לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579015,790 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'איך יודעים מתי להפסיק?'
איך יודעים מתי להפסיק?
03/11/2019 | 13:23
30
229
הילדה בכיתת מופ"ת הווה אומר. מתמטיקה פיזיקה והנדסת תוכנה. מתקשה בכולם. מורים פרטיים בכולם.

עברנו משהו דומה עם האמצעי. דומה אבל שונה. הוא התקשה ברבי מלל ושם הוא קיבל שחעורים פרטיים לפני בגרות.

אצלה יש גם חרדת מבחנים (ברור, כשלא מצליחים מפתחים חרדה) היא בכיתה י' הוא גמר עם חרדת המבחנים בכיתה ח'.

יש שאומרים. תעזבי. בשביל מה לה. ממילא היא לא תלמד אח"כ את התחום הזה באוניברסיטה, תמיד אפשר להשלים,  תמיד אפשר לעשות מכינה. תני לה להנות מהשנים האלה.

עם הגדולה ממנו שיעורים בנהיגה ואחרי 21,000 ש"ח אמרנו לה די. היא הפסיקה לשנה ואח"כ עברה בטסט ראשון דווקא בירושלים. על חשבונה. למה לקח לנו כל כך הרבה זמן? כי חשבנו שנו הנה עוד טסט והיא תעבור.

כל ילד שונה מהאחר אצלינו.  אצל כולם. ברור.

מצד שני. האמצעי הלך לטכניון ונכשל. מבחן אחרי מבחן. עשה מועדי ב' ולא עזר. רק בשנה השניה שחו שם המצב התחיל להתיישר ורק כשלקח על עצמו יותר קורסים ויותר לחץ מסימסטר השני של שנה ג' סיים בממוצע הכי גבוה שלו. מעל 90. וזה אחרי שבשנה א' חשבנו שהוא הולך לפול מהתוכנית....

אז איך יודעים....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לפי המוטיבציה של הילדה.'
לפי המוטיבציה של הילדה.
04/11/2019 | 08:44
15
112
אם היא מעוניינת להמשיך, ומוכנה להשקיע בשביל זה, הייתי מאפשרת. לא הייתי דוחפת אותה להשאר בכיתה, כי אני מאמינה שבלי מוטיבציה פנימית היא לא תצליח.
כמובן שיש כאן גם עניין כלכלי. שיעורים פרטיים הם הוצאה גדולה. אולי כדאי לברר אם אפשר לפחות במקצוע אחד או שניים, לקבל עזרה פרטנית בבית הספר.
בעניין חרדת הבחינה. לא בטוח שהיא נובעת רק בגלל חוסר ההצלחה. יכול להיות שטיפול ממוקד בחרדה, יעשה פלאים. אני מכירה בחור שאחרי שהיה שלושה חודשים בטיפול אצל פסיכולוג חינוכי שמתמחה בחרדת בחינות, הפך לתלמיד מצטיין.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה. היא לא רוצה לוותר לעצמה'
תודה. היא לא רוצה לוותר לעצמה
04/11/2019 | 09:34
14
119
והיא לא מוותרת נכון לעכשיו.

אשמח אם תוכלי לשתך את שם הפסיכולוג.  בנתיים הופננו לת.ל.מ....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אנחנו גרים באיזור באר שבע.'
אנחנו גרים באיזור באר שבע.
04/11/2019 | 09:44
1
95
לא בטוחה שהפסיכולוג רלוונטי לכם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/11/2019 | 12:20
26
לצפיה ב-'מה פירוש הדברים'
מה פירוש הדברים
10/11/2019 | 05:05
11
99
"היא לא מותרת נכון לעכשיו"--היא אוהבת את הלימודים?
היא מכוונת מטרה להשיג בהם בשביל מקצוע בעתיד?
או היא רוצה לרצות אתכם?
נראה לי שאם תדעי את התשובות על זה תוכלי לכון אותה 
אם להמשיך או להפסיק.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הפירוש: יותר קל לה להגיד עכשיו לאמא את מה שהיא רוצה לשמוע'
הפירוש: יותר קל לה להגיד עכשיו לאמא את מה שהיא רוצה לשמוע
13/11/2019 | 15:32
7
90
ולהתמודד עם התוצאות מאוחר יותר, מאשר להגיד לאמא את האמת עכשיו.
לא 100% שזהו הפירוש, אבל נשמע שזוהי האופציה הסבירה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למה את חושבת שהיא משקרת?'
למה את חושבת שהיא משקרת?
13/11/2019 | 19:20
6
69
היא נערה. היא אולי באמת רוצה לרצות.
אולי באמת כן רוצה ללמוד.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא הגעת למשפט "לא 100% שזהו הפירוש, אבל נשמע שזוהי האופציה ה'
לא הגעת למשפט "לא 100% שזהו הפירוש, אבל נשמע שזוהי האופציה ה
14/11/2019 | 17:01
5
62
"לא 100% שזהו הפירוש, אבל נשמע שזוהי האופציה הסבירה"?
פוסט עם שתי שורות כבר ארוך מידי?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זו האופציה הסבירה בעיניך,'
זו האופציה הסבירה בעיניך,
14/11/2019 | 19:30
1
56
יש עוד הרבה אופציות, מה הנכון וכמה היא בעצמה
יכולה לנתח את המניעים---אין לנו מושג.
האם השואלת, אמורה לנסות לברר
ולפי זה לנסות לכון ליכולות ולרצונות של הילדה.

ותודה על ההערכה והמסקנה החפוזה אם קראתי שתי שורות--זלזול ברור שיש
אבל זה לגמרי שלך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש הרבה אופציות, האמא שומעת מה שבא לה לשמוע'
יש הרבה אופציות, האמא שומעת מה שבא לה לשמוע
17/11/2019 | 12:21
32
הבת משמיעה מה שלאמא בא לשמוע, אבל את כבר פסקת
תודה על המסקנה החפוזה שאני חושבת שמי מהם משקרת, יש הרבה יותר מזלזול. וזו באמת בעיה שלך ולא שלי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לרגע חשבתי שאת מגעילה רק כלפי מזל'
לרגע חשבתי שאת מגעילה רק כלפי מזל
16/11/2019 | 12:25
2
64
שנשאלה עוד,שאלה וזכיצי לראות שאת פשוט מגעילה.

ילדים יספרו מה שהם רוצים לספר. תפקידי כאמא לעזור לילדה להגשים את חלומותיה מבחיהת הלימודים.

רק אתמול אמרתי לה שאני לא מסוג האמהות שתגיד לה "אני רוצה שתיהיי רופאה או עורכת דין כו שתעבדי בהייטק"

תעשי מה שאת אוהבת.  אבל צריך ליהיות לך בסיס שיעזור לך להגיע לשם.

כאמא שלבת ששיתפה אותי רק בגיל 19 שנעשו עלעה מניפולציות מיניות על ידי בן הדוד שלה (1.5 הפרש) אני מאוד רגישה לעניין הזה של מה ילד מספר ומה לא.

כשאת מדברת עם זרים רצוי שתמצאי בתוך עצמך קצת חמלה, קצת לתת להם להנות מהספק ולא להכנס בהם כמו היפופוטם באטרף.

עשית את זה לשתינו. מניחה שזו דרך חיים.

אל.תעני לי!!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'פאסיב אגרסיב לא עושה עלי רושם'
פאסיב אגרסיב לא עושה עלי רושם
17/11/2019 | 12:22
1
52
מה שעובד לך מול אחרות, שהפכת לדרך חיים, לא יעבוד לך אצלי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
17/11/2019 | 17:18
14
לצפיה ב-'עד כמה שאפשר לדעת היא לא'
עד כמה שאפשר לדעת היא לא
16/11/2019 | 12:18
2
62
רוצה ליהיות יחידה מהכיתה שלא מצליחה.

עדכון נכון להיום היא הדביקה את הפער מבינה את החומר בשלושת המקצועות ושמחה. מה יהיה הלאה עוד נראה. מן הסצם אנחנו עם יד על הדופק.

החששות שמא היא רוצה לפרוש באים ממני לא ממנה.

השיקולים למה היא לומדת את מה שהיא לומדת לא יעברו במבחן של רוב ההורים/מורים כך שאין לי רצון לשתף.

בני האמצעי שאין ספק לגבי רמת הצלחתו המפתיעה לאור הקשיים שעבר ו אמונה שלו ו אופטימיות שלו והנחישות שלו הוכיחו שגם כשאמא חושבת שהוא מתפרק בנצחון מעבר לפינה והוא חושב שהיא תצליח.

אני זו שחוששת. תמיד. היא יודעת שהיא צריכה לדעת למה היא עושה את זה ולא "סתם" או כי אחיה עשה מה שעשה.

היא רוצה להמשיך. מן הסתם נתמוך בה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מבינה את ההתלבטות והקושי'
מבינה את ההתלבטות והקושי
16/11/2019 | 19:34
1
51
ומאחלת לך וכמובן לילדה בהצלחה, והכי בקלות שאפשר.
ואם אתם תומכים בה יש להניח שתצליח.
ובשבילך -- חם מכל הלב.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה יקירה'
תודה יקירה
17/11/2019 | 17:17
8
לצפיה ב-'כיתת מופת וקושי במתמטיקה, פיזיקה ותוכנה ומורים פרטיים'
כיתת מופת וקושי במתמטיקה, פיזיקה ותוכנה ומורים פרטיים
17/11/2019 | 17:06
10
82
זה אוקסימורון.

אם המטרה היא בגרות איכותית, כלומר בגרות עם הממוצע הגבוה ביותר האפשרי, אז את צריכה לחשוב איתה אם כיתת מופת היא הדרך הנכונה.

איך נערה עם קשיים כמו שתיארת מגיעה בכלל לכיתת מופת (המצאה מזעזעת לעניות דעתי) - את צריכה לברר עם עצמך בלבד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עובדה שהגיעה. אף אחד לא מחלק'
עובדה שהגיעה. אף אחד לא מחלק
17/11/2019 | 17:21
8
69
זכויות כאלה חינם. והחיים לא נטולי קשיים.

לדעת להחזיק את הראש גבוה ולהאמין שבסוף תצליח זה חלק ממה שאתה.

היא תמיד היתה עם תחושת מסוגלות גבוהה ואני פה בשביל לתמוך בה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כיתת מופת זה זכויות? '
כיתת מופת זה זכויות?
17/11/2019 | 21:05
7
74
מה הטעם בכיתה מואצת אם בסוף כולם מגיעים לאותה בגרות? להבנתי צריך לסמן מטרה - בגרות איכותית, ואז לראות איך מגיעים הכי טוב. בגרות איכותית זו כזו שעם הבונוסים הכי טובים תביא אותה לממוצע הכי טוב.

כל מה שכתבת זה אוסף קלישאות. אני מציעה לך להגדיר אסטרטגיה וטקטיקה ואת עונה בקלישאות נבובות. צר לי לומר גם שרוב הפסיכולוגים זה בזבוז מוחלט של כסף וזמן.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מצחיק. את ואני חושבות בדיוק אותו הדבר'
מצחיק. את ואני חושבות בדיוק אותו הדבר
17/11/2019 | 22:28
6
61
אז על מה הויכוח בכלל?? הגדרת יפה את המטרה. לשם אנחנו חותרים.

הבן הגיע לטכניון לתוכנית מצויינות. אני בטח עושה משהו קטנטן נכון.....

ילד שהיה עושה את המינימום. ילד שבכיתה ה' אמרתי ok.  אז יהיה לו 60 בספרות ובסוף הוציא מעל 85 בבגרות.

כמה שהיה קשה לו כמה שעברנו ואת יודעת כי הגבת לכמה וכמה פוסטים הוא לא התייאש. הוא גם קיבל עזרה מסיבית אבל הוא הצליח בזכות הנחישות שלו וזה לא היה צפוי ואף אחד לא נביא. מישהו יכול היה חצפות שהוא ישבור את הסטטיסטיקה בשיפור ציון הן בפסיכומטרי והן בטכניון? הרי הוא עמד לעוף משם.

אנחנו עושים הכל טוב שאפשר למענם ואז משחררים (מנסים לשחרר במקרה שלי לפחות).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אוקי, אז ככה'
אוקי, אז ככה
18/11/2019 | 01:16
5
68
ילד סביר, והנערה שלך היא כנראה יותר מכך, לא אמור להתקשות במקצועות שמנית. אם היא מתקשה, הניחוש שלי שמבוסס על נסיון עגום זה שהמורים שלה גרועים.

במקום לממן  פסיכולוגים ועדר של מורים פרטיים (שהם בעצם אותם המורים כמו שיש לה בכיתה, רק מבי"ס אחר ), למדי אותה ללמוד לבד. קני לה מיקודיות מתאימות, והסבירי לה איך לקרוא אותן וללמוד לבד. הכל נמצא במיקודיות, בצורה מסודרת ומוסבר היטב. המורים לא אוהבים את המיקודיות כי הן מייתרות אותן.

וכמובן, וודאי שהיא יודעת מה המטרה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/11/2019 | 08:31
13
לצפיה ב-'ילד "סביר" לא אמור להתקשות במתמטיקה ופיסיקה?'
ילד "סביר" לא אמור להתקשות במתמטיקה ופיסיקה?
19/11/2019 | 11:34
3
30
לצפיה ב-'ילד בכיתת מופת'
ילד בכיתת מופת
23/11/2019 | 00:00
2
19
לצפיה ב-'גם זה לאו דוקא נכון, לדעתי.'
גם זה לאו דוקא נכון, לדעתי.
23/11/2019 | 07:06
1
50
ילד "סביר" שהתקבל לכיתת מופ"ת כנראה לא יתקשה במתמטיקה של כיתה רגילה (נראה לי שבכלל אין פיסיקה בחטיבה בכיתה רגילה).
לגבי כמה ילדים מתקשים בכיתה של הילדה, זה עניין שצריך לבדוק, ותלוי בתכנית הלימודים הספציפית (עומס, חומרי לימוד, וכו'), במורה, וכו'. לא בלתי נמנע שרבים מתקשים ברמה שהם צריכים לפנות לעזרה מהוריהם - לפחות במקרה שהחסירו שיעור (שוב, תלוי בחומרי הלימוד) - ואם אין להם למי לפנות בחינם בסביבתם - פונים למורה פרטי. לפעמים הפער בין מי שנזקק לשיעורים פרטיים ומי שלא הוא הפער בין מי שלהורים שלו יש השכלה מתאימה ומי שלא.

אידאלית תלמיד מופ"ת לא אמור להתקשות בתכנית מופ"ת, אבל אידאלית גם תלמיד רגיל לא אמור להתקשות בתכנית רגילה. מה שכנראה כן נכון הוא שכל תלמיד יכול להצליח עם מורה פרטי, שיעזור לו להתגבר על הבעיות שנובעות ממסגרת הלימודים הנוכחית והלא אידאלית שלו (ואפילו זה בתלות ברמת העומס. אפשר בהחלט לבנות תכנית שאף אחד לא יכול להצליח בה, למשל כי העומס בה עובר את היכולת האנושית. לא משנה כמה אתה יודע אם, נניח, הציון מתבסס בין היתר על מטלות בית ואין מספיק זמן ביממה להכין את כולן. זכורים לי "לטובה" לילות לבנים כדי להכין דו"חות מעבדה בפיסיקה באוניברסיטה, וכו' - ולא בגלל קושי מיוחד, כי כולנו עשינו את זה. עוד טיפה עומס והיינו קורסים).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היא מתמודדת נהדר עם העומס'
היא מתמודדת נהדר עם העומס
25/11/2019 | 09:03
39
לא מרגישים שהיא עמוסה בכלל. מתקתקת הכל. עבודות?  אני בכלל לא שטמעת עליהן אלה אחרי שהן מוגשות. מקבלת המון תמיכה מהבית מה לומר איך לומר (תמיד מוסיפה לזה משפט..תאמרי במילים שלך זה לא חייב ליהיות בדיוק מה שאני אומרת...או תחזיקי את זה בראש ותשתמשי בזמן ובמקום שיראה לך).

ציונים אחרונים?

72 במתמטיקה (עליה מ-50)
פיזיקה 79 (עליה מ-50)
אנגלית 86 (הרבה ילדים לא הבינו בגלל ניסוח של השאלה - הנחיתי אותה ליהיות מודעת לפער בין השאלות בבית הספר לבין אלה שבבגרות תוך הבהרה בשיח מול המורים שהיא/הם מצפים שיהיו פערים כאלה ולכן הם מבקשים להכין אותם לשאלות כפי שיהיו בבגרות כי הכרה בכך לבדה אין בה התקדמות אם אין הסבר לצידה ולמידה)

מה עוד? דו"ח מעבדה בפיזיקה - 95

אתמול צחקנו שהיא תבכה כל הדרך להצלחה. כן גם היא צחקה וסיפרה שאמרה למורה הפרטית בתמטמטיקה שסביר שהיא תבכה מתישהו ושלא תתרגש שככה זה ושזה בסדר שפשוט תתן לה להרגע בלי לשאול שאלות וזה יעבור והמורה שאלה אבל למה? והיא התחילה לבכות ואמרה...הנה את רואה? את רק שואלת למה ואני בוכה. זה בסדר. זה נורמלי אצלי. הכל בסדר.

הנחיתי אותה לומר לילדים שהיא בסדר שתיכף זה יעבור שלא קרה כלום. רק שלא תדחה אותם כי זה אומר שאכפת להם ממנה.

היא תיהיה בסדר. כך או כך היא תיהיה בסדר כי יש לב גב חזק ויש לה אישיות חזקה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הלוואי עלי הכח הנפשי שיש לילדים'
הלוואי עלי הכח הנפשי שיש לילדים
17/11/2019 | 17:25
58
לצפיה ב-'בהליך מזורז הגענו לטיפול הפסיכולוגית'
בהליך מזורז הגענו לטיפול הפסיכולוגית
17/11/2019 | 20:32
2
98
הביאה לתשומת לבנו שיש להבדיל בין חרדת מבחנים לבין לחץ ושקרוב לוודאי אין לה חרדה ושהיא לא אובחנה כסובלת מחרדה כלל ולכן לא צריך לקפוץ למסקנות.  

פעם ראשונה שאנחנו יושבים מול מטפלת ולא מתלוננים על הילדים פעם ראשונה שאנחנו יושבים מול מטפלת ומספרים כמה הילדה נהדרת ומקסימה ומאוזנת והכי בול פגיעה שאפשר ויחד עם זה אנחנו כבר במקום שמציג "קבלות" על ההורות על הנסיון על ההצלחות.

מקווה שיחד נצליח להביא אותה למצב שהיא ממצה את היכולות שלה וגם נהנית בדרך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'וואוו, מצאת אחת ממש גאון'
וואוו, מצאת אחת ממש גאון
18/11/2019 | 01:20
1
83
קבעה שלילדה אין כלום ושאתם הורים מופלאים ולקחה 400 שקל. הכסף הכי קל בעולם. 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה שירות של הקופה'
זה שירות של הקופה
<< ההודעה הנוכחית
18/11/2019 | 08:32
21

הודעות אחרונות

08:38 | 13.12.19 shalhevetalfasi1
05:53 | 06.12.19 אורחים בפורום
11:27 | 02.12.19 אורחים בפורום
12:23 | 03.11.19 איה תפוס
12:34 | 14.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 17.09.19 אורחים בפורום
19:22 | 03.09.19 דיברגנט
10:20 | 20.08.19 רונילה13
23:21 | 19.08.19 אורחים בפורום
12:33 | 24.07.19 אורחים בפורום
04:11 | 14.07.19 חקר הברק ממזרח
21:14 | 13.07.19 דיברגנט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ