בקשה - תנו לי מילים שונות בשפות שאינן עברית ואנגלית

בקשה - תנו לי מילים שונות בשפות שאינן עברית ואנגלית

היי

אני מחפש מילים עם משמעות בשפות שונות שאינן עברית ואינן אנגלית שהמשמעות שלהן תהיה חיובית.

בגלל שעולמי צר כעולם נמלה ואני דובר אך ורק עברית ואנגלית (וממש ממש טיפה ספרדית) אני נאלץ להיעזר בכם.

הבקשה נראית די מוזרה אבל היא פשוטה מאוד:

כתבו את המילה (אפשר גם משפטים אבל רצוי מאוד קצרים), את איך שהוגים אותה בעברית או באנגלית (לבחירתכם אבל אם אתם הולכים על עברית אז ניקוד יעזור ואם לא, תסבירו איך להגות אותה), את המשמעות שלה וסיבה למה בחרתם דווקא בה.

תודה רבה!

באמת שאני רוצה לעזור, אבל לא מבינה אילו

מילים אתה מחפש? ולמה אתה לא מסתכל במילון פשוט? ומה המטרה של זה, כי זה נראה מעט חסר תוחלת?

מנסה למצוא שם לפרויקט

ואני מחפש מילה או משפט שמסמלים משהו בשפה אחרת וניתן לכתוב אותם גם באנגלית (למשל צ'אי בטורקית אם אני לא טועה זה תה, אז באנגלית אפשר לכתוב את זה Chay). אני רוצה לאסוף הרבה רעיונות כי לי אין רעיון

תראה, אני מניחה שברור לך שזו שאלה

ממש לא מתכנסת, אבל כיוון שבכל זאת כבר עצרתי לחשוב, אני אכתוב לך כמה מילים שעולות על דעתי והן מאוד חיוביות (בשבילי לפחות)., אגב, צ'אי או צ'ה זה תה בהרבה שפות...אולי אפילו רוב השפות, הייתי אומרת שזו אולי מילה שנדדה יפה...
&nbsp
בכל אופן, טיול למשל היא מילה מאוד חיובית בשבילי אז באיטלקית זה ויאג'ו ובמנדרינית זה לואיסינג - זה כתוב בפיןין: luxing, אז אלו צלילים שנראה לי שקל לנו לומר.
עוד מילה נחמדה במנדרינית היא haowan במשמעות של לבלות, להנות, to have fun, ואומרים את זה האו-ואן (האו עם שורוק יותר מאשר חולם דווקא)

למעלה