עוד שאלת עריכה

גדי קטן

New member
עוד שאלת עריכה

(ותסלחו לי שאני לא משרשרת, השרשור הקודם הפך למשהו אימתני, ולא בטוחה שמישהו ישים לב לשאלה נוספת ששורשרה אליו...) במערכת קיים נושא ראשי. לכל נושא ראשי יש מספר (וכאן אני לא יודעת מה יש) תתי נושא/ תת נושאים מצד אחד, ואם זכרוני אינו מטעני (וזה לא שהוא לא מטעני בדרך כלל) למילה תת אין רבים. מצד שני, ישנו רק נושא אחד, כך שתת נושאים אינו נכון מבחינת המערכת וכך גם תת נושא, משום שישנם מספר תת-ים 'תתי נושא' הוא הנכון ביותר מבחינת המערכת, אבל מה מבחינת עברית? תודה ויום טוב

גנגי

New member
נושאים משניים.

אין "תתי", חוץ מאשר "טוב תתי אותה לך מתתי אותה לאיש אחר".

את מבינה מה הבעיה עם תת-נושאים?

לנושא אחד לא יכולים להיות כמה תת-נושאים?

גדי קטן

New member
בוודאי שאני מבינה

כך הרי כתבתי בשאלה המקורית

גדי קטן

New member
קשה...

עכשיו נודע לי שההיררכיה היא כזאת: נושא תת נושא תת תת נושא תת תת תת נושא איך הייתם מנסחים זאת? (כשלכל נושא יכולים להיות מספר נושאי משנה, כפי שכתבתי קודם וכנ"ל לכל נושא משנה...)

אטיוד5

Active member
אל תתני להם לכופף אותך

תתי נושא. אז מה אם אין בעברית. הוכחת את הנחיצות, וכל אחד יבין על מה את מדברת. [תתי כל העולם התאחדו!]

אל תת

נו להם סכו"ם יש ספר כזה, נכון? אני זוכרת אותו (את עטיפתו, למען הדיוק) ואת המדף שעליו ישב בבית הורי בילדותי. אין לי מושג במה הוא עוסק. אה, מה רציתי לומר? אם לא נושאי משנֶה אז תת-נושאים. לא תתי נושא. ולא כל כך ברור לי מה ההקשר שבו את כותבת את זה: האם אלה רק כותרות, או שיש מן מבוא המתאר את כל התוכן ואת רוצה לתאר לקורא שיש נושאי-על, ויש נושאי משנה, ויש עוד חלוקות. בקיצור - תסבירי קצת יותר

maec

New member
אני מסבירה קצת יותר

החוברת שאני עורכת היא חוברת שנכתבה עבור תכנה מסוימת. בתכנה ניתן לבחור נושאים ולכל נושא לבחור תת נושא מתוך רשימה קיימת, ולו תת-תת נושא מתוך רשימה וכו'. לדוגמה: תחת הנושא 'תכתובת' אפשר לבחור את ה'תת' הבאים: 'שליחת אישור קבלה', 'שליחת אישור קבלה עם בקשה להשלמת פרטים', 'תזכורת', 'בירור' ועוד. תחת תת הנושא 'בירור' אפשר לבחור את התת-תת הבאים: 'בירור עם הלקוח', 'בירור עם הספק' וכו' תת נושאים לא נראה לי נכון, משום שיש רק נושא אחד ולו הרבה 'תת-ים'. תתי נושא מבטא בדיוק את המערכת, אבל הוא לא תקני מבחינת עברית. דרך אגב, למה למילה תת אין ריבוי?

והאם נראה לך שמישהו

מבין הקוראים הפוטנציאלים בחוברת זו - אכפת לו אם תכתבי תתי-נושא וזה יצרום לו כי זה לא תקני בעברית? כי לי לא. סה"כ זו חוברת הדרכה למחשבים, לא תרגיל לבלשנים מתחילים. וסליחה מראש.

אטיוד5

Active member
../images/Emo45.gif

וממילא, גם אם הם בלשני צמרת, וזה מה שמפריע להם - שירדו מהעץ.

אני אגיד שוב

מה שכבר אמרתי בעבר במקרים דומים. תגידו מצידי מה שאתם רוצים. ואפילו תכתבו. אני לא אבוא למשטר אתכם. אבל כשמישהו שואל מה תקני בעברית, ומה נחשב נכון, כוונתו לא למה שנראה בסדר לזה או לזה. ואם כבר התכנסנו כאן: איך הייתם כותבים ריבוי של - אי-הבנה, אי-סדר, דו-שבועון בין-לאומי, חד-שנתי, כלל-ארצי, רב-גוני, תת-קרקעי

למעלה