לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92429,242 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מזמן לא חלקתי, כמו שאומרים מעבר לים'
מזמן לא חלקתי, כמו שאומרים מעבר לים
<< ההודעה הנוכחית
10/11/2006 | 09:51
21
15
אז הנה, אני פה.

אחרי חודש וחצי של יומיות מתחיל שלב ב'. ביום ראשון שוב עושים סימולציה, וההבדל הוא שיש כמה הבדלים: 1. אני כבר מכירה את כל הצוות, ויודעת איך מריח לכל אחד מהפה ומה כשרון הציור שלו. כמו כן אני יודעת למי יש הידיים הכי קרות, ולמי יש לב חם. בניגוד למה שנהגנו להגיד כשהיינו ילדים, זה לא תמיד הולך ביחס הפוך.  2. יש לי כבר עם מי לדבר בתור, לכן התורים נראים קצרים יותר. גם החיים, אגב. בעיקר לאור העובדה שבשביל חיננית אני כבר מתה, עד מאה ועשרים.  3. כואב לי. כשבאתי לסימולציה הראשונה כלום לא כאב לי מלבד המחשבה על בזבוז הזמן. עכשיו כואב בגוף, לפעמים מאוד. לפעמים ככה שאי אפשר לזוז או לנשום מרוב כאב. רק מלחשוב על לשכב שם בלי לזוז איזו שעה שלמה עם הידיים מעל הראש אני מתכווצת. 4. אני לא אלך לבד. בפעם שעברה באתי לסימולציה לבד, ולא הבנתי למה כל הצוות מתפלא שאני לבד. עכשיו, שהכול פחות מפחיד (חוץ מסעיף 3), דווקא לא אבוא לבד. אז נכון שאני לא מיישמת מסקנות בדרך הגיונית, אבל לפחות אני מיישמת.  5. עכשיו יש לפניי לא חודשיים, אלא רק שבועיים. רואים? לא רק התורים מתקצרים, ולא רק החיים מתקצרים - גם ההקרנות מתקצרות!  

וכדי שיקרינו עליי אנרגיות טובות, לשם שינוי, אני הולכת בצהריים להופעה של עומר אביטל בזאפה. ואלי דג'יברי יקירי גם יהיה שם על הבמה. ואם נראה לכם שזאת לא סיבה לשמוח מאוד - אתם טועים.

(ולמי מכם שאוהב ג'ז ולא יהיה שם היום אחה"צ - אני ממליצה בחום על ההופעה של טבת סלע הלילה ב"שבלול" בנמל ת"א.)

אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'}{ החלטתי שבגלל שאני הולך לעצרת'
}{ החלטתי שבגלל שאני הולך לעצרת
10/11/2006 | 10:18
5
של הגאים-גאות אני הולך לבזבז כסף בנחלת על צמיד כסף.
לצפיה ב-'לא הולך לא הולך -'
לא הולך לא הולך -
10/11/2006 | 10:19
4
1
לצפיה ב-'קניתי צמיד נפלא'
קניתי צמיד נפלא
11/11/2006 | 06:59
2
3
עכשיו יש לי 4 על היד.
לצפיה ב-'צלם לנו, שנתפעל.'
צלם לנו, שנתפעל.
11/11/2006 | 09:30
1
1
לצפיה ב-'סימולציה מוצלחת'
סימולציה מוצלחת
10/11/2006 | 11:20

ושכחת לנקד - טְבַת-סלע (כמו כבד-אווז)...
לצפיה ב-'מה זה סימולציה? מה מסמלצים לך?'
מה זה סימולציה? מה מסמלצים לך?
10/11/2006 | 11:45
5
1
ובעניין החיים,
שלי מתקצרים יום יום, כך שאת בחברה טובה
לצפיה ב-'מסמלצים לי את הציציות.'
מסמלצים לי את הציציות.
10/11/2006 | 12:50
4
1
לצפיה ב-'אם אין צורך מאולץ'
אם אין צורך מאולץ
10/11/2006 | 15:15
3
1

אז מאוד לא מומלץ
להציע לכל לץ
שיבוא ויסמלץ
את ציצייך כך סתם
גם הוא מושלם ותם.
לצפיה ב-'מימושלם? הציץ או המציץ?'
מימושלם? הציץ או המציץ?
10/11/2006 | 16:58
2
לצפיה ב-'אני הנחתומה, מה אתה רוצה,'
אני הנחתומה, מה אתה רוצה,
10/11/2006 | 22:22
1
1
לצפיה ב-'לא הבנתי את הסוף של'
לא הבנתי את הסוף של
10/11/2006 | 14:42
2
1
לצפיה ב-'טפו טפו!'
טפו טפו!
10/11/2006 | 15:54
סגולה לאריכות ימים.
לצפיה ב-'בשלב ב''
בשלב ב'
10/11/2006 | 17:34
1
זה כבר לא יומיות?

בטח יש כרטיסים למקום טוב באמצע.
לראות אשה שוכבת עם הידיים מעל הראש נראה לי סרט מבטיח.
לצפיה ב-'יומיות, ועוד איך יומיות.'
יומיות, ועוד איך יומיות.
10/11/2006 | 21:48
עד הסוף יומיות. ואמרתי עוד בהתחלה - לא סתם יומיות -  יש ציצים!
לצפיה ב-'טוב, ובשביל שלא תגידו שאני מספרת'
טוב, ובשביל שלא תגידו שאני מספרת
10/11/2006 | 21:59
2
רק את הדברים הרעים, אני אספר גם על הטובים. מה טובים, מעולים. טריו עומר אביטל היה אחד הדברים הכי טובים שראיתי בזמן האחרון, וכשאלי דג'יברי עלה על הבמה והצטרף אליהם זה הפך להיות עניין בעל השראה אלוקית. אחרי ההדרן המצוין עם דג'יברי וכשהאורות כבר התחילו להבהב "יאללה-לכו-הביתה" פרצו הנגנים הבלתי נלאים בהדרן ספונטאני נוסף, שהפיל את הקהל לקרשים. עונג שלא יתואר במילים, אלא בצלילים בלבד.  וחוצמזה  - כמו תמיד, נשיקות ועניינים. דג'יברי, נו. ואולי תתקמבן הופעה קטנה. אולי. ואולי כל מיני הקלטות שחלמתי עליהן. אולי.

זהו. אני יודעת שזה מעניין את הסבתא שלכם, אבל אני הייתי חייבת.
לצפיה ב-'על אילו הקלטות חלמת?'
על אילו הקלטות חלמת?
11/11/2006 | 10:53
1
לצפיה ב-'כשיוקלטו, אשמיע לכל המעוניין.'
כשיוקלטו, אשמיע לכל המעוניין.
11/11/2006 | 21:22
כמה יצירות חדשות של הנערץ.

הודעות אחרונות

08:50 | 17.10.19 שמיר יחיא
11:56 | 28.08.19 dinabarzilay1
15:40 | 21.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:07 | 11.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
13:17 | 04.02.19 אוזו רוזו קוקורוזו
16:00 | 01.02.19 NuddelmanSarit
12:04 | 13.12.18 אביטש
19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
03:53 | 12.09.18 carlinsLi
11:08 | 27.08.18 carlinsLi
17:47 | 29.04.18 בחשכת הלילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ