לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87728,772 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'ויקיפדיה, מקור מאוד'
ויקיפדיה, מקור מאוד
<< ההודעה הנוכחית
10/10/2005 | 18:16
46
לצפיה ב-'זה רדיו?! '
זה רדיו?!
10/10/2005 | 18:27

וזה מביא אותי לשאלה שמטרידה אותי כבר לא מעט זמן: האם יש גוף מסוים שאמון על קריאה ובקרה של ערכים בוויקי?
אק' חלופית ללשון עברית >>
לצפיה ב-'פנטסטי! '
פנטסטי!
10/10/2005 | 18:31
לצפיה ב-'זה התבקש, תודו.'
זה התבקש, תודו.
10/10/2005 | 18:46
1
כבר הרבה זמן שהשתעשעתי ברעיון לעשות את זה במו ידיי המסוקסות, אבל מפאת לב-הזהב אשר לי ויתרתי (שאני אוליך שולל אנשים תמימים?!). והנה מישהו בא על סיפוקי. כמה נחמד!
לצפיה ב-'מדי פעם בפעם'
מדי פעם בפעם
10/10/2005 | 19:04
3
אני משתעשע בכגון אלו.
רק שאני לא מרחיק עד ויקיפדיה.
הפורום הזה עונה על דרישותי הצנועות.
לצפיה ב-'מה, יש פורום מְפַתחי צינורות?'
מה, יש פורום מְפַתחי צינורות?
11/10/2005 | 08:21
1
לצפיה ב-'לבחירתך - 778 או 342'
לבחירתך - 778 או 342
11/10/2005 | 08:30
לצפיה ב-'אגב לא להתעצל, לקרוא עד הסוף'
אגב לא להתעצל, לקרוא עד הסוף
10/10/2005 | 20:15
זה ממש הולך ומשתפר ככל שמתקדמים.

מה שכן הקטע הזה משיג בהצלחה את אחת המטרות של אופרה וינפרי - מרב צחוק אני מאבדת פה שליטה על הסוגרים...
לצפיה ב-'תגובה מאתר הוויקיפדיה'
תגובה מאתר הוויקיפדיה
10/10/2005 | 21:38
11
שלום לבאי הפורום!

ראיתי את הדיון שלכם ואני רוצה להגיב. בעיית ההשחתה שצוינה כאן כמעט שאיננה קיימת. כפי שאפשר לראות המאמר שוחזר לגרסתו התקינה 12 דקות אחרי שהושחת. בדרך כלל, פרק הזמן קצר אפילו מזה. http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%A4%D7%A8%D7%99&action=history

לגבי ביקורת על טיב הערכים - יש ביקורת מתמדת ואני מזמין את באי הפורום לבקר בוויקיפדיה ולהציג בעיות נוספות שנתקלתם בהם.

תודה וחתימה טובה,
גילגמש
לצפיה ב-'אם הוא שוחזר'
אם הוא שוחזר
11/10/2005 | 05:50
1
הכיצד אני עדיין קורא על אופרה ומזימותיה הדמוניות? גם אתם מגדלים טרולים עקשנים?
לצפיה ב-'גילגמש, תודה על ההארה!'
גילגמש, תודה על ההארה!
11/10/2005 | 08:24
3
הרשה לי לנצל את תשובתך לשאלונת נוספת:
כשאתה כותב שיש ביקורת מתמדת - זה אומר שכל ערך חדש שעולה לאתר נמצא בתחילה בסטטוס מסוים, מין שלב שבו בודקים ערכים חדשים?
והאם כל ערך שעובר תיקון - גם הוא נכנס ל"שלב מעבר" כזה?
לצפיה ב-'לא'
לא
11/10/2005 | 15:56
2
כאשר מכניסים ערך הוא נכנס ישירות למאגר.
בדף שינויים אחרונים מופיע הערך החדש או המחודש
כך שקל לעקוב אחרי השינויים.

חתימה טובה

אריה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא שמתי לב שגילגמש כבר ענה'
לא שמתי לב שגילגמש כבר ענה
11/10/2005 | 15:59
לצפיה ב-'רציני במובן צנון, התכוונת.'
רציני במובן צנון, התכוונת.
11/10/2005 | 09:50
1
לצפיה ב-'ויקיפדיה זה מיזם נפלא'
ויקיפדיה זה מיזם נפלא
14/10/2005 | 02:51
ובחצי שנה האחרונה הויקיפדיה העברית השתפרה להפליא.
תודה לכל הויקיפדים על ההשקעה, והמשיכו במפעלכם המבורך.

לצפיה ב-'וואי איזה קרועים'
וואי איזה קרועים
11/10/2005 | 05:32
לצפיה ב-'תשובות מסודרות'
תשובות מסודרות
11/10/2005 | 10:53
21
שוב שלום,
אענה בצורה מסודרת.

1. כיצד אפשר לראות את ההשחתה: הוויקפדיה שומרת את הגרסאות הקודמות על מנת שאפשר יהיה לשחזר ולתת קרדיט נאות לכותבים. לעתים, כותב מסוים מוחק חלק מהדברים וכותב אחר רוצה לראות מה נמחק לפני חודש נניח ומנסה לשלב את זה מחדש. לכן, חשוב לשמור על הגרסאות הקודמות ואפשר לגשת אליהן בעזרת לחיצה על "היסטוריה של הדף" (לפעמים כתוב "גרסאות קודמות")

2. ביקורת: כל המאמרים נכנסים מיד למרחב המאמרים, אך יש מעקב מתמיד של קבוצת ויקיפדים שנקראים "מפעילי מערכת". תפקידם לדאוג לכך שלא יכתבו שטויות, לשחזר השחתות, לחסום משחיתים ולבצע פעולות ניקיון נוספות. בנוסף לכך, כותב המאמר בדרך כלל עוקב אחריו ודואג שלא יכניסו טעויות.

3 כיצד עובדת הבקרה על טיב המאמרים? בוויקיפדיה העברית יש עשרות ויקיפדים ממגוון רחב של תחומים לכן, ברגע שנכתב ערך חדש ומפעיל המערכת מזהה שזאת לא השחתה פשוטה (בדרך כלל משהו כמו כככככככככככככככככ או גידופים), הוא עורך את הערך, מוסיף קט' וכו'. אם מפעיל המערכת לא מכיר את הנושא יש לפניו שתי אופציות: לסמן את הערך כדרוש בדיקה נוספת על ידי הוספת תבנית מיוחדת או פניה לוויקיפד אחר שכן מבין בנושא.

לאחר מכן, הערך עובר עריכות רבות (תלוי בסוג הערך: ערך כמו ירושלים עבר מאות עריכות, ערכים פחות מוכרים מסתפקים בכמה עשרות) עד שהוא מגיע למצבו הסופי

4. כיצד לדעת אם המאמר אמין או לא? אין פה תשובה פשוטה. כמו בכל מקור גם בוויקיפדיה עשויות להיות טעויות, אז הדרך הנכונה ביותר היא לשלב מקורות. באופן כללי, מאמרים שנראים יפה, עם קישורים, טקסט קריא וללא תבניות אזהרה הם טובים ואמינים. מאמרים שנראים גרוע, בעלי ניסוח לקוי וכו' בדרך כלל אמינים פחות. אנחנו משתדלים כל הזמן לערוך ולשלב את המאמרים החדשים בתוך המאגר של המאמרים התקינים.
לצפיה ב-'חן חן על ההסבר המאלף.'
חן חן על ההסבר המאלף.
11/10/2005 | 11:13
השכלתי. נראה שהוקדשה תשומת לב לפרטים הקטנים של הבקרה על המערכת. כל הכבוד לכם, ויישר כוח על העבודה הברוכה!
לצפיה ב-'אז למה בעצם'
אז למה בעצם
11/10/2005 | 19:00
19
אתם לא עובדים עם מנגנון סינון כלומר קודם אתם תראו ואחר כך תפרסמו?
לצפיה ב-'לא'
לא
11/10/2005 | 19:54
18
מנגנון כזה לא קיים. למעשה, הציעו אותו, אך הרעיון נדחה בטענה שהוא חותר תחת המיזם. את הפרטים אפשר לראות כאן - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%9E%D7%96%D7%A0%D7%95%D7%9F/%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%9A_%D7%A2%D7%9C_%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%9A
לצפיה ב-'סליחה, מה זה ים-האחוזים הזה?'
סליחה, מה זה ים-האחוזים הזה?
11/10/2005 | 19:58
1
לצפיה ב-'יש בעיות? |שולף נגזרת חלקית|'
יש בעיות? |שולף נגזרת חלקית|
11/10/2005 | 20:54
לצפיה ב-'אם יש לך בעיות עם קישורים ארוכים'
אם יש לך בעיות עם קישורים ארוכים
11/10/2005 | 23:17
1
מלאי אחוזים, אפשר להיעזר באחד משני האתרים הבאים:

http://tinyurl.com/
או
http://snipurl.com/

הקישור הארוך מקבל שם אוטומטית שם קיצור.
לצפיה ב-'יפה לא הכרתי'
יפה לא הכרתי
12/10/2005 | 01:14
לצפיה ב-'קראתי את רוב מה שכתוב שם'
קראתי את רוב מה שכתוב שם
12/10/2005 | 01:21
ראיתי כל מיני הצעות אבל את ההצעה שאני הצעתי לא ראיתי.
אני מציעה מישהו שקורא ורואה שזה לא שטויות לגמרי לפני שמעלה לרשת.
אני לא מתכוונת ממש לבקרת איכות ובדיקה מקצועית האם כל הפרטים עד האחרון נכונים אלא רק מישהו שיבדוק לפני שזה עולה שאין שם שטויות וקללות וקשקושים סתמיים.
שגיאות במידע באופן סביר זה נסלח (ע"ע מומה) אבל דברים כמו אופרה לעיל שרצים ברשת עושים לכם שירות רע וחבל.
לצפיה ב-'ממש קסם המגיה הזאת'
ממש קסם המגיה הזאת
12/10/2005 | 08:31
8
לצפיה ב-'על דנה אינטרנשיונל לא שמעת?'
על דנה אינטרנשיונל לא שמעת?
12/10/2005 | 08:40
7
"כל עורך הוא מגיהה בפוטנציה" = כל אחד יכול, לא רק דנה אינטרנשיונל.

יפה שמעודדים.
לצפיה ב-'תגובה לסאבינית'
תגובה לסאבינית
12/10/2005 | 10:33
6
זה נעשה כבר עכשיו. כל ערך חדש נבדק כמה דקות אחרי שהוא נכתב ואם יש בו טעויות קשות או סגנון עילג במיוחד הוא נמחק מיד. אתם יכולים לגשת ליומן מחיקות ולהתרשם מסוג הערכים שנמחקים
לצפיה ב-'ורק עכשיו ראיתי'
ורק עכשיו ראיתי
12/10/2005 | 11:18
באותו הדף ממש, שורה אחת בלבד אחרי דנה אינטרנשיונל - עידכוניות.
סחתין על השדרוג של עדכניות.
או שמא?
לצפיה ב-'תגובה לגילנמש'
תגובה לגילנמש
12/10/2005 | 11:51
4
זהו שיומן המחיקות לא צריך להיות ברשת...
לצפיה ב-'זה כל הקונץ של הו'יקי'
זה כל הקונץ של הו'יקי
12/10/2005 | 12:59
לצפיה ב-'מה זאת אומרת?'
מה זאת אומרת?
12/10/2005 | 13:01
2
לצפיה ב-'אנחנו בלופ'
אנחנו בלופ
12/10/2005 | 14:26
1
כדי שדברים כמו אופרה לעיל לא יסתובבו ברשת...
לצפיה ב-'זה כבר נושא אחר'
זה כבר נושא אחר
12/10/2005 | 14:28
למה לתקן משהו אם הוא עובד? הנושא של אופרה היה וטופל תוך 10 דקות. לא צריך להתרגש מהשחתות
לצפיה ב-'זה בסדר, מפעילי המערכת חותרים'
זה בסדר, מפעילי המערכת חותרים
13/10/2005 | 07:29
3
יפה תחת המיזם בעצמם.

ברצותם מוחקים ערכים בלי דיון מוקדם וברצותם מעמידים פני נאורים ופותחים את השאלה האם למחוק או לא למחוק לדיון במזנון.
לצפיה ב-'שטות'
שטות
13/10/2005 | 08:43
2
באופן כללי איני נוהג להגיב על האשמות מהסוג הזה. בכל אופן, יש נהלים ברורים מה מוחקים ומה לא. אם כתבת זבל וזה נמחק אז מפעילי המערכת ביצעו את תפקידם נאמנה.
לצפיה ב-'כמה יפה שאתה מנמק בצורה סדורה'
כמה יפה שאתה מנמק בצורה סדורה
13/10/2005 | 20:43
1
כזו את טענותיך.

הנהלים מאוד מאוד, איך לאמר, גמישים אד הוק לפי רצונם של דודשי ושל שאר מפעילי המערכת.

כל נסיון להעלות נושא לדיון במזנון נמחק אם זה לא לרצונכם.

וראה מקרה "זהווה עראפת"
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/10/2005 | 20:51
ובכן, אני רואה שאני מחקתי את הערך הזה. כפי שאמרתי, איני רוצה להפוך את הפורום הזה לבמה להצעות והצעות נגד לגבי ויקיפדיה. את נימוקי נתתי ואפשר לגלותם בקלות.

הודעות אחרונות

19:24 | 14.11.18 Cinereous Vulture1
10:00 | 16.09.18 1 מזמושץ
03:53 | 12.09.18 carlinsLi
11:08 | 27.08.18 carlinsLi
20:20 | 10.06.18 cherrytou
17:47 | 29.04.18 בחשכת הלילה
03:13 | 15.04.18 החזרה למוטב
12:14 | 04.03.18 שפיפון ים סינגפורי
08:37 | 26.02.18 michaleyal2
10:17 | 04.02.18 עופר בן אברהם
20:51 | 27.01.18 בחשכת הלילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ