לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1574815,748 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'עוד תהיה לגבי זכויות וחובות מתבגרים'
עוד תהיה לגבי זכויות וחובות מתבגרים
28/06/2019 | 11:17
12
257
שיתפתי כאן שביתי בת ה 16.5 רוצה לעבור לחדר העבודה הגדול.
עכשיו, עזבו רגע שהוא יראה כמו החדר המבולגן שלה כיום..
אחד הדברים שמציקים לי זה חוסר ההתחשבות שלה כשהיא מארחת.
היא מבשלת לחברותיה פסטה בשעות הקטנות, ממלאה את הכיור (כשהיא מפנה את הצלחות, לפעמים גם זה לא ובל נדבר על לנגב את השיש מרוטב העגבניות, לפנות מגבות רטובות מהבריכה..) למחרת הולכת לביס/לעבודה וחושבת שהכל סבבה ומישהו ינקה..
עכשיו תגידו לי מה הדרייב שלי להעביר את חדר העבודה (חתיכת עבודת אריזה ומיון ופריקה ונקודת מחשב וכו..) כדי לקבל עוד יותר עבודה סביבה?.. ואתם אומרים - אם תתני לה לעבור, אל תציבי לה תנאים.. איפה הזכויות שלי כאן?..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למה זה קשור לחדר? '
למה זה קשור לחדר?
28/06/2019 | 11:45
1
150
אם את לא רוצה מאיך שהבית נראה אחרי האירוח, תרשי לארח רק אם היא משאירה בית מסודר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אסביר איך קשור בעיני'
אסביר איך קשור בעיני
<< ההודעה הנוכחית
30/06/2019 | 20:04
121
היות והיא לא אחראית בעניין החדר שלה.. וגם לא בעניין המטבח.. או יותר נכון בוחרת שלא להיות אחראית, שוכחת לקחת את הכלב לטיול וכד', אני תוהה אם תהיה אחראית למשל לסגירת המזגן (נפרד מכלל הבית), לנעילת הדלתות (חיצוניות ישר לגינה..), דברים שעשויים להיות קריטיים מעבר ללהשאיר בלאגן. אעשה מאמץ גדול לקראתה וויתורים ואקבל רק עוד סיבות לריב עליהם. השאלה איך אפשר לבחון את היכולת שלה לקחת אחריות חוץ מלקחת סיכון שאצטער על זה אחכ..

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עד שאת מתלבטת '
עד שאת מתלבטת
28/06/2019 | 16:20
3
158
לגבי חובות וזכויות שלה,
אני תוהה איפה הסמכות ההורית שלך,
מה שסיפרת לגבי "חדר מבולגן" זו הטריטוריה שלה, 
אני למשל, לא הייתי מאפשרת ארוח בחדר העבודה שלי.
אז היתה נאלצת לסדר את החדר שלה, או מתארחת ולא מארחת.
לאור דבריך כאן, לא הייתי מותרת על חדר העבודה שלי לטובת חדר  גדול יותר.
אם מה שאת משדרת לה שכל מה שהיא רוצה היא משיגה,
ואין מצב הפוך בשום צורה, השאלה לא עליה, אלא מלגביך.

אני למשל---לא הייתי מנדבת לעזוב את חדר העבודה.
בלי הרבה הסברים--אני צריכה חדר כזה. מצטערת. בלי להתנצל ובלי יותר מידי 
אני למשל--הייתי משאירה את הטינופת, שהיא עושה--כדי שתנקה.
בלי להתחנן, בלי לשכנע, בלי עודפי מילים--הוראה קצרה וברורה.
ואם לא קרה--הייתי מפעילה סנקציות.
בינתיים זה הבית שלך, והיא תלויה בך. ולא להפך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא מנדבת'
לא מנדבת
30/06/2019 | 19:53
2
105
לא מנדבת, היא ביקשה לעבור ואנחנו שוקלים, היות וחדר העבודה משמש אותנו בעיקר לשימוש במחשב הנייח כרגע..
היא לא מארחת בחדר העבודה למעט מקרים נדירות שמלינה חברות, אבל משאירה מטבח מלוכלך..יש לי סמכות הורית ואני מעירה, כועסת במידה ולא מוותרת שתנקה אחריה ומתעלמת מהחדר שלה ככל הניתן.. 

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מאחר ואת כאן בשם עם '
מאחר ואת כאן בשם עם
01/07/2019 | 10:11
83
כוכבית, אז לא יכולה לענות בפרטי, ומגיבה כאן.
יש לי הרגשה מתגובתך, שנפגעת מדברי, אז חבל,
כי זו ממש לא היתה הכוונה,
אנחנו כהורים ליתר דיוק אני כהורה, הרבה פעמים
ואולי תמיד רוצים שלילדים יהיה טוב, שנענה על רצונותיהם/צרכיהם,
וכמובן לא רוצה להגיע לעימות, כן מנסה להבין,
כן מחליטה לבחור את המאבקים מולם.
ואז מוכנים לותר, מוכנים ללכת לקראת,
וזה מה שהרגשתי בדבריך, (לא חשבתי שאת לא מעירה לה,
או לא כועסת עליה)
אבל כן מותרת---בשיקול שלך, זו השימוש המועט בחדר העבודה,
לעומת הצורך שלה.
ובזה אני חולקת על הענין--החדר עבודה משרת אותך
לא רק למחשה הנייח, כתבת שהוא גם קצת מחסן,
אח"כ הוספת שיש שם מזגן נפרד וגם דלת החוצה---
אז למה את ראשית מותרת על הצרכים שלך,
ועוד מוסיפה תחומי אחריות עליה, כשבעצם היא גם דברים אחרים מרשה לעצמה.
אני הייתי משאירה את המצב הקיים, בלי יותר מידי נימוקים.
היא קצת תשנה התהגויות ותיקח אחריות,
אז תהיה לך הזדמנות להציע שידרוג עבורה,
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ראי כותרת מעלייך'
ראי כותרת מעלייך
02/07/2019 | 11:51
58
אני קמתי ב-5 בבוקר למטבח מלוכלך, הערתי את המתבגרים והודעתי שאף אחד לא חוזר לישון עד שהעניין הזה מסודר. נראה לי שמחר בבוקר כבר אתעורר למטבח נקי...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מציבים תנאים לפני המעבר, לא אחריו'
מציבים תנאים לפני המעבר, לא אחריו
30/06/2019 | 13:45
1
94
תחשבי טוב מה הזכויות שלך שעליהן חשוב לך שהיא תשמור ותנהלו שיחה בנוגע לזכויות שלך.
את לגמרי יכולה (צריכה) להציב תנאי שאת מאפשרת לארח בבית (בלי קשר לחדר שבו יהיה האירוח) רק אם בסיום האירוח היא משאירה מטבח נקי וכלים רחוצים.
אם היא לא עומדת בתנאי הבית, היא לא יכולה לארח.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, זה ברור..'
כן, זה ברור..
30/06/2019 | 19:55
23
לצפיה ב-'לאערכתי לא הבנת מה אמרתי'
לאערכתי לא הבנת מה אמרתי
01/07/2019 | 10:06
78
לא אמרתי שלא תציבי תנאים, אמרתי שלדעתי לא כדאי להציב תנאים שאת לא יכולה לעמוד בהם.
את כנראה הגעת למסקנה שאת לא תוכלי לעמוד בתנאים.

אם את חושבת שיש לך כאן מנוף להפעיל על הילדה, כי לא הצלחת להפעיל מנופים אחרים, זו בהחלט אופציה, אבל קחי בחשבון שהמנוף לא יתקיים אחרי שהילדה עוברת חדר אלא רק לפני.
זאת אומרת שאת צריכה לא רק להציב את התנאים לפני שהילדה עוברת חדר אלא גם לדאוג למימוש שלהם. זאת אומרת שאם ההתניה היא מטבח מסודר (או כל תנאי אחר) אז את צריכה לראות מטבח מסודר במשך תקופה (נניח כמה חודשים) לפני שאת מאשרת מעבר חדר, כמובן שהמתבגרת תפעיל לחץ נגדי שתצטרכי לעמוד בו לפני מעבר החדר
ואם את עמדת בלחץ הנגדי והיא קיימה את התנאים כנראה שלאחר המעבר תהיה התדרדרות שאם לא תתמודדי איתה מלכתחילה כנראה שתגיעי בחזרה למצב הנוכחי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה מה הקשר בין מטבח וחדר'
אני לא מבינה מה הקשר בין מטבח וחדר
02/07/2019 | 19:56
63
הבן שלי בגיל קצת יותר צעיר עבר למרתף שהיה גדול ועם דלת החוצה ומעולם לא שכח לנעול. אם היא לא אחרית ואת לא סומכת עליה, אל תתני לה תנאים בעיתיים בשבילה. מצד שני דלת החוצה אפשר לנעול במפתח שאין לה אם היא לא מסוגלת לחיות עם האחריות. ומזגן אפשר לשים על "שעון שבת". פתרונות טכנולוגיים לא מאוד מסובכים שניתן לעשות כאשר את רואה שמשהו אכן חורק. אפשר (ורצוי לדעתי) להסביר לנערה את התנאים ומה יקרה אם לא תעמוד בהם. יש מצב שהיא תתעלה למעמד.
בענין המטבח (נושא אחר לגמרי), שוב להסביר את התנאים ואם לא עומדת בהם להעיף אותה מהמטבח. פדיחה אחת ליד החברות, אם היא מתעלמת, תבהיר לה שאת מתכוונת למה שאת אומרת.
ענין שלישי: חדר המחשב שהוא גם מחסן? כמה הוא מסודר עכשיו כשהאחריות היא שלך ולא שלה?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האם החדר שלה מספיק גדול בשביל מיטה זוגית?'
האם החדר שלה מספיק גדול בשביל מיטה זוגית?
05/07/2019 | 18:50
67
אם כן לא הייתי עושה שינוי.
בגילה לדעתי זה די צורך לגטימי שתהיה לה אפשרות לארח חבר/ה ךשינה וזה צריך להיות הפרמטר לאם כן/ לא להעביר אותה חדר ולא שום סיבה אחרת
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'וואו, נשמעת ילדה מושלמת ממש.'
וואו, נשמעת ילדה מושלמת ממש.
31/07/2019 | 18:06
40
בת 16.5 חברותית, עצמאית, עובדת ולומדת. אז היא צריכה דחיפה קטנה בענייני שמירה על הסדר והנקיון - אז מה? מה הקשר לחדר? (בכלל יתכן שחדר גדול יותר יעזור לה לשמור על הסדר, כי יהיו יותר מקומות אחסון, שקריטיים לשמירה על הסדר).
לדעתי אין שום קשר, וגם אין הגיון בהצבה תנאים.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

16:01 | 17.09.19 אורחים בפורום
19:22 | 03.09.19 דיברגנט
10:20 | 20.08.19 רונילה13
23:21 | 19.08.19 אורחים בפורום
12:33 | 24.07.19 אורחים בפורום
04:11 | 14.07.19 חקר הברק ממזרח
21:14 | 13.07.19 דיברגנט
11:49 | 02.07.19 חובטת שטיחים
11:17 | 28.06.19 אורחים בפורום
20:05 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:22 | 23.05.19 אורחים בפורום
13:50 | 21.05.19 אורחים בפורום
11:07 | 12.05.19 אורחים בפורום
17:46 | 29.04.19 אורחים בפורום
13:18 | 29.04.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ