לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91289,128 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מקרה נעל'
מקרה נעל
<< ההודעה הנוכחית
30/10/2006 | 20:09
23
47
כל הקיץ התנחמתי בכפכפי האצבע כעורי-התואר של קרוקס, שנתנו מרחבים ומנוח לכפות רגליי בתמורה לנכונותי להיראות איתם בציבור. כאילו שהייתה לי ברירה. אלא שהכאבים בכפות הרגליים מחמירים בקור, ומזג האוויר התחיל לאותת לי איתותי מצוקה לכיוון ארון הנעליים. את נעלי הספורט אני עוד מצליחה לנעול לחצי שעה ביום, אבל זו חצי שעה קשה וכואבת, שבדומה לפולנייה קלאסית  מזכירה לי עוד שעות אחרי זה את הכאב. וכך ניסיתי כל נעל שמצאתי בבית, עד שאחרי הניסיון המר של אתמול, שאפילו שנת-לילה לא הצליחה להשכיח מרגליי את לקחיו, החלטתי הבוקר לצאת לציד-כפכפים בחנות של נעלי בריאות. (מי האידיוט שמחזיק נעליים בריאות?!)
בעזרת חברה מסורה שידעה להדריך אותי לחנות הנכונה מצאתי שני זוגות כפכפים שנראו לי סבירים (לא המחיר, רבותיי, הצורה והתוכן), וכשהמוכרת ראתה שאני מתלבטת ביניהם היא ניסתה להבין מה מטריד אותי. הסברתי לה בסבלנות שכפות הרגליים שלי כואבות, ושאני צריכה נעליים שאוכל להיכנס אליהן בקלות ולא לסבול בתוכן. היא הנהנה והביעה התעניינות אינטלקטואלית - אם לא אכפת לך, אמרה, אולי תגידי לי למה הן כואבות? אני מאוד מתעניינת כי אני עובדת בזה. הבנתי שנתקלתי באדם החושב, והסברתי לה באדיבות שהטיפולים הכימיים שקיבלתי פגעו לי ברגליים. אהה, היא אמרה. ולמה בדיוק קיבלת טיפולים כאלה? כי אני חולה בסרטן, אמרתי לה. כן, אמרה מאור הגולה, ברור, ברור, אבל כמה זמן קיבלת טיפולים? חצי שנה, אמרתי. 16 טיפולים. חצי שנה?! זעקה השיבוט של איינשטיין - שישה עשר טיפולים?! למה עשית את זה? מי אמר לך לעשות את הטיפולים האלה?

הרגשתי כזאת אידיוטית. באמת, למה עשיתי את זה? מי אמר תי לעשות את זה? למה לא שאלתי קודם בחנות נעליים, לפני שהתחלתי עם הטיפולים האלה? אילו הייתי שואלת לא הייתי צריכה לא טיפולים ולא נעליים!

אוף.
אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'הרי ידוע שאנשים סופגים תכונות מסביב'
הרי ידוע שאנשים סופגים תכונות מסביב
30/10/2006 | 21:07
11
תם.

כמי שעובדת בחנות נעלי בריאות היא הייתה יכולה לספוג אחת משתי תכונות, ואיך אומרים אצלנו, "בריאה היא לא נשמעת לי".
לצפיה ב-'אם זה היה בחנות משקפיים'
אם זה היה בחנות משקפיים
30/10/2006 | 22:47
1
14
אז זה היה מקרה ציונה.

אפשר להגיד משהו?
רק רציתי לומר שאני נהנה לקרוא אותך תמיד.
לצפיה ב-'אתה קורא אותי כספר הפתוח?'
אתה קורא אותי כספר הפתוח?
30/10/2006 | 22:57
38
לצפיה ב-'למצוא נעל זה בהחלט חת'כת תיק...'
למצוא נעל זה בהחלט חת'כת תיק...
30/10/2006 | 23:20
5
19
טוב לדעת שדוקטורים מתכבדים לשרת כזבנים בחנות נעליים.
עדיף ללא ספק מסנדלרים בבתי חולים
לצפיה ב-' אוי ואבוי. לא התכוונתי לכתוב'
אוי ואבוי. לא התכוונתי לכתוב
30/10/2006 | 23:49
1
14
שאת כַּזְּבָנִית, חלילה.
לא כך התרשמתי ממך בפורום.
התכוונתי לכך "שדוקטורים מתכבדים לשרת כְּזָבַּנִים בחנות נעליים"
לצפיה ב-'אה, מזל.'
אה, מזל.
30/10/2006 | 23:51
9
ואני כבר חשבתי...
לצפיה ב-'להפך, נעליים קונים מהר'
להפך, נעליים קונים מהר
02/11/2006 | 11:23
2
7
לצפיה ב-'וגרביים לא חסר'
וגרביים לא חסר
02/11/2006 | 11:51
1
1
לצפיה ב-'אי נעל בבור'
אי נעל בבור
30/10/2006 | 23:27
3
12
לצפיה ב-'יצא לנו לדבר על זה כשחזרנו מהצפום'
יצא לנו לדבר על זה כשחזרנו מהצפום
31/10/2006 | 14:47
2
13
נכנסנו למסעדה אום אל פחמית (מדהימה) שנקראת בבור, והשם שלה הזכיר נשכחות.
ובשבלולית- אינעל דין אלבבור איליג'בהום- תקולל (דת) הספינה שהביאה אותם.
לצפיה ב-'השם זה לא "אלבאבור"?'
השם זה לא "אלבאבור"?
31/10/2006 | 15:17
1
32
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין דבר אחד'
לא הצלחתי להבין דבר אחד
31/10/2006 | 10:04
1
14
למה זה משנה לה כמה זמן קיבלת טיפולים? האם עלי להבין מכך שלא הייתה לה בעיה אם היה מדובר, נניח, ב-13 טיפולים המשתרעים על פני ארבעה וחצי חודשים?
וחוץ מזה, למען שמירה על איזון קוסמי, אני חושב שאת חייבת מעתה לקנות נעליים רק אחרי שהתייעצת עם רופא.
לצפיה ב-'אני חושבת שהיא נפגעה מזה'
אני חושבת שהיא נפגעה מזה
31/10/2006 | 18:48
12
שלא התייעצתי איתה, סקנד אופיניין, אתה יודע.

וחוצמזה, משמח אותי לראות אותך כאן.
לצפיה ב-'אשה נעלה,ניהלה מינעלה'
אשה נעלה,ניהלה מינעלה
31/10/2006 | 10:36
3
8
"נכנסה לנעליים גדולות"
"נכנסה לך לעצמות"
ואפשר להמשיך ולהקליש קלישאות לרב..
אבל לא הבנתי אם בסוף הונעלת במשהו סביר או שמא את עדיין במועדון היחפניות הדואבות.
שימי לב,"קרוקס" עם גרב זה כמעט נעל.
הציבור יעמוד בגבורה בסבלך.
ואת? השתדלי לשבת.
לצפיה ב-'סוף הדרך!'
סוף הדרך!
31/10/2006 | 18:54
2
9
סוף-סוף סופני!

מצאתי אחלה כפכפים, נוחים באופן בלתי רגיל ויקרים באופן שערורייתי, אבל נוחים, כבר אמרתי?

וחשוב מזה - מעכשיו חסל סדר קופת חולים כהלכתה. לגברת בחנות הנעליים לא צריך תור או מספר. יותר מזה לבקש?
לצפיה ב-'אצלנו אין כאלה חנויות נעליים'
אצלנו אין כאלה חנויות נעליים
31/10/2006 | 19:03
1
6
יש התמחויות?

ובעניין הנעליים גופן- בלונדסטון ניסית (לא טעית)?. הן נוחות רחבות ואין שרוכים. יופי נעליים.
לצפיה ב-'הבעיה היא לא הרוחב והשרוכים'
הבעיה היא לא הרוחב והשרוכים
31/10/2006 | 19:08
8
אלא הקרקעית.

מסובך מאוד להסביר. באמת.

אבל מצאתי בדיוק-בדיוק מה שחיפשתי.
לצפיה ב-'ואם כבר בסרטים עסקינן'
ואם כבר בסרטים עסקינן
31/10/2006 | 14:50
5
מה רצתה התולעת? למה היא חתרה? מתוך איזו מתודה צימחו השאלות שלה?
לצפיה ב-'עשרה קבקבין של חכמה ירדו לעולם...'
עשרה קבקבין של חכמה ירדו לעולם...
31/10/2006 | 18:58
7
קרוקס כתומים
קרוקס ירוקים
קרוקס כחולים
קרוקס צהובים
קרוקס אדומים
לצפיה ב-'יש לי נעל בשבילך'
יש לי נעל בשבילך
31/10/2006 | 23:18
1
6
כתובות אינטרנט מצורפות:

הודעות אחרונות

13:48 | 18.07.19 הטיגריס מבארי
07:33 | 05.07.19 Stewart2
15:40 | 21.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:07 | 11.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
07:15 | 26.05.19 Eadric2
03:31 | 12.05.19 Eadric2
13:17 | 04.02.19 אוזו רוזו קוקורוזו
16:00 | 01.02.19 NuddelmanSarit
12:04 | 13.12.18 אביטש
19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
03:53 | 12.09.18 carlinsLi

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ