האם פשוט "מומחה לתחום ממוקד" זה לא מבוקש יותר בימינו?

lavifighter

New member
האם פשוט "מומחה לתחום ממוקד" זה לא מבוקש יותר בימינו?

שלום לכולם,
המטרה של הדיון הזה היא לא להתמרמר על הכשלונות שלי או של מישהו אחר, אלא להבין לאן השוק הולך.
אני מנסה כבר זמן רב למצוא עבודה, הייתי בכמה וכמה ראיונות שמחלקם נפלתי בצדק וחלקם בחוסר מזל.
בכל מקרה, אני מתחיל לחשוב שפשוט היצע המשרות קטן מידי ביחס לכמות מבקשי העבודה או לפחות בתחומים שלי(אחסון, ווירטאוליזציה, גיבוי וכו').
איך יכול להיות שמכל המשרות שאני מקבל למייל, אולי אחת ל-100 רלוונטית? למה כל כך הרבה משרות צריכות ניסיון של 5 שנים ויותר? למה כל כך הרבה משרות רוצים "כולבוניק" שיודע קצת מהכל, ולא טוב להם מומחה אמיתי לתחום מסוים?
חשבתי שהאזרחות זה כמו בצבא/מקומות בטחוניים בקטע הזה לפחות בארגוני enterprise-שעדיף מישהו שיודע הרבה על תחום ממוקד מאשר ההיפך. אבל זה לא נראה ככה ויש מעט מאוד ארגונים שבאמת יש להם תשתית אחסון ווירטואליזציה ברמה של מקומות בטחוניים.
האם עליית הCloud הרגה את תחום התשתיות בארץ?
האם עוד מישהו שם לב לזה חוץ ממני?

היום כל המשרות שאני רואה בתחום הסיסטם הן או כלבוניק, או צריכות ניסיון פסיכי(5 שנים ויותר), או מנהל פרוייקטים, או הלפ דסק, או איש אבטחת מידע או devops, או הזויות לחלוטין ולא קשורות למציאות(על זה אעשה דיון משעשע בקרוב, על הצעות דרושים מוזרות ומצחיקות במיוחד).

DuuGi

New member
אתה צודק ברוב מה שכתבת

משרות מומחה כרגע יש או בחברות גדולות כמו פלאפון וכד'
או כמשרות מומחה מתעם חברה חיצונית שנותנת שירותי מומחה.
&nbsp
לגבי כלל משרות הIT:
חברות הסטרטאפ למיניהן מחפשות היום בעיקר אנשים עם נסיון עשיר וזיקה לDEVOPS.
שאר החברות מחפשות אנשים שיודעים הרבה תחומים והסיבה היא שחברה קטנה של 100-150 משמשים ואופרצית פרודקשיין של 100-500 שרתים מעסיקה בן 2-5 אנשי IT ומשתמשת בשירותי מומחה חיצוניים בעת הצורך כי אין נפח משרה מלא למומחה סטורג' או תקשורת לדוגמא.
&nbsp
גם אני מתנהל בצורה הזאת כמנהל מערכות מידע.
מאחר וקיימים בשוק אנשי IT איכותיים בעלי ידע טוב אך לא ברמת מומחה שיכולים לעשות 80 % מהעבודה , לעיתים על ידי לימוד עצמי של מערכות חדשות.
הרי רוב הפעילויות השוטפות גם אם הם קשורות לסטורג' וכד' ניתנים לעשות בקלות על ידי כל איש סיסטם עם קצת ניסיון ולכן אין הצדקה להעסיק במשרה מלאה מומחה.
&nbsp
הערה אחרונה לגבי הניסיון שלך: אם יש לך ניסיון צבאי של 3 שניםועוד שנתיים באזרחות אז אתה עומד בקריטריון.

lavifighter

New member
רק שיש לי 3 שנים צבאי ועוד חצי שנה אזרחות

וגם בשירותי מומחה ציבוריים פשוט אין ביקוש כי מה לעשות אין הרבה ביקוש אצל הלקוחות.
כלומר יש מעט מאוד משרות רלוונטיות, וצריך להיות בעל מזל והמון כישרון כדי להצליח להשתחל לאחת מהן. גם אם מישהו מתקבל לחברות ייעוץ(ואני לרוב עובר ללא בעיה את הראיונות בחברות הייעוץ), אין להן לאן לשלוח אותך לייעץ ולכן הן לא מעסיקות אותך עד שהם ימצאו לקוח. ואז מה שקורה שכל החברות מקבלות את ההצעה מאותו לקוח באותו הזמן, ואז אתה מוצא את עצמך מתמודד עם עוד מלא אנשים על משרה אחת, ומה לעשות לא תתקבל כשיש אנשים עם כפליים ניסיון ממך ולחלקם יש קשרים(קרה לי פעם אחת בוודאות שהעדיפו מישהו בגלל קשרים).

DuuGi

New member
אל תתיאש, לוקח קצת זמן אבל בסוף מוצאים

בגלל שהניסיון שלך הוא צבאי , הייתי מתמקד במשרות שיקדמו אותך מקצועית בשלב זה ופחות מתעקש על שכר.
&nbsp
אני אישית מכיר הרבה אנשים שהגיעו עם ניסיון צבאי והשוק האזרחי מאוד מעריך אותם.
התקבלו למשרות שכשאני השתחררתי מהצבא לא חלמתי עליהם, הן ברמת השכר והן ברמת הדרישות.
&nbsp
וכן על כל משרה מגיעים 300 קורות חיים, מתוכם מסננים 10% שרוצים לראיין כך שיש משמעות מאוד גדולה לאיך נראים הקורות חיים.
&nbsp
ומתוך ה30 שרואיינו בוא נגיד שנסגרים על 2-3 בסוף אז כן, זה שוק אכזרי וצריך סבלנות
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

lavifighter

New member
העניין הוא מה מקדם אותך מקצועית

קשה למצוא משהו שאתה גם מסוגל להתקבל אליו, גם יקדם אותך מקצועית וגם פרקטי להתקבל אליו.
ואין בעיה עם קורות החיים-אני כן מגיע לראיונות.
בכל מקרה זה לא דיון עליי אישית אלא דיון על כך שנראה שבמידה רבה המקצוע נהיה פחות מבוקש והרבה יותר קשה מאשר לפני כמה שנים(ממה שמספרים), ושאין מקום יותר למישהו שמומחה לתחום או שניים אבל באמת מומחה בהם.

DuuGi

New member
לגבי הדיון המקורי אתה שוגה ואני אסביר למה

תמיד הייתה פירמידה.
בתחתית אנשי הלפדסק וסיסטם זוטרים, צריך הרבה כאלה והם זולים יחסית.
מעל סיסטם בעלי ניסיון, עדיין לא יקרים מאוד אבל צריך קצת פחות.
כשעולים בפירמידה יש את אנשי הפרודקשיין תותחים שצברו הרבה שנות ניסיון ובדרך כלל בעלי ידע רב , אין הרבה ביקוש אבל אין הרבה היצע מאוד איכותי.
באותה מדרגה עומדים גם המומחים וגם פה אין ביקוש למומחה בכל חברה ולכן היצע המשרות היה תמיד מצומצם.
מעל זה ראשי צוותים
ומעל מנהלי מיחשוב.
&nbsp
ככל שאתה עולה בפירמידה ייותר קשה להתברג.
לא השתנה כלום בביקוש מלפני כמה שנים.
מה שהשתנה זה המיקוד שעבר לעולם של ענן וDEVOPS' עדיין צריכים מומחים ולא השתנה הרבה בנושא.

F00D Is G00D

New member
הגישה שלי (עצות בגרוש)

א. ככל שתיאור המשרה ארוך יותר, וכולל יותר פרטים - השכר נמוך יותר.
ב. מי שמבטיח קורסים או לימוד מתקדם תוך כדי עבודה - משקר, ואם יש ספק - בקש לדבר עם קולגה על זה.
ג. אוטסורסינג זה נבלה שצרך לדעת איך להתעסק איתה, יש דרכים להוריד אותם מ 55% אחוז שהם גונבים, וצריך להתמקח איתם על הכל. מקילומטרים ברכב, דרך ימי חופשה, ארוחות, הפסקות והטריק המכוער של שעות נוספות כ 20% גלובלי.
ד. אף פעם לא לסרב למשרה, תמיד לדרוש יותר שכר (אין לך מה להפסיד).
ה. תמיד לשאוף לגבוה עם השכר. אם אתה דורש X זה אומר שאתה חושב שאתה שווה את זה, ולמנהל הפוטנציאלי שלך זה אינדיקטור חשוב.
ו. לחפש עבודה - זו עבודה. תגדיר מטרות, תקשיע בזה, תתקשר עם האנשים הנוכנים, תסביר להם בבהירות מה שאתה רוצה ואל תוותר - זה יגיע.
&nbsp
בפאן האישי, אני מתחבר יותר לשוק של האנטרפריז, ואולי קצת גם לייעוץ. כמעט ואין את הבעיות שציינת. ובאנטרפריז לדעתי החיים הרבה יותר נוחים, חסרון אחד זה הפוליטיקה הארגונית \(לפעמים זה גם ייתרון).
אלו אגב ארגונים שצמאים לאנשים רציינים, משרדי ממשלה ממש מתקשים לגייס, כנ"ל בנקים וחברות ביטוח.

למעלה