לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92429,242 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'~חדשות מאגף הסרטן~'
~חדשות מאגף הסרטן~
<< ההודעה הנוכחית
16/04/2006 | 14:33
20
23
היום התעללו בי. נפשית, לא פיזית. איך שהרגשתי נינוחה ומאושרת בחברת  ההוא שהצחיק אותי בפעם שעברה (שתיחמן נואשות עד שהחליף כורסה עם זאת שישבה לצידי ובתמורה לאגרה סיפר לי בפרטי פרטים קוריוזים ממה שהוא מגדיר "ליל הסדר האחרון שלי") באה אחות וקרעה אותי באכזריות מממנו. קיבלתי צו הרחקה לחדר השני, איפה שכל יצרני הקרעכצן המומחים רבצו ככופתאות של פסח על הכורסות ופניהם מסמלות את כל עוגמתו של העם היהודי והשמַד שראה  במשך אלפי שנות התפארת האנטישמית. נאנחתי גם אני. אכן מראות קשים, גדי. אחת המטופלות רבצה כשק שאין לו הופכין (ללא מנוף) ונאנחה מרה על כל המוצאות אותה מאז נולדה ועד היום, אחד נחר בעוז כשבטנו רוטטת עם כל שאיפת אוויר, ולידי ישבה גברת שאת מוצאה הרומני הס לי מלהזכיר, וטחנה לי את המוח במשך שש שעות ללא הפסקה (מסקנה: רומניות-לא-חשוב-מאיזו-עדה חולות סרטן לא צריכות לנשום כדי לחיות). לא עזרו הספר הפתוח שהצבתי מולי כמשוכה והאוזניות שעל אוזניי שנועדו לחסום כל קול מלבד זה של יוני רכטר - הגברת טחנה. וכשהיה נדמה לה שאני לא דולה את הפנינים שטרחה ומצאה בשבילי (פניני כל תולדות מחלותיה ומחלות בני ביתה ומכריה ומוקיריה ואלה שעבדו איתה מימי קדם ועד ימינו, פָּרֵט והַרחֵב) היא מִרפקה אותי פה ושם, להזכיר לי שהיא חולת סרטן ושצריך להקשיב לה, זאת זכותה להתלונן. ואני - איפה הזכויות שלי לצחוק? אותן שללו לי מהבוקר בלי רחמים! לא חוצפה? אבל אל תראו אותי ככה. לא כצאן לטבח! לא אני! הנקמה לא איחרה לבוא: הסבתי ראשי בחינניות ומטר שערות ניתך עליה. היא הביטה נדהמת בשיער שנשר עליה, נגעה בו, כאילו לוודא שזה באמת שיער-אדם ולא אחיזת עיניים, ו...לא. לא השתתקה. שיט. לא עבד.

זהו, עכשיו אני בבית, משירה אחריי את שביל קליפות-השערות באשר אלך ומתרגלת למחשבה שחנה-זלדה היקרה תתאחד איתי בקרוב, בע"ה יתברך, והחיים ייראו שוב שעירים, כמו פעם.

למישהו יש כתובת מועדפת להקיא עליה? כאילו - אתם יכולים לשכור את שירותיי הטובים. לחברי אח"לה הנחה של 10% (מבצע מיוחד לחג!).

שמרו על המולדת ועל אח"לה, ואני אשמור על המורל ועל הזכות לצחוק.

אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'שיער?? זה כל מה שאת יודעת לעשות?'
שיער?? זה כל מה שאת יודעת לעשות?
16/04/2006 | 14:55
1
7
נו באמת. את מניירות הבלונד תשמרי לעקיפות-תור בסופר. את בעצמך אמרת: להקיא. נתנו לך נשק ביולוגי ביד, לא תשתמשי בו בעת דחק?
לצפיה ב-'איזה ניירות בלונד?'
איזה ניירות בלונד?
16/04/2006 | 15:22
5
אני מבינה שההשכלה הרחבה שלי עושה רושם בלונדינית, מה?

כאשר נפלנו נפלנו (אמרו השערות שלי והמשיכו בשלהן).
לצפיה ב-'על כל סיפור תעני ב"זה עוד כלום"'
על כל סיפור תעני ב"זה עוד כלום"
16/04/2006 | 15:02
2
5
ותמציאי סיפור הרבה יותר נורא.

אפשרות שניה היא לשאול על כל סיפור אם הגיבור מת בסוףף אם התשובה היא לא להגיב ב "חבל".
לצפיה ב-'אילו היה לי כוח להקשיב לסיפור אחד -'
אילו היה לי כוח להקשיב לסיפור אחד -
16/04/2006 | 15:26
1
8
אחד בלבד - הייתי יוצאת גדולה. רק מה, כשאני בטיפול (וגם כשלא) לא בא לי לשמוע על צרות ועל סרטנים (אא"כ הם בחמאה ושום, שזה עניין אחר). אני מעדיפה בהחלט את הבלי העולם הזה ואת שעשועיו, ומי שמצליח לשעשע אותי זוכה בקופה (מי אמר שאני קופה?! תתביישו!).

איך אמר אריק איינשטיין בשיר ההוא? "שְפִּיל, יוֹניל'ה".
לצפיה ב-'מי אמר להקשיב?'
מי אמר להקשיב?
16/04/2006 | 15:37
1
לצפיה ב-'נו, טוף '
נו, טוף
16/04/2006 | 17:16
2
3
יש סיכוי שתצליחי לחזור ולשבת ליד ההוא שתיחמן בפעם הקודמת, והפעם לא הצליח לו/לך?
לצפיה ב-'אני בהחלט מתכוונת להילחם על זה.'
אני בהחלט מתכוונת להילחם על זה.
16/04/2006 | 17:26
1
3
אם הם חושבים שיכניעו לי את הסרטן על ידי דיכוי שלו ושלי - אחחחח כמה שהם טועים. אצלי הוא יצחק כל הדרך אל מחנה ההשמדה. ככה יהיה קל יותר לגלגל אותו ישר אלֵי פי בור.
לצפיה ב-' בהצלחה במאבקך הצודק!'
בהצלחה במאבקך הצודק!
16/04/2006 | 17:31
1
לצפיה ב-'איזה מזל ...'
איזה מזל ...
16/04/2006 | 20:36
3
שחטפת רומניה.
תארי לך שהיא היתה פולניה.

התגובה הנכונה למרפוק היא דיסקלוד קל - פרקי אותה.
לצפיה ב-'אולי בחרת בספר לא מתאים כמחסום?!'
אולי בחרת בספר לא מתאים כמחסום?!
17/04/2006 | 09:32
1
פעם מזמן, כשהייתי מאושפז לכמה ימים, הסתגרתי מאחורי ספר מדע כבד. האיתות היה ברור: "כאן שוכב סנוב". אפאחד לא דיבר איתי
לצפיה ב-'דווקא הרומניה שלי'
דווקא הרומניה שלי
17/04/2006 | 10:10
1
5
נוטה לשתוק הרבה פעמים.
הרבה בריאות
לצפיה ב-'אשריך.'
אשריך.
17/04/2006 | 10:32
3
ככלל אני בעד אנשים שיודעים גם לשתוק לפעמים.
לצפיה ב-''
18/04/2006 | 02:55
1
הכתיבה שלך מרחה על פרצופי חיוכימים רבים...

הרבה בריאות אושר!
לצפיה ב-'תגידי...'
תגידי...
18/04/2006 | 17:30
5
4
את יכולה להביא אתך מלווה לבחירתך או חבר טלפוני שיצחיק אותך תוך כדי?
למשל - לפטופ עם קישור לפורומח"לה? חיבור בקופסאות-אשל-עם-חוט למצחיקן ההוא שגזלו ממך?

אולי אפשר להגדיר חדר ללא-צוחקים, כמו פינת עישון?
לצפיה ב-'ודאי שאני יכולה להביא איתי את מי'
ודאי שאני יכולה להביא איתי את מי
18/04/2006 | 17:48
4
4
שארצה, רק שזה לא עונג גדול למלווים עצמם - האווירה שם משום-מה בד"כ פחות שמחה ממה שהייתי מצפה...

לגבי טלפונים - תלוי - כשישנה שם האחות הקשוחה, אסור בכלל לשוחח בטלפון בזמן הטיפולים, סתם כי לא בא לה. וכשהקשוחה לא נמצאת, מותר, חופשי לגמרי. אז קשה לתכנן מראש.

לפטופ? ואיפה אמצא שם חיבור לאינטרנט? זה בי"ח, רבאק...

בכולופן אני בהחלט מתכוונת לעשות משהו בעניין הבחורצ'יק ההוא. לא מתכוונת לוותר עליו.
לצפיה ב-'אנחנו הבאנו איתנו'
אנחנו הבאנו איתנו
19/04/2006 | 15:53
2
4
למעמד ההוא (נוסף למצלמה שהיא תמיד עלינו) את הכלה המשחררת.
טוב, אז כשהגענו לקטע על מטיילי החברה הגיאוגראפית שכועסים על ביה"ח שחייב אותם בדמי אכסון אימם בבית הקירור בימים שהם המשיכו בטיולם בדרום אמריקה - שיחררנו צחוק פרוע שהרים גבות מבוהלות מסביב... והיו עוד קטעים. כלומר בספר
לצפיה ב-'איכסה, האדום ההוא, נכון?'
איכסה, האדום ההוא, נכון?
19/04/2006 | 19:48
1
4
בגללו יש חנה-זלדה.
לצפיה ב-'כן כן'
כן כן
20/04/2006 | 10:09
2
רק לא ידענו שחנה-זלדה היא בבחינת "יש"
לצפיה ב-'יש חיבור לאינטרנט במקומות שונים'
יש חיבור לאינטרנט במקומות שונים
19/04/2006 | 20:26
2
ומשונים.

כשאני לוקח את הילדים לחוגים ולטיפולים שונים אני בד"כ לוקח אתי את הלפטופ כדי להפוך שעה אבודה לשעת עבודה.

אי אפשר לדעת איפה תמצאי אינטרנט אלחוטי פתוח ואיפה לא, צריכים פשוט לנסות.
לצפיה ב-'עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו'
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו
22/04/2006 | 02:50
8
היית ____________________.

עכשיו את יכולה למלא במה שיבוא לך, וזה מעביר די הרבה זמן.

דוגמאות:
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית אלון מזרחי בכנס של פיזיקאים
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית פיזיקאים בתכנית של אלון מזרחי
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית אלון מזרחי
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית שמעון פרס יושב מול שרון סטון, ומנסה גם לדבר איתה
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית הכדור בזמן הבעיטה המפורסמת של ריפעת "ג'ימי" טורק
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית ה"כדורים" של ארמסטרונג. טוב, זה קשור לסרטן, ועל סרטן אסור לצחוק. אני אתקן: "הכדור של ארמסטרונג (אגב, רק אני חושב שזה יתרון לא חוקי להיות קטוע-אשך, כשהמקצוע שלך הוא דיווש תחרותי על אופניים?!?)
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית המה שמו של אחמדינג'אד - לבד ובמקום הכי מסריח בעולם
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית הבן של גילי ארגוב לא מסטול, עם הציפיה המשפחתית להמשיך את המסורת
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית בגולני. בעצם אז לא היית חושבת והמשחק היה נגמר. אז אל תחשבי על זה (גולנואיד אומרים, לא?)
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית הראל סקעת בכינוס השנתי של אגודת "נושכי כריות אלימים אנונימיים"
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית הוכלת עם שם משפחה כזה... סקעת. מה זה ה"סקעת" הזה בכלל?!?
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית שניה, אני חייב לסיים עם ה"סקעת". זה לא משהו שתוקעים באדמה ויוצא מזה פרח אחרי חצי שנה?
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית אבו-טיר בכינוס של כך.
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית אישה, ובכל זאת היו מכנים אותך בטעות אבו-______ (לא ממש משנה מה) שיט! קודם זו הייתה פקעת. אני חייב להבין מה זה הסקעת.
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית בגט.
עזבי אותך סרטן, תחשבי מה היה לו היית בגטו. Y, זה היה ממש רע. תחשבי פחות נורא קצת, נניח בקפטריה של יד ושן (שום).

הודעות אחרונות

08:50 | 17.10.19 שמיר יחיא
11:56 | 28.08.19 dinabarzilay1
15:40 | 21.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:07 | 11.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו
13:17 | 04.02.19 אוזו רוזו קוקורוזו
16:00 | 01.02.19 NuddelmanSarit
12:04 | 13.12.18 אביטש
19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
03:53 | 12.09.18 carlinsLi
11:08 | 27.08.18 carlinsLi
17:47 | 29.04.18 בחשכת הלילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ