לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92429,242 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'אם נמאס לכם אתם יכולים לדלג,'
אם נמאס לכם אתם יכולים לדלג,
<< ההודעה הנוכחית
04/06/2006 | 22:30
16
26
אבל אז לא תדעו איך ביקשו לצלם אותי היום באונקולוגית לסרטון של "עזר מציון" בתור "הפציינטית הכי חייכנית ונחמדה של המחלקה". נו, אחרי התחנפנויות כאלה יכולתי להגיד "לא"? ואילו הייתי אומרת לא, למה הייתי מתכוונת?  אז כהרגלי, אמרתי ישר "כן" ונפטרתי מהדילמה.

עברתי היום את הטיפול השישי, בסיעתא דשמיא ובעיקר בסיעתא דרופאה-המקסימה-שלי ודאחיות-מחייכות. זה שנותנים לי חדר פרטי ("הסוויטה" , כזכור) מאפשר לי לשוחח בטלפון ברגעים שאני לא ישנה ולא עושה פיפי  (נדמה לי שהשני לוקח די בגדול, ואתם כבר מכירים אותי ממפגשים ויודעים שכל מילה בסלע, ואם אין סלע אז מאחורי העצים) במקום לשמוע את סיפורי חבריי למחלקה. העניין הוא שהתחבבתי עליהם והם באים לדרוש בשלומי ולשבת לי על פאת המיטה ולשוחח (על עצמם, כאילו דאאאאא), אבל הכימו שלי מרדים, וכך אני נרדמת לי מייד כשמוזכרת המילה "התפשט" מכיוונם (בניגוד מוחלט למה שקורה בשיחותיי עם אנשים בריאים, אגב. מוזר, לא?....), ויפה שעה אחת קודם.

ובבניין תאינו הבריאים ננוחם.

אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'פתאום תפסתי את האירוניה שבדבר'
פתאום תפסתי את האירוניה שבדבר
04/06/2006 | 22:47
4
6
"...באונקולוגית לסרטון", אז לפני שמוגג יעשה מזה סלט-סרטנים ברוטב, אני אקדים אותו ואצחק על עצמי.
לצפיה ב-'תיכף גם תגידי'
תיכף גם תגידי
05/06/2006 | 00:47
3
3

שמתיישבים על פאת המיטה היה לכבודי.
לצפיה ב-'לא, הפאה זה לכבודי.'
לא, הפאה זה לכבודי.
05/06/2006 | 00:52
2
3
לצפיה ב-'מפאת כבודך'
מפאת כבודך
05/06/2006 | 01:37
1
26
לצפיה ב-'ככה הם אומרים לך?'
ככה הם אומרים לך?
04/06/2006 | 22:52
2
4
"התפשט"?

וואלה, איך לא חשבתי על זה?
לצפיה ב-'זה משתלם רק במקרה ש'
זה משתלם רק במקרה ש
04/06/2006 | 23:07
1
3

אתה מעוניין להרדים את האישה ששוכבת על המיטה שאתה רוצה לשכב בה גם.

אילו, לעומת זאת, היו אומרים לי "התפשטי" זה היה עשוי להיראות לגמרי אחרת, אני מאמינה. לפחות במקרים מסוימים.  אבל הכול בתיאוריה, יקירי. הכול בתיאוריה. טרם הגעתי לשלב כזה.

לצפיה ב-'לעולם לא מאוחר מדי'
לעולם לא מאוחר מדי
07/06/2006 | 13:50
1
להתפשטות. עוד תגיעי לשלב.
לצפיה ב-'את עדין חוגגת'
את עדין חוגגת
04/06/2006 | 23:01
4
2
יומנישואין? לא עברו בינתיים איזה יומיומיים מאז?
לצפיה ב-'כשאפשר לחגוג - חוגגים.'
כשאפשר לחגוג - חוגגים.
04/06/2006 | 23:05
2
2
בלי קשר לתאריך או לסיבה. אם לא אחגוג כל יום אני עלולה להפסיד את חיי לטובת השיגרה, וזה באמת לא ממש מקובל עליי.
לצפיה ב-'טוב נו אז'
טוב נו אז
05/06/2006 | 08:35
1
1
אם זה לא יתפשט אז תתפשטי?
לצפיה ב-'כאילו,'
כאילו,
05/06/2006 | 09:20
1
מתישהו אני אצטרך להתקלח, לא נראה לך? הריח באמת מרחיק את הסרטן, אבל יום יבוא וגם אני לא אעמוד בזה...
לצפיה ב-'כן, אבל'
כן, אבל
05/06/2006 | 09:33
2
עכשיו היא כוכבת קולנוע !
לצפיה ב-'לא סרטון, הקרנה '
לא סרטון, הקרנה
05/06/2006 | 10:22
1
4
ומה, את והסרטן שלך הופכים להיות כוכבי קולנוע?

אגב, אפשר לדבר בטלפון גם בשירותים, הבעיה העיקרית זה להסוות את הרעש של המים. (מתי ימציאו סלולרי עם כפתור MUTE?)
לצפיה ב-'פחחחח בכל סלולר יש mute'
פחחחח בכל סלולר יש mute
05/06/2006 | 12:45
1
לצפיה ב-'גנגי, גם בהרס וגם בבניית תאייך לא'
גנגי, גם בהרס וגם בבניית תאייך לא
07/06/2006 | 13:48
3
תוכלי להימאס.
אם העוזרים מציון החליטו לבחור בך, מי אנחנו שיימאס לנו ממך?
תגידי, יש לך ג'קוזי בסוויטה?
כי אם לא - לא נזמין שם מקום.

הודעות אחרונות

08:50 | 17.10.19 שמיר יחיא
11:56 | 28.08.19 dinabarzilay1
15:40 | 21.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:07 | 11.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
13:17 | 04.02.19 אוזו רוזו קוקורוזו
16:00 | 01.02.19 NuddelmanSarit
12:04 | 13.12.18 אביטש
19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
03:53 | 12.09.18 carlinsLi
11:08 | 27.08.18 carlinsLi
17:47 | 29.04.18 בחשכת הלילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ