תת-מקלע ברבים?

Eldad S

New member
תת-מקלע ברבים?

חבריה, האם זה תתי-מקלעים או תת-מקלעים? או שמא שתי האפשרויות נכונות? הושיעו נא...

Eldad S

New member
אני חושב שאבחר באפשרות

הזאת - גם לי היא נראתה מתאימה. תודה!

דגגדול

New member
שכחת את האפשרות תתי-מקלע

גיגול קל מעלה דיון ברבים של תת אלוף באתר השפה העברית. יש גם דיון בויקיפדיה על ריבוי של תת ובו תגובת האקדמיה: תשובת האקדמיה בעיקרון - האקדמיה אינה מתערבת בדרך הנטייה של צירוף מעין 'תת-תרבות'. האי-התערבות פירושה שאפשר ליצור 'תתי תרבות' (דוגמת 'בתי ספר'), 'תתי תרבויות' (דוגמת 'בתי כנסיות') ו'תת-תרבויות'. למעשה המילה 'תת' אמורה להיות מילה 'קפואה' שאיננה ניטֵית, ואולם אנשי האקדמיה ללשון אינם מעוניינים לבוא בתביעה לכל אחד ולחייב אותו לדעת מה סמיכות רגילה ומה איננה סמיכות רגילה. לפיכך כל צורות הנטייה שציינת - נכונות. אם אתה רוצה להקפיד, הצורה 'תת-תרבויות' היא הנכונה ביותר.

מוגג

New member
וגיגול באח"לה

מעלה את החדשה המפתיעה. (טוב, אחרי שדגדול גילתה, זה כבר לא מפתיע, אבל בזמנו זה הפתיע.)

Eldad S

New member
חן חן!

קישור מרתק, שמרתי במועדפים

Eldad S

New member
תודה!

מעניין מאוד, כולל כל הקישורים. עם זאת, לא הצלחתי לפתוח את הקישור לערך בוויקי - תוכלי אולי להעלותו מחדש?

דגגדול

New member
ננסה צעד צעד

פתח את העמוד הראשי של ויקיפדיה (קישור למטה) בחר מימין "דלפק יעוץ" בחר בדפי ארכיון דף 27 (כדי להגיע לדפי ארכיון יש לגלול את הדף קצת למטה) בחר בתוכן נושא מספר 33 בהצלחה

Eldad S

New member
../images/Emo70.gifBingo

חן חן על ההסבר מאיר העיניים. מצאתי והשכלתי

Eldad S

New member
תודה על כל תשובותיכם.

אני חשבתי שתת-מקלעים היא הצורה הנכונה. אבל אח"כ הנחתי שאם מקובל לומר "תתי-אלופים", אולי יש לגזור גם "תתי-מקלעים" (בגוגל יש יותר "תתי-מקלעים", 256, מ"תת-מקלעים", 180). אכן ידעתי שהאקדמיה החליטה שלא להחליט (קרי, לא להתערב) בנושא זה.

למעלה