הקטנה שלי (15) יותר מידי זמן על הנייד

גידלתי שלושה....אף אחד מהם לא

ניסה את הטריק שלך לפתוח את האינטרנט....הם הבינו שיש הורים סמכותיים והיות שהסגירה היתה לפרק זמן קצר רק כדי להעביר מסר זה מעולם לא התפרש ככוחניות אלא כהרתעה.
&nbsp
מפרסום הפוסט ועד היום לא בוצעה סגירת אינטרנט.
&nbsp
ההרתעה חשובה. כוחניות מובילה לדברים רעים, מנסיוני.

דיברגנט חדש

Well-known member
האפיקציה שהצעת נותנת לך אפשרות לראות מתי הילד גולש

לא חושב שהיא יכולה למנוע ממנו לגלוש.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם זה יגרום להם לעבוד, אז יש לך רווח של מודעות לכסף שלהם

לא נראה לי שהם יצאו לעבוד בשביל שימוש בסלולארי.

לא מובן איך אפשר להציע הצעה

כזאת. להשתמש בכח. מה אני? נמר? חתול? שנכנס לקרב עד שירד דם?
&nbsp
אם אחליט לנתק אנתק ועוד על זה אומרים שזה כוחני אז איך אפשר להוציא בכח? למשוך לה מהיד? ואם לא תיתן אז לתפוס אותה לאגף אותה לדחוף אותה להשכיב אותה על המיטה ולקחת בכח?
&nbsp
זה לא נשמע הגיוני ולא בטוחה שאתה אפילו מתכוון לזה ככה כשיורדים לפרטים.
&nbsp
בסה"כ טלפון זה לא שהיא הולכת לבלוע רעל חלילה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יש דרכים אחרות להשיג מודעות

לכסף. עובדה. הגדולים שלי.
&nbsp
אני לא חושבת שילדים צריכים לעבוד. עדיף שישקיעו בלימודים ושיעזרו בבית. בייביסיטר זה סבבה אבל לא משהו קבוע עם משמרות. המחוייבות הראשונית שלהם היא ללימודים.

הקטנה שלי (15) יותר מידי זמן על הנייד

דיבורים, שיחות, כתבות...לא עוזר.

בזמנו עם הגדולים היינו בחברה שניתן היה להכנס לחשבון ולסגור את האינטרנט ולפתוח מתי שרוצים זה לא חייב נציג שירות. השתמשתי בזה לא פעם כשהגזימו אבל היום אנחנו בחברה אחרת ומעבר לזה שממש הייתי רוצה להמנע מענישה אני מוצאת את עצמי חסרת יכולת לעשות את הנעילה/פתיחה בהקשת מקש. כל ההליך מייגע ומחייב המתנה לנציג לחסימה ולהתחברות מה שלוקח יום שלם כמעט כלומר יומיים. לא מעשי כל כך.

מעבר לזה הילדה בסדר גמור. ציונים טובים ואף יותר מזה. אבל החשיפה לסלולר גם במת קרינה וגם ברמת התמקדות רק בתחום עניין אחד מדאיגה. אני מניחה שלא אטצרך להפעיל את הסנקציה הזאת יותר מפעם פעמיים שלוש כדי שהמסר יעבור...

1. רעיונות לחלופות?
2. אני יכולה לחזור לחברה הקודמת אבל המחיר גבוה יותר. אין אפשרות לשנמך חבילה.

תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
זאת לא הייתה המטרה, לכן כתבתי שזאת תהיה התוצאה במקרה הגרוע

אם הילד יחליט לממן לו את הסלולרי.

דורית1901

New member
יש לך ילדה מושלמת

היא חברותית מאד וגם יש לה ציונים יפים. גלישה באינטרנט היא ממש לא "התמקדות רק בתחום עניין אחד". נהפוך הוא.

ממה שאני קוראת, ותסלחי לי מראש, את אמא קצת לחוצה. הרשי לי ליעץ לך משהו - דמייני את עצמך וילדייך עוד 25 שנה. הגלגל מסתובב ומי שיחזיק אז את ההנהגה במשפחה יהיה הדור הצעיר. איך את רוצה שיזכרו את התקופה בה את הנהגת את המשפחה? הם עלולים לנטור לך על הכוחנות שהפעלת כלפיהם. זה במיוחד יכול לצוץ אצלם כשיהיו הורים בעצמם ויבינו שיכול היה להיות אחרת.

תודה

mykal

New member
סתם מחשבה,

כבר אמרו לך היא כמו כל בנות/בני גילה,
לצערי הגיל יורד בשימוש במכשירי הטכנולוגיה על מכל שלוחותיהם.
קשה לשכנע, קשה למנע--כן לחזור ולהזהר, בסוף משהו נקלט
,
כן לעקוב.
אבל, לא להלחם נגד, מפני שזב בורא את האנטי הקשבה שלהם,
וחבל שיוצר מצב של דוקאיות בענין הזה.

אני מאמינה שסגירת גלישה

לכמה ימים תבהיר מי מקבל החלטות כאן. היא רק בת 15. הילדה לא נענשת כי אין צורך. היא כל כך שונה מהגדולים אבל לפעמים היא לא מבינה שההורים. מחזיקים במושכות.
&nbsp
האמצעי אומר כיום שטוב שלחצתי עליו ללמוד למשל ושאני צריכה לסגור לקטנה את האינטרנט.
&nbsp
בנתיים זה לא כל כך מצליח מסיבות טכניות כך שהדיבורים באויר. לצערי.
&nbsp
מצד אחד אומרים שימו לילד גבולות ומצד אחר אומרים לשחרר ולוותר.

mykal

New member
לקבוע גבולות בהחלט,

לברוא כעסים ו"מלחמה" מיותר, וזה בד"כ גורם לפריצת גבולות.
לא חושבת שהמשפט ".....וכן:שתדע, מי מקבל החלטות כאן
לפעמים היא לא מבינה שההורים. מחזיקים במושכות."זה הענין שאני לא חושבת כמוך, כי זה ליצור מלחמה בעיני.
את כן יכולה להגביל. למשל לנתק המכשיר מהקיר. ליום יומים.
השאלה אם זה ישנה את ההתנהלות שלה.

זה ישנה בוודאות. בדיוק כמו

וזה פחות ריבים מאשר הדיונים האינסופיים. אם לסמכות אין שיניים אין בה טעם. אני בדיעה שחא צריך לריב כל הזמן אבל מי שמכיר אותי רואה שבעצם כל ילדותם רבתי איתם. איתה...גם בגלל שהיא שונה לא צריך לריב ואם דיבורים והסברים לא עוזרים אז עושים מעשה.
&nbsp
אם הילדה לא התעמלה בספורט ולא למדה ערבית בשנה. אחרונה הרי אחרי שאמרתי כמה פעמים שזה לא תקין ואני מצפה ממנה ללמוד ולהשתתף היא כן עושה את מה שאומרים לה. בנתיים אין ניתוקים רק דיבורים

לשים גבולות כשצריך, לא בשביל הפרינציפ

אם האמצעי לא למד כמו שצריך - אז טוב שלחצתם עליו.

אם הקטנה לומדת כמו שצריך - למה צריך סתם לשים לה גבולות? אם היא תזניח את הלימודים בגלל הטלפון - קחו לה את הטלפון.

ואני מציעה שתנסי להבהיר לאמצעי שזה לא העסק שלו לחנך את אחותו. את האמא, וכנראה הצלחת לא רע - הילדים גדלים ולומדים ומצליחים. כשהוא יהיה אבא - הוא יחליט על חינוך ילדיו (ואני מקווה שעד אז הוא ילמד ממך שאפשר לחנך גם בלי להעניש סתם)

זו המטרה. קצת קשה לו להבין

אבל בהדרגה הוא יפנים. השנתיים הראשונות שלו מחוץ לבית היו קדות והוא היה חוזר ולא רק מחנך אלא כועס שאנחנו לא מחנכים. היו המום חיכוכים. עד שקלטתי שהוא דואג לה ואז שאלתי אותו... תגיד לי משהו..... אתה דואג לה? ואז כאילו נפתח משהו. הסברתי שהוא מתכוון לטוב אבל זה יוצא לו נורא ושינסה למתן את האמירות טיתנסח בעדינות ושאני לא אעניש ילדה שלא צריכה שיענישו אותה ובעודנו מתכתבות פה היא מתלוננת שהיא לא יודעת את מילות השבוע בערבית כשאני רואה שהיא פעילה באינסטגראם.
&nbsp
ניתוק מיידי בשניה הזאת שווה יותר מאלף מילים.

דורית1901

New member
סגירת אינטרנט זה אקט מאד כוחני

שווה לך לנסות לשכוח את צמד המילים המקולל "הצבת גבולות", ולהחליף אותו במילים "סובלנות וסבלנות".

האמצעי שלך אשכרה חושב שאם לא היו לוחצים עליו לא היה לומד? אני לא מכירה ילדים שלחץ משפר את תיפקודם אבל מילא. בכל מקרה, יש מצב שהוא מרגיש שאם לחצתם עליו אז זה יהיה הוגן שתעבירו גם את אחותו באותו מסלול אלונקות?

כוחני כמו לקבל דו"ח על נסיעה

באדום? או אי עצירה במעבר חציה. זה לא מכות. זו אמירה. ובכלל כל כך היפותטי...אבל עצם הדיון מקובל מעניין ומהווה סיעור מוחות אז תודה

einat162

New member
נראה לי קיצוני מידי לסגור לגמרי - אולי תקטיני חבילה

ככה שהיא תלמד להסתדר עם מה שיש, וזה הרבה יותר חינוכי מאשר המעשה של לנתק את האינטרנט לגמרי (אקט שבעיני שהמטרה שלו יותר ממוקדת בהורים).
יש חבילות של 3 או 5 ג'יגה שמספיקות לשימוש קל-בינוני, ולהגדיר שאין הרחבה אוטומטית (בתשלום נוסף ) אם מסיימים אותה. החבילות האלו קיימות גם אם החברות לא מפרסמות אותן בגלוי.

למעלה