הקטנה שלי (15) יותר מידי זמן על הנייד

einat162

New member
אני מסכימה עם דורית 1901-

אם אין בעיות אחרות אין סיבה לדאגה .
גם מבוגרים יותר, בני 30+, שהיו בני נוער בתקופה שלא היו טלפונים ניידים או סמארטפונים ואפליקציות היום מחוברים לנייד בצורה שלא הייתה נתפסת אז.
אם זה לא עניין כספי, כמו חריגה מהחבילה שגורר תשלום גבוה במיוחד (מה שאני חושבת לא קיים בחברות בארץ) אני לא חושבת שיש לך מה לדאוג.

מה שכן, אם מפריע לך למשל כשאוכלים ארוחת ערב ביחד והיא עם הנייד- פשוט להציב כלל ששמים אותו על "השתק" ופיזית בחדר אחר. וכן, זה אומר לקחת פיזית את הנייד ממנה אם היא מסרבת או אומרת שהיא לא תסתכל עליו.

היא עם הנייד בזמן ארוחת ערב משפחתית?

אז זו בעיה. לא כי "הילדה כל הזמן עם הנייד", אלא כי הילדה לא מתייחסת להורים בנימוס מינימלי.

רוב ההורים מעידים שהילדים שלהם "כל הזמן על הנייד", אבל לא מתכוונים לזה מילולית. בבתים שאני מכירה, למשל, אסור להביא את הטלפון לשולחן האוכל.

הילדה שלי נכנסת למקלחת עם טלפון, אבל לא לשולחן האוכל.

מביאה. גם כשעושה,שיעורים. יומיים

אחרונים אמרתי לה,שלא תיגע בו והייתי לידה כי היא בחרה לעשות שיעורים במטבח דווקא.
&nbsp
תקשיבי. השיטות שלי עובדות. אני יכולה להסכים ולומר שלא כולם אוהבים אותן כאן וגם שתאורן,בכתוב יוצא יותר אגרסיבי אבל עובדה שהילדה קיבלה לפני חודשיים 25 בערבית ואתמול חזרה עם 100.
&nbsp
כי התעקשתי ואמרתי שלא מקובל עלי הציון הזה אפילו שהוא לא הולך לבגרות ואין דבר כזה פחות מ-70.
&nbsp
אז יום קודם זה התחיל "נכון אמא שפיזיקה יותר חשוב,מערבית? כן. לא. עניתי לה. תלמדי ערבית. תעשי הפסקה. תלמדי פיזיקה. תחזרי לערבית וכך היה. למחרת היא. המשיכה וכבר לחצה לי על כפתור הפעל "אני לא יודעת לבטא את זה. אני אכשל" ולמחרת...יואו המורה עשתה שני בחנים במקום אחד ואם נכשלתי באחד בטוח נכשלתי בשני אבל כבר דיברתי איתה שאם נכשלתי האם תסכים לעשות לי מבחן חוזר. המורה הסכימב. עבר עוד יום והיא קיבלה 100.
&nbsp
ואני יכולה למשיך עם המון דוגמאות אבל לא הלאה.
&nbsp
סמכות הורית עובדת. זה קשה. זה מתסכל. לא "נולדתי" לאמהות אבל אני עושה את המקסימום כמו אמא שלי/הפוך מאמא שלי/הרבה השקעה של איך לומר מה וגם המון פספוסים :O
&nbsp
&nbsp

einat162

New member
אז הבעיה יותר נקודתית- ניתוק לגמרי זה קיצוני לדעתי

צריך לגרום לה להתנתק מהנייד לפחות בכמה אירועים ספציפיים שמפריעים לכם- למשל ארוחות משפחתיות.
המיקוד הספציפי גורם לי למשוך את ההצעה הקודמת (צמצום חבילה) כי עכשיו יש יותר אינפורציה.
תאיימי עליה שוב בארוחה משפחתית שאם לא תשים בצד את מנתקת- ואם לא אז באמת לנתק לחודש .

כתבתי בפוסט שאין חבילות קטנות

יותר באותו מחיר רק במחיר יקר יותר ושזו לא אופציה.
&nbsp
טוב, אני מבינה שזה לא פתיר כרגע אחא להתקשר ולסגור ליום יומיים שבוע ולפתוח. כשזה יהיה רלוונטי נראה אם אצליח. די מייגע ובסוף אני לא עושה כלום רק מאיימת וכועסת. זה שרות מתבקש וקיים רק לא בחברה הזו.

einat162

New member
אז אין מנוס, ואם בדקת שאין בחברה הנוכחית- לממש האיום

ולחסום ליום-יומיים-שלושה.
אני רק יכולה לעודד אותך שזה אולי מייגע, אבל כנראה יגרום לה כ"כ אי נוחות שאולי היא תלמד להתנתק קצת כשצריך.
אם השירות של החסימה לא קיים בחברה הזאת - לעבור לחברה אחרת... (ואז אולי להקטין גם חבילה. חבילה שעולה 19 ש"ח בחודש זה עדיין תשלום חודשי של 19 ש"ח- וזה לא הרבה כסף, לא משנה מה יחס הג'יגה פר שקל לעומת החבילות השמנות יותר).

נכון. ואין חבילות בפחות כסף

אנחנו משלמים על 50gb - 19₪
&nbsp
אין פחות. בדקתי. נחיה ונראה

דיברגנט חדש

Well-known member
אני בדעה שפשוט לקחת לה אותו במקום כל הניתוקים

לא יקרה כלום אם לא תהיה יום - יומיים בסלולרי.

בטח שלא יקרה. אבל בואי נדמיין

מ' תני בבקשה את המכשיר. היית איתו מספיק היום. מ: לא רוצה.
&nbsp
1. לקחת בכח. לחטוף. לקחת.כשהיא לא רואה.
&nbsp
2. מה זה לא רוצה. אין דבר כזה....
&nbsp
3. לנתק. אין דיבורים.
&nbsp
3 הרבה יותר יעיל ושימי לב שעדיין מאז פתיחת הפוסט לא רק שלא ניתקתי גם לא היה צורך כי היא התיישרה לפי הקו. לא 100% אבל אין 100%.
&nbsp
תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
בהחלט לקחת בכוח

אפילו אם הייתה קונה את המכשיר ואני מניח שלא קנתה, אין דבר כזה לא רוצה, אז פשוט לוקחים לה אותו מהיד, גם אם נדרש כוח מינימלי.

למעלה