאימות במחשב עם שני כרטיסי רשת, במחשב שמחובר דרכו, לא יעזור גם להגדיר כתובת ידנית, עדיין לא תהייה תקשורת ללא שהמחשב עם שני כרטיסי רשת יבצע או ניתוב או מיתוג.

ולשאלה המקורית: בשביל שהמחשב שמחובר דרך כרטיס רשת נוסף של המחשב שכבר מחובר לרשת אחרת יוכל למשוך כתובות כלקוח DHCP של הנתב ולתקשר איתו, נדרש לבצע גישור והגדרות המתאימות בין שני כרטיסי רשת במחשב עם שני כרטיסי רשת.
וב Windows , כמה שזה לא מפתיעה, האפשרות הזו מופיעה תחת שם Bridge Connections בהגדרות של כרטיסי רשת.
רק קח בחשבון שמדובר על דרך עקומה במיוחד לחבר מחשב נוסף, כי לאפשרות הזו קיים ייעוד אחר של שימוש היגיוני משלה ומדובר במתכון לצרות שבשלב שידרש איש תמיכה לפתור אותן, הוא לא ישמח במיוחד לצורת חיבור זו ואז תחוייב בהתאם.
http://www.windowscentral.com/how-set-and-manage-network-bridge-connection-windows-10

למעלה