לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1551215,512 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'שנת שינה בגיל 16'
שנת שינה בגיל 16
21/01/2019 | 17:20
20
347
שלום רב. אני אם יחידנית לבת 16. השנה הסכמתי לדחות את שעת השינה של בתי מ- 10.30 ל- 11 בלילה, זאת לאחר קיטורים בלתי פוסקים שלה שאת חברותיה לא מגבילים ושהיא לא עייפה, ואחרי ש 10.30 במילא הפך ל- 10.45. אני מעירה אותה ב-7 בבוקר. קצת לפני 11 אני דוחקת בה ללכת לישון, מה שהיא עושה בחוסר רצון ניכר. לפעמים היא נרדמת בסלון קודם לכך. לעיתים טוענת שאינה עייפה. בסופי שבוע ובחופשות אני כמעט שלא מגבילה אותה ובדרך כלל הולכת לישון לפניה. אתמול היה פיצוץ והיא סירבה ללכת לישון ואמרה שתלך כשתרצה. בסוף, אחרי הרבה כעס, צעקות ואפילו דמעות, הלכה לישון ב- 1.30. גם זאת רק אחרי שהבטחתי להעיר אותה בבוקר (אחרי שקודם אמרתי לה שלא אעיר אותה). בסופו של דבר התעוררה עם שעון מעורר. כנראה שלא סמכה עלי. אני לא רואה שקשה לה להתעורר, מצד שני אני יודעת שבגיל הזה צריך לישון לפחות 8 שעות. מה לעשות? האם להניח לה לישון כרצונה? אגב, לפי מיטב זכרוני בהיותי בגילה הלכתי לישון מתי שרציתי...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נראה לי שכל העימות מיותר'
נראה לי שכל העימות מיותר
21/01/2019 | 21:14
222
בקשי ממנה לשים לעצמה שעון מעורר לשעה שבע בבוקר, ואל תגבילי את זמן השינה בכלל. אם היא לא תצליח לקום בבוקר בקלות מספקת, כדאי להזכיר ללכת לישון מוקדם יותר. כשלא עושים ממשהו אישו, הוא באמת לא אישו. לילדים שלי, כולם בגיל ההתבגרות, אין שעות שינה כבר כמה שנים. אחת הולכת לישון בשעה תשע וחצי, השני בשעה אחת עשרה וצפונה, השלישית תלוי מה עושה יום למחרת. אם הם לא מתעוררים, אני מתזכרת שזה חלק מההסכם, ובדרך כלל אין בעיה. בחופשות אני מבקשת שלא יהפכו לגמרי יום ולילה, אבל ממש לא מגבילה את זמן ההליכה לישון, ורוב החברים מבלים עד השעות הקטנות (בדרך כלל במשהו לא מזיק כמו סרט אצל חברים, אבל העצמאות חשובה להם).

אני לא חושבת שיש ילדים שישנים שמונה שעות בלילה על בסיס קבוע בגיל הזה, כי ההורים אמרו להם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' אני לא אמא אבל אולי בכ"ז ירגיע אותך שאני בגיל 16 גם'
אני לא אמא אבל אולי בכ"ז ירגיע אותך שאני בגיל 16 גם
22/01/2019 | 05:14
201
הייתי לא ישנה לילות שלמים ומסתובבת בחוץ בכל שעות היממה וזה לא פגע לי בכלל בלימודים (בלי קשר לא הייתי תלמידה משקיענית אבל כן היו לי ציונים טובים [אפילו מצוינים] ומחברות למופת) ואף אחד לא העיר אותי נהפוך הוא אני הייתי מעירה את אמא שלי שהיתה לפעמים מאחרת לעבודה (גם אנחנו היינו רק שתינו רק הוריי גרושים).
אולי גם לבת שלך זה יהיה בסדר.
לעניות דעתי תני לה חופש או לפחות יותר חופש ותראי מה קורה, אם היא מתחילה לאחר לביה"ס או שמה שמבחינתך החובות שלה בחיים יפגעו - רק אז תגבילי או תשקלי להגביל.
זאת רק דעתי, אני לא אמא אבל אני לא חושבת שאני מקרה נדיר בנושא הזה, בפרט בנושא השינה, כי כן הייתי מסתובבת בחוץ יותר מאחרים, אבל זה לא קשור לשינה, המון פעמים גם הייתי ערה בבית.
אם ההודעה לא רלוונטית
פשוט לדעתי לישון בכוח בד"כ עושה לבנאדם רע מכל הבחינות יותר מאשר לישון כשהוא מרגיש צורך. היא בת 16, יש לה יכולת תבונית להחליט מתי היא צריכה את השינה ומתי אפשר לעגל פינות, זאת לא ילדה קטנה שלא מבינה השלכות
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מה מפריע לך בשעת השינה המאוחרת שלה?'
מה מפריע לך בשעת השינה המאוחרת שלה?
22/01/2019 | 10:36
16
146
שבי עם עצמך ותחשבי מה מפריע לך במיוחד.
בגיל 16 לא שווה להכנס למריבות על שעת שינה. אני בטוחה שיש מספיק דברים יותר משמעותיים שאתן נכנסות למריבות עליהם.

באופן אישי, מה שהיה מפריע לי במיוחד בסיטואציה כזו הוא שנערה בת 16 יושבת איתי בסלון עד מאוחר ומפריע לי בזמן האישי שלי (קובעת מה יראו בטלויזיה וכו'). אני הייתי מסכמת שתלך לחדר שלה בשעה הזו, אבל בחדר שלה היא יכולה לעשות מה שהיא רוצה עד שתרצה לישון.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תגובה לשעות שינה של בת 16'
תגובה לשעות שינה של בת 16
22/01/2019 | 10:58
15
194
אני באמת שוקלת להרפות ממנה בעניין זה, לכן התייעצתי. הופתעתי שלא נמצא אפילו אחד שחשב כמוני.... לא קראתם מחקרים שבגיל הזה צריך לישון 8 שעות?! מעבר לכך, מדובר על עוד כמה שעות של חיבור למסכים, שנראה לי מיותר. חוץ מזה היא בדרך כלל נרדמת בסלון (רובצת על הפוף. לא בריא לגב) עם טלוויזיה ופלאפון ולא הולכת לישון. אם אני מכבה את הטלוויזיה היא מתעוררת מהשקט הפתאומי וטוענת שלא ישנה. אין סיכוי שתסכים לעבור לחדר שלה בלי טלוויזיה. אז ההצעה היא לשחרר לגמרי, אפילו אם מגיעים לשעות כמו 2 3?

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לשחרר במגבלות שלך'
לשחרר במגבלות שלך
22/01/2019 | 12:03
134
לא לקבוע שעת שינה, כן לקבוע שעה שבה היא עוזבת את הסלון.
אל תנחיתי עליה את ההחלטה.
שבו לדבר. תסבירי שבגילה הגוף זקוק ל-8 שעות שינה, אבל את משאירה לה את ההחלטה מתי ללכת לישון. את כן מבקשת שהיא תפנה לך את הסלון בשעה X שעליה תחליטו יחד.
את מעבירה אליה את האחריות לקום בזמן ולא לאחר לבית הספר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה לא פורום תמיכה אלא פורום מתן דעה ונסיון לתת עצה'
זה לא פורום תמיכה אלא פורום מתן דעה ונסיון לתת עצה
22/01/2019 | 12:12
9
139
וגם אני לא תומך בדעתך.
בהחלט לא לשחרר לגמרי אלא לתרגל אחריות ועצמאות.
היא צריכה לארגן לעצמה את השינה כך שחובותיה לא יפגעו. אם היא מוכיחה אחריות אז היא יכולה לקבל את העצמאות, אם היא לא מוכיחה אחריות צריך לעזור לה להיות אחראית ואז לתת את העצמאות.
אני לא רואה את התרומה החינוכית באמא שאחראית על היקיצה בזמן של הנערה.

העלאת נושא נוסף והוא חיבור למסכים שלדעתי לא קשור לשעות השינה.
אם לדעתך מסכים הם שליליים אז את צריכה לטפל בחשיפה אליהם בכל שעות היממה, אם הם לא שליליים אז מה הבעיה?
אני לא מבין איך מסכים הופכים לשליליים דווקא אחרי 11 בלילה ולהערכתי אם אין לך הסבר טוב גם הבת שלך לא תבין - ומכאן הפתח למריבות.

קראתי מחקרים על שעות שינה, קראתי מחקרים גם על כושר גופני ועל עוד המון דברים מצויינים לבריאות גם של מבוגרים וגם של צעירים.
להגיד לך שאני ב 100% מקיים לעצמי או לילדים שלי את הוראות המחקרים? ממש לא.
את מקיימת ב 100% את המלצות המחקרים? לא מכיר אותך, אולי. אבל אם לא אז אולי זו הזדמנות לעשות יחד כושר במקום שעות מסך (או יחד עם שעות מסך) במקום לרבוץ על הספה/פוף
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תגובה לעצות'
תגובה לעצות
22/01/2019 | 16:56
8
137
ליחיאל - בקשר למסכים - זה לא שמסכים הופכים לשליליים בשעה זו, אבל זה "עוד מאותו דבר". לדעתי במקום להמשיך עם החיבור למסכים עוד כמה שעות בשעה מאוחרת עדיף ללכת לישון. לי עצמי בדרך כלל אין כוח לעשות שום דבר בשעה כזו.
תודה על כל התגובות.הרבה חומר למחשבה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כשאני הייתי ילד היו אומרים לי אותו הדבר על ספרים'
כשאני הייתי ילד היו אומרים לי אותו הדבר על ספרים
23/01/2019 | 14:48
7
111
שאני צריך לישון ושאני אקלקל את העיניים (קראתי בחושך שלא ישימו לב שאני קורא).
לאבא שלי אמרו את אותו הדבר על הטרנזיסטור.
אני מניח שגם על סבא שלי וסבא של סבא שלי היתה ביקורת דומה
מכשירים שונים, הביקורת זהה.

חוץ מזה שכיום אני נזקק למשקפיים כולנו יצאנו בסדר גמור
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא, ספרים ומסך של סלולרי הם לא אותו דבר מבחינת ההפרעה לשינה.'
לא, ספרים ומסך של סלולרי הם לא אותו דבר מבחינת ההפרעה לשינה.
23/01/2019 | 14:59
6
105
יש לי בעייה עם האינטרנט (אבל לא עם תפוז!), אז אתה מוזמן לגגל בעצמך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם ספרים ורדיו טרנזיסטור לא בדיוק אותו הדבר'
גם ספרים ורדיו טרנזיסטור לא בדיוק אותו הדבר
27/01/2019 | 10:13
5
64
אז מה?
הורים בכל דור מוצאים שטן חדש שמספיק שהוא יעלם ובעיות המסוגלות ההורים שלהם יפתרו במקום לבדוק ולשםר את עצמם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא אומר שזו הבעייה היחידה. אבל ספציפית זה כן בעייתי,'
אף אחד לא אומר שזו הבעייה היחידה. אבל ספציפית זה כן בעייתי,
<< ההודעה הנוכחית
27/01/2019 | 10:23
4
76
ובעייתי יותר, אובייקטיבית, מבחינת הפרעה לשינה, מאשר דברים אחרים שלא בוקע מהם אור שמפריע פיזית לשינה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'צודקת, כדאי לכבות את האור כשהולכים לישון, תודה על הטיפ'
צודקת, כדאי לכבות את האור כשהולכים לישון, תודה על הטיפ
27/01/2019 | 15:39
3
74
איזה מזל שיש אותך, מה הסיכויים שאנשים היו חושבים על זה לבד?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא כל אור הוא בעל אותה השפעה מהבחינה הזאת.'
לא כל אור הוא בעל אותה השפעה מהבחינה הזאת.
27/01/2019 | 16:17
2
21
לצפיה ב-'בוודאי, אור לגויים משפיע הרבה יותר מאור יהודה'
בוודאי, אור לגויים משפיע הרבה יותר מאור יהודה
28/01/2019 | 15:12
1
20
לצפיה ב-''
28/01/2019 | 15:16
11
לצפיה ב-'אני לא מבינה את הענין עם המסכים'
אני לא מבינה את הענין עם המסכים
22/01/2019 | 21:59
1
168
נהפוך הוא. שתסתובב כל היום ובערב תשב מול המסך. ספציפית, הילדים שלי יושבים על הספה בסלון בשעות הערב ואני מעדיפה לפרוש למיטתי ולטלביזיתי וללכת לישון לפניהם. לעתים הם במיטה צופים במשהו בטלפון שלהם. הם הולכים לישון לבד, כשעייפים.

אני לא משחררת לחלוטין, ממש לא, אבל אני בדעה שילד ישן היטב הוא ילד שמתעורר בנינוחות בבוקר. יש אנשים שצריכים יותר משמונה שעות (ויש לי כזו) וכאלה שצריכים פחות מזה. כל עוד הקימה בבוקר היא באופן סביר ומהיר, הילד ישן מספיק. הילדים שלי יודעים שהם צריכים לקום באופן סביר בבוקר ולכן לא הולכים לישון בשעה 2 או 3. בסופי שבוע הם חוגגים עד מתי שבא להם, וגם זה בדרך כלל לא יותר מאוחר מ- 2-3 בבוקר, עם חברים. באמצע השבוע ברבע לשתים עשרה הבית כולו ישן, והילדים הם אלה שמכבים אחרונים את האור...

אני חושבת שהנושא הפך למוקד למריבה ולכן הילדה מתעקשת מולך. היא במילא לא יכולה להשאר ערה, אז למה לא להגיד לה שתלך לישון כשהיא עייפה? כמה פעמים היא תוכל למשוך עד שלוש בבוקר ולקום למחרת? וזה כיף לה?

אם זה לא אסור, למה לה בעצם להתעקש? לפעמים יש דברים שנורא חשובים להם, כמו הגמר של האח הגדול, או אתגר החסינות בהשרדות, או האירוויזיון, או משחק כדורגל. פעם ב.. שילכו לישון מאוחר מדי, ויגררו את עצמם מהמיטה בבוקר בדכאון - זה השיעור הטוב ביותר והם שונאים את זה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מסכים הם בעייתיים'
מסכים הם בעייתיים
23/01/2019 | 09:02
127
משום שאפשר להמשיך לבהות בהם גם כשמאד עייפים. תנסי לשים לב אצל עצמך - במשך כמה ימים תקראי בערב לפני השינה, ובימים אחרים - תצפי בטלויזיה.
אני חושבת שתגלי שכאשר את קוראת - את מרגישה עייפה יותר מוקדם, תסגרי את הספר ותעצמי עיניים. כשיהיה מולך מסך - זה יקח יותר זמן.

לפחות - זה המצב אצלי. בדרך כלל אני קוראת במיטה. אבל לפעמים צופה בסדרה בנטפליקס. כשאני צופה בסדרה - אני הולכת לישון יותר מאוחר. מאד מפתה ה"עוד פרק אחד", והרי אפשר לצפות גם כשהמוח כבר חצי רדום.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מסכימה עם מיכל גל- היא בת 16 צריך להיות אחריות שלה לקום '
מסכימה עם מיכל גל- היא בת 16 צריך להיות אחריות שלה לקום
26/02/2019 | 10:12
19
בזמן, להתארגן ולהגיע לבית הספר.
היא לא מצליחה? בסופו של דבר ביה"ס ייצור איתך קשר על איחורים כרוניים ומשם זה צריך לבוא ממך (כי היי- נתת לה צ'אנס). אני לא יודעת מה הלך הרוח אצלכם בביה"ס, אבל אם את יכולה לדבר אם המחנכ/ת לגבי הזמן הקרוב שעושים את הניסוי. 

שעת שינה 23:00  או אפילו חצות זה ממש לא 2 או 3 לפנות בוקר, ואם לא תהיה הגבלה יכול להיות שהיא לא תגיע כל יום לשעות האלו, ואפשר גם לתפקד אם יהיה יום אחד כזה בשבוע. 

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מסכימה עם מיכל גל- היא בת 16 צריך להיות אחריות שלה לקום '
מסכימה עם מיכל גל- היא בת 16 צריך להיות אחריות שלה לקום
26/02/2019 | 10:21
13

בזמן, להתארגן ולהגיע לבית הספר.
היא לא מצליחה? בסופו של דבר ביה"ס ייצור איתך קשר על איחורים כרוניים ומשם זה צריך לבוא ממך (כי היי- נתת לה צ'אנס). אני לא יודעת מה הלך הרוח אצלכם בביה"ס, אבל אם את יכולה לדבר עם המחנכ/ת לגבי הזמן הקרוב שעושים את הניסוי.

שעת שינה 23:00  או אפילו חצות זה ממש לא 2 או 3 לפנות בוקר, ואם לא תהיה הגבלה יכול להיות שהיא לא תגיע כל יום לשעות האלו, ואפשר גם לתפקד אם יהיה יום אחד כזה בשבוע.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מאוד מבינה אותך'
מאוד מבינה אותך
01/02/2019 | 17:42
80
אני מסכימה שחשוב שמתבגרים ישנו 7-8 ואפילו 9 שעות כל לילה בגיל הזה. הם זקוקים לזה. מאוד קשה להכריח אותם. עם הבן שלי ניסיתי הכל - עד גיל מסוים הוא הקפיד על שעות שינה, אבל היום בגיל 17 הוא כבר לא מקפיד בכלל ולא מקשיב, מבלה בלילות ולא מצליח לקום בבוקר לבי"ס. כבר מזמן הפסקתי להעיר אותו בבוקר. הוא שם 5 שעונים וזה לא עוזר, ולצערי בי"ס לא מספיק מרתיע כך שהוא התרגל לאחר ולהחסיר. אולי בצבא זה יסתדר...
לא חושבת שכדאי להפוך את זה לריב, אבל בהחלט מבינה את הדאגה שלך.
בהצלחה.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

16:20 | 20.03.19 אורחים בפורום
12:40 | 25.02.19 אורחים בפורום
12:05 | 21.02.19 איה תפוס
11:11 | 09.02.19 אורחים בפורום
20:23 | 07.02.19 eldad70
23:05 | 06.02.19 אורחים בפורום
15:50 | 03.02.19 eldad70
16:20 | 21.01.19 יעל803
13:12 | 18.01.19 אורחים בפורום
14:13 | 12.01.19 אורחים בפורום
14:23 | 07.01.19 איה תפוס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ