לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92429,242 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'~הימים הנוראים~'
~הימים הנוראים~
<< ההודעה הנוכחית
25/09/2006 | 20:38
19
22
ושוב אני שבה לספר לכם כמה לא כדאי לכם סרטן. אם אתם מוכרחים, לפחות תשתדלו לבקש איזה תחליף סינטטי, משהו לייט כזה. לא את הדבר האמיתי. כאילו, לא שהסרטן הזה עושה לי משהו רע. זה רק הרופאים, האחיות והטכנאים. אבל הרע שהם עושים... ועוד מחייכים אליי ואומרים לי שזה לטובתי! ימותו המאמינים.

כמו שאתם יכולים להבין, היום הייתי במפגש הראשון שלי בבי"ח עם מכשירי ההקרנה. לא, עוד לא הקרנת בכורה, זה היה "טרום בכורה". הם כנראה עובדים בשיטת העז, כי אחרת אי אפשר להבין למה עינו אותי (אבל באמת) שעה שלמה עד שצעקתי, ומעכשיו יענו ככה רק עשר דקות בכל יום. ודאי כדי שאגיד "אה, עשר דקות זה כלום! עמדתי בזה שעה שלמה, מה זה עשר דקות יומיות!".

הבוקר נפתח בהמתנה של שעתיים לרופאה, ונמשך בהמתנה של שעתיים לעינוי. המקום נטול חלונות וממוזג, והאוויר הממוחזר מחניק ומעיק. בשלב כלשהו התחלתי להתנמנם או לאבד את השפיות, כנראה, כשלחדר ההמתנה (שהיה ריק מלבדי) נכנס אדם בסביבות גיל 65, נמוך, שמן, חובש כיפה ולבוש בבוקסר ובגופייה בעלת פתחי-ידיים עצומים ועם ציור של קאובוי עליה, שעליה חגר  חגורת-גב רחבה ושחורה ועליה חגורת עור רחבה בצבע קרם, בעלת אבזם ענקי, ולרגליו היו סניקרס וגרביים לבנים עד הברך. בחגורת העור היה נעוץ לו אקדח ענקי (אמיתי!), ועל פרקי הידיים והצוואר הוא ענד שרשראות מתכת עצומות ממדים. נשבעת לכם שהייתי בטוחה שאני בשלב ההלוצינציות, בעיקר כשהאיש פנה אליי ושאל איפה השירותים, וכשהצבעתי עליהם הוא הסתובב והלך. אחר כך באו כמה נשים לשבת בחדר ההמתנה, ואני שפשפתי את העיניים ושאלתי את עצמי מה זה היה קודם, ובעיקר מה מזרימים במערכת המיזוג של המחלקה, לעזאזל. ואז קראו לי לבדיקה (להלן - "העינוי") ורוקנו את מוחי מכל מחשבה מלבד כזאת על כאב ונקמה.
כשיצאתי משם, על ארבע, שפוכה כולי, עוד הספקתי לראות את הגוץ בעל השרשרים והאקדח הענק נכנס לחדר ההמתנה ומתיישב במקום שפיניתי. וידאתי היטב שגם הנשים האחרות שהיו שם רואות אותו, ויצאתי משם בהקלה מסוימת - שברו את גופי, אבל לא הוציאו אותי מדעתי. טוב, רק כמעט.

החל מהשבוע הבא:  הקרנות יומיות. בדיבוב לפרחית-פקאצית.
אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'אני מקוה בשבילך'
אני מקוה בשבילך
25/09/2006 | 20:47
1
ש'ההוא' הוא לא תוצר של אחת מתופעות הלוואי של הטיפולים
לצפיה ב-'תגידי'
תגידי
25/09/2006 | 20:48
5
1
מה עם להרביץ להם בחזרה?
את חושבת שהגוץ הביא את האקדח והשרשרים כדי לוודא שהוא יקבל עשר דקות ולא שניה יותר?
לצפיה ב-'את יודעת מה?'
את יודעת מה?
25/09/2006 | 20:52
4
3
נתת לי יופי של רעיון!

למישהו יש להשאיל לי לחודשיים-שלושה אלה כזאתי עם שרשרת ברזל עם גולה וקוצים ממתכת בקצה?
לצפיה ב-'לא, אבל'
לא, אבל
25/09/2006 | 21:36
1
2
עד אתמול היו לי גויאבות. יכולת להביא אותן בשקית ולאיים שתיכף תוציאי אותן ממנה.
לצפיה ב-'גוייבות מריחות גם ובעיקר מתוך שקית'
גוייבות מריחות גם ובעיקר מתוך שקית
25/09/2006 | 22:03
1
מה שכן, יכול להיות שהם כמונו, ואז אולי כדאי ללכת בהתניות חיוביות- אם תפסיק בזמן תקבל את הגוייבה. בסוף הם יצאו טאטלה.
לצפיה ב-'את רוצה בעל תקיעה מסוקס?'
את רוצה בעל תקיעה מסוקס?
26/09/2006 | 05:49
1
2
עם זיפים? הוא יכול לעשות את העבודה לא רע.
מקומות ללא חלון גורמים לקלסטרופוביה.
לצפיה ב-'בעל תקיעה - בשבילי, כן?'
בעל תקיעה - בשבילי, כן?
26/09/2006 | 06:49
חבל לבזבז כזה על הצוות שם.

ואת הזיפים בבקשה לגלח.
לצפיה ב-'ומתי "ימים נוראים 2"?'
ומתי "ימים נוראים 2"?
25/09/2006 | 23:51
1
לצפיה ב-'ברור שגם הנשים שראו את הגוץ'
ברור שגם הנשים שראו את הגוץ
26/09/2006 | 07:42
3
לצפיה ב-'הלו? צינציות?'
הלו? צינציות?
26/09/2006 | 11:59
2
אצלך אולי. אצלי לא משודרג, ציציות רגילות.
לצפיה ב-'רגע, '
רגע,
26/09/2006 | 13:14
1

הגוץ לא היה חלק מההקרנה?
נראה לי שכולכן צפיתן באותו מערבון.
בפעם הבאה תבקשי דרמה היסטורית.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
26/09/2006 | 16:43
דרמה היסטרית כבר לא טוב?
לצפיה ב-''
26/09/2006 | 13:26
2
אז רגע, משבוע הבא רק 10 דקות?
והגוץ נשמע כמו הלוצינציה לא שווה במיוחד, העם דורש שידרוג אם לא במציאות אז לפחות בהלוצינציות.
לצפיה ב-'מה קרה לך!'
מה קרה לך!
26/09/2006 | 16:44
1
יצא לך פעם לראות דמות מסרט מצויר במציאות? זה סופר-שווה!
לצפיה ב-'ואני לתומי חשבתי כי מדובר במועדון'
ואני לתומי חשבתי כי מדובר במועדון
26/09/2006 | 21:07
לצפיה ב-''
27/09/2006 | 06:28
1
לבוא להחזיק לך את היד?
לצפיה ב-'ידיים ארוכות יש לך, אתה.'
ידיים ארוכות יש לך, אתה.
27/09/2006 | 07:23
שולח אותן מניוטון מסצ'וסטס!
לצפיה ב-''
27/09/2006 | 07:18
סתם כי כולם מחבקים

הודעות אחרונות

08:50 | 17.10.19 שמיר יחיא
11:56 | 28.08.19 dinabarzilay1
15:40 | 21.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:07 | 11.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
13:17 | 04.02.19 אוזו רוזו קוקורוזו
16:00 | 01.02.19 NuddelmanSarit
12:04 | 13.12.18 אביטש
19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
03:53 | 12.09.18 carlinsLi
11:08 | 27.08.18 carlinsLi
17:47 | 29.04.18 בחשכת הלילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ